Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
1. apr 2010

Liv tak to je super, ze mate vsetko ok!! Super! 🙂
No to nevadi to 3D, optimalne obdobie je medzi 20 az 25tt, cize to by si mala byt prave v25tt, nie?? No morfo je normal, ten USG v 20tt, nie?? Mne to uz robili teraz, a aj merali dlzku delozniho hrdla, a vsetko ok, lebo uz buduci tyzden som na SK... Tak lekarka bola mila... a vsetko mame ok, len este musim na to vysetreni srdiecka s Drobcekom, ale to tiez az 20. 4.

janinna11
1. apr 2010

Liv kludovy rezim mam mat, lebo aj pri mensej namahe ma boli cely spodok bruska, taka zvlastna tupa bolest tlakoveho charakteru... neviem to opisat, ale povedala mi, ze to magnezium, by mi malo bolesti zmiernit, a este stale po tej amnio nenamahat vobec spodok bruska, ale to niekedy nejde, to sa napina aj pri rychlejsej chodzi, ked sa zohnem, proste stale, no a aj gravidjogu som zrusila kvoli tomu, tak len priberam a priberam, strasne....

liv1
1. apr 2010

Ano to je ono. Robi sa to az od 20 tt, no a ja este nemam ani ukonceny 19tt. Sa na Kramaroch cudovali, ze mi ho dali uz tak skoro - buduci utorok. Ale vsak snad vedia co robia aj ti moji aj ti tvoji...Toho 10teho budem mat akurat ukonceny 24tt..
Ale je super ze to mate za sebou, ja sa uz neviem dockat kedy bude potom, ako vzdy ked ma prist nejake vysetrenie.. 😕 🙂

janinna11
1. apr 2010

No to ano, najlepsie je, ked po vysetreni povie lekar, ze je vsetko ok 🙂 🙂 , to je skvely pocit.
Ok, ja uz idem off, lebo to nedobalim... papa a nakupte v prahe 🙂 a chodis tam niekde do nejakeho special obchodu, alebo??

liv1
1. apr 2010

Je to www.spuntik.cz. Ešte som tam nebola ale majú tam ten pás do auta a aj iné veci by som chcela popozerať. Tak ja tiež idem, ja tiež musím baliť ale na CZ. 😀 😀 Ty pekne pomaličky 😉 . Tak šťastnú cestu zajtra. Možno sa stretneme na diaľnici cestou na SK 😀 😀

janinna11
1. apr 2010

Ok Liv, tak papa, ja odchadzam niekedy v sobotu, prijemne nakupy, pa 🙂 🙂

liv1
1. apr 2010

Maj sa pekne papa 🙂

lenocka84
1. apr 2010

ahojte bambule
co porabate?

janefonda
1. apr 2010

Ahojte!!!
A co, tu nikoho?

elko69
1. apr 2010

ahojte aj ja som tu az teraz,jakoze dnes som vybehla do mesta a co som pobehala len asi 3 obchody a to bolo dokopy aj s cestu hodinku tak som dosla domov unavena jak slak..sakra este ze som nakupila veci postupne lebo si neviem predstavit teraz este len vsetko zacat kupovat...

lusa889
1. apr 2010

Ahojte babule, ako sa mate? 🙂

elko ja som zacala nakupovat asi len pred dvoma tyzdnami, naprv som urobila prieskum najvacsich obchodov pre baba, potom nieco objednala z netu a zvysok postupne dokupujem 😀
ale ak sa da idem autom 😒

ja som dnes cely den upratovala, uz ani neviem ako sa volam ☹

janefonda
1. apr 2010

caute, no konecne niekto 🙂

Ja som dnes dva krat spustila pracku a este navleciem pradlo na postielku a pomaly aj pojdem spat 😀
Sme boli s mm v parku, policajti dnes robili skolku pre deticky na bicykloch a ucili ich pravidla cestnej premavky. Dostali aj nove prilby, teda kazde zucastnene dieta. Tak som zatial davala pozor kamoske na pol rocnu dcerku, kym jej 5 rocna bicyklovala 😵 Uplne super, ze tu nieco take robia pre decka 😉 Ked bude nasa bicyklovat, isto ju na take daco vezmeme 😉

Lusa neprehanaj to s tym upratovanim 🙂
Elko aspon vidis, ze je dobre sa predpripravit 😉

lusa889
1. apr 2010

jane, no pratala som cely den lebo hrochovy to ide pomalsie 😉 aj som cosi poprala a teraz uz fakt asi odkvecnem, aj mm si uz siel lahnut 🙂
mate to super take vychovne akcie pre deticky a v parku no to je uplne super 🙂

gali
1. apr 2010

ahojte, tak som tu zas 🙂

Okna umyte, ale som veru nadavala, ze kolko okien, akoby sa mnozili, ale uz je dobre 😀 Som tak lezerne sla na to a prave som dotlacila do seba salatik a oddychujem dotuha. Ziadne opravovacky. 😉

janefonda
1. apr 2010

gali si mi narobila chut na salatik, no super, musim si ist nejaky vyrobit 😉 Aj mna cakaju okna, ale pockam mamina ma pride pozriet, tak mi pomoze 😀 este o tom nevie 😝

lusa hej je to super, decka sa zabavia, dostali aj tie prilby zadara od policie a aj obcerstvenie. Bolo to take mile 😵
A chapem ta uplne s tym hrochom sme na tom podobne 😀

lusa889
1. apr 2010

babule, ja idem offf a pekne lazkat k mm.
pekny vecer 🙂

gali
1. apr 2010

sa mas, ja tu nemam ani maminu ani svokru a dokonca ani sestru, lebo sa postastili len bratia 😀 😀 😀 Ale tak zvladla som. Salatik je super vec, hlavne vecer. Napapas sa a zaroven ti nie je tazko. 🙂

lusa, dobru nocku 😉

janefonda
1. apr 2010

lusa tak dobru nocku 😔

Gali ale ja som tu cely rok sama, nasi od nas byvaju 500 km, cize to tu musim zvladat sama, len si povedali, ze na velku noc pridu k nam. Mm aj tak pracuje, aspon mi budu robit rodicia spolocnost. Ma byt pekne pocko, tak pojdeme do parku na slniecko obdivovat tie mega magnoliove stromy 🙂 a pojdeme kupit skrinu, co sme s mm vybrali a aspon nam ju ocko pomoze zlozit 😉

gali
1. apr 2010

janefonda moja mamina, s kt. si bohuzial aj tak nerozumiem byva odo mna 1000 km a manzelova mamina 800 km - a to my sme na SR - nase maminy su take zahranicne typy 🙂

Tak si aspon uzijes prijemnu spolocnost. 🙂

janefonda
1. apr 2010

gali to je skoda, ked si dcera nerozumie s maminou...
Pre mna je mamina nieco ako sestra a mama v jednom. Asi aj pre to, ze je medzi nami iba 20 rocny rozdiel 😉 Jasne, ze sem tam sa nezhodneme, ale to je vzdy docasny problemik. Snad to dobre prebehne, predsa len pridu na viac dni 😉

janica81
1. apr 2010

cavino, ja sa tiež chcem s Vami podeliť o problemy... som dost nachladnuta...strasne som kychala pred dvoma nami, neviem ci som si mohla ponatahovta brusne svaly, ale od vtedy ma tak sklbka v lavo v podbrusku, bola som aj u lekarky, na sone podla nej vsetko ok... som trosku vyplasena...nie je to neznesitelna bolest ale taka pulzujuca...raz menej raz viac...ale v intervaloch pravidelnych... na sone vsetko ok...tak sa asi zbytocne stresujem a moze to byt natahovaným maternice??? co si myslite???

gali
1. apr 2010

nastastie taky vztah o akom pises mam s tetou (maminou sestrou). Je medzi nami 16r rozdiel. Takze nemam nejaky deficit 😀 . Byvame od seba 30km, takze sa da, ale telefonicky sme kazdy den spolu minimalne raz. 😉
Presne si viem predstavit ako sa tesis, ze ako bude fajn, ked u vas pobudnu dlhsie a uzijes si ju.

gali
1. apr 2010

janica, je to takto tazke ti povedat. U Dr. si bola a myslim, ze su tak opatrni pri tehotnych zenach, ze keby sa jej co len trosku nieco nezdalo poslala by ta aj na den do nemocnice. Takze mozno to bude tym, ze ak si bola viac akcna, skus si hodit kludovy rezim a hlavne pohodicka. Psychika je velmi dolezita. Mozno viac citis naozaj to roztahovanie maternice. Ak by to neprestavalo pre istotu si zbehni na pohotovost, daju ta na pasy alebo ti urobia sono. Ale hlavne klud 😉

elko69
1. apr 2010

lusa889 a zvladas to v pohode???jako ked mam ist niekam peso tak uz fucim pomaly a som skoro unavena,no to nebyvalo veru co ja som chodila jak dostihovy kon rychlo a teraz skor ako slimak 😀

janefonda sak chvala bohu som sa aj a ty mas uz vsetko teda???alebo co ti to chybalo este?

idem aj ja off sak uz asi zalahnem a pockam manzela kedy pride z prace,dnes je len do polnoci kedze je zajtra sviatok tak zatvaraju o polnoci :D super...

onellyo
2. apr 2010

elko69 🙂 🙂 🙂 🙂
ahoj--- no moja mna tak zacala panva boliet
ze moja chodza sa podoba ako cakatelke na
bedrovy klb!!! 😀 😀 😀 😀 😀
xixixi
tie posledne tyz,su o drzku ale zvladneme to!! 😎 😎

tinkarisko
2. apr 2010

Ahojte je tu niekto aj v 12tt? Ktora ste tu rodili alebo budete rodit v Ruzinove?

elko69
2. apr 2010

onellyo no sak aj mna to caka o chvilu,na tu bolest panvy sa vobec netesim...ale to asi musi byt kedze sa tam dole roztahujeme uz pre porod...ale co by sme nepretrpeli pre nasich drobcekov?? 🙂

vejula
2. apr 2010

čaqvte kočky, tak ešte som tu 2v1 uvidíme do kedy 😒 Inač ako sa máte????

vejula
2. apr 2010

Inač zmenila som foto, bo tu pred tým mi adminky vymazali, lebo som tam bola aj s mm, maju akési trápne nové podmienky 😒

gali
2. apr 2010

ahoj, veji 🙂

ja, ze si uz porodila... Vsimla som si, ze mas inu foto, ale zlatucka si. Ako sa citis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre