Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
17. jún 2010

@riag juj tak to ma tydzen aj cosi 😉 krasne

dugyna
17. jún 2010

@pepppe 😉 neni zac

zuzumajko
18. jún 2010

Dobre rano baby 😀 je tu piatok 😀
@elko69 jejda, to muselo byt super prvykrat drzat svoje malinke. A mas stastie aj s tym ocinom. Ten moj, to je cisty clovek bez emocii 😀 ked ma ziadal o ruku, ziadne dojimaky, ked sme sa vzali, ziadne dojimaky, ani slzicku nevyronil, bral to sice romanticky, ale aj pragmaticky. No a ked som mu po roku snazenia konecne oznamila ze cakame babo, ani vtedy slzu nevyronil. Uz mu davam sancu na reparat len ked sa malinke narodi 😀 sestrinu Terezku uplne miluje, hral sa s nou ked bola 2 mesacna, tak dufam ze aj nase babo bude zvladat 🙂
inak to je supis ze sa vie ozvat ze je hladnucky 🙂 ako dlho ti inak trvalo rozoznat kedy placka koli brusku a kedy koli papaniu? A kojis alebo nie? 🙂 inak ja sa najviac bojim toho, ze budem stratena z toho placu, ze nebudem vediet co mu, chudatku babatku je 😀

drzkosa
18. jún 2010

@zuzumajko ahoj pekne ranko ako sa citis?

lulu4
18. jún 2010

@happy8051 ahoj ved ty nakupujes cez MK bazarik tak si daj sekciu hracky a tam sleduj kazdy den nove ponuky a urcite na nieco natrafis aj ja som tak sledovala par tyzdnov a oplatilo sa kupila som kolotoc za 4 eura + postovne a je skvely vyzera ako uplne novy, hra krasnu upokojujucu melodiu, malemu sa uz teraz paci a veselo kopka ked ju pustim a je krasny farebny, mam ho aj v albmumiku odfoteny... tak vela stastia pre dobru kupu 😵

zuzumajko
18. jún 2010

@drzkosa caaaaaaaf 😀 no, vcera som si pekne povrackala 😀 neviem z coho, ale moje oblubene ovocie - jahody som nemohla vobec jest 😒 ale dnes som zahajila metodu pozitivneho myslenia v tehu, a povedala som si, ze dnes je posledny den, kedy mi bude zle 😀 ak sa mi to osvedci, tak si to dam patentovat 😀 inak mam -1kg dole, co nie je az take strasne a viem to prezit. Ved som len na konci tretieho mesiaca, to zvladneme 😀 potom uz budem len priberat 😀
A ty ako? co nove? 🙂 inak, soms a rozpravala s kamoskou o tom priberani a ona mi povedala, ze ona tiez v prvom trimestri trochu pribrala ale ze v druhom schudla, tak sa vobec neboj 🙂

drzkosa
18. jún 2010

@zuzumajko jooj si ma potesila 🙂 vies co mne uz ani nejak nechuti..... akosi sa dostavam tento tyzden do normalu - dufam.. len byva mi teraz vecer dost zle tak sa motkam po byte ako mrtvolka a chodim skoro spavat...No co uz... Inak neboj aj tebe to "vrackanie" prejde a budeme krasne maminky s peknymi bruskami 🙂 Ozaj natieras si brusko?

lulu4
18. jún 2010

@zuzumajko ahooj veru konecne piatok a to este aj cestujeme dnes, drobec je uz teraz cestovatel 😵 neboooj to sa kazda mamina nauci kedy a kvoli comu place jej babo.. jednoducho na to prideme, kedze nam to nevedia este povedat 🙂 budes dobra mamina, vyzeras byt velmi starostliva... a tatik vas, ono jeho vlastne dieta urcite maximalne zoberie ako sa povie a bude uneseny uvidis... to zas moj manzelik si kamoskinu dcerku nechcel ani raz zobrat na ruky za to jej robil ksichtiky a opicky aby sa smiala... povedal, ze cudzie dieta nechce pokazit 😵 ze si to nacvici na svojom vlastnom 😵 a ten moj je taky isty ako tvoj ked ma ziadal o ruku sice pekne ale nevyronil slzicku, pri svadbe sme sa obaja drzali ale boli sme nervozni ako psy no a ked som mu oznamila ze cakame babo uz to viac menej ocakaval lebo sme sa snazili pol roka, ale bol velmi prevelmi stastny len on nie je taky ten moj placko uplakany... ale na nasho maleho sa velmi tesime..

lulu4
18. jún 2010

@drzkosa a
@zuzumajko kočky brusko je dobre natierat si uz od zaciatku tehu az do konca, mozete to zabranit striam aj ked nikto nevie ci ho navstivia alebo nie, niektorym babam aj ked podstivo natierali popukalo brusko par dni pred porodom lebo vtedy sa uz maximalne natahuje ta koza a zavisi aj od toho ake velke budete mat brusko... ale odporucam Hipp olejcek je to aj pre babatka aj pre mamicky a je super bez umelych farbiv s mandlovym olejom, ma taku nevtieravu vonu jemnucku... ak ak nevyuzijete vy mozete tym potom po kupeli natierat aj babo... ja natieram brusko len tym a netreba ziadne predrazene kremy z lekarni lebo obsahuju to iste... tolko len moja rada 😵

drzkosa
18. jún 2010

@lulu4 dakujem pekne, no ja si natieram poctivo ale kremikom z lekarne pre tehotne proti striam ale ten olejcek o tom som uz pocula kde ho zozeniem? v drogerii zrejme ze?

vefi89
18. jún 2010

aj vám sa pochválim 😅 😀

lenocka84
18. jún 2010

@vefi89 ahoj, ty brko aky je uz Misko velky, paradne

vefi89
18. jún 2010

@lenocka84 ďakujeme 🙂 ja som na teba predvčerom myslela...ohladom kojenia...už si mala MS?

vefi89
18. jún 2010

inak na tej predposlednej fotke, to sú decká so svokrou a tá dievka má dva roky...ani nie je veľký rozdiel 😅 😀 😀 😀 či sa to len mne zdá?? 😀

lenocka84
18. jún 2010

@vefi89 pekne od teba ze si na mna myslela 😉 ano uz som mala, minuly tyzden

dievcata rastu po malsie, chalani rychlejsie, to bude tym

mimi21mimi
18. jún 2010

Dobre ranko, baby....

vefi89
18. jún 2010

@lenocka84 mhhhmmm, tak to je škoda s tou MS.... 😕 😒 máte sa?

lenocka84
18. jún 2010

@mimi21mimi dobre ranko

joooj baby dnes bude nieco co som nemala cca 3mesiace, hehe

lenocka84
18. jún 2010

@vefi89 pocitala som s nou skor, kedze nekojim, ale prezijem, len dufam ze nebude taka dlha ako bola tato prva, ale tak ant. uz mam, malo by sa upravit, ale ziadne bolesti parada, ani som nevedela ze mam.
mame sa ok, len sme riadny hlados, koki po 100ml mi vydrzal krasne aj 3-3,5 hod a teraz pije 130ml a ma problem tie 3hod vydrzat
to ho uz natahujem aby to boli aspo 3hodiny

vefi89
18. jún 2010

@lenocka84 tak to máš žrúta aj ty 😝 😀 😀 😀 😀 😀 ja keď som dávala aj UM, mi vedel vypiť aj 180 +MM, takže pohoda. 😎 😉 😀

lenocka84
18. jún 2010

@vefi89 ide ma rozhodit, dr. uz na mna pozerala ze kolko pribera, ale tak nenecham ho hladneho

lulu4
18. jún 2010

@drzkosa hej hej v drogeriach, DM alebo aj ine..

lulu4
18. jún 2010

@vefi89 ahoj Veronika, no mas krasneho valibucika... rastie a pribera pekne... ta posledna foto s tym certikom je krasna, ze dvaja certikovia 🙂 na tej fotke s tym 2 rocnym dievcatkom je tam urcite rozdiel ale tam asi 2 roky by som netipovala 🙂 hehe hlavne, ze mu chuti, co ho nechas hladneho? 😵

drzkosa
18. jún 2010

@lulu4 kupim, dakujem za typ

zuzumajko
18. jún 2010

@drzkosa no drz sa kazdopadne co sa tyka tych vecerov. Ja som popoludni viac nepouzitelna ako rano. Tiez mi byva zle vecer. Este ze mame flexibilnu pracovnu dobu a mozem z oroboty ficat uz okolo pol tretej, domov pridem a uz lahnem do obyvky, lebo mi je nagrc. Hlavne normalne papaj, lebo babo je zvyknute na urcity rezim uz, vies? Este sa nenatieram nicim. Sestra mi z USA poslala krem, telove mlieko a shower gel na strie, ale chcem sa tym natierat az po skonceni 3 mesiaca, lebo este skoro ziadne brusko nemam. Aj je to tam napisane, ze idealne je zacat az v druhom trimestri. Tak zacnem od buduceho tyzdna, kedy sa oficialne prehupnem.

@lulu4 si ma potesila, ze nie som jedina s takym pragmatikom ako je ten moj 😀 minule sme sa na tom aj smiali a som si ho doberala. teraz to rozprava ako veselu historku, trdlo moje. U nas to bol inak riadny sok ze cakam babo, lebo bola asi len 12% sanca ze pocneme prirodzenym sposobom (to mi az potom povedal gyndos) skrz moje vysledky...neriesim, podarilo sa. Aj keby sme mali mat len jedno babo, proste to prezijeme 🙂 len nech je toto zdrave 🙂
inak toho babatkovskeho placu sa fakt trosku desim, lebo ked u nas bola segra s malinkou (byvaju v statoch) tak som vobec nevedela rozoznat ci placka lebo je hladna, alebo kvoli vetrom, alebo chce prebalit...fakt som to nevedela rozlisit 🙂 ale moja mamina hned - skus ju prebalit, znie akoby bola pokakana 😀 a aj bola 😀 proste nechapacky...tak uvidime ako sa to vyvinie 🙂

liv1
18. jún 2010

@vefi89 chutnuckyyyy je ten tvoj malicky bozinku 😵
dobre ranko babule. neviem ako vy ale ja uz fakt nespavam. od stvrtej do pol siestej som bola hore a pozerala telku co som nemohla spat.
@lulu4 a kam cestujete? aj ja ceeeeem 😀

drzkosa
18. jún 2010

@zuzumajko ano papam ale mensie davky 🙂) neboj to je materinsky pub to rozpoznas hned vsetko, ja sa skor bojim samotneho porodu ☹

liv1
18. jún 2010

@drzkosa "materinsky pub" supeeeer vymakaneeeeeeeeeee 😀 😀 😀
uz ti byva lepsie?

vefi89
18. jún 2010

@lenocka84 s priberaním sa neboj. dokazuje to, že je paťko zdravý. mne miško do dvoch mesiacov priberal 400g týždenne. nechápem tých dr. keď nepriberá źle je, keď priberá zle je 😕 jedným uchom dnu a druhým von 😉

@lulu4 lucinka, ďakujem 🙂 snažím sa ho štopať ako húsku 😀 😀 😀 😀 nuž v mužovom klane sú len taký chlapy. len jeho prvorodený syn je ako trieska 😀 😀 a či je vôbec jeho 😅 😀 😀 😀 😀

lulu4
18. jún 2010

@liv1 ahojcek Liv, tak sme na tom rovnako ja uz tiez velmi zle spavam a uz dva dni mam problem aj so stolicou, tak som mala tuto noc take krce v brusku a dokazala som lezat len na lavom boku podopreta tym kojacim vankusikom... a nie a nie ist na wc...no kam cestujeme? tam kde min. vikend, ideme do Prievidze k mojim starym rodicom pomahat im s kuchynou, prerabaju... tak moj mm so svokrom budu za robosov a ja sa budem len tak tmolit hore dole a pozerat a citat si, nic mi nedovolia robit. ani len pozametat... tak mi je to luto, ze starkej moc nepomozem.. tak co uz...

lulu4
18. jún 2010

@vefi89 nooo tak nemoze si byt isty tym ci je ten prvorodeny jeho syn, ved clovek nikdy nevie 😀 😀 😀 ale nie robim si srandu...ved lepsie ze ja taky akoby bol taky chudulinky ze by sa ho clovek bal aj na ruky zobrat 😵 xixi a cajiky ti pije alebo vodicku? a ty pijes nejaky cajik na podporu kojenia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre