Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
4. feb 2010

liv tak ako ze mnam palacinky

a o lucy a jej gastanoch ani nehovorim

mnnaaaaam

lucy1990
4. feb 2010

Lulu, ja by som sa stavila ze budes mat chlapceka 😉 u mna by sladke teda urcite nevydrzalo od mikulasa 😀

lulu4
4. feb 2010

Lucy: ja si to tiez viacej myslim ze to vyzera na toho chlapceka ja sa idem za kyslym radsej zadusit aj teraz by som si dala kapusticku alebo nieco take.... a hlavne nemam ziadne vyrazky na tvari ani nic... len trosicku na chrbte... drahy sa nestazoval ze by mi babo zobralo krasu ako sa hovori pri dievcatkach... 😀 uvidime aj ked by som si v kutiku duse mozno zelala viacej dievcatko ale je to jedno nech je len zdravucke

elko69
4. feb 2010

lenocka no tak si mi urobila chut ze som si ho musela ist urobit,jahodkovo.kakaovy s piskotmi a s mandarinkami..mna uz sa tesim nan :D

liv1
4. feb 2010

lulu diky 😀 a to zrovna asi 2 hodky po tom, co som sa vam tu stazovala ze uz nevladzem... 🙂
ked som nafutrovana je dobre. a tiez ze som bola dnes na tom stretnuti, ach vyzera to tak ze praca mi robi dobre 😀

lulu4
4. feb 2010

boze babulky ako vam tak moze chutit puding az zavidim, ja co som mala v laske krupicku tak od kedy som tehu som ani raz nevarila a ani som nepiekla, sladkosti od mikulasa mam, strasne to so mnou 😀

lulu4
4. feb 2010

liv: teraz je to tak ze musis papat aj mne z toho byvavalo na odpadnutie nebola som zvyknuta tolko papat alebo tak casto ale prisla som na to ze ked nechcem aby mi bolo zle tak jednoducho musim....

elko69
4. feb 2010

lulu4 aj ja som na zaciatku tehu nemala vobec chut na sladke a skoro na nic som nemala chut keby si citala asi o "300 stran" 😀 dozadu by si si tam precitala jak som sa stazovala ze vobec nepriberam lebo mi nic nechutilo..ale teraz mi celkom zacinaju chutit cukriky a mliecne vyrobky ani nehovorim...

lucy1990
4. feb 2010

Presne tak, aj ja to tak mam...vlastne pomalicky sa to vytraca 😉 a uz som schudla pol kila, co som nabrala...

lulu4
4. feb 2010

elko: ved uvidime ako sa to zvrtne....necham sa prekvapit, no mliecne som moc nemusela ale teraz je to uz lepsie uz syry a pomaly aj jogurty ale na mliecko nemam stale chut a to som mala velmi rada

janefonda
4. feb 2010

praveze ani ja nepotrebujem nejak obvzlast sladke, ale tak obcas nezaskodi 😉 Ja som mala posledne dva vecere neuveritelnu kyselinu, co s tym? Len mi nepovedzte, ze si mam dat fatru,lebo to nepojde kedze som mimo SVK...

vejula
4. feb 2010

jj lulu, to že môžem učiť na strednej v odbore ktorý som vyštudovala, kebyže si nenájdem uplatnenie že je v dnešne j dobe dosť ťažké t&yak môžem učiť, čo je celkom fajn 😉

No ale kopcuje teda o dušu drobec, celu cestu som ho pučila v aute to len ritku vystrkoval a zapieral sa o rebro a teraz sa konečne rozťahuje :D A pri skuške len tak kludnučko hrabkal ručkami v podbrušku, ma nechcel moc rozptylovať 😀

janinna11
4. feb 2010

Kocky ja som prave dojedla straciatella jogurt, ten mam najradsej, ale dala by som si teraz nieco slane....

lucy1990
4. feb 2010

Jani, ja sa teraz tiez nejdem pretrhnut za sladkym tak ako na zaciatku...ale dam si 🙂

elko69
4. feb 2010

lulu ja tiez mam este take svoje dni ze niekedy by som zozrala aj manzela keby bol z cokolady alebo niecoho sladkeho a niekedy ked to vidim az mi j ezle..hehe to je sranda tie tehotenske chutky...

liv1
4. feb 2010

uz mi 3 palacinky zhoreli kym som vas tu prisla precitat. nechce sa mi pri tom stat 🙂
verili by ste ze som uz schudla 3 kilo? Fuuu vyzeram jak kostra uz. Vsak palacinky pomozu 😀

janefonda
4. feb 2010

liv presne ako ja, najskor som tri schudla, potom to dobehla a teraz mam uz + 4kg 🙂
co s tou kyselinou? prosim o pomoc

liv1
4. feb 2010

jane su na to nejake cukriky, ktore neviem ci sa teraz mozu, ale neviem ako sa volaju baby neviete? tums tusim??

lucy1990
4. feb 2010

rennie

lucy1990
4. feb 2010

A lieciva fatra sa v tehotenstve neodporuca, je to napisane aj vzadu na flasi 😉

elko69
4. feb 2010

no ja som pocula ze je dobre zajest suchym chlebom...alebo orech,alebo lyzicku horcice,neviem ale este som to neskusala..hihi

liv1
4. feb 2010

jane a to asi vies, ze docasne pomaha obycajna studena voda.

garonka
4. feb 2010

vy tu zas jete? ani sa vam nečudujem, ste na začiatku tehu a len jete a jete a jete a ja radšej by som chudla 😅 už mam +12 čo je ešte optimum 🙂

janefonda
4. feb 2010

docasne pomaha aj mlieko, ale vysledny efekt je este horsi.
Lucy sice sa fatra v tehu neodporuca, ale ako mi moj gynekolog povedal, najlahsie je na vsetko napisat, ze to nie je vhodne pre tehu, aby boli vsetky firmy kryte...myslim, ze dva deci fatry cez den nemozu ublizit 😉 Takze na svk idem o tyzden aj daco a potom si ju kupim, a rennie mrknem zajtra tu v lekarni 😉
mozno aj ten suchy chlebik skusim, kazdy den skusim daco az kym mi nieco nezaberie. V zivote som nemala palenie zahy az teraz v tehu 😒

lucy1990
4. feb 2010

http://www.docsimon.sk/tovar/rennie-fruit-32-pa...
Tie mi najviac ludi odporucilo, ze pomahaju 😉 ale na slovensku ich nedostat 😖

garonka
4. feb 2010

jane ja som fatru pila na pretravenie a v pohode, keby všetko bolo napisane, že sa pre tehu neodporuča tak hladovali by sme joj nie?

liv1
4. feb 2010

gari to mas super, akurat 😉

elko69
4. feb 2010

no sak vyskusame a uvidime co nam bude zaberat n ato...

garonka
4. feb 2010

liv len aby som ich zhodila 😅

janefonda
4. feb 2010

garonka hned po porode bude min.8 prec uvidis a zvysok pojde prec postupne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre