Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
24. feb 2010

vefi tak uz sa to asi bliiizi co je super
a beriem niekolko krat, este ma cakaju 2 odbery dnes,a potom uz dost
konecne

vejula
24. feb 2010

vefiii a ked to už pôjde do tuhého že budee štartovať autičko tak ešte rychlo naťukaj nech vieme že sa to rozjelo aby sme na vás mohli všetky myslieť 😀

Vefi no ty si si dala ku menu 89 ako keby to bol tvoj rok narodenia, či to je len nejaká taktika, či to znamená ta 89???

janefonda
24. feb 2010

leni este ze mas muza, ja by som si tiez nevedela sama pichnut do prstu. Teda raz sa mi to podarilo, ale tak casto to nieeee.... Snad budes mat dobre vysledky! 😵

vejula
24. feb 2010

Tak je to nakoniec tvoj rok narodenia.... Mna asi pomýlilo že ked si hovorila že už si dlhšie s tvojim mm a ked už máš dve deturence pri mene... Tak som myslela že už máš viac, ale samo že vyzeráš mladučko na svoj vek 😉

liv1
24. feb 2010

vefi tak uz viem kolko 🙂 .
ked tak debatujeme o veku, ja ked si seba predstavim v 20tke, tak som velmi rada ze to prislo teraz 😅 . to som bola v I rocniku na vyske, brigadovala som ostosest, byvala u nasich, prosto ziadne zazemie. tak som aj rada, ze toto vsetko mam za sebou a ze male pride z mojho pohladu v tom najlepsom case pre nas dvoch. ale su mamicky ktore s tym nemaju problem a su vyspelejsie, a pripravenejsie na mimi ako ine takze urcite to nebodaj neodcudzujem a ani netvrdim ze mat babo ked uz ma clovek zazemie je lepsie, prosto zalezi od kazdeho cloveka😉

jane ano mas pravdu je to tak, ale mne uz byvalo celkom dobre, uz ma len rano napinalo a uz som nevracala. aj som pomaly pribrala pol kila, co bolo dobre znamenie. az ten dnesok. tak predsa este pockam do rana, a ked to bude pokracovat na sto pro si ich dam. a dakujem 😉 . ake mate u vas pocko? tiez tak pekne ako tu?

liv1
24. feb 2010

leni tak vidis, za chvilku to uz mas za sebou. uz len budeme na teba mysliet, aby boli dobre vysledky 😉

janefonda
24. feb 2010

liv tak verim, ze to je len prechodna nevolnost u teba a bude dobre! 😉 Pocko mame pekne, cez den nam svietilo slniecko a je uz celkom prijemne aj vonku.
Dnes som uz nahanala po byte prvu molu, cize jasne znamenie oteplenia. Neviem preco, ale v tomto cinziaku je hrozne vela moli, nedokazem sa ich zbavit a to mame vsade tie lepky na ne a levandulu... ale tak dufam, ze sa mi ich podari zbavit 😒 mate na ne nejaky recept??? myslim kuchynske mole hlavne... Ja uz som vsetko separovala, muku a ine veci mam v uzatvaratelnych nadobach, aby sa im u nas nepacilo, ale aj tak sem vzdy nejaka doleti...

vejula
24. feb 2010

a ty máš kolko liv??? Ja 24 a čakať by som už určo nechcela. A keby som nešla na výšku tak by som mala aj v 20-tke... Ale nelutujem, výšku som si ešte užila a teraz môžem v klude venovať všetok čas mimi 😵

lenocka84
24. feb 2010

jeeej baby dakujem
ste zlate
tak dufam ze budu uz ok, ved dietu drzim, sladke nejem

lucy1990
24. feb 2010

Liv, ale ja mam zazemie aj ked mam 20 😉 sme spolu uz styri roky, svadbu sme mali pred dvoma rokmi, byvame sami, vdaka rodicom bez hypoteky, takze pre nas je idealny cas na babatko uz teraz...

vefi89
24. feb 2010

veji, tá 89 je rok narodenia, to skôr tie deti sú na pomýlenie 😀 😀 😀 😀

ta ale sme tu mladý kolektív 😀 😀 😀

som obžratá,že sa ani zohnúť nemôžem, a to stále rozmýšlam, čo som dnes jedla a ako rozmýšlam, tak rozmýšlam, tak ja neviem, prečo sa ctim, že som obžratá 😕 zasa sa mi bude krásne spať 🙄

lenka a to prečo tak často??to musíš každý deň? 😲

liv1
24. feb 2010

jane kamoska mala tie kuchynske, a komplet komplet vsetko vyhodila. viem ze som sa velmi cudovala aj na niektorych veciach co povyhadzovala, len neviem uz co to bolo, proste vsetko. potom povysavali a vydesinfikovali celu kuchynu. to pomohlo.

velmi sa tesim ze sa roztopil ten sneh, aspon tehulky sa mozu menej bat ze spadnu 😉

veji ja mam 27. ale chvilku nam aj trvalo kym sa mimi podarilo 😉

leni inak podla mna ti to totalne urobi dobre aj pre ine veci, organy, ze vylucujes alebo obmedzujes tu bielu muku a tak...

vefi89
24. feb 2010

lucy, tak tto sme na tom podobne, hoc nám rodičia nepomohli, ale tiež máme zázemie, ktoré ž znova prerábame, hoc máme na krku nejaké exekúcie (teda manžel, ale tie dlhy som si asi zobrala s ním 😅 )
inak teba okolie nebzeruje, že taká mladá a tak sa ponáhľa???mňa už teda prestali prenasledovať, ale mala som na to strašné jedy, keď s tým niekto začal....ale teda vôbec nelutujem...

my sme sa spoznali v novembri 2006..ja som bola barmanka, on DJ, mala som víkend volno, tak som išla s kolegom popiť čo to, a keď už som mala čosi v krvi, išla som do neho rýpať...potom som 14.6.07 oslávila 18-tku, presťahovala som sa, a 15.8.07 sme sa zobrali len pri svedkoch 😀 😀 😀 😀 sme ušetrili na svadbe a na hostine a mama sa so mnou vyše roka nebavila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janefonda
24. feb 2010

liv to som urobila minule leto, vsetko som vyhodila a poumyvala... Ale oni mi sem prilietaju z vonka, ja uz neviem co s tym. Dufam, ze sa mi tu zasa nezabyvaju. Podla mna ma niekto v cinziaku mega vela moli a z toho bytu tu vsade poletuju. Lebo aj vonku na chodbach a medziposchodiach stale lietaju ☹

vefi89
24. feb 2010

liv, aj my sme sa dlho snažili. vyše dvoch rokov...a najväčšia sranda bola, že som mala DG- neplodná...a keby ste videli doktorov výraz v tvári, keď som mu povedala, že mi tes vyšiel pozitivne 😀 😀 a najväčšia haluz, že keď sme sa snažili a snažili tak nič, a keď som sa zmierila s tým, že nebudem mať mimi nikdy, tak sa to z ničoho nič podarilo 😀 😀

vefi89
24. feb 2010

no ja dnes znova cvaknem bruško, lebo sa mi zdá, že za posledný tt riadne vyskočilo 😕

liv1
24. feb 2010

lucy vsak to je super 😉 . ale aj ked ludia nemaju zazemie vedia byt uzasni rodicia a dat malemu niekedy viac ako ti druhi. je to proste individualne. 😉 inak neviete si predstavit, kolko mam kamaratok 27 a viac, aj cez 30 co este nemaju deti. by som im to mimi vsetkym velmi dopriala.

jane tak to je veru blbe, lebo takto nech urobis co chces, stale k vam doletia. 😒

vefi s tebou sa mama rok nebavila?? 😀 😀

vejula
24. feb 2010

jeej vefi takže takto, no tak si doktorom vytrela kocura 😀 😀 😀 tak to si musela mať strašnu radosť, niežeby sme my nemali, ale po takejto diagnoze, je to užasne... A ešte by si chcela nejaké mimi či stačí Miško???

vefi89
24. feb 2010

liv a ty by si sa bavila, keby som ti ako dcéra zatajila, že som sa vydala??? 😀 😀 ale to dlllho rozdýchavala....a môjmu ocovi to bolo úplne jedno, jediné čo mu vadí, že mm je lepší zvárač ako on 😀 😀 😀

jane a neexistuje niečo na mole??nejaký smrad alebo čo

liv1
24. feb 2010

vefi to je uplne neuveritelne. uplne super ze sa vam to podarilo 😉 . ja poznam zenu, ktorej po 1. dcere povedali ze uz na 100%nemoze mat deti. potom sa liecila kvoli niecomu hormonalnou liecbou a ani nevedela ako otehotnela. a za rok znova, takze teraz ma 3 deti 😀 .

vefi a cvakni cvakni zvedave sme 🙂

vefi89
24. feb 2010

veji, no to som bola ako na práškoch, ale zasa pokiaľ mi nezačalo vykúkať bruško som si to ani nepripustila-teda neuvedomila....a ja by som chcela, ale toto bude drahého tretie a teda či by aj štvrté zvláol neviem 😀

liv1
24. feb 2010

zaškrtila by som ťa 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
24. feb 2010

liv, tak to je úplne úžasné, takto sa vytiera zrak doktorom 😀 😀 😀 😀 😀

môj peso si už asi pol hodinu obháňa chvost..je to normálne??sa čudujem, že sa jej ešte hlava nekrúti 😀

vefi89
24. feb 2010

no vidíš 😀 ale zasa by si ušetrila.. 😀 😀

lucy1990
24. feb 2010

No vefi, teda to bola rychlovecka 😀 a mamina uz je v pohode? Do mna zatial nikto nerype, lebo to este skoro nikto nevie..a ti co to vedia, najblizsia rodina, tak ti vedia, ze sme sa uz nejaky cas snazili 🙂 ostatni nech sa nestaraju, nie? My sme sa spoznali na kupalisku v juli 2006 🙂 a v aprili 08 na moju osemnastku sme sa zobrali 😀

janefonda
24. feb 2010

Vefi ja som uz na mole pomaly vykupila drogeriu, to co tam na ne maju uz mam...Najlepsie su take blboviny na co sa lepia, a pre istotu som aj do satnikov nakupila take vonave vrecka, nie ze mi sem priletia aj mole odevne 😠 stacia uplne tie kuchynske hnusobky lietajuce 😠
Tak si im mohla povedat aspon to, ze sa vydavas, aj ked by tam nedosli, maminu to asi mrzelo, ze tam nemohla byt ☹ teda moja by bola hrooooozne smutna, keby som jej o svadbe ani necekla.

vefi89
24. feb 2010

lucy hej, mama už je v pohode....a ak smiem vedieť o koľko starši je od teba mužík?

vejula
24. feb 2010

vefi, tak tvoj ocino musí byť riadny típek, že lepší zvlárač 😀 😀 😀
no ti chlpáči si vedia nájsť zábavky 😀 A cvak bruško teda nech kukneme 😉

liv1
24. feb 2010

aj my sme sa s mm zoznamili v roku 2006 aka sranda 🙂

vefi my sme si na 90% platili svadbu sami.. ale je pravda, ze potom sme este dostali od nasich nejake money. 🙂

lucy aka romantika zobrat sa na narodky. ja som velmi chcela svadbu okolo mojich narodenin, ale tie su v maji a to sahovori ze su rozvodove svadby. sproste povery ja viem, ale nechcela som to mat v hlave v pozadi... 😀

vefi89
24. feb 2010

jane, ja som jej vravela stále, že sa idem vydávať, ale ona si myslela že žartujem, a nedala si to vyhovoriť, tak preto po tajme 😀 😀
a ani si nič nevygooglila??myslím nejaký účinný recept,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre