Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
30. apr 2010

ideme v mužovmu známemu lebo robí zhodou okolností pôrodníka na Kramároch a keď idem tam tak ho využijeme inak by som šla tiež až v 36tt

blondi2
30. apr 2010

caute baby, som asi tak v 4. tyzdni. uzivam kyselinu listovu (femibion) a chcem sa opytat, ci by som si mala kupit este aj nejake ine vitaminy.

barbyes
30. apr 2010

ahoj blondi, okrem kyseliny listovej nie je nutné si kupovať nič iné. je lepšie ak to tvoje telo dostane v prirodzenej forme zo stravy ako v chemikáliách. pozri si čo sa odporúča papať tehulkám-určite veľa zeleniny, strukoviny, ryby.....veď pozri na nete alebo je o tom aj kopec kníh. akurát si kúp tú kyselinu listovú aj s obsahom B6 aby sa lepšie vstrebala. Má to tak napríklad značka elactic-q, ale je ich určite viac.

lulu4
30. apr 2010

barbyes: ahoj no co boli ste uz na tych Kramaroch alebo sa este len chystate, ja len, ze co ti povedali a tak, som zvedava, vsetko okolo Kramarov ma zaujima, lebo ja tam chcem ist urcite rodit 😀

lulu4
30. apr 2010

a Mirka ako dopadla, nikto nic nevie? hadam je este stale kinderko... Miri drzkam palce nech je este Timejka v brusku... daj nam vediet... papa

zofi82
30. apr 2010

Caute baby, dnes som sa po prvý krát prihlásila,ešte som ani nestihla prečítať témy ktoré tu su, ale som tehotná prvý krát a celkom mi podne občas pokecať ...s tehulkami.............nech nie som nato sama...samozrejme manžel je užasny obskakuje ma ale nemožem mu non stop vešať na noc kedy mi je zle a kedy toto a toto...................želam krasny piatok...dnes je teplotný rekord....dúfam že nikomu nebude extremne zle..papa 😉

janinna11
30. apr 2010

Ahojte baby, nejako konika cim dalej, tym vic zanedbavam. A vsetko mi unika, kto uz porodil, kto este nie a tak...
Lulu mas uz vybrtay kocik? 🙂

lenocka84
30. apr 2010

jani tak treba castejsie chodit
ja v nemocke stiham viac :-P

a to nemam stale net

happy8051
30. apr 2010

janinna11 ahoj... pisali sme si o amnio, pamats?? bola si?? mna tocaka 17.5:

janinna11
30. apr 2010

Ahojte kocky, Leni ty si este stale v nemocke??

Ahoj Happy, jasne, ze si pamatam 🙂 , neboj, vsetko bude ok, ty ides na amnio kvoli tomu, ze mate v rodine DS, sestra mam drobceka s DS...
Neboj, vsetko dobre dopadne a poom budes oslavovat 🙂 mala si doteraz nejake komlikacie?

janinna11
30. apr 2010

Kocky idem hodit sprchu, ale o chvilu som spat, nejak mi je strasne teplo. neviem si predstavit co bude o mesiac, dva, tri... Moja hranica je tak 25°C, uz teraz nemozem z tych teplot... 😖

happy8051
30. apr 2010

zofi82 vitaj

leni a aky net mas so sebou v nemocke??

janinna11
30. apr 2010

Happy a doteraz si mala vysledky ok??

lulu4
30. apr 2010

janina: no som na tom podobne ako ty, nestiham nic a hlavne tiez moja teplotna hranica je tych 25 stupnov to by mi uplne stacilo ale to sa mozeme pripravit, ze leto bude uplne horuce... ja som tiez pred chvilou vyliezla zo sprchy...
kocik mam vybraty, vies kde si ho mozes kuk? ma ho v albume Jjana17 co sem pise, jej sa paci ten isty 🙂 sme sa zhodli... je to Dorjan Prestige gold 2010 novy model ale je trojkombinacia, lahucky a ma jednu z najvacsich vaniciek....

happy8051
30. apr 2010

vsetko mam ok, mslim ze je vsetko normal... pr vy trimester som stravila sice nad zachodovou misou a raz som schytala zapal mechura, ale inak nic...

lulu4
30. apr 2010

Happy: tak ja osobne by som sa na amnio netesila ale povedzme si na rovinu, kto by sa tesil, budem na teba mysliet a daj nam vediet, ale verim ze vsetko bude ok, za to, ze bol vo vasej rodine DS nemusi byt u teba nic take.... ale istota je istota a potom si uz len vydychnes, uvidis 😵

liv1
30. apr 2010

caute kinderka 😉 baby musim uz aj ja sa rozhodnut pre nejaky kocik, lebo ak to takto pojde dalej ziadny si nevyberiem 😀

lenocka84
30. apr 2010

jani ano som, lebo maly poslabsie papa, teda pomalicky

happy kartu z t-mobilu, od mamky,
len kedze ona ju tiez potrebuje tak len obcas mi donesie, ked cestuje mimo dom,potom ju vzdy vratim spat

elko69
30. apr 2010

barbyes aha uz som sa zlakla ze som nejako pozadu...teda tu u nas ze to tak je.. 🙂

stale cakame na spravy od mirky...

janinna11
30. apr 2010

Baby ja mam pocit, ze sa kazde rano budim s vacsim a vacsim bruskom...

liv1
30. apr 2010

Jani ja prave naopak. Odkedy lezim nejako splaslo 😀

janefonda
30. apr 2010

caute tehule,
liv ak chces ja ti poziciam ten moj kotlik, ked mas pocit, ze ti brusendo splaslo 😀 ... Za tri hodky mam skusku, tak snad ju dam, a potom sup spät do AT a tam uz budeme cakat , kedy nase slniecko pride na tento svet 😵 placenta je zrela na porod, tak mozme ist na to 😉

liv1
30. apr 2010

jaaaj jane to je super ze uz ste taki pripraveni 😵
a tu skusku urcite das, budem drzat palceky 😉 .

janinna11
30. apr 2010

Jane ty ides v 38tt na skusku?? Ty si teda...... 😉
drzim palce

Liv niekedy mam aj ja takmer ploche - ked lezim na chrbte, comu nemozem uverit, ale to ako sa drobcek rozlozi asi.., a inokedy to mam ako taku malu fitloptu 😀

janefonda
30. apr 2010

ste zlate, no aj ja dufam, ze to dam...nech je o jednu menej. V júny ma ich caka este dost 🙄 len dufam, ze to tam na mna nepride 😉
a co vy tehule, ako sa mate? Krpcekovia kopu dufam poriadne 😝

liv1
30. apr 2010

Jani od kedy lezim, tak ked sa postavim cele to brusko mam nejake vyssie. aj som prestala citit dole ze ma nieco tlaci odkedy takto lezim... a kedy das nejake foto bruska hmmmmm? 😵
jane nikdy nevies, mozno stres spusti plodovku a porat ti ju zapisu do indexu . tu znamku teda 😀 😀 😀 😀
a krpata kope riaaaadne. stale jej hovorim nech ma nekope tam kde nema, dole do maternice, ale nechce si dat povedat 😀

janefonda
30. apr 2010

liv deticka presne vedia , kde maju kopnut mamicku 😉 Nasa sa neustale vrti , kopka, vystrkuje 😵 no sikovnica je to. No dufam, ze plodovka neodide na skuske, max kontrakcie, aby sme stihli aspon do At odtialto dorazit 😉

lenocka84
30. apr 2010

janicka drzim palceky na tu skusku, a je jasne ze ju das
my ete spinkame, cakame na 14tu hodinu, ideme cvicit, potom sa okupkame, a potom supi papat mliecko
tak som zvedava, posledne 2 davky spapal velmi pekne

lusa889
30. apr 2010

Ahojte babenky 🙂
mirka daj vediet ako si dopadla, drzim palce 🙂
jane skusku das lavou zadnou, drzim palce, aj my sme boli na poradni o placente sice nic nepovedali ale prietoky ok a vazime uz 3200g 😀

barbyes a ku komu ides? ja som uz bola v utorok na kramaroch na UTZ

elko69
30. apr 2010

mimi21mimi tu je to tlačivo,ked chces prepis si ho vo worde a ak nie tak iba stiahni a vytlač

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre