Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
14. sep 2010

@gali jeeej ale aka tazka pankerka je ta vasa zojka.glboska malinka.chutnucka je.

tadotami
14. sep 2010

@happy8051 ja som rodila aj klasicky aj cisarsky.zmojej vlastnej skusenosti mozem zodpovedne napisat ze cisarskym by som aj kazdy tyzden rodila.pri klasike som bola tak vycerpana a ubolena ze mi bolo jedno ake dieta mi ukazuju.cisarsky som si uzila.boli jedno aj druhe.ale aspon mozes bez problemov po cisarskom curat.co po klasike ta stipe az neviem kde.

happy8051
14. sep 2010

stale neviem baby moje, ako sa rozhodnem... poradim sa este s gynekologom v stredu, ale zacinam sa priklanat aj k cisarskemu....

janefonda
15. sep 2010

@gali gratulujem k Zojke. Je naozaj krásna!!! Užívaj si maminkovanie!!! 🙂

mimi21mimi
15. sep 2010

@happy8051 ale aj u ten gynekolog ti poradi len podla vlastneho nazoru a kazda zena to znasa inak 🙂 Urcite si vyberies spravne aj ked myslim, ze je to najma otazka psychiky potom...

liv1
15. sep 2010

@gali moooc gratulujem ku krasnej malinkej, musime potom este skecnut ako to vsetko prebiehalo, lebo nic o tebe neviem. 😉 Inak nasa mala ma tiez tolko vlaskov a este ake dlhe, no sranda to je fakt. 🙂

gali
15. sep 2010

@mimi21mimi vcera sme boli u pani Dr. a povedala nam, ze uz kludne mozeme chodit von, tak sme dnes sli nakupovat, mame kusok od domu Kaufland, tak sup tam a sup naspat. Malej sa prechadzka celkom pacila 😉

gali
15. sep 2010

@tadotami sme sa smiali, ze metalistka 😀 😀 😀 😎 chlapci z partie oblubuju tento styl, niektori ho aj hraju, takze asi pocuvala a hlavou metala... 😀

@liv1 vsak to, ze sme sa davno "nevideli" mala som info o Tebe len vdaka Lulu a s tou sme ten nas finis prezivali spolocne. Nakoniec ona porodila o den skor a ja som sa nechala inspirovat a sli sme na to 😀

@janefonda dakujem, veru si uzivam. Chrustik maly, ale ako lahko take male nieco dokaze manipulovat s tolkymi ludmi 😉 😀

mimi21mimi
17. sep 2010

Zdravim baby.... ale v tejto teme to uz nejako slabne hm? 🙂

happy8051
17. sep 2010

@mimi21mimi aj mne sa zda... treba; sem asi nove tehulky 🙂)

mimi21mimi
17. sep 2010

@happy8051 len tie sem musia ist same od seba 😀 ty sa ani nenazdas a uz pojdes k mamickam do temy 🙂

lulu4
17. sep 2010

ahojte vsimla som si ze ste sa tu bavili o klasickom porode a cisaraku, ja keby mam ist este raz rodit tak som povedala ze normalne by ma nikto neprinutil uz po tych mukoch co som zazila... ako cisarak je tiez riadny zaberak aby si niekto nemyslel... na Jiske ako mrtvola nevediet sa hybat.. vstavanie katastrofa... este aj teraz mam problem vstat z postele...nic tazke nenosit, nenamahat sa 3 mesiace... ziadna slava v tomto ale podla mna lepsie....ja som ho mala v celkovej narkoze takze neviem ako sa zena citi po spinaly

happy8051
17. sep 2010

@lulu4 no... a v hainburgu musis s pomocou sestry vstat par hodin po cisarskom.... uf....

mirka12011
18. sep 2010

@happy8051 aj tu musim vstat po par hodinach ja som doslova skakala z postele a sup chodit ja sama som chcela chodit som sa nudila ked som lezala 😀

veronka
18. sep 2010

ponúkam na predaj elektrickú ODSÁVAČKU mlieka......https://www.modrykonik.sk/bazar/potreby-pre-doj...

mimi21mimi
19. sep 2010

@happy8051 aj v Trnave to tak bolo... ale ja som tiez chcela sama 😀 lezat ma nebavilo.

erika9
19. sep 2010

ahojte ja som ties poprvi raz tehotna a tesim sa ale aj sa bojim porodu 😒

danka82
19. sep 2010

@erika9 ahoj..tak to sme na tom podobne..ja tiez cakam prve babetko,uz sa mi to krati..aj by som to uz chcela mat za sebou a mat malinku v naruci, no tiez sa dost bojim porodu..tak dufam, ze to obe zvladneme 🙂

erika9
19. sep 2010

tak dufam ze ano

gali
20. sep 2010

@erika9
@danka82 dievcata nebojte sa. Aj tak tym strachom nic nezmenite, jednoducho to musi byt. Ja som 2t po porode, nebala som sa ani na sale, smiesne mi bolo a slo to hladko. Vela je aj o psychike. Jednoducho zvladnem to a basta... 😉 a ked vam donesu babo na vsetko clovek zabudne. Drzim palce. 🙂

kathrin6
20. sep 2010

ahojte babulky, tak sa k vám pridávam aj ja s pre mňa úžasnou a nadhernou správou. čakáme naše prvé vytúžené bábätko.

danka82
20. sep 2010

@gali dakujem..si zlata..dufam,ze vsetko pojde ako po masle 🙂 s tou psychikou mas isto pravdu,,snazim sa mysliet pozitivne a snazim sa nebat,,..cloveka ale obcas ovladne strach..ale co,,nejak to uz len zvladnem..ak sa smiem spytat,,mala si epiduralku,ci nie??ja som nad nou dost dlho rozmyslala,ale nakoniec idem bez nej..ak to pojde 🙂

mirka12011
21. sep 2010

@gali ako sa mate? uz ste si zvykli na seba? 😉

mirka12011
21. sep 2010

@kathrin6
@danka82
@erika9
tak konecne nove tvare tak sa tehule drzte....

@danka82 neboj sa nicoho ono nebudes mat cas sa bat rychlo to zbehne aj keby to trvalo hodiny tak ti to zbehne a tak sa budes len tesit a na vsetko zabudnes....Prajem rychli a bezbolestny porod....

danka82
21. sep 2010

@mirka12011 dakujem mirka..dufam, ze to bude tak ako vravis...ja sa uz strasne tesim na moment, ked uvidim tu moju malu princeznu🙂..uz by som aj brala, keby to na mna prislo..mam to za 12 dni, takze uz by malo byt vsetko v poriadku..a hlavne uz by som mala porod za sebou 😀

mirka12011
21. sep 2010

@danka82 ani sa nenazdas a budes ju mat pri sebe...mne ked davali tabletku dnu aby som sa otvorila viacej a zacali stahy mozno to boli aj kontrakcie neviem ctg sme nestihali spravit ti poviem hovorila som nikdy viac ale teraz jujuj uz ani neviem ako to bolelo a nakoniec to bol cisarak.... 😎

danka82
21. sep 2010

@mirka12011 juuj,tak ten cisarak by som brala aj ja..su na to rozne nazory, niekto vravi, ze je lepsie prirodzene a niekto, ze sekciou, ale ja kebyze som mohla, idem na cisarsky..taky som ja strachopud 😕 ale co, ved uz len nejak bude..len keby ten cas isiel troska rychlejsie 🙂

mirka12011
21. sep 2010

@danka82 no ja pri dalsom tehu ak bude by som sla cisarakom tiez....znova 😉

danka82
21. sep 2010

@mirka12011 snad sa na nas stastie usmeje a bude to cisarak 😀 ked to budem mat za sebou, tak ti dam vediet, ci to vyslo 😅

mirka12011
21. sep 2010

@danka82 hihi no ked nebudes prenasat tak budes rodit normalne ale da sa dohodnut s doktorom 😉 len na tajnaka ak mas porodnika tak myslim ze problem by nemal byt....ok budem cakat 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre