Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
3. jún 2010

@zuzumajko on je cely super, robi veeela radosti
a prsat neprsat, to je jedno, ideme ku bratrancovi do baru, nefajci sa tam, takze pohodka

barbyes
3. jún 2010

@lenocka84 jeej, musí byť zlatunký 😅 ale to je šikovný, čo mám takú tabuľku od lekárky tak tam je uvádzané, že predmety sa začína snažiť uchopiť až v 4 mesiaci
už sa teším keď bude na svete ten náš krpec, Vám závidím, že už si môžete tých svojich drobcov pomojkať 😵 no, budem musieť ešte chvíľku vydržať ☹
vejula je od nás, valria...neviem to mi nič nehovorí 😒 tak vejulku pozdravuj

zuzumajko
3. jún 2010

@barbyes tebe sa to uz dost krati 🙂 ja som len na zaciatku a uplne sa desim toho, ze cele tehotenstvo pojde straaasne pomaly 😅 Ale babo by malo byt vianocne, tak snad aj bude a nebudeme prenasat 😀

tadotami
3. jún 2010

ahojte dievcata.

barbyes
3. jún 2010

@zuzumajko neboj, Ti to utečie ako voda 😉 si pamätám ako som sem ešte ja začala chodiť na začiatku a závidela som tým kočkám čo im tam svietili také vysoké týždne, že aj ja by som chcela a nevedela som si predstaviť, že raz to tam bude svietiť aj mne 😝 a ani neviem ako a sme tu 🙂 strašne rýchlo to utieklo 🙂
@tadotami ahoj, ako sa cítiš? už je Ti aspoň trošku lepšie?

lenocka84
3. jún 2010

@barbyes su to nekoordinovane pohyby ale super to vyzera
ma taku hraciu kvetinku a do tej udiera ruckou ked hra

tadotami
3. jún 2010

@barbyes ani nie.a s tymi tyzdnami mas pravdu.ide to rychlo.az moc rychlo.co by som za to dala keby mi tam taky 10svietil.a to v nedelu uz nabehne 35tt.za chvilu porod a staranie nie o 2deti ale 3.

lutsine
3. jún 2010

pekne ranko, mna dnes strasne bolia slabiny.... 😢

barbyes
3. jún 2010

@tadotami ja by som zasa už ten pôrod chcela, už ma všetko bolí a už by som si ju chcela aj pomojkať 😵 ale je pravda, že ja budem mať len jedno, môj mužíček je dieťaťom iba občas tak to zvládam 🙂
to ma mrzí, že sa Ti to nelepší 😒

drzkosa
3. jún 2010

ahojte pekne ranko 🙂

tadotami
3. jún 2010

@barbyes nejako si poradim.zvladla som to do teraz tak co ine mi zostava.pregrcala som prve mesiace a asi aj posledne tyzdne.ale aj tak som pribrala 10kil.co som rada ze vobec tolko.

barbyes
3. jún 2010

@lenocka84 ja budem musieť tiež niečo také kúpiť pre malinkú, hračky, hrkálky a takéto vecičky som zatiaľ ako jediné nekupovala. V Pondelok som jej kúpila prvú hračku a jedinú čo zatiaľ má, takú mačičky z H&M myslím, že je to z tej rady Helou Kitty, ale strašne zlatučká je tak som neodolala 🙂 tak som sa vytešovala, že má prvú hračku 😵

barbyes
3. jún 2010

@tadotami ja mám už 20kg navyše 😝 už teraz mám hrôzu z toho ako to budem dávať dolu 😝 sa natrápim, ale mne nebývalo zle vôbec, za celé tehotenstvo som vracala iba raz

zuzumajko
3. jún 2010

@barbyes neboj, kila pojdu dole ked budes kojit. Aj moja sestra naozaj velmi pribrala, a kila sli kojenim dole same. teraz je dokonca chudsia ako bola pred porodom 🙂

inak baby, kedy ste zacali kupovat vybavu? ste povercive? 😀 ja hrozne v tomto

tadotami
3. jún 2010

@barbyes no a ja mam hrozu z toho ze som tak malo pribrala.za posledny mesiac len kilo.uz aj dr tak zvlastne na mna pozeral.a podla posledneho sona je aj krpec mensi a kosticky ma krehucke.minuly mesiac som si ho bola davat popravit jednej pani liecitelke a ta mi hned povedala ze je velmi krehucky.tak mam obavy trochu aby sa nenarodilo ani nie 2kilove kuriatko neoperene.

barbyes
3. jún 2010

@zuzumajko ja som začala hneď ako som vedela pohlavie, čiže po 20 týždni, ale maminka to nezvládla a začala skôr 😀 prvé vnúčatko 😀 ale ja poverčivá nie som vôbec, ja takýmto veciam neverím 😒

drzkosa
3. jún 2010

@zuzumajko byva ti zle? a kolko si pribrala zatial?

barbyes
3. jún 2010

@tadotami neboj, bábätko si z teba zoberie čo potrebuje akurát tebe to asi neurobí dobre 😒 ale uvidíš, budete v poriadku obidvaja 😉 ak bude po mame tak sa len tak nedá 🙂

tadotami
3. jún 2010

@barbyes aj ja si myslim.
musim sa ofnut.idem nieco porobit,zarobit a tak.

zuzumajko
3. jún 2010

@barbyes no, ani moja mamina nevydrzala a hlavne ani moja sestra 😀 uz mame krasnu diaper bag pre babo ( i ked neviem na co, ked ku kociku sa predsa dava do sady) a neskutocne nadhernu deku so slonikom v neutralnej bezovej a zlatohnedej 😀 a ked sme boli teraz s manzom v parizi, kupili sme malinke ponozticky s nazvom PARIS 😀

Takze sa nemusim bat? Ja cakam aspon do konca prveho trimestra ci bude babo naozaj okej. Kedy sa robi prvy skrining?

zuzumajko
3. jún 2010

@drzkosa naposledy ma vazila endokrinologicka pred dvoma tyzdnami a nepribrala som nic, ani brusko mi nevystupilo, lebo sme sa aj merali. takze neviem. mrknem jej spravu a potom sa odvazim doma, ci som za tie dva tyzdne nieco pribrala.

inak byva mi zle, ale skor vecer alebo poobede. Vracat uz nevraciam (ale vraj sa to moze vratit). vracala som skor prve dva mesiace, resp druhy mesiac.

drzkosa
3. jún 2010

@zuzumajko ja nevraciam ale byva mi tazko pocas celeho dna, ked sa nenajem je zle 🙂 ja som pribrala cca 2,5 kg a ide to hore... ale ked na nenajem je mi velmi zle tak po troskach stale nieco chrumem - sladke nie ale skor ovocie, pecivo a taaak

barbyes
3. jún 2010

@zuzumajko prvý sa robí medzi 12- 14 týždňom, ja som nechcela nakupovať neutrálne tak ja som čakala..stále som tvrdila, že to bude dievčatko, ale kým to nepotvrdil doktor tak som nechcela nakupovať ružové vecičky, ale potom som už išla, drahý bol zo mňa na nervy 😀 a tak keď je toľko krásnych vecí 😵 😵 hlavne pre tie dievčatká, ale ja som hrozne veľa nakúpila cez bazár na koníku, fakt tam baby predávajú krásne vecičky a niektoré sú ako nové, nezistíš, že ich už mal niekto nasebe, ale cenovo je to teda rozdiel oproti obchodom 😉

zuzumajko
3. jún 2010

@drzkosa no, tak byva aj mne. velmi som si zvykla rano jest jogurty, jem jeden sice asi tak hodinu, ale pomaha mi to. potom obed okolo 11-11.30 tomu teda vacsinou vela nedam. Ale poobede jem 2x az ked pridem domov, alebo manzovi odhryzam z toho, co papa on 😀 ale vela pijem. najvaic asi jemne sytene stolove vody, aj ked vraj by sa mali skor nesytene..co jeviem, mne to velmi nechuti nesytene. Inak teraz posledny tyzden si uz rozopinam nohavice ked sedim v praci, takze rpedpokladam, ze sa mi uz brusko tlaci.
@barbyes aha, tak to si este pockam mesiac. ja som inak tak trosku opatrna co sa tyka nakupov, napriklad viem, ze uz budem potrebovat tehotenske gature nejake, lebo citim na nohaviciach ze to uz neni ono. neviem co rpe babo, je toho tak vela 😀 keby aspon existoval nejaky zoznam potrebnych veci podla ktoreho by som sla..vsade pisu ine veci 😀 a ja by som ako zklad povazovala aj milion vselijakych nohaviciek a tricociek a podobnych hovadiniek 😀 a samozrejme chcem kupit baldachyn nad postielku a tu hraciu otacaciu vec....no mojho manza ide porazit 😀

vefi89
3. jún 2010

aj vás idem rozveseliť 😅
Keď si tučná - máš schudnúť

Keď si chudá - nie je ťa "za čo chytiť"
Keď si škaredá - zhadzujú ťa
Keď si pekná - majú na teba dvojzmyselné poznámky
Keď si mladá - máš mať prax
Keď máš prax - máš byť mladá
Keď sa oblečieš seriózne - si karieristka
Keď sa oblečieš pohodlne - neberú ťa vážne
Keď sa oblečieš vyzývavo - si štetka
Keď si škaredá - máš smolu, nie si reprezentatívna
Keď si pekná - musíš byť hlúpa
Keď si pekná a máš postavenie - musela si si ho "odležať"
Keď robíš nadčasy - si zlá matka a neberieš rodinu vážne
Keď nerobíš nadčasy - si neperspektívna pracovná sila a neberieš
prácu vážne
Keď si mala v posteli veľa mužov - si štetka
Keď si v posteli veľa mužov nemala - si chorá, frigidna, alebo
lesba.
Tak sa teda pýtam vážení:
Ktorá je to tá normálna žena???

??ŽIVOT JE LEN JEDEN, A PRETO:

-porušuj pravidlá
-odpúšťaj rýchlo
-bozkávaj pomaly
-miluj celým srdcom
-smej sa nekontrolovateľne
-a NIKDY neľutuj nič, čo ťa rozosmialo....??

takže a teraz to druhé:D

JE Z VÁS NIEKTORÁ PRÍLIŠ SKLESLÁ, SPOMEŇTE SI, ŽE ...

- Sme krásne pohlavie...
- Nepotrebujeme nosiť kravaty ...
- Sedieť so skríženými nohami nás nebolí ....
- Ak sa rozhodneme robiť výhradne mužskú prácu, sme
priekopníčky...
- Ak sa muž rozhodne robiť výhradne ženskú prácu - je gay
- Naša inteligencia je porovnateľná s inteligenciou akéhokoľvek
muža. Ale
náš vzhľad je krajší ...
- Náš mozog má rovnakú kapacitu ako ten mužský i napriek tomu, že
máme o 6
biliónov neurónov menej ..... naše neuróny sú teda výkonnejšie.
- Sme schopné venovať pozornosť viacerým veciam zároveň....
- Vždy vieme, kde máme ponožky...
- Manželka prezidenta sa nazýva "prvá dáma"... manžel prezidentky
je nula v
pozadí...
- Keď sa vydáme za následníka trónu, budeme kráľovné ......
- Keď si muž vezme následníčku trónu, stane sa len manželom
kráľovnej...
- Keď sme podvádzané, sme obeťami ... pokiaľ podvádzame my, oni

paroháči...
- My se rozhodujeme, koľko budeme mať detí...
- Cítime, keď sa v nás dieťatko pohybuje...
- Vždy s určitosťou vieme, že je to naše dieťa...
- Máme materskú dovolenku ...
- Gynekologická prehliadka je príjemnejšia, ako vyšetrenie prostaty.
- Sme monogamné ...napriek tomu potrebujeme vyskúšať niekoľko
mužov, kým
nájdeme toho, kto stojí za to ....
- Vždy sme pri narodení našich detí...
- Kojíme...
- Sme ozdobami svatieb...
- Každý niekedy počul o inšpirujúcej múze...
- Žijeme dlhšie...
- Sme odolnejšie voči bolesti a infekciám...
- Máme menej srdcových problémov...
- Menej sa potíme...
- Máme prednosť pri nástupe do záchranného člnu...
- Sme citlivejšie...
- Ženy, ktoré žijú same, sú zdravšie...
- Máme medzinárodný deň...

TEDA SME OKÚZĽUJÚCE !!!!!!!!

drzkosa
3. jún 2010

@zuzumajko no je ked si dam bublinkove tak idem umriet ... ja len cistu vodu nic ine nedam do seba 🙂 No nohavice to mi hovor ... uz mam vyselektovane ktore este obleciem ale neva dokupi sa... Vecicky chcem zacat kupovat az po 5. mesiaci...

barbyes
3. jún 2010

@vefi89 vidím, že sa nudíš 😀 čo malinký spinká?

zuzumajko
3. jún 2010

@drzkosa no, ja by som chcela tak na prelome 4teho piateho zacat kupovat oblecko tiez 😀 ale myslim ze v tomto ma dost zastupi mamina a svokrusa, ktore uz o tom dokonca aj hodili rec 😅 no, normalne sa zacinam bat co to bude, obe sa tak tesia 😀 a este tatino a svokor si uz chystaju ktoru flasu nacnu ked sa male narodi, uplni chlapi 😀 inak, tebe uz vypocitali datum? mne este gyndos s urcitostou nic nepovedal, ale ekd som bola na ultrazvuku ci bije srdiecko, bola tam ina lekarka a vypocitala mi 27. december. Podla terajsej velkosti baba, by sa ale malo narodit 23.decembra, tak neviem...my budeme asi rodit v ten isty cas 🙂 chcete vediet co to bude?
Inak co sa tyka tych nohavic, ja som uplne zufala. Nastastie mam po sestre take levis trochu elasticke nohavice, ktore su mi volne, tak tie nosim aj do rpace, pokial nejdeme business formal niekam 😀 potom davam sukne, ktore viem zakryt pulovrikom 😀 ale aj tak mam pocit, ze mi za tie dva tyzdne brusko narastlo, lebo fakt tie gate to ide dolu vodou 🙂

drzkosa
3. jún 2010

@zuzumajko no mne vypocital na 5.1 tak to mam v tehu knizke napisane ale sono mi teraz nerobil az koncom juna tak uvidim ci mi termin neposunie... To mas tak ako ja tiez nhavice nula bodov to skor sukne zapnem tie su v pohode 🙂 No u nas tiez bude humbug okolo malinkeho, tak aspon nam babky pomozu no nie?

drzkosa
3. jún 2010

@zuzumajko a ano ja chcem vediet co to bude a aj mm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre