Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
15. feb 2010

podávam infošky od Dr..takže zatiaľ sme v pohode, no vravel mi, že to vyzerá tak, že už sa nestretneme, tak mi praje krásne mamičkovanie a zdravé bábo, takže to vyzerá tak, že tento týždeň by to už mohlo prísť 😀

mirka12011
15. feb 2010

jejeejejejej vefi no tak to dufam, ze tento tt bo uz bude ved misko uz isto chce ist vonku k vam....

vefi89
15. feb 2010

mirka, no neviem, k nám ani návšteva nechce prísť, tak prečo by malo chcieť dieťa 😀 😀 😀
som dnes drahém potkana kúpila, aby m nebolo smutno, keď budem v nemocke 😀 😀
ty sa máš ako??ešte stále nevolnosti??

mirka12011
15. feb 2010

potkana? hih tak to si teda dala nahradu za teba 😉 ja chcem chameleona 😀
no vefi ano ale uz by to mohlo skoncit ked na dalsi tt ideme do 7mesiaca 😠
misulko podrastol? uz ma dobru vahu? ci ti nepovedali?

vefi89
15. feb 2010

neviem, nebola som na prietokoch..mala som íísť na Ctg, ale veľa žien tam bolo a teraz keď každá leží 20 minút, by som sa načakala 😀 😀

mirka12011
15. feb 2010

to od ktoreho tt sa robia prietoky? a od ktoreho tt budem chodit ku porodnikovi asi od 8ne? a do poradne castejsie od kedy? to su otazky ne vefi :D

liv1
15. feb 2010

Babulky ja som na chvilku usla, bola som u kamosky 🙂 .
Este nikto neporodil ? 😀 😀

Jani tak teda vela sil v praci, ked tam budes este 1-2 mesiace. Zajtra uvidis bude vsetko v poriadku 😉 .
To si dobre urobila ze si si kupila uz tehu gate, mne napriek tomu ze som schudla uz vsetky nohavice vadia a to pritom ani nemam brusko... 😅

vefi89
15. feb 2010

mirka, ja som na prietoky išla len kvôi tom, že som bola v nemocke...každý týždeň som začala chodiť do poradne od 9.teho mesiaca, a u pôrodníka som vôbec nebola. takže asi tak...toto by ti vedela Garonka napísať, myslím sa o tom dávnejšie debatovalo...lebo môj dr. je lajdák 😀

vefi89
15. feb 2010

liv, prvo sa do stehien a zadku priberá 😀 😀 ale ja som normal gate nosila do 28tt 😀 😀 😀 😀

liv1
15. feb 2010

😀 vefi potkan ako nahrada to nema chybu 😀 😀 . to keby som ja urobila asi by drahy dostal alergicky zachvat 😀 . ale nie chudatko moje krivdim mu, ale alergici sme to je pravda...
ake meno si mu dala?

mirka pekne foto nove 😉

mirka12011
15. feb 2010

aha no mne sa zda ze ten porodnik od 8mesiaca sa k nemu chodi no tak ty co mas za lajdaka 😉 to slovo som dlho nepocula...

vefi89
15. feb 2010

liv, eššte nemá meno, to si musí mm vybrať...ale chce ho volať Mišo a to bude divné, keď sa aj potkan aj dieťa budú volať rovnako 😀 😀 😀
vy ste alergici???? 😕 ja som bola celé detstvo, teda aspoň to tak tvrdili a teraz mám doma zverinec a nič mi to nerobí 😀 😀 😀 😀

dnes si spravím na obed haluškyyyy..sa tak tešííííím 😝

liv1
15. feb 2010

vefi no tak ty radsej nic nehovor 😀 , vcera som videla to tvoje brusinko malinke 😀 😀. no na ten zadok a stehna sa pripravujem 😀 . inac kamoska ked porodila malu hovorila ze mala najmensie brusko a najchudsia bola tam z tych bab, a ze mala najvacsie babo... 🙂

mirka12011
15. feb 2010

liv tak ja tehu gate su super hlavne v zime netaha na krize 😀

vefi89
15. feb 2010

liv, veď ale bruško nezávisí od velkosti bába...záleží asi ako je tam poskladané 😀 😀 😀

Mirka a áno lajdáka mám, ale v okrese máme len 3 gyndárov a tento je najcitlivejší a jediný má keramické zuby 😀 😀 😀

liv1
15. feb 2010

halusky mnaaaaaaaaaaaaaam to ma zabilo teraz. ja mam zo vcera kura s kapustou 😒 .
vefi sme alergici, obaja, ja som bola viac ako dieta teraz celkom v poho, ale drahy je skoro na vsetky tie hlupe travy a tak. bol na merani minuly tyzden 😒 .

ale ja som sa rozhodla aby ste vedeli, ze nase male alergik NEBUDE! 😀 😀 😀

mirka12011
15. feb 2010

😉 keramicke zuby tak to je teda dobry 😀
ty si mi teraz dala s tou keramikou....

mirka12011
15. feb 2010

ja som alergik len ja mm nieje ale zasa ja som alergik na vsetko mozne ale miminko tiez nebude alergik 😉

liv1
15. feb 2010

vefi vsak ja viem to s tym bruskom, preto hovorim aj o tej kamoske 😉 . ja by som chcela mat take ako ty pred porodom . to by bolo super. urcite si aj ovela ohybnejsia a vsetky veci sa ti zvladaju lepsie ako babam co maju velke bruska... 😵 moja sesterka sa az do porodu v pohodicke zohybala a viazala si snurky a co ja viem co este 😀

liv1
15. feb 2010

Mirka založme spolok nealergických detí alergikov 😀 😀 😀 . Inak totálne by ma zaujímalo, že keď ja som napr. alerg. na prach, a teraz v tehu upratujem vysavam atď., že či to ovplyvňuje to malé, alebo to už je aj tak jedno.
Nikde som sa o tom nedočítala. 😨

vefi89
15. feb 2010

fíha, tak to si spravte klub alergikov 😀 😀 asi velmi rýpem zasa 😀 😀

liv, ja zvládam zatiaľ všetko, so šnúrkami mám problém len keď si dám bundu, cez tú sa mi zohnúť nedá...
ale zasa ja vám obidvom závidím, že porodíte do tepla...nebudete msieť tak babušiť detičky

vefi89
15. feb 2010

liv a neni to skúôr dedičné???či toto sa neá dediť? 😕

mirka12011
15. feb 2010

vefi porodime do tepla hih to je pravda, len aby nebolo prilis horuco ale zasa aspon sa opalim pri kocikovani 😀

janinna11
15. feb 2010

Vefi Ty si normalne nosila nohavice stale tie iste az do 28tt?? Ta to netlacilo na brusko, ale mas vsetky take bedrace?? 😀

vefi89
15. feb 2010

mirka, no keď bude moc teplo, tak budete chodiť na prechádzky podvečer....svojím spôsobom romantika...

ale ja už sa taaaak teším a veľmi dúfam, že budem mať rýchli pôrod...keby sa dalo aj to zdediť 😀 😀 mama vravela, že ku mne ani lekár nestihol prísť, že mňa len vyprdla 😀 😀 😀 to by som chcela 😀 😀 😀

liv1
15. feb 2010

😀 😀 to by bola nuda ze alergici. ale zle som to napisala. myslela som klub rozhodnutych alergickych zien o nealergickosti svojich deti. no tak ale teraz som sa uz totaaaaaaalne zamotala. 😀 😀 😀 😀 😀
baby inak som v pohode fakt celkom normalna 😀 😀 😀 😀 😀

vefi hned hned hned by som si to s tebou vymenila. zober si, ze za chvilku je teplo, cela jar, leto pred vami. no a my porodime aspon ja nakonci augusta, a tam uz len svita na jesen a zimu 😒 . nehovorias o tych napuchnutych nohach v lete 😀

vefi89
15. feb 2010

janina, hej bedráče mám všetky a tie čo nie, tak som ich tak nosila 😀 😀 ale väčšinou mám všetky jemne elastické...a tebe sú už teraz malé??? 😲

liv1
15. feb 2010

vefi že vraj to je dedičné ☹ . a že vraj ak su obaja rodičia je to pravdepodobné nad 90% 😒 ...

mirka12011
15. feb 2010

liv nestras my budeme mat nealergikov a hotovo...
inak uz nech skonci zima bo sa o chvlu nezapnem do vetrovky...
som rozmyslala co kupim na jar aby som sa zapla :D a nebolo mi horuco...

vefi89
15. feb 2010

liv v teple opúchajú nohy?? 😅 inak ak ti smiem poradiť, teda nie poradiť, ale ak smiem rieknuť svoj názor...
ja som z valalu a pri kúpe kočiara som hladela v prvom rade na peniaze (sme zo skromných pomerov) a v druhom rade na to, aby sa kočiar dobre tlačil cez sneh...preto by som nechcela trojkolku..niečo na tom asi bude...ale zasa ty si z velkého mesta a tam máte asi chodníky upravené 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre