Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
4. máj 2010

mirka aha no ten som povodne chcela ale vybrala som tychto mackov, a mam to aj namontovane v postielke a ja to take chutne, baldachyn som nekupovala vobec a ani neplanujem

tami inak aj ja uz dostavam chut na cokoladu ale trva to len nejaky tyzden tak sa neviem cokoladky dopapat ved od zaciatku tehu som ju ani vidiet nemohla ale teraz xixixi ,,,

mimi no s tym varenim je to ako na hojdacke aj u mna raz dobre raz zle,,,,ale nastastie mm mi v kuchyni pomaha i ked on nevedel nic varit tak nejako ho to chyta aj v nedelu ja som dala napad co by sme mohli urobit , povedala ako sa to ma spravit a on velice varil,,,,,ale bolo to aj dobre, kuracie masko na bylinkovom masle , zemiacky na cibulke ,,,,vies ako sme sa najedli a za hodku to bolo spravene

mimi21mimi
4. máj 2010

jjana, ten moj zasa griluje.... to mu ide... tak ho presviecam kazdy vikend, aby sme sli grilovat - je to moooc dobre a nemusim to robit ja 😀

elko69
4. máj 2010

jjana17 to myslis ten prasok iba zarobit s vodu a vypit???a to nevyvola viac kyselinu,to je take ostre,nieje?ci to sa mi myli s niecoím asi aj...

jane no v podstate mas pravdu,musi to ist raz von,len sa bojim aby nenastali nejake komplikacie,bolesti sa nebojim ani ja...

diky za rady vyskusam tu sodu bikarbonu teda baby... 🙂

leni mlieko obcas pomoze aj mne,ale iba na chvilu...

jjana17
4. máj 2010

mimi ha no mas to premyslene, boze ja prehovaram mm ze musime ist grilovat ja neviem ale mam strasnu chut na take spekacky pecene a tak slaninku, vies taku opekacku spravit ako ked sme decka boli jaj rajcinky, papricka cibulka no boze dost jana lebo si spravim vatru na balkone!!!!!!!!!!!!

upc
4. máj 2010

dobre ranko zdravim vas..

tadotami
4. máj 2010

mirka....tak co ja viem co ti mam opovedat?ked kojis mas dopraskane bradavky a bolia.tak natieras.ked vytlacas musis dost casto lebo ked je to po dlhsej dobe tak to boli.pomaha si vytlacat pod teplu sprchu.a ked odsavas a nemas poranene bradavky a robis to dost casto tak to neboli.ale lubia sa prsniky zapalit a mozu byt aj teploty a vtedy to teda boli riadne ale to mliecko odtial dostat jednoducho musis.pokial nedas prec to vytvorene nevytvori sa ti nove.chodis vlastne stale do kolecka.

lulu4
4. máj 2010

jjani: to je v pohode ze si si skopirovala ten kocik, neviem co tu maju ti admini furt s tymi fotkami ved si sem nedavame nahe fotky alebo neviem ake, paneboze ved je to len do vybavy babatka co uz mame alebo co by sme chceli...
man to co ste mali v nedelu mohlo byt velmi dobre, mam rada take lahke jedla, ako ste robili to kuracie masko na bylinkovom masle?
ani moj nevedel pomaly ani prazenicu ked byval doma s rodicmi, od kedy zijeme sami vo vlastnej domacnosti chyta sa do vsetkeho, aj sam obcas navari aj pizzu upecie z kysnuteho cesta aj domaci chlieb upiekol a bol uzasny... normalne mu kysnute cesta idu 🙂
ja som piekla bublaninu v nedelu, este z nej mame... u nas nejde sladke moc na odbyt...

elko69
4. máj 2010

baby mna v poslednej dobe dost bolia bradavky a ked si ich stlacim tak mi ide taka boelo-zlta tekutinka a dost jej ide niekedy...teraz mi nenapadne jak sa to vola - kolostrum???

mirka12011
4. máj 2010

juj tami no teda tak ziadna slava asi ani kojit ani odsavat ani vytlacat hihihih no pocula som ze ked sa zapalia bradavky ze je to mega bolest ach jaja ☹

mirka12011
4. máj 2010

mne nic z bradaviek nejde ani ma nebolia....

lulu4
4. máj 2010

elko: ja nemavam nastatie este kyselinu teda v sobotu som mala taku ze som musela ist na wc ju vypluvat, normalne sa mi to vracala do krku ale zevraj na kyselinu je velmi dobra ta soda bikarbona, v troske vode rozpustis, zamiesas a vypijes

tadotami
4. máj 2010

elko...nevytlacaj si to.a ak ti vytecie tak len umy alebo poutieraj vlhkym tamponom.

lulu4
4. máj 2010

elko: presne tak kolostrum, mna bolievaju bradavky mam ich citlivejsie pocas celeho tehu ale z jednej mi raz isla taka tekutina normalne som mala aj podprsenku mokru od toho 😀

mimi21mimi
4. máj 2010

mirka... mne poradila svokra zacat pouzivat krem na osetrenie bradaviek uz pred porodom tak 2 mesiace, aby som sa vyhla takymto veciach a aj tym zapalom alebo popraskaninam pri kojeni... ze to je dobre popredu.... ja osobne mam len kalciovu mast ale to vraj staci.

jjani, na balkone sa da rozlozit grill... minule som chcela, ale nepreslo mi to 🙂

elko69
4. máj 2010

lulu musim to vyskusat lebo z ani spavat sa mi neda,som vacsiu cast noci lezala kvoli tomu na chrbte co by sa ani nemalo uz ale ked som sa dala na bok som to mala vsetko v ustach...fuuuuuuuuuuuuuuuj..nez uz to prestane!!!!!!!!!!!!!!!!

miri este nic nejde z bradaviek???no mne uz sa spusta no asi tak 2-3 tyzdne urcite

lulu4
4. máj 2010

mimi: ja som si kupila v DM drogerke taku masticku na bradavky, ze ju mozes mat natretu aj ked ides priamo kojit netreba ju zmyt ze to neskodi a nestala ani vela, je to ta ich znacka DM love ci ako sa to vola, do 2 Eur stala

elko69
4. máj 2010

mimi ja som si kupila kalciovku ale aj tu od aventu co sa nemusi zmyvat pred kojenim a asi aj zacnem natierat uz lebo niekedy ma bolia dost statocne tie bradavky...

mirka12011
4. máj 2010

mimi mam babylove z dm-ka na bradavky....
elko no nejde hih mozno ani mlieko nebudem mat 😀

tadotami
4. máj 2010

mirka a zapaluju sa hlavne vtedy ak si dlhsie mliecko neodstrikas alebo neodsajes.a ak kojis a mas bradavky poranene.preto musis to mliecko zo seba dostat.dost ta tepla sprcha pomaha.no a ked sa ti zapalia tak to je uz o inom.je to sakra bolest a dost casto su aj horucky.

lulu4
4. máj 2010

elko: s tym spavanim na chrbte mi nieco hovor, ja zaspavam na chrbte lebo inak nezaspim ani za svet a potom sa snazim bud na jednom alebo druhom boku, hadam tym neublizim malemu?

lenocka84
4. máj 2010

elko mne tiez na chvilu ale hned ak ozaberie som si sadla, alebo lahla ale do vyvysenej polohy a bolo dobre
s tym ze ti netecie kolostrum si nic nerob, vsetko bude ok

jani babovku milujem, pocas tehu som ju nesmela, tak sa teraz vyzivam

prave som doodsavala, opat raz krasnych 160ml, to ma maly na cca 2,5 porcie
tak sa tesim,
uz aj mrazime, lebo ho je dost vela

mimi21mimi
4. máj 2010

lulu... kalciovku asi musis pri kojeni zmyt, co?
V tej DM maju dobre veci, len u nas je to v centre mesta a nejako sa mi tam nechce chodit.

elko69
4. máj 2010

lulu ja osm dala za avent skoro 15 €,sakra...tiez by som si mohla pozistovat asi najprv co kde maju 😒

lulu4
4. máj 2010

mirka: ale neblazni radsej aby si to mlieko mala ako nie je to lepsie aj pre drobca aj pre teba... bodaj by som kojila aspon pol roka si zelam...keby to tak islo, uvidime co pride... dieta nema take problemy s bruskom a krcami ked sa koji ako z tych umelych mliecok viem to podla kamosky co ma malu dcerku a podla toho co hovorila jej pediatricka

elko69
4. máj 2010

mirka a mozno budes mat tolko ze budes kojit celu porodnicu..hehe 🙂

lulu4 hadam aj ja ze nic malemu tym nesposobim,praveze ma najviac kope ked lezim na boku ako ked som na chrbte...

lenocka84 mne praveze tece,az moc...

mirka12011
4. máj 2010

ano z dm mam aj ja tu babylove a tu netreba umyvat....
tami tak no teda to musi byt masaker bolest....
elko avent co si kupila?

mirka12011
4. máj 2010

lulu ja mlieko chcem a tiez aspon pol roka .... 😉

lulu4
4. máj 2010

mimi: kalciovka by sa pred kojenim mala zmyt, ta babylove z DM nie, skus tam zabehnut niekedy nakupis tam dobre veci, teraz som tam videla aj do podprsenky tampony samonalepovacie na prsia ked budeme kojit a bude nam vytekat mliecko... a velke balenie to bolo nejak tiez do 2 Eur... ale to som este nekupila, to davam tip vam ktore to mate skor ako ja

elko69
4. máj 2010

miri hej od aventu taky krem an bradavky,skoro nikde som ho nemohla zohnat a potom asi v 4. lekarni ho mali konecne a posledny...

tadotami
4. máj 2010

mirka no ti poviem ja som mala horucku este v porodnici a bolo to brutal.ale ta odsavacka sa mi zda lepsia ako odstrekovanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre