Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
9. feb 2010

no ja som sa práve natlačila pizzou... A ešte som to zajedla keksíkom... Ozaj kočky chcem sa spýtať dáte si občas šampióny, lebo ja väčšinou na pizzy mám.

janatt23
9. feb 2010

ahojte tehulky. mozes sa k vam pridat? cakam prve dietatko. som v 18tyzdni 🙂
zaujimal by ma tiez nazor na tie hriby. celkovo ich mam rada a teraz sa ich neviem nabazit.

lienkad
9. feb 2010

prečo by sa hriby nemali jesť....neviem o tom som zatial nepočula....Skor by sa nemali plesnive syry...

janatt23
9. feb 2010

no hriby z konzervy by ani nemali vadit, len tie cerstve su mozno pre tehulky trosku nebezpecnejsie. neviem, tak sa radsej pytam na nazor 😉

miroslava89
9. feb 2010

ahojte.. prisla moja kraasna milovana svokrulienka k nam ..pozrela som na nu prekrutila ocami a tresla som dverami do izby..
nemam vobec na nu naladu..
a som zvedava ked jej synator pridedomov..ja s nou sama pod jednou strechou nevydrziim- jej priatela neratam lebo on bude radsej ticho..

stale sme mali krasny vztah nechapem co jej na mne takzrazu vadi :-/

janefonda
9. feb 2010

Ahoj Janatt, jasne pridaj sa!!!
Ja jedavam hriby uplne normalne, nejedla by som teraz len take, kde som si neni ista ci su jedle 🙂 ale sampinony? jedine co by mohlo vadit je, ze huby su tazke na zaludok, ale inak si myslim ze nie je problem. Ja som mala minuly tyzden grilovane sampinony a veeeelmi som si pochutila 😵 podla mna s mierou mozes vsetko.

lienkad
9. feb 2010

Je tu niekto z Krupina alebo Zvolena....

janefonda
9. feb 2010

mirka kedy sa vas vztah zmenil? Mozno si treba len spolu sadnut a povedat si, co jednej na druhej vadi. Ved ked to fungovalo predtym, preco nie teraz 😒

garonka
9. feb 2010

mirka asi jej vadí, že svojho synatora nema doma ale ste v zahraničí a namiesto toho aby bola zla by ťa mohla podporovať, psychicky hlavne aby aj malinke bolo super

miroslava89
9. feb 2010

ani enviem kedy sa nas vztah zmenil... cca mesiac dozadu mozno...
na nu prichadza asi staroba :-/
a ani s nou nemam chut o tom hovorit ked na mna pozera ako na vraha :-/

vejula
9. feb 2010

no ja som tiež jedávala a teraz som čítala taký debilný článok že obxsahuju nejaké toxiny či čo. A som z toho nervozna, ale tak čo som zjedla už som zjedla nevrátim to späť... Na jednej strane v rôznych článkočćh sa všeličo popíše, na druhej, nechchem niečo prepisknuť...

Mirka a čo sa stalo so svokričkou... Nejaká výmena názorovu, či prečo sa nejako nemôžete zniesť???

janefonda
9. feb 2010

vejula ty sa netrap nad vsetkym, naozaj keby si mala jest iba to, co sa akoze moze , tak by si bola hladna. Ani ryby by sa nemali, ani huby, ani tropicke ovocie.... vsetko s mierou, podla mna ma byt strava pestra a toho sa drzim. Jem vsetko s mierou. Teda az na sladkosti, tie som si dnes akosi moc dopriala 😅 ale zaujimave je, ze sladke mi chuti tak posledne dva tyzdne...
Mirka snad sa to vyriesi, je skoda ak sa pokazi nieco co fungovalo.

vejula
9. feb 2010

no mirka asi prechod... To je jak puberta, vtedy ani netreba nič riešiť. Musí z toho vyrásť 😀 Alebo už starecká demencia??? No neviem a kolko má rokov? Či už ju to vôbec môže chytať?

garonka
9. feb 2010

veji nečítaj tie bludy šak huby neješ surove a šampiňony mam rada i ja a dokonca i naložene hubky v octovom naleve zbožňujem tie sa dam takisto občas, kľudne papaj na čo maš chuť veď o chvíľu si v III. trimestri moja 😵

miroslava89
9. feb 2010

ona ma okolo 50..ona z toho snad vyrastie .. to je mozno len tym vsetkym stresom..co nedolahlo na mna dolahlo asi na niu

vejula
9. feb 2010

máš pravdu jane... Niekedy mám pocit že niekto chce byť zaujímavý a zvýrazniť sa tak napíše do nejakého časpopisu akože najaké prevratné zistenie, ktoré su taka polopravda a vôberc ich netrápi že s tým znepokojí kopec ludí. A ide šampiňony priprovnávať kucigaretám a neviem čomu... To aby som sa cítila ako nezodpovedná zlá matka, ktorej nazáleží na zdraví vlastného dieťaťa... Najhoršie je že tamoja psychika je dosť slabá a už teraz mi je z tej pizzy čo so zjedla zkle a mám pocit že to vyblijem...

liv1
9. feb 2010

prechod jak puberta? 😀 dobreeee, tak druha puberta v mojom pripade bude asi poriadna sranda 😀
ani som sa vam nepochvalila, ze som dnes dostala tehu knizku 😅

lenocka84
9. feb 2010

ahojte
uz som spat z cvicenia

jane ako ste nakoniec dohodli tu sobotu?

liv1
9. feb 2010

inak s tymi hubami, ze vraj jedine co sa nema je ich zohrievat. tak ako aj zemiaky. ale to aj ked nie ste tehu.

s tou sobotou, co teda keby sme sli do auparku? dugy pisala, ze tam hore je tiez nieco nefajciarske.

vejula
9. feb 2010

jj garonka, nejdem už nad tým rozmýšlať...

mirka no 50 to už môže byť prechod, možno že to na nu nejako dolieha... Vravím to je jeak puberta...

liv gratulujem ku tehu knižke

lenočka aj ja som dnes bola na cvičení.

miroslava89
9. feb 2010

liv gratulujem k tehu knizke 😉

lenocka ako bolo na cviceni??🙂


a dost uz o mojej svokre nebudem si este aj tu kazit naladu nou 😠

janefonda
9. feb 2010

Veji treba papat, aby sme boli silne a nase deturence tiez! Mne ked byvalo zle svokor/ gynekolog povedal jedz cokolvek len jedz!
Moze byt aj aupark, len mi povedzte kde sa stretneme, aby som vas nehladala niekde mimo 😉 Leni a tebe je aupark ok?
Liv tak gratulacia k tehu knizke!!! 😵

lenocka84
9. feb 2010

veji to je super nie?
pocuj od akeho tyzdna treba chodit na ten predporodny kurz ci ako sa to vola?
aby som vedela,a kam chodis ty? ak uz chodis?

jane ja uvidim ako sa vyspim, take snobske miesto ako aupark obklukou obchadzam, vobec nic pre mna. neznasam vsetky tie pipenky co tamm chodia

vejula
9. feb 2010

jj jane máš pravdu 😉

lenočka ja chodím od 28 tt. A tam v Čadci sa začína chodiť od 27 až 30 tt.. Ja som tam bola už štvrtí krát. Inak chodím do čadce tam je tých kurzov desať v cene a v ZA len tri 😒

lenocka84
9. feb 2010

hmm fasa takze ja ked pridem 6tt pred porodom, tak ma asi aj rochu vyhresia co?

liv1
9. feb 2010

Dik za gratulacie baby 😀

inak mne je uplne jedno kde to bude, hlavne nech sa tam nefajci a nech sa tam da parkovat. inak ak je niekto z noveho mesta alebo po ceste na miesto urcenia mozem vas vyzdvihnut 😉

lenocka84
9. feb 2010

a uvidim co svagrina, lebo sme detom slubili vziat ich na karneval do hornbachu
a v sobotu bude v auparku tlacenka a to uz duplom nemusim

vejula
9. feb 2010

nieee leni nevyhrešia. Minule tam prišla jedna tehulka ktorá na další týžden mala termín. A v pohode, akože zaplatiť to musíš a preto sa ti voac oplatí ked tam budeš chodiť viacej ale im je jedno kolko krát tam prídeš, ked 6x tak 6x.
to bude v pohodičke...

oj kočky ja by som sa tiež rada stretla, škoda že bývam tak od ruky 😒

elko69
9. feb 2010

liv1 no mne sa pacia 3 mena..Jakubko, Davidko, Adamko takze uvidime co manzel este povie...

vefi89 dievcatko :D a ty co stale kinderko???nechce sa mu ist von?chlapca budes mat aj ty,nie?

janefonda dufam ze na tom 3D to uz uvidim :D

lenocka84
9. feb 2010

veji tak ja len preto ze len 6tt pred porodom sa chystam ist hore
skor sa mi neda.
a je to len 1x tyzdenne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre