Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
27. dec 2009

hej veji ona je taka panička je rovnako stara ako ja žila si v Anglicku na vysokej nohe, a keď som ju prosila nech mi nakupi aj fľaše Avent a oblečko lebo tam je lacnejši tak ona nema na tie somariny nervy no zaskočila ma poriadne 😕

garonka
27. dec 2009

ste ma tu nechali samuuuuuuuuu 😕

lenocka84
27. dec 2009

aaaaaaaaaahojte
ako sa mate?
veji soooom v ziline

vejula
27. dec 2009

jeeej Lenočka. Tak konečne vitaj doma. Ja som myslela že dojdeš až neskôr.

vefi89
28. dec 2009

Bréé ránko dievčence 🙂

lenocka84
28. dec 2009

veji ahoj, som v ziline, u nasich, tak ale to nie je doma
zajtra odchadzam do pp

vefi ahooooj

pepppe
28. dec 2009

ahojte baby ma taku malu otazocku,,,mna uz nebolia prsia ako na zaciatku,,,neviete ci je to ok??mali by ma boliet az do konca tehu?

lenocka84
28. dec 2009

peppe mna boleli hned na zaciatku, potom to preslo, a teraz ma bolia len bradavky, ale len pri dotyku, resp. ked mam obtiahnute tricko

lulu4
28. dec 2009

ahojte dnes tu nie je ziadna z Vas? prosim Vas ked idete na prve vysetrenie ku gynekol. ako tehotna, tak Vam brala aj krv aj robila ultrazvuk?

lenocka84
28. dec 2009

ahoj lulu
prve som mala ked to bolo 3tt aj ked sme si mysleli ze je to viac
a krv mi brali hned,a pri 5tt mi robil sono ci je dutinka
a pri 7tt uz bolo aj srdiecko

lulu4
28. dec 2009

Dakujem Lenocka za odpoved.... tak to uz dost skoro zistuju ci je dutinka tak to uz urcite potom aj mne bude robit ultrazvuk, uz sa neviem dockat pondelka, lebo doktorka mi robi od 4.1. tak hned jej zavolam... uz aby to bolo, ked si predstavim ze este cely tyzden je pred nami...
odporucas mi spravit si este cez tento tyzden kontrolne tehu testy? robila som si zatial dva, 24.12. a 26.12.

lubka89
28. dec 2009

ahhhhhhhhhhhooooooooooooooojte🙂

vierapp
28. dec 2009

ahoojte....ako sa máte.....ja sa nudííím.....včera som bola na oslave a bez problémov som tam vysedela 5 hod., bála som sa či nepôjdem rovno do nemocky, ale princezne sa našťastie ešte nechce.....ale už ani tak neležím.... 🙂

garonka
28. dec 2009

čau Vierka

aj ja sa pekelne nudím, navyše dnes budem sama doma, drahy šiel služobne do BA 🙄 ešte dobre, že mam pri sebe hava, ten chodí za mnou všade kam sa pohnem 😀

a oslava ako dopadla? a čo že už neležíš? nechceš rodiť v termíne 😀

vierapp
28. dec 2009

no ja mám doma muža, ale aj tak nič moc......oslava bola fajn všetci sa zabávali, tancovali, ja som sedela, ale aj tak som rada, že som vidržala.......ešte ležím, ale nie stále, chodím sa najesť už k svokre dole...aspoň niečo.....čo sa týka pôrodu už to nejak nerieším, prídeto vtedy keď má

lulu4
28. dec 2009

ahoj Luci, si prihlasena? dakujem za IP, si zlata, ze sa tesis spolu so mnou, ja tomu stale nemozem uverit, z kazdej strany prijmame s drahym gratulacie 🙂 je to uzasny pocit... ja sa uz pomally na internete budem rozhliadat ohladne svadby, ved april nie je tak daleko... rozmyslam nad 10.4.2010 celkom fajn datum sa mi zda byt...
len akurat mi vcera zasadila kamoska chrobaka do hlavy, ze ci nechcem mat svadbu v BA? ked tu zijeme, priatel je odtialto z BA to len ja som z Prievidze a tam mam rodicov a starych rodicov, ale ked sa to tak vezme tak ludi by sme mali tak pol na pol takze neviem, aj ked je pravda ze tu by sme uz aj vedeli o podniku asi 10 min. od nasho bydliska, zenil sa tam aj draheho brat a vsetko bolo super... aj sobasna miestnost by tu bola krajsia, lebo v Prievidzi by to bolo len na miestnom urade kdezto tu v BA by sme to mohli mat v Zichyho palaci alebo Primacionalnom palaci ktore vyzeraju zvnutra velmi pekne a fotecky by mohli byt s Prezidentskej zahrady take tie umelecke.... len co povedia nasi to netusim... so starkou si rozumiem lepsie ako s mamou a ta by ma aj pochopila... ale mama moje zmyslanie netusi...

garonka
28. dec 2009

no veď ty to maš za par dni o chvíľu 😉
ja som sama totalne som sa naštvala, že ma tu nechal samu, lebo v praci ak vedenie zavelí on musí 😠 tak len z nudy neviem čo so sebou, už aj ďalšie veci som vyprala maleho vecičky čo mam nove v albume 🙂 čítam i luštím krížovky a ešte dobre, že existuje internet a koník 😀 😀 😀

lulu4
28. dec 2009

Garonka: vyssie som ti napisala spravicku, precitaj si prosim

vierapp
28. dec 2009

tak to hej.....keby nebol net tak ja neviem....vieš môj muž je stále v práci ale dnes je vínimočne doma, ale z neho nič poslednej dobe sa správa jak decko viem, že muži dospievajú neskôr ale dúfala som, že keď bude babo tak sa zmení, ale nie.....čo už, ke´d ho mám rada....

garonka
28. dec 2009

lulu som prečítala 🙂 ako roman 🙂

v apríli je mať svadbu super, je teplo, začína všetko kvitnuť uplna romantika, vy dvaja sa vezmite kde vam to vyhovuje, snaď to tvoja mamina pochopí 😉

lulu4
28. dec 2009

tak s muzmi je to vzdy tak niekedy su ozaj ako deti.. ale musime to s nimi vydrzat ked sme si ich uz vybrali 🙂))
VIERAPP: kedy mas termin porodu, vidim uz dost pokrocile stadium tehotenstva? Ako sa citis, vsetko ok?

vierkaha
28. dec 2009

Ahojte tehulky som v 10 týždni , chcela by som sa vás spýtať, či aj vy ste mali v prvých týždňoch problémy so zaspávaním. Predtým som hneď, ako som si ľahla zaspala, ale teraz idem spať po polnoci a aj dve hod. sa ešte prehadzujem. Je to normálne?

lulu4
28. dec 2009

vierkaha: tak to sme na tom uplne rovnako, ja som vzdy spala ako zarezana hned ked som si lahla som zaspala a zobudila som sa az rano na budik... ale teraz... je to hroza, nechapem tomu ved nespavostou trpia vo vysokom stadiu tehotenstva... ale tiez nemozem zaspat... casto chodim na malu potrebu v noci... a ked pridem z WC uz len cumim do plafona a nemozem zaspat a drahy pri mne tak sladko odfukuje a to mu zavidim 🙂))

vierapp
28. dec 2009

lulu....termín mám 23.1.....a cítim sa ako kedy....no noci sú hrozné... ☹ chcela by som to prežívať od znova....bojím sa pôrodu ...čím ´dalej tým viac 😒

vierkaha
28. dec 2009

Presne tak som na tom aj ja, keď sa mi konečne podarí zaspať musím ísť na WC a potom už len počúvam, ako môj drahý a j s psíkom spokojne chrapkajú.

garonka
28. dec 2009

no baby ja po nociach nespím vôbec, pozeram vianočne komedie poprípade varím tak ako dnes v noci, o druhej som varila vanilkovy puding 😎
na začiatku tehu som ani tu unavu nepocíťovala nechapem

vierapp
28. dec 2009

vierkaha...ja som s tým nemala problém, lebo ja som bola na začiatku tak unavená, že by som zaspala aj po stojačky.....spala by som kdekoľvek a o ktorejkoľvek

garonka
28. dec 2009

vieri aj ja sa bojím pôrodu ako čert kríža či to zvladnem a tie bolesti ah jaj, ale už pred drahym nekňučím lebo nemôže ma počúvať

vierapp
28. dec 2009

no to asi tak ako môj....už ma asi ani nepočúva, ale keď mne to ani nejde si zasstukať keď ma niečo bolí ... a o pôrode to sa ani s ním nebavím, lebo mi odvrkne, že on mi nevie čo na to povedať, že on nevie nič o pôroe, ja sa mu snažím vysvetliť, že chcem len poľutovanie útechu....som inak čím ďalej precitlivená...

vierkaha
28. dec 2009

Ja mám 3 kamarátky tehotné, všetky sme v rovnakom štádiu a oni sa mi len smejú. Ani jedna z nich nepozná ranné nevoľnosti( alebo skôr celodenné) vôbec nevracajú a spia ako zarezané. Boli u nás na návšteve 26.12.09 a napchávali sa všetkým možným a ja som len sedela a pozerala čo si dám. aby mi nebolo zle. Ale aj tak sa teším na nášho cvrka, lebo sme naňho čakali 12 mesiacov. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre