Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
20. dec 2009

presne tak a budem na teba v ten deň myslieť 😉

lenocka84
20. dec 2009

dakujem
asi to budem potrebovat
uz teraz som nervozna

wolfskinka
20. dec 2009

ahojte baby, ake uzivate vitaminy ... teraz uzivam calibrum babyplan, ale neviem sa rozhodnut ake vitaminy mam uzivat v 2.trimestri

garonka
20. dec 2009

leni i ja som bola nervak potom som sa tešila a v piatok v noci na sobotu rano som vôbec nespala som si namyšľala ako to cele dopadne, a môj drahy si buvinkal ako vo vatičke, a ešte v sobotu toľko trapasov sme mali že sa už len smejeme 😀

lenocka84
20. dec 2009

tak presne toho sa aj ja bojim ,ze vobec spat nebudem
tak neviem ako zvladnem potom cely den aj noc

garonka
20. dec 2009

a rano som take kruhy pod očami mala až sa ma kozmetička zľakla, ešteže existuju make upy 😀
neboj príde tvoj krasny dnik zvladneš to na jednotku 😉

lenocka84
20. dec 2009

len ja som taky stresko, aj drahy ked je vonku tak neviem spat
a pritom presne viem kde je, no aj tak
alebo sedi vedla v kancelarii, ja sice zaspim ale za chvilu som hore, a neviem dalej spat
no des, co ti poviem

garonka
20. dec 2009

niesi sama moja i ja take desy zažívam a najviac ak ide môj drahy niekam autom a nedviha ide ma rozhodiť a bojko som poriadne i aj a aj lekara sa bojím ako čert kríža 😔

lenocka84
20. dec 2009

a tak lekar je v pohode, ak si odmyslim zubara
to som zvedava kedy najdem odvahu a pojdem k zubarovi pocas tehu
alebo mi gyndos povie ze musim ist vtedy alebo tedy? ci ako to je?

garonka
20. dec 2009

na gynde ťa lekar nepošle k zubarovi to musíš z vlastnej vôle myslím že 2x v tehotenstve je predplatene 🙂
moja idem si natiahnuť kosti z toho ležania mam asi preležaniny, som zvedava na tu bezsennu noc 😕
dobru nocku 😵

lenocka84
20. dec 2009

zelam ti dobrunoc

ja sa tiez uz chystam
len cakam na polovicku
tak zase zajtra,
bruuuuu

vierapp
21. dec 2009

Dobré ránko všetkým..... 🙂

vefi89
21. dec 2009

Aj ja želám dobré ránko 😉
Vierka, čo tak skoro??

garonka
21. dec 2009

ahojte kočičky

vefi ty kde si cely víkend lozila? 😀

vierka vybavičku maš super som kukla do albumu a veľmô sa mi pači ten vankušik s perinkou, skusim i ja dnes pofotiť nejake vecičky včera sa mi taaaaaaak nechcelo 😝

vefi89
21. dec 2009

Včera mi začali strašné bolesti. je to v pravo dole, kúsok vyššie od jazvy po slepáku, taká bolesť, akoby ma tam niečo klalo, a neviem, či to robí malinký, alebo to môže byť niečo vážne??Bolí ma to len pri niektorých pohyboch, ale je to strašne silná bolesť. Nevieš, čo to môže byť??

vefi89
21. dec 2009

Garonka ahoooj 🙂
Ja som bola v sobotu celý deň uu maminy, lebo mi brat prišiel domov po pol roku, tak som sa z neho vytešovala 😀 Doniesol mi darčeky od oca a jeho ženy, tak som aj vytešená, ale aj ma mrzí, že zbytočne veľa kupovali. Dostala som krabicu, o rozmeroch asi meter krát polmetra plnú deckých handier 😝 veciky sú krásne, ale toľko toho asi ani nevynosíme. A včera som ležala celý deň, aby ma to brško neklalo 😕

vierapp
21. dec 2009

ahojte už od 6.00 som hore nedalo sa mi spať....garonka..ďakujem...a práve ten zahlavoček s paplónikom neviem či využijem 😒

vierapp
21. dec 2009

vefi tak to neviem čo môže byť rdšej by som šla k lekárovi keď je to taká bolesť netreba riskovať

garonka
21. dec 2009

ah jaj moja a už sa troška šetríš? možno ťa bolelo či nieje maly nízko lebo si spomínala že je nízko či nie? neboj ak ťa to bude až veľmi bolieť naklusaj na gyndu naj ťa kuknu, ja som tiež včera preležala nakoľko ma ta dvojdňova hnačka dala do pozoru aj malo vody som pila som bola slaba ako mucha tak som cely deň preležala v pyžamku, dnes sa musím vytrepať z postele, a ísť aj vonku do tej zimy lebo havo nema dnu wcko 😀

garonka
21. dec 2009

vefi a už ťa to prešlo?

vierapp
21. dec 2009

ja sa akurát dnes idem vytrepať z postele po dlhšom čase....treba mi popratať....nebudem sa nejak moc zaťažovať .... aj darčeky chcem pobaliť konečne 🙂

vefi89
21. dec 2009

Garonka, áno, mám ho nízko, ale desí ma to, že sa to začalo včera. a hneď od rána. ale už sa šetrím 😀
a z čoho máš hnačku???to nie je dvarazy príjemné, ti nezávidím.ale Fatra vraj pomáha veľmi na hnačku

Vierka, trpíš nespavosťou??
ja neviem prečo, ale cez week, keď môžem zdochýnať celý deň sa mi nechce spať a akonáhle už musím ráno vstávať, by som prespala aj celý deň

Brrr, u náa včera večer mínus 16, až mi bolo ľúto hava, som sa bála, že nevydrží vonku chudáčik 😅

vefi89
21. dec 2009

Garonka, neprešlo, ale ako som písala, tak je to iba pri istých pohyboch

vefi89
21. dec 2009

ozaj a mám ešte hlavu v smútku, drahý môj si v sobotu všimol, že mám strie na ceckoch. ich mám dopraskané ako slniečka. ale sranda, že bruško mi vôbec nepraská 🙄

vierapp
21. dec 2009

nie netrpím len malinká je moc akčná v noci tak mi nedá občas spať málo ktorú noc prespím celú a keď ma nekopká malá tak má boli celé telo asi z ležania......u nás je dnes riadny mráz

vefi89
21. dec 2009

ja som dnes radšej ešto vonku nebolla, ale budem musieť ísť do obchodu a to sa mi nechceee

vierapp
21. dec 2009

vefi to si nič nerob ja ich mám tiež popraskané, ale to pre to, že už na začiatku tehoten. mi podrástli o dva čísla a zas sú väčšie lebo nová podprda je zas malá...o chvíľu ich budem ťahať po zemi.... 😀

garonka
21. dec 2009

vefi moja ja som si dodžubala žaludok z pizze a nikdy viac ako som trpela dva dni fatra mi nepomohla no nič, tak som sa bala čo som zjedla už som letela na hajzel, ale doki ma ubezpečil, pokym nevraciam a nemam teplotu to prejde ale aj malo vody som pila ah jaj, no prešlo to dnes začínam normalne jesť aj jogurty, lebo chudak môj maly dva dni na suchej strave 😒 ale jemu to vyhovovalo, kopcoval ma do žaludka ako len vedel 😀

a bolí aj teraz? a ako je otočeny hlavičkou dolu?

vierapp
21. dec 2009

ja vonku víjdem až zajtra aj to len do auta a z auta...idem do poradne...dúfam, že sa to nezhoršuje, ale asi nie lebo to celkom ujde

vefi89
21. dec 2009

ja som našťastie pred tehu nemala žiadne, a strašne mi to vyhovovalo , lebo som bola športovec a vôbec ma neboleli, keď som ich natriasala. 😀 😀 vierka, ale pokiaľ si do nich nekopeš, tak to nie je až také strašné 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre