Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
17. júl 2010

@maminakatka nie odisla hlienova zatka, co som netusila, len som krvacala, sla do nemocky, brali ma hned na prijem, otvorena na 2cm, to bola sobota, v nedelu ma dali na monitor ze kuknu maleho a ked som sa postavila odtiekla plodova voda, a uz to pomalicky zacinalo. dr. mi povedal ze teraz uz musime do 24hod porodit, kedze je voda fuc, a tak ma v nedelu brala sanitka do druhej nemocky, kde mali inkubatory, nalievali ma infuzkami ze som bola ako balon. a v pondelok o 6:30 mi dali vyvolavacku, lebo bolesti ziadne, 9:30 prisli prve kontrakcie a 10:05 bol maly na svete. chvalabou inkubator nebol potrebny, siel iba na vyhrievacie lozko kvoli teplote, ale inak bol ok. vahu mal 2200g a teraz mame uz 6kg

maminakatka
17. júl 2010

@jjana17 tiez si myslim ,ved v tom teple ,chudatka nase 😖

maminakatka
17. júl 2010

@lenocka84 waw tak to prislo vsetko tak rychlo ....ale narodil sa velky dost 🙂 chrobacik 🙂 hlavne ,ze ste o.k obaja a teraz ? ty kokso ,ze 6 kg no pekne 😀 chuti mu papkat 🙂

lenocka84
17. júl 2010

@maminakatka ale co sledujem tak je to taka priemerna vaha
ako mat 8mesacne dieta a ma 7kg sa mi zda moc chuducke,
co poznam baby, co koja, maju aj mladsie deti ako patrik, a skoro rovnaku vahu, tak si myslim ze pribera tak priemerne

maminakatka
17. júl 2010

@lenocka84 tak ale bud rada 🙂 velmi je podareny ,aj usmev ma taky sibalsky 🙂

lenocka84
17. júl 2010

@maminakatka juuuj to bude huncuut, a vymyselnik, uz teraz je
a to je este taky krpcek malicky

jjana17
17. júl 2010

@maminakatka presne tak nejako ich babusit tiez nebude spravne a v tej perinke mu bude fajn, nechcem ho len tak prevlakat bez perinky, to nie, verim perinke ze to je na tu ich chrbticku dobre

jjana17
17. júl 2010

@lenocka84 hej treba drocovi davat tekutiny, ja ked som lezala v nemocke tak som bola na sestonedeli a tam pediater maminkam vravel ze kazde 4 hodky aspon 8 lyziciek Lucky alebo takej deckej vody,,,,,ze v tychto teplach musi byt aj inak zavodnovane nie len materskym mlieckom

mimi21mimi
17. júl 2010

@jjana17 Myslis, ze tie perinky su dolezite? Ja som ziadnu nekupovala - mame dve zavinovacky, ale v tomto teple mozu akurat tak odpocivat v skrini....

jjana17
17. júl 2010

@mimi21mimi no vies co aspon na to kojenie urcite neviem si predstavit ze budem take deco male pohadzovat po rukach , takto bude v perine ved mam len tu tenunku letnu vlozku v nej a ja nehovorim ze potom ho budem v nej mat, to nie ale na krmenie prenasanie, urcite

mimi21mimi
17. júl 2010

@jjana17 tak ja ratam ze z porodnice pojdeme v autosedacke.... a potom uvidime 🙂 juuuuj potesilo by ma, keby som dalsi tyzden uz isla do nemocky pekne rodit....

jjana17
17. júl 2010

@mimi21mimi no vies co aj ja som si tak vravela ze boze keby ma to tak chytilo cca v tom 38 tt to by bolo nieco boze doki co som mala pred tym ma stale strasila ze asi budem predcasne rodit, a terez,,este krpca budu musit vyvolavat,, 😀 😀

mimi21mimi
17. júl 2010

@jjana17 aaa tak aspon vies, ze uz to bude dalsi tyzden 🙂 mne moj doktor nikdy nic nepovie a ja neviem v podstate co sa mam pytat... resp. ma to napadne, az ked citam, co tu babam povedali ich doktori.... takze netusim ci to moze byyt skorej alebo nie....

maminakatka
17. júl 2010

@lenocka84 tak lae to je fajn 🙂 lepsie akoby v kute sedel 🙂

maminakatka
17. júl 2010

@jjana17 moj nazor ,netreba babatko lamat ,ja ho budem mat v zavinovacke 🙂

maminakatka
17. júl 2010

@mimi21mimi modrene su uz zavinovacky ,cize nebojkaj 🙂 mne to vsade v obchodoch hovorili a odporucili 🙂 tiez mam doma dve 😀

lenocka84
17. júl 2010

@jjana17 my denne cca tych 150-200ml

lenocka84
17. júl 2010

@maminakatka to u mojho syna nehrozi

mimi21mimi
17. júl 2010

@maminakatka len tie su hrozne hrube.... v takomto teple ich budes vobec pouzivat?

maminakatka
17. júl 2010

@mimi21mimi jasne ja mam s tvrdou podlozkou a aspon na to maleho polozim 🙂 aj ked nezaviniem 🙂

mimi21mimi
19. júl 2010

Bre ranko... vcera tu tusim cely den nikoho nebolo.... no ja som skoro celu noc hore, zub ma velmi trapi.... musim ist bez podmienecne zubarke. aaaaaaaaaaau 😠 ☹

tadotami
19. júl 2010

@mimi21mimi ahojcek.ten zub ti vobec nezavidim.mna bolel cely cas v nemocke.nieco strasne.chcela som ist tiez dnes ale som sama doma s detmi takze az cez tyzden.a dakujem za krpca.vcera nas pustili.dosli sme domov a o slizika bola bitka lebo si ho chcel kazdy popestovat ale tamarka sedela pri nom 4 hodiny!!! a starala sa.ze teraz je ona jeho mama.no som zvedava ako dlho jej to vydrzi.ale je zlata pomocnicka moja.a vcera sledovala aj kojenie a odstriekane mliecko nam vypila aby ju nikto nevidel.

janefonda
19. júl 2010

@tadotami ahooooj , vitajte domka 🙂 Tamarka je zlata, ze sa chce starat...no co ked ju to bude bavit len par hodin aj to je krasne! 😵 Ako sa citi taka dvojnasobna mamina? 😅

tadotami
19. júl 2010

@janefonda dakujeme.a mamina sa citi super.strasne som sa obavala cisarskeho.mala som z toho hrozu ale za cely cas som nepotrebovala jediny liek po sekcii od bolesti a bolo mi perfektne.ani hlava ma nebolela lebo som do seba kofolu a kolu liala a ani po injekcii na stahovanie maternice ma nic nebolelo.a mala som aj super dokiho z hlohovca.no takze takto by som aj kazdy tyzden rodila.

mimi21mimi
19. júl 2010

@tadotami tak z Tamarky je velka sestricka, ako citam 🙂
A kolko dni si bola v nemocnici?
aaach idem ja k tej zubarke, ledva sme nejaku vybavili teraz cez leto... potom este zlozim postielku a mozem ist rodit 🙂

pepppe
19. júl 2010

@tadotami no nazdarek,gratulujem este raz,co uz ste domka? 😉

tadotami
19. júl 2010

@mimi21mimi
@pepppe prisli sme vcera.aj to bolo otazne lebo uz som bola zbalena a do rana sa nam v postielke objavil maly citronik tak sme na vysledky testov museli cakat.ale boli ok a uz sme doma.teraz sme prisli od pediatra.od vcera sme nic nepribrali ale nam to vobec nevadi.v tej nemocke mi uz slahalo na mozog.teplo jak slak,drbnuta spolupacientka-mamicka,najmudrejsie sestricky z novorodeneckeho.....peppe teba kto odrodil?a aky mas dojem z nemocky?

zuzumajko
19. júl 2010

@mirka12011 ahoj miri, strasne dlho som tu nebola a nasla som si tento odkaz od teba: ze co teraz ked sa mi nezadarila ta amniocenteza. No, zajtra idem k Dittemu, ci mam dost plodovej vody a ak ano, v stredu zase pod ihlu.
Baby jauz sa ani nebojim. Mam pocit ze to vsetko co som pozazivala toto tehotenstvo, by som druhe tehu mala mat gratis a aj s darcekom navyse 😀

zuzumajko
19. júl 2010

@tadotami blahozelaaam, ja som tu nebola asi od stvrtku ci stredy min. tyzdna. Ale som stastna ze uz to mas za sebou!!! aky je tadeasko? 🙂

tadotami
19. júl 2010

@zuzumajko dakujem.je trosku zltucky ale je zlaty.a som strasne rada ze to mam uz za sebou lebo tie nervy z tej sekcie.no nieco strasne.ale mozem povedat ze prvy porod hroza katastrofa a druhy som si fakt uzila.ked na operacke videli ze som hotova z toho boli velmi mily.v nitrianskej nemocnici je to fakt ojedinele ale boli mi velkou oporou.fakt by som takto aj kazdy tyzden rodila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre