Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

amigaa22
6. máj 2010

lusa,
a papala si aj rybicky z konzervy? minule som citala, ze by sa nemali jest z konzervy a hlavne nie tuniak, zevraj to obsahuje zvysenu davku olova, ktora by mohla byt pre babatko nebezpecna. a ako si to robila s majonezou? ja mam teraz dost casto chut na majonezove veci, ale este ani raz som si nedala lebo to sa tiez zevraj nema kvoli vajickam ktore tam nie su tepelne opracovane. ja som totiz prekonala listeriozu, tak mam dost velky respekt pred tymito vselijakymi radami co jest a nejest. a vobec si neviem predstavit ako stravim leto bet zmrzliny lebo tam su tiez cerstve vajicka.

zuzu, a tie susene slivky si aj umyvas?

mirka12011
6. máj 2010

no teda babule a mimi je kde ona je vzdy prva hore a jjane?
oni dnes spia ci co?

tadotami
6. máj 2010

ahojte kocky 🙂 u nas total skardo 😠 aaaaaale dusno 😠

mirka12011
6. máj 2010

tami tu skaredo a prsiiiiiiiiiiiiii

tadotami
6. máj 2010

u nas spadli 2 kvapky a to som si myslela ze ma vrabec ocikal 😀

mirka12011
6. máj 2010

😀 no teda vrabec 😅

tadotami
6. máj 2010

inak akoze od rana periem len neviem kde to zavesim 😅 som si to nedomyslela kocanda 😎

mirka12011
6. máj 2010

no tami tak to teda nepotesi a balkom nas?

lusa889
6. máj 2010

amigaa ano rybicky z konzervy z tych som si robila pomazanku alebo ich davala do cestovin (lososa) o tuniakovi som citala, tak toho som obmedzila na minimum ale ked som dostala chut tak som si dala, majonezu ja vobec nemusim, to uz dlho aj pred tehu, niesu mi po chuti veci z cestvych vajec neopracovane tepelne, nejak to nemusim, samoska okrem zmrzlinky 😀 inak stale papam na co mam chut, nejak sa nezamyslam nad tym co sa kde pise, tehu nieje choroba a babo ked sa narodi aj tak bude razpapat to co ja, tak preco teraz prehat, .... zbytocne z neho urobim nejakeho alergika a to nechceme 😀

tadomi, tu bola tak od rana, uplne ze zle, ale uz sa pomalinky vycasuje (chap uz nie je tak sivo 😀 )

liv1
6. máj 2010

caute babule. 😉

lusa strasne ma zaujima ako vyzera ta zatka, tak ak ti to nie je blbe popises? 😉

miri to je mi luto ze ti je zas takto zle, ale pozitivne je ze uz to dlho trvat nebude tieto tvoje nevolnosti skarede 😉

tami ja vecne periem a periem a periem a neriesim kam zavesim. vsak nejako sa podari 😀 😀

baby aj vcera som sa pytala, len ste tu neboli vsetky, mate kupeny nejaky dobry kvalitny monitor dychu? vobec o nich nic neviem a kedze budem objednavat z netu rada by som nejake doporucenie. Diiiiiik 🙂 🙂

mirka12011
6. máj 2010

ahojky liv ako sa mas?
ja chcem nanny monitor dychu objednat teda isto nanny len ho uz len objednat 😉

zuzumajko
6. máj 2010

amigaaa jedine kupovane si umyvam. Susime aj domace, a tie neumyvam 🙂

Miri, no tak aspon viem co ma caka 😀 uvidime ci aj nas zachod bude moj naj kamos 😀 btw. odkedy ti byva takto zle? od zaciatku?

mirka12011
6. máj 2010

zuzu cca od 7tt 😀

tadotami
6. máj 2010

jaj baby balkon mam ale snury su uz plne 😠
rano som si vybehla kupit chlebik a bol este teplucky 😝 fantazia 🙂

zuzumajko
6. máj 2010

mirka diks, to su mi pekne prognozy 😀

tadotami
6. máj 2010

mirka tebe od 7tt a mne od 7hodiny 😀 tehotenstva 😀

mirka12011
6. máj 2010

tami tak to do susedov chod zavesit 😀

tadotami
6. máj 2010

asi to rozvesam po dvore jak u tmavsich bratov mavaju 😎 😀

liv1
6. máj 2010

mirka dik 😉
zuzu mne bolo zle presne od 7tt. ale straaaasne zle... 😠
miri mam sa dobre, dakujem, lezim klasika 😀 a ty? sem tam vas citam tak trosku mam prehlad, zajtra mas poradnu vsak?

mirka12011
6. máj 2010

hihi jo jo na poradnu teda ak sa to v nemocnici da nazvat poradna 😉
a ako poctivo lezis uz je lepsie?

zuzumajko
6. máj 2010

jeej baby, takze buduci tyzden sa uz mam na co tesit 😀 supis..idem si uzivat, ze mozem papat..kolko ste zatial pribrali na vahe? 😀

lusa889
6. máj 2010

liv,
no ten nazov hlienova to dost dobre vystihuje, je to take hustejsie ako bezny vytok a viacej v celku ako nejaka blanka ci co, a farebne od slabo sivej cez mierne zltkastu az to slabunko hnedu, ale vzdy si to vsimnem na toaletaku na nohavickach este nic 😒 nieje to najprijemnesi popis hadam som vas neznechutila 😖
liv ale s tpu zatkou je to tiez indi, niekto si to vsimne niekto nie, niekomu odide viditelne niekto o tom ani nevie, ... asi tak ako so vsetkym v tehu 😀

lusa889
6. máj 2010

zuzu ja som napriklad take problemy nemala, mne keby doki nepovedala ze som tehu tak asi ani neviem 😀 , musim poklopat (klop, klop, klop) aby sme aj porod mali taky 🙂

liv1
6. máj 2010

lusa jej diky tak uz som v obraze. ja sa teraz dost sledujem, tak preto...

miri tak ja stale v podstate lezim, nerobim nic, len caj alebo ze si idem nieco zobrat, ale myslim ze az moc poctivo 😀
dr povedal ze mozem na prechadzku zatial som nebola, ale pojdem dnes uz s mm urcite. mam sa dobre lebo nic neboli, a odkedy som bola na urgentnom prijme a nenechali si ma tam som celkovo ooooovela kludnejsia. dr povedal ze ta maternica proste uz makka nebude, a ze jednoducho kazda mame iny prah citlivosti a ja ked teraz lezim a moc sa sledujem tak to viac citim. to tvrdnutie myslim. ale znizila som davky liekov a netvrdne viac, skor menej, tak super. 🙂

zuzu ja so pribrala asi 2 kila, prvy trimester som 3 schudla... 😕

lusa889
6. máj 2010

liv najhorsie na to ked doma lezis na PN je ze sa velmi sledujes,ja som to tiez zazila a ziadna slava, tolko som toho na sebe hned zbadala, ze to az zdrave nebola, tak som potom prestala a jednoducho som si spovedala ze to tak ma byt a pokial sa citim ok, a citim aj malu tak je vsetko v poriadku. Ja som ale vychadzky mala zakazane 😝 takze soom bola len a len doma - fuu strasne otravne to bolo, ale pomohlo 😀

zuzu ja som pribrala uz skoro 17 kg 😠 neviem kto to bude zhadzovat 😕

liv1
6. máj 2010

lusa tak to si teda kraaasne dobojovala do 39tt veru. to je uplne super. a ty si mala taky podobny problem ako ja?
presne ako pises je to otravne ale stoji to za to 🙂

amigaa22
6. máj 2010

lusa,
mne sa skor jedna o to, aby som plod neposkodila tym ze zjem nieco, cim ho ohrozim. okrem listerie su to aj ine bakterie, ktore sa pocas tehotenstva sleduju ci ich nemas. tieto bakterie nie su nijako nebezpecne, ale su velmi nebezpecne pre tehotne pretoze mozu vyznamnym sposobom poskodit plod alebo sposobit potrat. ja som druhy krat potratila s najvacsou pravdepodobnostou kvoli listerii, ktora sa do tela moze dostat dokonca aj zle umytou zeleninou ci ovocim.

a co plesnove syriky a bryndzu, tie si papala?

vejula
6. máj 2010

baby tak čo nejaké nové babatka???? Aprilovky už všetky porodili, majovky možte isť oficialne na to 😉

lusa889
6. máj 2010

ahoj veji, na toto sme cakali, hor sa rodit 😀 😀 😀 😀

vejula
6. máj 2010

jj lusa chytro chytro nech už sme tu všetko mamičky a môžme zakladať novu temu 😉 kolko majoviek už vlastne porodilo???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre