Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
26. apr 2010

mimi....moja svokra robi z listkoveho cesta-lebo inu nevie.a mam chut na tousty takze asi tie ale tamarka sa dnes stazovala ze mali take biele a hnusne k obedu a plavalo tam take vedla takeho tak ju odbijem asi chlebom vo vajci.a ten moj je na poobednej tak o starost menej.nech tam zje co chce.moze aj vratnika 😝

mimi21mimi
26. apr 2010

z listkoveho robievam aj ja, ale na taku nemam chut 😀

tie opisy stravy mi pripominaju vlastne skolkarske a skolske casy.... 😀 😀 😀

malinkaja
26. apr 2010

ahojte tehulky ja som v 18 tt prvy krat tehotna to najhorsie je uz snad za nami ...sa tesim ze som tu

mimi21mimi
26. apr 2010

vitaj vitaj malinkaja 🙂

mirka12011
26. apr 2010

vitaj malinkaja
tadotami posli daco mnam mnam aj mne.... ja mam suchare 😝

lenocka84
26. apr 2010

no uz som spat
presne ako som povedala, polovica davky a zaspal
on ma normal ignoruje, a zase to doje so sestrickou, tusim ho tu necham, nech sa nauci jest, a potom si ho vezmem rovno domov 😀 😀 😀 😀

malinkaja
26. apr 2010

jeeej dakujem za privitanie...ja som prave v praci...ale uz sa nam to krati zacinaju minejak nohy opuchat ...je to podla vas normalne alebo je to skoro....a chcem sa spytat pohlavie dietatka sa da z ultrzvuku zistit v ktorom tyzdni ...dakujem

tadotami
26. apr 2010

malinka....ahoj a vitaj.
polievku mali vraj tu ze co raz robila babka a plavalo tam take a chutila tam mrkva ale ziadnu v tanieri nemala....no hroza

tadotami
26. apr 2010

lenka je to chlap.no pacia sa mu baby takze opaluje sestricky 😀

lenocka84
26. apr 2010

malikaja pohlavie cca od 16tt ak je dobra poloha
v 20tt na morfe sa da veeelmi pekne, ale opat je dolezita poloha

lenocka84
26. apr 2010

tado a ja chodim odtial totalne zufala, vobec mi to nerobi dobre

tadotami
26. apr 2010

mirka co to jes?na sucharoch si tak zuby mozes vylamat 😀

tadotami
26. apr 2010

lenka ja ti verim ale ked sa budes stresovat to mlieko sa z mliekarni strati.daj mu cas.ved si zober ze este stale mal byt v tvojom brusku!nenauci sa to hned.chce to cas.

mimi21mimi
26. apr 2010

tadotami... takto by si ma mohla bavit castejsie :D tie opisy nemaju chybu....

no ale zacinam byt fest nervozna od hladu... 😒

vefi89
26. apr 2010

tie citrusy sa údajne nesmú, lebo sa nimi vo väčších dávkach stráca mlieko...ale či je to pravda neviem, to mi včera starká povedala, ale jej niečo uveriť 😀 😀
Mirka ako sa cítiš???Timea je zdravučká??

lenocka84
26. apr 2010

tado su tam mensie a vedia to.

tadotami
26. apr 2010

vefi......starka robi z komara somara.ze ju pozdravujem 😀

vefi89
26. apr 2010

leni, niektorým detičkám to trvá dlhšie, iné sa prisajú hneď po pôrode. treba mu dať čas, a hlavne keď ho kojíš nestresuj, lebo on to cíti. pokiaľ papá aspoň trošku je to ok...ja som kdesi čítala, že niektoré detičky nevedia sať, a tým sa jazýčky podrezávajú, aby si vedeli chytiť bradavku. tak sa radij, že to nie je tvoj prípad 😉

lenocka84
26. apr 2010

vefi ja ho nekojim, to hovorime o krmeni z flasky

vefi89
26. apr 2010

tami, ja ju beriem s rezervou...trafená zakomplexovaná stará žena 🙂

mirka12011
26. apr 2010

tadotami kvoli opuchom papam suchare lebo niesu slane 😀 ale to na veceru len .....
vefina no tak cutim sa zatial fajn, opuchame 😀 zajtra ideme na interne ze preco opuchame 😝
timuska sa mi uz posunula dole, lebo brusko spadlo, lonova kost boli ako slak ani sa v noci pohnut nemozem a chodit ach jaj to je katastrofa.... ale inak sme v poriadku 😉
a co ty s malym ako?
prides na stretko do PO aj garonka pride aj babenky z okolia hih len nevieme kedy niekedy v lete....na pivecko 😎

vefi89
26. apr 2010

jááááj 😅 ale aj tak dobre. pravda bola napísaná, ešte mal byť v brušku, takže ten čas mu bude treba....a priberá aspoň trošku?

tadotami
26. apr 2010

lenka a neporovnavaj svoje dieta s inymi.kazde je ine.mas to ako s chodenim.jedno beha v 8mesiacoch a druhe ked ma 15mesiacov.je len trosku lenivy krpec krpaty.a ta flasa mu asi viac vyhovuje lebo pri nej sa nenarobi tolko ako ked saje z prsnika.na dobre si rychlo zvykne.

lenocka84
26. apr 2010

vefi stoji na jednej vahe, uz par dni

tado ale ani z tej flase to nie je vyhra, prsnik sme uz vzdali

vefi89
26. apr 2010

mirkaaa, do po to mám trochu od ruky 😀 😀 ale by som s vami rada strtetla...no zase toľko trafených na kope 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a čo ti opúcha???nohy??nie si zavodnená???
treba veľa oddychovať, lebo keď sa Timka narodí, budeš potrebovať veľa sily...a na sone si nebola??nevieš váhu ???
my sme oki, miško spí na lavej ruke, tak preto sa mi písmenká prehadzujú 😀 😀

tadotami
26. apr 2010

damy musim koncit lebo dieta mi tu od hladu odpadava a vyhraza sa 😠

vefi89
26. apr 2010

leni to ako kojiť vôbec nebudeš?? 😕 a pokiaľ na váhe neubôda, tak by to nemalo byť zlé. mne to tak v pôrodnici povedali...na to existujú nejaké normy, údajne každé dieťa po narodení zhodí z váhy, lebo trvá niekoľko dní, kým sa rozbehne mliečko....bude to v poriadku, uvidíš....a inak je Paťko zdravučký???nemá nejaké problímy?

lenocka84
26. apr 2010

vefi budem, prsnik nechavame na neskor, lebo on nevladze este tahat, tak preto ta flaska
ano to co zhodil uz pribral, potom zase schudol a ostal na tej vahe, mlieka mam tolko ze mozem zasobovat ine maminy ktore nemaju, denne davam 1liter uz, a inak ma ok vysledky, okrem teda toho papania. uz 3 dni stojime na rovnakej davke, ktora uz mala byt vyssia

mirka12011
26. apr 2010

vefi prietoky som mala pred tt cca mame 2kg vahu mame idealnu...
opuchaju mi nohy a trpnu ruky co je normalne ale mam zvysen tlak cize musia kontrolovat oblicky a moc a pod....
misendo pocuva? pribera?

dugyna
26. apr 2010

janina dakujem fajne sa mame a ty? no krati sa nam to pomalicku...este pred chvilkou som tu bola medzi najmenej tehotnymi a teraz som tu medzi najviac tehotnymi...

elko ja len cakam kedy lubka posle ze co a ako

vejula maly je krasny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre