Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
6. apr 2010

a to slnko ti závidím, my na kancli nemáme okno tak som tu ako v nejakej kobke ☹ ☹ ešteže už idem do kelu 🙂 musím rýchlo navariť a upratať lebo večer k nám majú prísť Vladkovi kamaráti pozerať futbal.

barbyes
6. apr 2010

lúčim sa, prišiel po mňa mužíček*pa

liv1
6. apr 2010

baby tak to len mne sa moze stat. dosla som na morfo, doki pozera ze v akom som stadiu, a hovori ze si mysli ze by bolo vysetrenie lepsie az o 2 tyzdne, lebo ze to lepšie uvidi ako teraz ked som "len" 19 +1. ze uz sice mozem ked chcem, lebo som v tom limite, ale pre lepsiu kontrolu mozem prist o 2 tyzdne.... no co k tomu dodat?!? 🤐

janefonda
6. apr 2010

liv no ty mas ale stastie 😠 tak pojdes o dva tyzdne a budes si aspon istejsia vysledkom, kedze bude moct malicku lepsie popozerat 🙂 divaj sa na to z lepsej stranky 😉

liv1
6. apr 2010

Jane ved ja sa snazim 😀 . Ale dal mi doki poriadneho chrobaka do hlavy... Pytal sa ma ci som bola na amnio, ja ze nie, ze sice som bola na kramaroch kvoli nejakym hodnotam, ale ze povedali ze netreba. A ja ze vsak dobrovolne si zeny asi skor to amnio nedavaju robit. A on ze. To by ste sa cudovali, vsak amnio ukaze geneticke vady, ktore ine vysetrenia neukazu.... Tak som sa ho pytala ci by svoju manzelku poslal na amnio, ale to uz nechcel priamo odpovedat. Povedal aj ze amnia sa netreba bat, ze za celu eru jeho prace sa nieco stalo len 1, v porovnani s ovela viac pripadmi, co vysledky z tripple dopadli dobre a narodili sa chorucke deti.... 😠 😠 Tak si ma vies predstavit. Ako teraz uvazujem. Ale uprimne, po tom co malu citim, neviem neviem...

miska1981
6. apr 2010

jane ahoj, ako ste sviatkovali s rodicmi, pohodicka???

liv z toho si nic nerob, to je pravda, ze amnio odhali gen.vady, ale co viem, davaju si to robit len zeny, co im tripple testy nedopadli dobre a aj tak sa vacsinou potvrdi, ze je vsetko ok.
nepocula som, ze by si to dala dobrovolne robit zena, ktorej vsetko vyjde ok, ak teda nema nad 35 rokov.
kazda z nas ma v kutiku duse obavy, ci bude mat zdrave babo, ale tak musime mysliet pozitivne, ze vsetko dopadne dobre a budeme mat krasne mimca, ja ked dlhsie necitim pohyby, zacnem stresovat, co je asi prirodzene pre nas buduce maminy, ale vsetko bude ok a narodia sa nam zdrave dietatka 🙂

janefonda
6. apr 2010

Liv neboj, zasa si myslim, ze v nasom veku nie je dovod ist na amnio v pripade, ze vsetky vysledky vyzeraju byt v poriadku. Vzdy sa moze daco stat, ale treba mysliet pozitivne. 😉

Miska - sviatky prebehli v pohodke, konecne sme kupili skrinu ked tu boli nasi a mm ju poskladal aj s ocinom a este sme porobili nejake veci na byte kym som tu mala ocina, on je taky sikovnicek. 😉 Tak to muzicek aspon nemusel robit vsetko sam. A my zienky sme lenosili , varili, dali sme nejaku tu prechadzku a bolo nam fajne... a teraz som uz znovu sama. Manzo v praci a ja pozeram filmiky nejake, aj ked by som sa aj ucit mohla. No ale komu by sa chcelo, ze? 😝
A vy ste ako sviatkovali? Pohodicka?

liv1
6. apr 2010

miska ved to som si aj ja myslela ze dobrovolne si to nikto urobit neda, tak som mu to aj povedala. Ale vyviedol ma z omylu... Docela ma to prekvapilo ze si to zeny davaju robit aj pri dobrych vysledkoch z tripple testov.
Hovori sa dokonca, ze postihnute deticky sa rodia skor mladsim zenam, pretoze nad 35 sa robi amnio automaticky... A tak sa aj zisti skor ako tym mladym, ktorym ked vyjdu dobre tripple, tak na amnio nejdu. A tak ma ciastocne nalomil na to amnio ist, i ked ako som pisala predtym, odkedy citim pohyby asi by som ani nebola schopna konat keby aj vysledky boli akekolvek... Ale radsej v tom nepokracujme, nech tu vsetky nevystrasim. Proste faktom je, ze ozaj ziaden strach nicomu nepomoze, a treba verit... 🙂 Ved robime vsetko preto aby to bolo ok...

liv1
6. apr 2010

jane inak bola som v prahe aj kvoli kocikom, a uz takmer rozhodnuta pre casualplay ma predavacka presvedcila, ze to nie je moc dobra volba, a ze lepsi je teutonia. tak zasa mam dilemu, bo ta teutonka nie je vobec lacna. a tiez vypichla jane, ze je urcite lepsi ako casualplay...

miska1981
6. apr 2010

jane tak super, ze si mala rodinku pri sebe, my tiez v pohode, nic som nevarila, lebo kazdy den sme boli pozvaní, raz k nasim kde bola hus, druhy den k babke, kde bola kacka, knedle, salat, kolace, babovka ako na vianoce, metrovy, domov nam nabalili plne tasky, tak som sa len prezierala a vecer som mala vycitky a na druhy den to iste....vsak ked je plna ladnicka dobrot, nedaj si, hlavne ked mm neni na sladke, tak vsetko ostalo na mne 🙂 mam obdobie strasneho obzerstva az sa hanbim 😒

liv to ano, ale ja by som nesla uz len kvoli tomu, ze co ked by ti zistili nieco zle? tesis sa na mimi, citis ho, rozpravas sa s nim a potom dilema co teraz? sofiina volba normalne...strasne, radsej ani nemysliet, aj ty rychlo zabudni a tes sa za dva tyzdne budes vidiet, ze je vsetko ok
😉 inak mne dr. povedala, ze sme mladí obaja, zdraví, nech nemyslime na nic zle a vsetko bude ok, tak sa snazim, lebo fakt sa docitam niekedy take veci, ze mi je do placu, uz som si zakazala citat veci z netu.

dugyna
6. apr 2010

caute kocky nestiham vas citat 😒
pisem diplomovku, musim ju do 15.4. odovzdat.
cez vikend sme si s manzelikom uzivali krasne pocasie a prechadzky, a obed v prirode- sme boli opekat parada 😉

ako sa tu mate?
jane kedy prides do BA?

a lulu uz sa vydala?

dugyna
6. apr 2010

mirka na velky piatok vrtali a buchali rano nas zobudili, a na bielu sobotu buchali. takze asi tak... 😖 a svetlo nam inak este horsie blika..mm im uz volal

janefonda
6. apr 2010

dugy cauko...lulu to ma bud tuto alebo buducu sobotu, teraz neviem 😅 Mala by som prist okolo 20. 4. ak teda mala nezauraduje a nevypyta sa na svet skor 😉 Len ty pekne pis diplomovku, ako sa mi to lahko hovori, ja by som mala seminarky pisat, ale ci sa mi chce? nieeee 😠
Liv tak mas zasa chrobaka do hlavy. No parada. Este ze my uz mame kocik doma, lebo by sme tiez stale vymyslali. Takto si uz s tym nasim jazdim po izbe a trenujem a skusam co a ako 😉
Miska takze obzerstvo 😀 neboj boli sme na tom podobne. Ja mam zasa kyselinu ☹ pomooooc...neznasam to

liv1
6. apr 2010

miska no ja presne to iste. musela som si zakazat. uz nekukam na nete podobne temy, nepozeram reflex a modre z neba 😅 .

dugy ahoooj teba som teda dlho nevidela, nepocula. uz ani neviem ake je to studovat, mam pocit ze to bolo tak davno ale viem ze som poriadne stresovala pred statnicami, a diplomku odovzdavala na poslednu chvilu ako vzdy 😀

liv1
6. apr 2010

A na temu obzerstvo radsej nic nehovorim. Odkedy nemam nevolnosti je to priiiiiiiserneeeeee . Zozrala by som vsetko vsecicko 😀

miska1981
6. apr 2010

dugy ahoj 🙂

jane mne kyselina akosi presla, asi mam mimi nizko...co citim za ma tlaci uplne dole, tak je to asi tym.

liv s kocikom som mala tiez riadnu dilemu, na casuplay nemas otocnu sedacku, ale na novej verzii uz je, ale je zas taka mala, ze mimi s fusakom tam nenarves, tak mi bolo povedane na vystave v brne, co sama ta predavajuca nechapala naco urobili nový model, ked je taka uzka sedacka tak 😕 ak nechces otocnu sedacku, tak ti staci ten starsi.

elko69
6. apr 2010

ahojte babule len vas pozdravim na rychlo a idem aj off,takze dnes prvy den zaucania,baba je v pohodicke taka prijemna ale ako na potvoru dnes najviac prace takze to bolo vsetko take zhonove,hadam zajtra bude kludnejsi den a budem jej to moct vo vacsom klude vysvetlovat co a ako..sakra je tam toho dost,este ze tam budem mesiac este lebo inak by som ju asi nenaucila nic...normalne padam odunavy,len hodim sprchu a idem do postele..papa a moc nepiste bo potom vecer nestiham citat..

veji a tebe o povedal lekar dokedy ta nechaju prenasat a teda kedy by potom vyvolavali porod,keby si kolko prenasala?alebo este o tom nic doky nehovoril??

miska1981
6. apr 2010

ozaj, veji si este tehulka, napis nech mame cerstve info, vsak si na rade 🙂

liv1
6. apr 2010

miska tak presne v tom brne sme boli aj my a videli sme ake je to uzke... fakt o nicom. no a teraz v prahe ako som bola, predavacka mi hovorila ze to predne koliesko zvykne klepat, ze sa na to zakaznicky casto stazuju a ze tiez nohy sa nedaju vystriet pri sportaku a tiez je tam menej priestoru ako u inych kocarov ak tam chces dat fusak a este ze ta opierka je kratka ked je dietatko vacsie. no tak si predstav, ze ja uz takmer rozhodnuta, podotykam konecne, lebo riesim to dost dlho, a ona mi povie toto. Skoro ma vystrelo. Kamosky si ho veeeeelmi pochvaluju, ale teraz fakt neviem co mam robit. Dost ma odradila. Jeeej mala zase kope juchuuuuu 😀 😀

miska1981
6. apr 2010

liv ziadny kocik nie je dokonaly uz som to konecne pochopila na kazdom sa najde chybicka krasy.

ale tak kolecka na vsetkych kocikoch zvyknu haprovat, zevraj staci pred prvym pouzitim premazat a bude ok, pri takychto znackach to musi byt predsa kvalitka. mas este cas, pokukaj aj ine, ale ak sa ti paci, tak sa nenechaj odradit, lebo budes tapat skoro do terminu ako ja 😉

uzivaj si kopanceky, lebo v mojom tt to uz budes citim minimum, nema miesto babulka
😅

liv1
6. apr 2010

miska kludne si to s tebou vymenim 😀 . ja stale hovorim ze to tehu by som kludne preskocila ak by to slo 😀
a vy ste vlastne aky kocik kupili? alebo este stale nie?

miska1981
6. apr 2010

brio go, tiez jeden z tych lepsich, ale na kociku setrit nebudem, je to investicia a vydrzi aj pre druhe 🙂
tiez som pozerala na casuplay, jane a concord...

liv ja som do 32tt stale chcela uz porodit, myslela som, ze sa nedockam, ale teraz chcem este 3 tt vydrzat a potom mozem veselo rodit 🙂 lebo este asi dve pracky mi treba oprat a psychicky sa pripravit a mam vsetko.... 🙂
a buduci tyzden pride kocik.

liv1
6. apr 2010

🙂 tak to stihate s kocikom, aj keby si rodila skor kym by ste prisli domov aj on tam uz bude... 🙂 no ja este nemam ani nakupene to je este taaaaaaak vela casu do augusta 😀 . mam akurat 6 dupaciek a kabatik, to je vsetko 😅 . kedy si zacala nakupovat?

dugyna
6. apr 2010

ahoj miska 😉

a co vejula?

jane tak sa tesim dufam ze sa uvidime malinkej povedz ze pekne na termin 😉
a aj ja som strasne rada ze kocik uz mame doma..a nemusime sa trapit 😉 ten bol medzi prvymi vecami co sme kupili 😉

liv ja sa ani neobzieram az mam 10kg navyse

inak do albumu som pridala aktualne foto nasho domceka 😉

miska1981
6. apr 2010

dugy ja som mala 50 kg pred tehu, teraz mam nejakych 67 kg, ale uz kaslem na to, kamoska pribrala za cele tehu 7 kg a mimi bolo male a to mi za to nestoji, kojenim to dame vsetko dole 😉

liv ak ti mozem poradit nakup si vsetko do takeho 32 tyzdna, lebo potom sa ti uz nebude chciet chodit po obchodoch, nebudes vladat, ja som rada, ze uz mam vsetko, som si nakupovala vsetko postupne kazdy tyzden nieco a teraz mam toho dost a som spokojna, uz by ma to teraz ani nebavilo a to som bola v obchodoch ako doma 😉

zacala som asi od 22 tt ked som bola na tom druhom velkom sone a tam bolo vsetko ok, aj z netu aj tu z obchodov...

liv1
6. apr 2010

dugy jeho aky krasny domcek mas pre malicku 😵 urcite sa tam citi fantasticky 😉

miska tak asi urobim aj ja, po tom morfe nech je vsetko ok, aj nakupovanie ma bude este viac bavit. ale zase nemozem povedat ze neriesime, aj pozerame postielky aj vanicky a vsetko mozne, tak aspon ked pride spravny cas na nakupovanie nebudeme sa tolko rozhodovat. Mozno... 😀 😀 😀

Ja uz som na svojej povodnej vahe, mozno o pol kila hore 😅 . ale pri mojich chutkach, no neviem neviem ako dopadnem 😎

miska1981
6. apr 2010

tak liv v 20 tt pol kg hore znie priam neuveritelne pre mna, ja som najviac pribrala do piateho mesica, nemala som nevolnosti a chutilo mi.

idem od vas kocky, davajte info co mate nove, lebo citam vas, a liv ak nieco pokupis tiez sa pochval 🙂 a uvidis vsetko bude oki.

dugy domcek mas krasnucky a vela stastia pri statniciach, ahooojte 🙂

liv1
6. apr 2010

kamoska mi zas hovorila, ze ona najviac pribrala v siestom a siedmom mesiaci. to podla mna caka aj mna .. 😅

miska maj sa krasne a zase sa ozvi papa 🙂

lulu4
6. apr 2010

liv: to na akeho tupca lekara si dnes natrafila, to kde ta na to morfo poslali? ja mam ist na morfo az 19.4. a to budem 21+1, presne dnes som 19+2 takze sme skoro v rovnakej gravidite 😀 ja by som si dobrovolne nedala robit amnio jedine keby mi vysli zle tripple testy a musela by som tam ist, ten lekar nebol normalny...
nerob si starosti Liv, nase babenka budu v poriadku, davame im svoju lasku dostatocne najavo a snazime sa o to aby boli zdrave...

dugyna
6. apr 2010

diky baby za pochvalu domceka 🙂
miska ani ja to uz moc neriesim kila pojdu dole po porode teraz je dolezite aby si malicka mala dobre....aj ked ja zase nemam pocit ze by som papala viac ako pre tehotenstvom...a dakujem za prianie k statniciam 🙂

liv miska ma pravdu nakup si vecicky cim skor potom sa ti naozaj v teple a s velikym bruskom nebude chciet chodit po obchodoch..

lulu aj ja som tak nejak bola na tom ked som sa vydavala..tiez to bol 21 tt 😉
urcite to budes mat krasny den 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre