Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
11. jún 2010

@dugyna taknakoniec sekcia? No ale je to pre vas obe urcite menej rizikove. Ucenie mi teda ide bohovsky...Dnes som prebalovala malu a celu ma okadila, vankus trafila, uterak, paplon, no vsetko 😠 sikonica moja mala. No bezkam ku nej lebo chce pozornost 😉

liv1
11. jún 2010

@dugyna a akeho mas doktora?
cafte mimochodom 😉

lubka89
11. jún 2010

ahojte baby ... ako sa tu mate? je neake nove babatko?

lenocka84
11. jún 2010

ahojte baby
ako sa mate?

lulu4
11. jún 2010

@janefonda nio mas pekne nabite tie skusky, ale zvladnes verim tomu... aj ked s malickou a v tomto teple to nie je ziadna vyhra ale ked sme sa uz dali na boj, tak uz musime bojovat.... ja sa neviem dokopat k napisaniu poslednej semestralky lebo za nu ani kredity nebudem mat ked mu ju cim skor neposlem ani neviem dokedy je u nas semester ci bude potom este zapisovat znamky...
a to je po narodeni babatka az take zle s tym spanim? s tym ma kazdy strasi... to je asi jedine coho sa desim lebo ja som taky spachtos a rada spim praveze... len akosi sa v tychto teplach len prehadzujem a akokolvek si lahnem malemu sa to nepaci.. tak vzdy mam pocit ze zaspim az niekedy nadranom...

lulu4
11. jún 2010

@janefonda hih ta tvoja Natalka je ale cislo, bud ta ocika alebo okadi, dari sa jej, to pranie potom nezavidim.. ale ved s tym si uzije kazda mamicka...

lulu4
11. jún 2010

@lubka89 no co bola si uz s Tobikom vonku a ako si ho nakoniec obliekla? a co skusala si aj tie cajiky uz aby nebol dehydrovany v tychto horucavach? ako sa vam inak dari?

lubka89
11. jún 2010

@lulu4 ahoj mojka .... bola som uz snim vonku a dala som mu kratke tricko a nohavice .... ale doktorka mi povedala ze radsej mu mam davat tu klasicku kosielku .... a cajik mu davam ale nechce ho 🙂 a dari sa nam dobre

lenocka84
11. jún 2010

@janefonda take cikanie poznaaaaaame, detska klasika

lubka89
11. jún 2010

@lenocka84 presne tak .... take fontanky u chlapcou

barbyes
11. jún 2010

čaute kočky, akurát som sa vrátila z nemocky, taká som napálená 😠 roztrhla sa mi šľapka a potom som ešte hodinu čakala na muža kým po mňa príde ma odviezť domov a to som mu trištvrte hodinu predtým ako som skončila s lekármi volala, že najneskôr o tú trištvrte hoďku som hotová a môže po mňa prísť. po 4,5 hodinách strávených v nemocke mám úplne super náladu a ešte aj to počasie 😝 to sa už nedá vydržať 😝
@lulu4 a inak tá anesteziológia je číslo dverí 150, je to v chodbe ktorá spája polikliniku s nemocnicou, ak by si vošla do polikliniky tak ideš hneď doprava a sú to myslím predposledné dvere. tak Ti tam potom stačí iba zaklopať alebo počkať kým vyjde sestrička a povedať že chceš epidurál atď.

barbyes
11. jún 2010

a ešte som k tomu aj celá vyhádzaná 🙄 som si včera na obed spravila ovocný šalát a nejako nám to nesadlo, mám obsypané obidve zápestia zvnútra na žilách a aj brucho a svrbí to ako šľak..akoby nestačili tie strie, ešte aj toto do toho ☹

lulu4
11. jún 2010

@barbyes no tak to ti verim, to si si dnes odbila v tej nemocke teda riadnu dobu... a este aj ta topanka nestastna... to sa niekedy stane, mne sa to tusim min. rok stalo, taka som bola vtedy tiez vytocena...vsak uz radsej nikam nechod v tomto teple a len oddychuj.. lebo to je otras uz... ani v noci sa poriadne clovek nevyspi cez den len fucime ako parne lokomotivy...
a dakujem za to cislo dveri, vsetko si pekne znacim, co mi tu pises nech to mam potom komplet... ved keby nieco hadam tu budes obcas aj ked uz budes mat malinku na svete ak by som sa chcela este nieco spytat 😵

lulu4
11. jún 2010

@barbyes no k tomu vyhadzaniu sa tiez nechapem co na mna tak reaguje a co nie ale napr. som si skusila dat vcera prvy krat ako som tehu marhulu a to bola pohroma tak ma svrbeli nohy a ruky ze dovi a este nieco mi takto blbo zareagovalo ale vzdy mi to na druhy den nastastie zmizne, je to len nejaky alergicky prejav

lulu4
11. jún 2010

@lubka89 tak to je super ze sa mate dobre 😵 a ako mu davas cajik lyzickou alebo z flasticky? taaak nechce, to je teda betar... no inak na tie chlapcenske fontanky pri cikani sa tesim, to vtedy nebudem vediet co skor ratovat aby to neobcikal 😀

lenocka84
11. jún 2010

@lubka89 tak taka fontanka sa nam podari len raz
normalne stiham dat vreckovku, ze pocika tu

lubka89
11. jún 2010

@lulu4 davam mu lyžičkou kedze kojim 🙂

lubka89
11. jún 2010

@lenocka84 no mne zvikne ked ho oku pem a polozim ho na osusku tak sa vicika ... parada .

barbyes
11. jún 2010

@lulu4 ja som si do toho šalátu práveže dala iba ovocie čo jedávam počas celého tehu a nikdy mmi to nič nespravilo, ale asi tým že som ho zjedla veľa naraz...tiež som večer nechápala keď som si to všimla na zápestí 😒 a ráno už aj druhé a do toho brucho, tak ma to štve...no ale čo už 😔
a tá nemocka, som myslela, že tam idem iba na kontrolu a za hoďku, max hoľku a pol som preč, ale dnes mal doktor zasa vykecávací deň a pacientky tam niektoré aj pol hoďku, stvrdla som tam dve hodiny a potom ma ešte poslal na monitor lebo minule ma zabudli objednať na ďalší tak sa tam rozčuloval 😝 tam som čakala ďalšiu asi trištvrte hodinu aj viac kým ma zobrali a potom k ďalšiemu dr aby tie údaje vyhodnotil a potom som ešte hodinu čakala na Vlada 🙄 keby som nemala aspoň tú sprostú šľapku roztrhnutú tak asi idem busom nech ma niekde šľahne lebo čakať tám tu hodinu 😝 aj nad taxíkom som rozmýšľala, ale mala som úplne vyšľahaný mobil a neviem či by som sa niekam dovolala a aj ak tak by sa asi už nedovolala mne, že je tam a čakať ho niekde vonku na tom slnku 😠 no proste úžasný deň

hmla
11. jún 2010

ahojte baby ,
dnes ste toho veľa nepopísali,tak ani nemám čo čítať ☹
ja som dnes cestovala do Prahy z práce,chválabohu to už mám za sebou a konečne víkend,už len pol hodinu tu vydržať a môžem ísť domov 😎

lenocka84
11. jún 2010

@lubka89 tak vtedy cika aj patko, ale vzdy, ako naschval, ale stiham davat vreckovku, ze mi pńeocika osusku

@hmla a ty co robis v prahe? tam mas pracu?

dugyna
11. jún 2010

@janefonda hej nakoniec sekcia...KP ja nechcem rodit prirodzene presne pre tie rizika...

hmla
11. jún 2010

lenocka- nie,tam som bola len z práce,niečo som tam potrebovala zaniesť,tak ma vyslali ...ale ja mám rada Prahu,pekné mesto 🙂 ,aký máš deň ? malý poslúcha ? 🙂

janefonda
11. jún 2010

@lulu4 len pekne napis tu pracu, aj mna este jedna caka. Ale musim si zohnat material ku nej najskor. 😒
Ono to nie je az take hrozne s babom. Ibaze kazde je ine. Napr. moja mala sa budi v noci zhruba kazde tri hodky. To nakojim a prebalim a spime dalej. Niekedy pospi aj dlhsie, dnes prvy krat spala od pol jedenastej do stvrtej rana. Co je teda hodne. Keby to tak bolo stale...

@dugyna ved prave, naco nieco riskovat.
Som zvedava aky termin budes mat na sekciu 😅

Idem si este urobit nejake poznamky k jednej skuske. Tak cauko zatial.... 😉

lenocka84
11. jún 2010

@hmla dnes je uplne uzasny, nato ake je pocasie

lulu4
11. jún 2010

akurat som sa asi po dvoch hodinach vratila z Tesca, tak skoro nepojdem nikam v tomto teple ale mali akcie na oblecko tak som drahemu pokupila tricko, sortky dvoje, tak je vybaveny na leto a ja som si dopredu vybavila jeho meniny, ktore bude mat v juli 😀 ale pokial som prisla domov som myslela ze uz odpadnem.... teraz len sedim a nevladzem nic

lulu4
11. jún 2010

@janefonda ved hej napisem, napisem ale kedy ked zajtra skoro rano vyrazame do Prievidze a vratime sa v nedelu vecer... no ak stihnem dnes nebolo by od veci, asi sa idem do toho pustit, knihy mam ale co z toho ked nerozumiem ani slovo...
Tak to ti pekne malinka spala to uz hej, veru keby to tak bolo kazdu noc... pokial je to v noci tak ze nakojis, prebalis a spite dalej je to fajn ale ako pises kazde dieta je ine a niektore nechce ani za svet zaspat a rado by sa na rukach nosilo a tak... a malinku ucite na postielku ze? nedavate ju spat medzi vas na velku postel? a ty mas aj ten monitor dychu ze? nerobi to nejake falosne poplachy?

lulu4
11. jún 2010

@hmla aj si stihla nieco v Prahe kuk ci to bolo ozaj len na otocku alebo v takom teple sa ti ani nechcelo? ja mam tiez Prahu rada, je to pekne mesto, je tam stale co pozerat, ked tam clovek pride... ale uz som nebola mozno tak cez 2 roky...

lulu4
11. jún 2010

@barbyes no ked si si davala do toho salatu osvedcene ovocie co jedavas tak to je divne, ze si sa vyhadzala lebo ja som tie marhule pocas tehu neskusala a teraz mi spravili takuto reakciu... ale uz je zase dobre, to som mala po rukach a nohach take drobulinke vyrazky a strasne ma to svrbelo tiez som myslela ze vyletim z koze... boze v tej nemocke ako vidim to maju uzasne skoordinovane, raz k jednemu raz k druhemu, to nemoze vsetko pozriet jeden a ten isty teda asi okrem toho monitoru lebo ten nema doktor v ambulancii... to si teda uzijem cely august co sa tam nachodim... ako dobre je u svojej gynekologicky, do tej nemocky sa vobec netesim... ale co uz... kazda musime ist... no inak stale nad tebou premyslam, ze tej tvojej Vikinke sa fakt akosi nechce von, nakoniec budes ako Jane ze budes este aj prenasat par dni... ved ta tiez robila vsetko mozne a nic...

dugyna
11. jún 2010

@janefonda v piatok sa mame dohodnut, v UT idem na krv a v stvrtok predoperacne a v pia poradna..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre