Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
14. máj 2010

jani uprimne..mamicka primara asi moc nepresvedci..ked sa primar rozhodne..tak ...bohuzial

tadotami tak sa budeme navzajom povzbudzovat aby sa nam drobci otocili...

tadotami
14. máj 2010

dugy a este ma napadla jedna otazka.neviem co je na tom pravdy.ak maju rodicia rovnaku krvu skupinu a narodi s chlapec moze mat nejake postihnutie.neviem o aku skupinu ide.

jjana17
14. máj 2010

dugy ved aj to je pravda,,,,
a ty si doktorka alebo zdravotna sestra, lebo vidim ked niekoho nieco trapi hned sa obraciame na teba, take samozrejme hned tvoje meno a vidim ze ty tu radis fakt dobre a vyznaš sa

dugyna
14. máj 2010

tadotami tak taketo nieco som v zivote nepocula..urcite ide o nieco ine ako o krvnu skupinu..
skor by to mohlo byt ochorenie krvi nejake kedy by chlapec mohol byt chory..ak jeho mama tutot chorobu ma alebu ju len prenasa..a to preto ze chlapec zdedil po matke chromozom X ktory je postihnuty tymto ochorenim..a od otca ma Y...cize jedine takto..ale s krvou som take nieco nepocula ze ked maju rodicia rovnaku skuinu to je nejaky preklep

mirka12011
14. máj 2010

ahojte uz som doma 😒

lenocka84
14. máj 2010

ahojky

tado nestras, ja mam s mm rovnaku krvnu, a teda aj maly ma taku istu
tak nestras

tadotami
14. máj 2010

dugy nebola som si ista.
mirka tak ako?
lenka ja som ta nestrasila 🙂
no dobre dievcata uz nebudem nikoho strasit,idem riad umyt.majte sa zatial 🙂

lenocka84
14. máj 2010

tado tak ok, odpustene 😉
ale som sa zlakla, ze ci nieco nemoze z toho byt

dugyna
14. máj 2010

leni aj mi mame s mm rovnaku skupinu 🙂

mirka12011
14. máj 2010

tami hihi no co ti viem povedat nie velmi dobre hih zajtra uvidime....

jjana17
14. máj 2010

mirka co si bola na poradni:?

mirka12011
14. máj 2010

jjana na ctg-cku tlak 140/90
zajtra idem na kontrolu vdaka gynekologovi mojemu ktory bol ochotny mi vybavit doktora aby ma kukol

jjana17
14. máj 2010

mirka no pekne,,,,,ja idem v stredu na kontrolu tak som zvedava kolko nafuka mne

mirka12011
14. máj 2010

😀 ze nafuka hihih no dufaj ze nie vela hihi bo hned panika stres bude 😀

jjana17
14. máj 2010

no mne nafuka vzdy tak,,,,,takze ja si z toho uz nic nerobim asi mam podvedomi strach z tej velmi,,prijemnej,,sestricky

mirka12011
14. máj 2010

hih no ja som dnes mala hrozne zlatu sestricku fakt uz ked sa ma pytala vzdy na termin porodu som vedela ze nedobre ☹
ty mas zlu sestricku?

jjana17
14. máj 2010

neboj mirka, ono niekedy ku koncu tehu vybehne tlak ale aj tak ho mas stale sice na hrane ale ok
no moja sestricka je uz starsia, ona je dochodkyna a doktorka ma vela pacientok tak ona je z toho taka nervozna a pred tym pracovala na nejakom pracovisku kde sa nerobili odbery /bud zubarska sestricka ,,/ no neviem a ona ani krv bohvieako nevedela brat, no uz je to lepsie, len je taka pomalsia a ked nema svoj den tak dokaze aj byt dost neprijemna
sice na mna neviem preco je celkom ok, ale aj tak mam vzdy take nervy ze aby ma nezvozila za nieco

mirka12011
14. máj 2010

jjani nebud nervozna hih si povedz ked tam ides ze si nieco pekne potom kupis a uz ti tlak sa zlepsi hahaha

jjana17
14. máj 2010

mirka tak takato terapia ma veru nenapadla este

dugyna
14. máj 2010

jani nemas syndrom bieleho plasta 🙂

jjana17
14. máj 2010

no to mi povedali aj doktori na gynde ked som tam lezala s maxi tlakom /co mi namerala sestricka/ a tam 120/80 a nizsie,,:DD
no ale doki si to neda vysvetlit ze doma mam dobry vies uz aj minule ma strasila ze ked vystupi nad 140/90 tak si pojdeme polezat

dugyna
14. máj 2010

jani radsej polezat ako nieco zanedbat

jjana17
14. máj 2010

dugy ja viem, ale ved poctivo aj doma meriam a doma vsetko oki

jjana17
14. máj 2010

aky klud tu je

je tu niekto?

mimi21mimi
14. máj 2010

jaaa som tu... ale nechce sa mi pisat, tak len citam 🙂

jjana17
14. máj 2010

ja sem chodim len tak na skok som si upratovala

mimi21mimi
14. máj 2010

ja som tiez zacala s upratovanim, lebo trochu mi zacalo zasa tvrdnut brusko :-/ vcera ked som bola na poradni bolo vsetko OK...

barbyes
14. máj 2010

ahojte kočky,
ako sa máme? na chvíľu sa k Vám pridám. božinku, mne sa chce tak hrozne spať ☹ ale za necelú hoďku hráme a asi by som sa nezobudila tak musím vydržať 😒
na kontrole OK, síce nezlepšené, ale ani nezhoršené. a už ani nie je dôvod aby sa to zlepšovalo veď za chvíľku ideme von 🙂 a v Pondelok ideme na prietoky tak som zvedavá čo je to zač 😕 a idem aj za doktorkou kvôli Vladkovej účasti na pôrode, nejaká Jandová, lusa, ty si bola tiež u tejto s mužom?

barbyes
14. máj 2010

dugy a dnes som bola v tom Exluzive pri Hviezde. Som si tam kúpila takú nočnú košeľu, úplne hrozná s nejakým somárikom 😀 za 3,10, ale na pôrod bude dobrá. Hľadala som čo najlacnejšiu, i tak pôjde potom asi do koša 😉 a ešte dve podprdy na kojenie. normálne ma to štve keď si zoberiem, že v tej bublinke ma jedna vyšla niečo cez 11 € a tu som za 10,10€ kúpila dve aj s tou košeľou 😠 škoda, že som tam nešla skôr

vefi89
14. máj 2010

dugy a nemyslela Tado skôr Rh faktor?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre