Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

natalia777
14. dec 2009

Ahojte aj ja som tu konecne 🙂

garonka
14. dec 2009

ahoj Natali ako sa massssss? 😵

natalia777
14. dec 2009

no ide to pomalicky...... a ako sa drzite vy?pocula som ze mate riadnu kosu na svk, to mi mozme snivat o poriadnej zime 😠

garonka
14. dec 2009

joj Natali mame zimuuuuuuuu aspoň tu v KE bolo rano -6 no pre mňa malo ja mam radšej -15 😀

vo štvrtok idem na poradňu no som zvedava čo bude 🙄

simona55
14. dec 2009

ahojte tehulky 🙂 🙂 mozem sa vas spitat nieco? moja dcera si rbila v piatok tehu testy,a nemala nic, pritom jej stav vyrazne poukazoval na tehotnost, no sice uz ju prestali bolet prsia al este podbrusko boli, 😉 no a v v nedeu si spravila zase testy a vysla jej ciarka ako zvykne vyst a potom na tve ,try minutky vysla druha ciarka, pitam sa vas moze byt tehu? viem ked si pozriete do mojho pasu tak si poviete ze by som to mala vedet ale ja som si este testy nerobila 🙂

lubka89
14. dec 2009

ahojte babenky je tu niekto?

lenocka84
14. dec 2009

čaute babizne
bola som upratovat, tak som bola off
ale uz som tuuuuuu

rogerka
14. dec 2009

Ahoj Simi, v pribalovom letaciku sa pise, ze ak vyjde druha ciarka na chvilu, nemala by byt tehotna. Aj mne tak vyslo na chvilocku, uz som sa tesila a nakoniec nic... a tiez som mala vselijake priznaky, lebo som velmi chcela babo. ked som to vzdala, tak sa nam zadarilo, hned na dalsi mesiac 🙂 myslim si, ze je zbytocne vyhadzovat peniaze za testy, posli ju k lekarovi a bude to mat na 100%

rogerka
14. dec 2009

jeeej, uz je vas tu viac 🙂

lenocka84
14. dec 2009

rogerka takmer kazdy den nam pribuda nejaka tehulka 😉

simona55
14. dec 2009

aha moze byt, moc sa tymto testom nerozumiem.aj tak dakujem.

rogerka
14. dec 2009

ale vacsinou sa kazdy schova akurat vtedy, ked zapnem pocitac 😀 co porabas? ja prave pozorne sledujem, kay mam kupit fusak 🙂

lenocka84
14. dec 2009

rogerka to poznam, tiez mam taky pocit ze ked pridem nikto tu nie je
ja som teraz doma,ale svagor ma pytal nieco zistit, tak na chvilu pojdem prec a potom som tu uz zase

rogerka
14. dec 2009

ok 🙂 povybavuj 🙂

lenocka84
14. dec 2009

ja sa potom zase prihlasim

natalia777
14. dec 2009

garonka, ja maaaam strasne rada zimu 🙂 ale taku poriadnu 🙂 mrazik a snezik, no co uz na buduci rok aj my taku budeme mat 🙂 ja mam poradnu den pred stedrym dnom 😀 lepsi datum mi ani nemohla dat 😀 ale ja neviem ako ty, ale ja sa pred kazdou poradnou strasne bojim ci je vsetko ok, ide ma z toho trafit..... ale aj tesim velmi zaroven.... a ako ty?

garonka
14. dec 2009

Natali i ja mam strachy pred každou poradňou a schvalne chodievam skoro rano o pol 7 aby som bola prva lebo z toho čakania by som sa zblaznila 😕 ...........kupovala si bavlnene plienky? akej veľkosti? mne sa 80x80 zdaju veľké 🙄

natalia777
14. dec 2009

ja mam bavlnene plienky ale nechystam sa babatko do nich balit, budem pouzivat pampersky..... a plienky len tak na utieranie..... a vies co? nemam pojem akej su velkosti 😕 ale zdaju sa mi byt strasne tenke... no neviem.....ty budes balit do bavl. plienok???

garonka
14. dec 2009

Natali nie nie ja tiež pampersky ale v nemocke davaju aj navrch pampersok bavlnenu plienku aby malo babo rozšírene nôžky no nejak veľké sa mi zdaju

rogerka
14. dec 2009

garonka, ty si tu kazdy den, nechodis do prace? inak aj ja chodievam skoro do poradne, napriek tomu si vzdy pockam min. hodinu ☹

rogerka
14. dec 2009

ja sa pamatam, ze ked bol moj brat maly, boli 2 druhy plienok male a velke... este som plienky nezhanala, kamoska mi slubila, ze doda 🙂

natalia777
14. dec 2009

no ja sa tiez chystam, ze ak bude treba tak na pampersku budem davat aj tie bavlnene... a ako prichytis tu bavlnenu? ty vole to ma ani nenapadlo do teraz 😀

garonka
14. dec 2009

rogerka ja som doma 😔 nariadeny kľudový režím a telesne šetrenie 😕 ale už mi je lepšie 🙂

garonka
14. dec 2009

natali som kupila ortopedicke nohavičky volaju sa poštolky 😀 ale nejake prťave su a to su vraj pre babenka od 2-5kg no som zvedava 😀

natalia777
14. dec 2009

no tak to este budem musiet kupit jaaaaaaj pre istotu 😀 inac dnes som prala vsetky vecicky nakupene tak mame cely byt ovesany s dupackami, plienkami.......... 😀 jooooj neviem sa uz dockat aj ked mi zacina dost lepit z porodu 😖 ako si na tom ty? vsetko nachystane?

rogerka
14. dec 2009

ja som na PNke 2 tyzdne a uz mi z toho prepina. ako to zvladas? aspon mozes chodit von? lebo ja som tu ako vo vazeni, kvoli kontrole z poistovne nemozem ani nos z dveri vystrcit ☹ zajtra sa chystam k lekarke, som zvedava, ci mi da nejake vychadzky alebo ma posle rovno na psychiatriu 😅 robim v skole, decka su furt chore a lekarka ma nechce pustit z domu ☹
inac tie plienky sa prichytavaju postolkovymi nohavickami, to su take akoby gumene, este si pamatam, ako som brata prebalovala 😀

natalia777
14. dec 2009

rogerka, to ti vobec nezavidim to sedenie doma, ja som nastastie mala zatial bezproblemove tehotenstvo robila som az do 33 tyzdna, nesedim este dlho doma ale uz mi z toho dost prepina ...... a neviem si predstavit byt bez vychadzok to fakt...... ale pre teba je lepsie ak si doma teraz hlavne v tej chripkovej epidemii, musis mysliet na malinke 😀 inac tie postolky vyzeraju tak ako vyzerali pred 13 rokmi? pytam sa lebo si pamatam ze nieco take som segre davala pri prebalovani...... na plienky.... ona bola dost na siroko 😀

garonka
14. dec 2009

Natali ja som dnes dala vyprať plienky a aj poťah z matracu do postieľky aby sa nam toho nenakopilo veľa 😉 a postupne poperiem i ostatne veci nech mame pokoj a všetko nachystane 🙂
no mame kočík i postieľku ale treba ešte mne par veci a aj vaničku a kopu drogerie 😀 to počkam na akcie 😀
a drahy si zmyslel poskladať postieľku ale nech sklada dame ju do prazdnej izbičky kde mame veci nech sa vyvetra lebo drevo smrdí za lakom alebo neviem za čím

rogerka presneeeee tak to su poštolky 😀 ale teraz ich vyrabaju že sa upevnuju suchym zipsom a ja si pamätam take čo sa šnurkou prevliekali 😀

natalia777
14. dec 2009

presne, take si aj ja pamatam, take co sa prevezovali na 2 krat myslim..... ked som sestru balila.... joooooj tak to musim utekat kupit 😀 inac my skladame postielku na buduci tyzden 😀 , jooooj nasa bude s nami v spalni kedze tu v uk mame len 2 izbovy bytik 😀 ale to nic, na svk sa to zmeni....... a s cim budes prikryvat male v postielke? alebo v com bude spinkat?

rogerka
14. dec 2009

ja mam asi nejaku oslabenu imunitu, vsetko sa teraz na mna lepi ☹ a ked mi davala v priebehu jedneho mesiaca lekarka uz druhe antibiotika, nariadila mi domace vyzenie 😖 uz to tu nezvladam, mala by som byt v pohode aj po psychickej stranke a setrit sa, ale nejde to, ked ma tu chytaju depky a uz tyzden poriadne nejem 😒
navyse idu vianoce a nemam kupeny este ani jeden darcek, pomoooc
tiez som zvedava, ako vyzeraju tie gatky dnes 🙂 este toho nemame moc nakupene, setrime miesto v byte a moj drahy ma kopec casu. ale minuly tyzden sa narodil kamaratovi syn a to mali termin tyzden pred nami, tak ho to trosku nakoplo, len ked nikam nemozem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre