Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
24. jún 2010

Ahojte, ako sa tu mavate tehulky?

@lulu4 no ved pockaj, po porode, budes zasa kojit, tiez nebudes moct vela pivka. Ale ja som si uz dala aj sampanske, aj vinko a aj pivko odkedy je mala na svete. Nie vela, ale bol to super pocit , take dobre sladucke vinko...mnamky...

@maminakatka dugy studuje medinu, zato kazdy pise jej, ked nam nieco nie je jasne. Takto ju tu zneuzivame 😀

@dugyna Ako sa citis ty bruchana jedna 😉 Uz sa isto nevies dockat malickej 😵

maminakatka
24. jún 2010

@janefonda taaaaaaaaaak a teraz uz chapem 🙂

jjana17
24. jún 2010

Ahojte tak som konecne uz dnes tu 😉

lusa889
24. jún 2010

Ahojte babule, ako sa mate? ako sa tehulkuje 🙂

@janefonda gratulujem k prvemu mesiaciku 🙂 ako sa vam dari?

tadotami
24. jún 2010

ahojte som tu na chvilku.

bubulacik
24. jún 2010

ahojte, chcem sa spytat kolko ste pribrali do 6 mes.?ja som v 6mes. a nepribrala som este pol kila na zaciatku tehulkovania som vazila 54 kg a schudla som na 52,5 kg a tutu vahu si drzim az do teraz a to papam fakt dost... trochu ma to trapi ze co robim zle lebo do teraz by som mala pribrat aspon 3 - 4 kg poradte co mam robit a ci je to zle. malinke je zdravucke ale bojim sa ze ci mu to dako neuskodi ked nepriberam (lebo sa mi neda pribrat)

tadotami
24. jún 2010

@bubulacik je to v pohode.na konci to dobehnes.ja som za cely cas pribrala 9,5kila.

bubulacik
24. jún 2010

jej tak to si nepribrala vela. ale uz by som mohla zacat spon pomalicky priberat

tadotami
24. jún 2010

@bubulacik ono sa ti to este rozbehne,uvidis.nestresuj koli tomu.

bubulacik
24. jún 2010

nestresujem len ci je to normalne nepribrat lebo vsetci co su okolo mna tehotny tak vravia ze oni uz pribrali tolko a tolko a ed ja poviem ze este nic tak pozeraju na mna ako keby som nic nejedla a nechcela pribrat alebo tak tak preto sa pytam

dugyna
24. jún 2010

@janefonda jani ani nehovor posledne dni je uz to pomalicky skor strapenie, od PIA som do vcer rana pribrala 2kg dnes soms aa radsej nevazila lebo posledne 3 dni som nenormalne nabrala vodu by si ma asi ani nespoznala na ulici strasne som spuchnuta v tvari na rukach-hlavne prsty obrucku a asnubak neviem dat dole...a nohy mam dobre opuchnute tiez..no som sa nafukla vodou...strasne.. ☹ aj pit sa bojim bo vsetko vomne ostava...uz som zacal posledne dve noci chodit aj na v WC v noci....takze parada..ale tlak mam stale nizky..som zvedava ci nebudu bielkoviny v moci ..takze uz sa chcem rozpadnut..

liv1
24. jún 2010

@bubulacik je to vysoko individualne, hlavne ze papas a nechudnes. za prve 3 mesiace niektore baby schudnu, ine priberu, niektore priberu najviac na zaciatku, niekto na konci. hlavne ze male pribera ako ma a inak si myslim ze je to ok. este nie je vsetkym dnom koniec 😀 , predsa si len 22tt. ja som do tvojho tyzdna pribrala snad menej ako 2 kila a potom sa to rozbehlo i ked tiez je to stale menej ako priemer.

@dugyna pre teba snad najlepsie, aby bol este taky chladocek az do buduceho tyzdna vsak? 😉

liv1
24. jún 2010

baby neviem ako vy, ale mne sa tak nechce riesit tie veci ze co treba pre mna zbalit do porodnice. keby najlepsie sa to dalo vsetko naraz kupit ci objednat a bol by pokoj 😅 . nenajde sa niekto kto ma zbali? dobre zaplatim 😀

andullinka
24. jún 2010

@liv1 ani mne sa nechce balit. Akurat som sa donutila tento tyzden kupit tie porodnicke vlozky , nohavicky a podlozky pod pacienta 😀

liv1
24. jún 2010

@andullinka a ja ze som jedina 😅 . co sa tyka veci pre malicku, velmi rada. ale pre seba vsetky tie hovadinky presne ako pises, podlozky vlozky a co ja viem co, to sa mi strasne nechce. a hlavne viem sa poznam, ze do kedy nebude v taske posledna vec ktoru potrebujem budem nervozna. teraz este nie, ale tak za par tyzdnov urcite 😀
keby sa to tak aspon dalo kupit vsetko na 1 mieste no nie?
a meno uz mate vybrate andulinka?

andullinka
24. jún 2010

@liv1 no tak to sme dve. Ja ani neviem co mi vlastne este chyba. Musim si este niekde nejake nocne kosele zohnat. Ty uz mas? No meno stale u nas vyhrava Nela, tak uvidime. Zatial sme nic lepsie nevymysleli 😉
A kedy sa chystas na predporodnu pripravu na Kramare?

pepppe
24. jún 2010

baby mam na vas taku otazocku,viem je to este priskoro sa pytat,ale mi to nedalo ten prispevok co sa dava po doziti babatka 28dni mi daju aj ked to bude moje prve dietatko ale muzove tretie???neviete,,vsak sa to tyka mna a moje to bude prve,,prosim ak viete poradte

dugyna
24. jún 2010

@liv1 liv urcite hej...ale ja opcucham aj tak....fakt doteraz som nemala ziadne problemy v tehu a teraz na konci sa mi to takto po totot

dugyna
24. jún 2010

@pepppe no peniazky dostanes neboj s tym nema nic spolocne ze muz bude mat tretie babatko...pokial viem tak najprv dostanes len nejakych par tisisc myslim 5 a potom zbytok po mesici dietatka

liv1
24. jún 2010

@andullinka to si robis srandu s tou Nelou? 😅 My sme sa uz s drahym rozhodli ze Nela, ale ja ju budem aj tak volat Ela 😀 . Ja mam nejake kosele, ale nechcem si ich znicit tam od krvi alebo tak, tak kupim si este take obycajne nejake.
S tou predporodnou neviem, 2.7. idem na kramare na kontrolu, tak sa na to opytam a veru uz by som to aj najradsej absolvovala nech to mam za sebou. Ty si to uz riesila?

@dugyna dugy to aby si si dobre na to pamatala 😉 . ale nie. mysli na ten cely cas ake si to mala super, malinka je tu co nevidiet a na opuchanie sa hned zabudne 😉

dugyna
24. jún 2010

@liv1 liv sak ja to tak aj beriem..ze uz co chvilka bude malicka pri nas..ale toto naozja nikomu neprajem...

liv1
24. jún 2010

@dugyna juuuj chudatko to je az take zle 😖 . pozerala som si fotky ake mas krasne brusko 😉

pepppe
24. jún 2010

@dugyna lebo mi to nedalo,,tak radsej som sa spytala,,,dakujem a co ty mas kedy ten cisarsky naplanovany??

dugyna
24. jún 2010

@pepppe na buduci tyzdne...

dugyna
24. jún 2010

@liv1 dakujem za pochvalu bruska...no vyzeram ja spuchnuta buchta

pepppe
24. jún 2010

@dugyna parada tak drzim palceky,,aby ste boli obe zdravucke 😉

dugyna
24. jún 2010

@liv1 a liv tu nejde ani o to ako vyzeram ale to opuchnutie je neprijmene..

dugyna
24. jún 2010

@pepppe dakujem 😉

dugyna
24. jún 2010

@pepppe a ty ides po mne 😀

pepppe
24. jún 2010

@dugyna noo uvidime kedy s ana svet vypyta,zatial okrem toho ze mi brusko spadlo nic nenaznacuje tomu,ze by sa mu aj chcelo 😅 ale ja ho prehvoorim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre