Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
8. mar 2010

ja mam 22.3 sono v 31tt, tak som zvedava
rozmery viem aj teraz ale vahu nie

lubka89
8. mar 2010

moj som sa az cudovala1840g to je dost🙂

megy2
8. mar 2010

...pockam este par dni a ked nic tak pojdem...dakujem vam za rady🙂

janefonda
8. mar 2010

Lubi hej to sa aj mne zdá dosť, tak ale aspoň vieš, že mu je u teba dobre 🙂 a koľko si doteraz pribrala? som pozerala aké máš už krásne bruško, myslím, že som na tom podobne čo sa veľkosti brucha týka 😀
Leni potom zreferuj aký je synátor veľký 😉

barbyes
8. mar 2010

ahojte ženy, ako sa máte?? kde ste boli ráno??

janefonda
8. mar 2010

čauko barbyes, no ja som pozerala ráno pirátov z karibiku 🙂 kým mm spal. A teraz idem urobiť niečo na neskorý obed.

lubka89
8. mar 2010

no tak to som rada🙂 a pribrala som 10kg .

janefonda
8. mar 2010

tak to sme na to naozaj podobne...ja 7 kg, ale ono to stúpne ešte, začalo mi totiž celkom chutiť 😀

barbyes
8. mar 2010

takže telku uprednostňuješ pred nami?? no hanba Ti 🙂
ja Vás nemám rada, ja som len v 26tt a tiež mám už 10 kg navyše

lubka89
8. mar 2010

baby ja mam niekedy pocit ked som na boku ako keby sa mali zapieral . a niekedy ma tlaci aj na konecnik ako teraz napriklad🙂

janefonda
8. mar 2010

barbyes, ale prosím ťa, je to úplne individuálne...veď ja vás ešte predbehnem uvidíte...hrozne mi začalo chutiť sladké, tak papám veeeeľa ovocia a sem tam tortu nejakú 😅 alebo čokoládku 😉
Neuprednostnila som TV pred vami, len to nie 😀 ale videla som, že sa tu toho moc nedeje, tak som zalahla vedľa mm a pozerala som 😵

janefonda
8. mar 2010

presne ten pocit keď ležím na boku mávam aj ja. Akoby tlačila do podložky a odrážala sa. A teraz napríklad hrozne tlačí do rebra a čo sa týka tlačenia na konečník na to je úplný expert 😀 Posledné dva týždne je z malej už neuveriteľná siláčka 😵 Ale aspoň vieme, že ich máme 😉

barbyes
8. mar 2010

aha.... tak máš teda odpustené 😀
ja viem, že je to individuálne, ale keď vidím kto koľko pribral tak sa mi to nepáči lebo u mňa je to stále viac ☹ a už si začínam pripadať ako slon 😀 nevadí, hlavne, že je malinkej dobre, nie... 😉
a inak ako? ja som od včera nachladnutá ☹ sme boli vonku a bolo dosť zima tak som asi prechladla ☹ tak môžem čajíčkovať a pod. úplne na prd načasované. v piatok máme ísť s mužom do Púchova gratulovať babičke a tam chcem ísť aj keby čo bolo

janefonda
8. mar 2010

tak do piatka sa dáš určite do poriadku, kým je to len nachladnutie tak je to ok. Ja som včera cestovala zo SVK do AT , čiže som bola dosť unavená z cesty, na to mm volal, že musí ísť do roboty, tak keď som prišla už bol v práci, rovno som tam išla za ním, mali úplne plno tak som im pomohla v kuchyni a o pol jedenástej som prišla domov, dala sprchu a hneď som aj zaspala. To bol môj včerajší program... A s tou váhou si nerob starosti, hlavné je, aby ste boli zdravé a nie to koľko priberieš podľa tehu. Teda 30 kg by to nemuselo byť, ale ani tomu sa nedá vždy vyhnúť. Kamoška pri druhom nabrala 28 a nemôžem povedať, že by sa prejedala 😒

barbyes
8. mar 2010

a veď hej, mňa to zasa tak netrápi, to sa len robím 🙂
a ty si mala fakt zaujímavý deň 😒 😒 a tvoj muž robí v nejakej reštike?
ja sa už len teším domov do perinky a mužík ma bude pekne obskakovať 😉 on keď je chorý tak len prines mi hento, prines mi tamto a na takého uboleného chudáčika sa hrá tak mu to vrátim 😉 😉

lusa889
8. mar 2010

Ahojte 🙂 janefonda, dakujem za typ na kocik, pocula som o tej znacke same dobre veci, len mi trocha vasdi ze su tie farebne kombinacie moc tmave. Inak sladke aj mne zacalo v poslednom case velmi chutit, kompenzujem to jogutmi aj ovocim, prehrmela aj moja hroznova kriza jedla som skoro 2-3 kg denne 😝, ale uz sa viem krotit. Termin mame fakt skoro rovnaky 🙂 aj ked mi babky tvrdia ze to bude skor, aj mm si to mysli tak uvidime 🙂

barbyes neboj s tou vahou je to naozaj ako na velmi individualne ja som zatial pribrala nieco okolo 10 kg ale mam kamosku, ktora pribrala sko 20 a teraz vazi menej ako pred tehu, .... aj tak sme teraz najkrajsie aj ked sa niekedy citim ako balonik 😉 hlavne ze babtka sa maju dobre

janefonda
8. mar 2010

Lusa a mne sa tie tmavé farby zasa celkom páčia, ono čo už každá máme iný vkus 🙂 ale neviem či si videla na živo tá ich červená je veľmi pekná! My budeme mať úplne tmavý, teda ak dorazí 😝 Ja zasa mám kiwi mániu...stále by som jedla kiwi 🙂 Ale lepšie ako čokoládu na tony.
Barbyes mm robí v takom bare s reštikou v jednom 🙂 a popri tom študuje. Sa nechaj pekne obskakovať, aj tak si to zaslúžiš! Občas to predsa každému dobre padne. Ach jaj no idem variť teda...za pol hoďku som späť 😉

lusa889
8. mar 2010

janefonda to je pravda videla som ich aj nazivo ale pravda kazda sme ina a mozno o mesiac sa mi aj take budu pocit 😀 Inak s tym kiwi a podobnym exotickym ovocim mi ktosi povedal ze by som toho vela nemala ze je v tom vela alergenov, ... tak neviem, ja mam velmi rada aj ananas, ale ked mi toto povedali tak som uz len tak opatrne. Je pravda ze stale lepsie ako umele sladkosti .....
Idem aj ja varit - teda piect som slubila vcera kolac mm tak idem na to, ale bude ak zdravi lebo by mal byt tvarohovy 😀 tak zatial

vejula
8. mar 2010

baby no končene ste sa prebrali 😝 ja som trochu popratala najedla som sa, a idem s havkáčom von, pekne svieti slniečko, ale aj tak je zima. No čo už, chlpáč potrebuje kakať predsa 😉

barbyes
8. mar 2010

vidím, že všetci zasa zmizli ☹ čo už s vami

lenocka84
8. mar 2010

no ja som uz tu

janefonde tak dam vediet ale len tolko co sa dozviem
bo moj dr. obcas moc mlci

barbyes
8. mar 2010

no konečne sa tu niekto ukázal 🙂 dnes je tu veľmi slabá účasť ☹

janefonda
8. mar 2010

už som späť! Navarené a zjedené 😝

Lusa každá druhá vec je alergén a keby som sa riadila podľa toho, čo je a nie je alergén nemohla by som jesť takmer nič 😠 Čiže jem všetko na čo mi ide chuť 🙂

Barbyes si tu ešte???

Veji pekne choď vyvenčiť hafana a aj seba, keď máte slniečko. Ja som dnes zavretá len doma, ale zajtra vybehnem von, len sa musím stále zdržiavať v blízkosti wc , čo je dosť obmedzujúce 😠

majinka85
8. mar 2010

Ahojte. Potrebovala by som od vas radu. Som prechladena, tecie mi z nosa a stipe ma hrdlo.Co mozem uzivat aby som neuskodila babatku.

janefonda
8. mar 2010

Leni ani moja dokina čo mám na SVK nie je prehnane zhovorčivá, čo sa neopýtam neviem. A ja som taká blbá, že ja sa jej tam skoro na nič nepýtam...neviem prečo a pri tom keď tam idem mám nachystaných plno otázok 😕

vejula
8. mar 2010

majinka, tak mna ked stipalo hrdlo tak som cmulala propolky a kloktala florsalminom, to je výťažok zo šalvie... No a plienka na hrdlo a vela čaju s citronom a medom... A ešte je dobrý aj zázvorový čaj len to s ním neprehánať že na litre ale dve šálky denne neuškodiA 😉

janefonda
8. mar 2010

Majinka určite môžeš homeopatiká, ako osciloccocinum, stodal sirup na hrdlo, ale vyzerá to, že si normálne chorá čiže pekne šup šup k lekárke 😉 a ja mám doma nejaké kvapky do nosa z morskej vody, ale nedá sa od nich očakávať efekt nasivinu, alebo olynthu 😠

barbyes
8. mar 2010

ešte som tu, ale dlho už nebudem, teda aspoň dúfam, že po mňa čoskoro príde drahý a zabalím sa do perinky 🙂 už sa na to teším ako malá a k tomu nejaký dobrý filmík 😵 😵

lenocka84
8. mar 2010

jane tak on zase povie, ale obcas sa nieco opytam, a on medzitym ine povie a tak zabudneme obidvaja

majinka85
8. mar 2010

a olynt sa moze???Lebo mne lekar povedal ze ano a tu pisete ze ani moc nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre