Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mata1001
15. jan 2010

akdarka zavidim,ale v dobrom.... 😉

barbyes
15. jan 2010

Ja tiež možno budem mať sponzorov, dúfam 🙂 Ale hlavne maminka mi asi urobí dobré zásoby, už sa neovládla a začala nakupovať, 1. vnúča tak sa hrozne teší 🙂 Má moc rada detičky a hlavne to s nimi úžasne vie, dúfam, že budem po nej 🙂
a ja nerobím paniku, cítim sa dobre, bábo je tiež v poho, všetky vyšetrenia super akurát to NT mi nerobili, ultrazvuk hej ale krv nestihli, lebo si mysleli že som úplne v inom týždni a ja som bola zrazu o 1 a pol týždňa viac 🙂 ale inak chvália.
A mne nevadí, že priberám veď to je OK, musím pribrať, len nechcem priberať tuk, vždy som mala veľkosť 34, nie že by som niekedy držala diety alebo chudla, len dobrý metabolizmus, a nejako si neviem zvyknúť, že sa zväčšujem ☹ ale to je asi normálne.

akdarka
15. jan 2010

mati, toho priestoru je fakt vela a bude to super na materskej, ze mame velku zahradu a mozem dat kocik na terasku, ale niekedy sa mi cnie za nasim 2izbacikom v BA 🙂 to bolo pohodlieeeee

janefonda
15. jan 2010

my máme s mužíčkom vlastný bytík, ale treba tam toho ešte veľa porobiť 😒 ja tiež budem mať vo februári novú skriňu, na chodbe sa nám dá super zabudovať tak sa už teraz teším, ako si to tam všetko zreorganizujem 😉
Som práve obedovala brokolicovú krémovú polievku s krutónkami....mňam som sa asi trošku prejedla 🙂 ale nevadíííí

mata1001
15. jan 2010

akdarka ale by si asi nemenila ze? 😉

akdarka
15. jan 2010

asi nie ked je upratane 😀 ale ked ma caka upratovanie tak by som sa pakovala hned do bytu 😝

mata1001
15. jan 2010

baby ja koncim.mm ma uz vyhadzuje.ahojte ale keby nahodou odisiel z domu tak este sem mrknem.... 😉

lenocka84
15. jan 2010

jeeej baby inak sledujem ze barby a akdarka su z blizkeho okolia

barby chystas sa chodit cvicit?

janefonda
15. jan 2010

cau mati

akdarka
15. jan 2010

ahoj mati 🙂

barbyes
15. jan 2010

ja neviem, asi by som chcela lebo nemám žiadny pohyb len neviem kam. ja som z Petržalky

akdarka
15. jan 2010

lenocka, veru sme z okolia a ja vlastne este kazdy den chodim do BA do prace...predtym som byvala v Ruzinove - vy ste baby odkial z BA?

dugyna
15. jan 2010

no tych 57 kg je tiez moje maximum..a to som pribrala od 16dec.vtedy som mala 54kg..nejak rychlo..
no ale presne nech je male zdrave..a to mi pripomina ze zase idem do ladnicky lebo mi je zle od hladu..
no nam v po dojdu malovat poslednu izbu-teda tu drobcovu..tak potom uz poskladame aj postielku 🙂 sa tesim

akdarka
15. jan 2010

jane a mamina ti varila mnamkovu polievku? alebo sama sa cinis?

lenocka84
15. jan 2010

ja byvam v novom meste
zatial
a od augusta v raci

barby ja by som tiez chcela, len zatial ani neviem ze kam
celkom sa mi pacia veci www.sancatanca.sk

dugyna
15. jan 2010

barbyes..to preto si tak pribrala..mne jedna kocka hovorila..ze tie chudsie priberaju viac a rychlejsie..
inak dufam ze si sa neurazila..na to co som napisal na toho pana zo zdravej vyzivy..je to kazdeho osobna vec..

elko69
15. jan 2010

ahojte uz som na nete zase...no vidim ze riesite podprsenky a velkosti prs tak ja mam zatial kosik C tak uvidime co bude neskor ae uz taham na D 🙂 a tehu gate mam dvohe aj ked oblecem stale svoje...

dugyna
15. jan 2010

baby a nechcete ist cvicit na zahradnicku..chystame sa tam niektore co mame termin v juli..hm

barbyes
15. jan 2010

nie, prečo by som sa mala urážať 🙂 každý má svoj názor. ja mu verím, ale tiež sa podľa toho nemienim stopercentne riadiť 🙂 dnes je škodlivé už skoro všetko a nedokázala by som to. moje obľúbené jedlo je nepr.vyprážaný syr a nevzdala by som sa ho ani za nič 🙂 nedokázala by som to

barbyes
15. jan 2010

a kam na záhradnickú a kedy? a aké je to cvičenie?

akdarka
15. jan 2010

no pomaly sa poberiem - musim ist nakupit, lebo zajtra pridu muzovi kamosi s partnerkami a detmi, takze idem chystat obcerstvenie...ale najradsej by som spala a nic nerobila 😝

dugyna
15. jan 2010

lenocka na tom tvojom linku som nenasla nic pre tehotne..
a ktora co je z ba pojde rodit na antolsku?

barbyes
15. jan 2010

ja ešte rozmýšľam, počula som na antolskú strašne veľa negatív, ale po tom čo im tam zomreli pacientky sa to vraj zlepšilo. moja kolegyňa tam rodila minulý rok tiež a skoro zomrela, nechali ju tlačiť aj keď už slabol tep malinkej, keby sa zrovna nemenili smeny tak to tiež jedna z nich neprežije ☹ trochu sa tam bojím, ale na konci roku tam bola ďalšia kolegyňa a bola spokojná. ono to dosť závisí aj od toho či si sama alebo s mužom, v tedy si k tebe toľko nedovolia a má sa Ťa kto zastať. Ale zasa tam vraj majú najlepšiu výbavu pre novorodeniatka. ešte uvidím, rozmýšľam aj nad Kramármi, muž tam má známeho gynekológa

janefonda
15. jan 2010

Akdarka mamina navarila...hehe ja som zatiaľ pilne študovala na zajtrajšiu skúšku a medzi tým mi odpísal profák, že moja seminárka je v poriadku 🙂

barbyes
15. jan 2010

dugyna a kedy chceš ísť cvičiť?

dugyna
15. jan 2010

barby co za link...no s tym co zomreli tie zeny..niekedy si proste nepomozes ta druha bola lekarka a vidis..
niekedy zalezi aj od lekara nielen od spitala a niekedy aj ked by sam neviem kto rodil tak sa moze stat vselico..
mne sa paci vybavenie a prostredie mam to kusok..wc a sprcha je jedna maximalne na dve izby..babetko mozes mat pri sebe stale..kramare ja moc nemusim..a ruzinov hm..jedno wc a sprcha na celu chdobu..nic moc..
a to mas pravdu ze sa urcite inak chovaju ked je tam muz..moj drahy chce ist takze to mam super..a tesim sa ze ho budem mat pri sebe..
a na to cvicenie skopcim link a dam ho sem

dugyna
15. jan 2010

tu je link na to cvicenie
http://www.snop.sk/?IDe=43225 v utorok od 17 tej do 18 tej a od 18 tej do 19 tej

http://www.snop.sk/?IDe=43685 bazen v pondelok a stredu od 16tej do 17 tej

a cena je 4,50 eura, permanentka na 10 vstupov 40.50 eura

dugyna
15. jan 2010

asi buduci tyzden..este som si nestanovila termin

barbyes
15. jan 2010

ja už končím, idem domov, kde zatiaľ nemáme internet ☹ takže sa prihlásim asi až v pondelok, možno cez víkend ak by som šla k maminke.
a s tými nemocnicami- ja mám antolskú tiež kúsok, bývam pri draždiaku z druhej strany-topoľčianska a môj muž tam bude tiež a do ružinova by som tiež nešla ani za nič, vraj je tam hrozný personál ☹
Ja by som šla cvičiť, ale keďže nebudem mať prístup k netu tak asi nič ☹ keď tak budúci týždeň

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre