Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
15. feb 2010

😀 😀 😀 😀 jani sa usmievam ako citam 😀 😀 . no fakt raz tak raz tak, ako s mliekom napriklad. radsej sa riadit ked mi chuti tak si dam, ked nie tak nepijem.

ja co som zacala robit v tehu, ze viac pozeram ci je ovocia z SK, al. CR, lebo ze vraj nasi davaju neporovnatelne menej chemikalii do ovocia aby vydrzalo, lebo vsak kym to pride niekde z Maroca tak samozrejme ze to musia riadne napichat, no a teda snazim sa nejest banany lebo s tymi je to ze vraj najhorsie. Ale banany inak milujem 😒 aj na stretku som si dala len 1. krat odkedy som tehu. 🙂

A tak teraz jem len jablka hrusky a poooriadne ich umyvam a utieram 😉

Babulky ale minule som kupila v hypernove nehorazne jahody mnaaaam , boli z CR, vobec nechapem ako mohli byt take vonave krasne a strasne chutne . Mnam 😀

vefi89
15. feb 2010

liv, to boli asi zmutované jahody 😀 😀
ja sa tohoto nebojím, pretože všetko čo je na pultoch, musí prejsť hygienickou stanicou. aspoň tak mi to hovoril mamin priateľ, že to bolo kedysi...ale ja sa na to spolieham. jedla som to pred teh, jem to počas tehu a zrejme to bude jesť aj malý...ja sa spolieham najviac na to, čo vypestujem, ale nemám toľko času na záhradu, aby som si mohla spraviť zásoby na pol roka 😀

liv1
15. feb 2010

vefi ale jedno sa musi uznat, ze vtedy ked zeny rodili deti v poli a davali im od 3 mesiacov papat vsetko tu tieto potraviny co su teraz ani neboli. hlavne ovocie myslim. vsak ja si pamatam, kedze som rocnik 82, ze v zime sme nemali okrem mandarinok absolutne ziadne ovocie. Takze vtedy tym detom dali to co vypestovali a to bolo urcite zdrave.

vefi to je supeeeer ze si mozes aj sama vypestovat. ja v nasom panelaku vela nenapestujem 😀 😀 😀

liv1
15. feb 2010

juj ale idem pracovat, lebo dnes sa strasne flaaaaakm 😝 😀

vefi89
15. feb 2010

liv, ja som vyrastala tiež v paneláku, ale ž by som sa tam nevrátila 😀 😀 ale nie o tom som chcela. celé leto sme mali plný balkón- najmä paradajky papriky....ale teraz som prišla na to, že chuťovo je to 100 a 1 , keď porovnám to, čo sme pestovali v kvetináči ako to, čo pestujem teraz v záhrade

liv1
15. feb 2010

vefi ja som zas byvala dlhe roky v domčeku. naši pestovali paradajky, hrasok, mrkvu, petrzlen, salaty a co ja viem co este, mali sme snad 10 druhov ovocia v zahrade a bolo to uzasne. Uzasne fakt ani vyjadrit to neviem. Nasi sa vsak rozviedli a dom sa tak musel predat... 😒 .
No a teraz nemame balkon, takze ani kvetinac sa nekona 😀

janinna11
15. feb 2010

Baby je to pravda, niekedy zeny a cele ich rodiny zili z masla, mlieka, syru, zemiakov a chleba. A aki to boli zdravi ludia....
Ja si dam aj tresku, aj kavu, aj vnutornosti- pecienku milujem, (tiez by sa to nemalo v tehu som niekde citala), aj pomarance, aj banany, v normalnej miere to myslim nemoze uskodit, ani tuniak myslim... tiez som ho minule mala v salate 😀
Kamoska ked sa jej narodil maly mala taku chut na jahody a jedla a ani sa maly nevyhadzal, hoci to niekto vyslovne zakazuje, a po pol roku uz malemu prestala prevarat vodu na pitie, raz sa pokakal, a bolo, potom nemal problem, niekedy zeny davali batolatam z potoka vody a ta tiez nebola prevarena, ale cistejsia ako dnes, to vieme vsetky. Ja napr. milujem cistu vodu z vodovodu. Mali by sme si vazit, ze vodu z kohutika mozme normal pit, v mnohych krajinach je tato voda len uzitkova, ale nie pitna....

janinna11
15. feb 2010

Ked budeme nase deti chranit aj pred neskodnymi vecami, tak ako to rozne institucie prezentuju... nase mimi budu alergicke na vsetko, nevybuduju si vlastnu imunitu a potom budu stale chorlave, nemyslim si, ze tadialto vedie ta spravna cesta, treba postupne skusat, co male chce a nie selektovat, ze cukor este nemozes, a orechy nemozes, lebo to su alergeny atd.........

janinna11
15. feb 2010

Vefi Ty budes puzivat bio plienky?? Resp. latkove obycajne??

janinna11
15. feb 2010

Hallllo kde ste zmizli, ja uz nepracujem, uz pojdem pomaly domov o nejaku polhodku 😀

vefi89
15. feb 2010

janina, nie ja budem použžívať klasické jednorázovky a látkové len na roztiahnutie nožičiek a pod hlávku...

liv1
15. feb 2010

priznam sa ze by sa mi nechcelo pouzivat latkove...

mirka12011
15. feb 2010

babule som spat idem citat roman 😀 co ste tu popisali

vefi89
15. feb 2010

a si predstav, že pred tým iné neboli. by ma šlahlo 100 plienok prať v potoku a plieskať o skaly 😀 😀 😀 😀

lenocka84
15. feb 2010

liv a ty si nechcela cez dugy objednavat tie eko plienky?

liv1
15. feb 2010

ja ze idem pracovat, tak som vybavila 1 telefonat, ale nechce sa mi... 🙂

janinna11
15. feb 2010

Vefi ja si neviem totiz predstavit pouzivanie latkovych plienok, vyzera to fajn, nakupuju sa fajn, nepoviem raz za cas, ja inak uznavam prirodne materialy, ale odtial potial.. Neviem si to predstavit asi v tom zmysle, ze ked sa male 5x do dna pokaka od mliecka, tie hovienka velmi nevytrasies, max. ich mozes nejako zotriet asi z tej plienky a dat ich do nejakej hermetickej nadoby, aby ti to nesmrdelo po celom byte, az do vecer, kym budes prat...
Poznam vela mamiciek, co latkove plienky nakupuju uz v 1/2 tehu, ja im to zelam, ale neviem si predstavit, ze by som to stihala este aj cistit a az tak hadzat do pracky, tak ci tak ma mamicka s malym baby dost prace a jednorazovky su velko pomocou v tomto myslim.... Ale ty si skusenejsia, uz mas 2 deturence, onedlho 3 😀
Aky mas na to nazor Ty?

mirka12011
15. feb 2010

vefi v potoku 😀 co si popoluska?

vefi89
15. feb 2010

janina, ja nie som o nič skúsenejšia ako vy, detičky sú manželove 😝 ale ja by som na to nervy nemala 😀

liv, tak to aby si sa neprepracovala 😀 😀 😀

liv1
15. feb 2010

leni nie, ja som urcite nechcela 😀 baby sa o tom aj na stretku bavili a dugy ich priniesla ukazat, ale ja na to niesom 😀

vefi89
15. feb 2010

mirka vravím kedysi a to som myslela asi sakra dávno 😀 😀 😀

janinna11
15. feb 2010

Leni vsak urcite sa zidu aj latkove, ako Vefi pisala, pri baleni na siroko, kvoli nozickam, pod hlavku, v lete ako decka, lebo su vzdusne.... ale inak fakt neviem, ale mozno este zmenim nazor a zacnem aj ja nakupovat vo velkom a potom ich budem nove predavat- nepouzite 😀 😀

liv1
15. feb 2010

tie skaly 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja sa tu dneska narehocem fakt. 😀

lenocka84
15. feb 2010

janinna to su velmi optimisticke mamicky
ohradzuju sa ake je to lacne, ale take veci, ako energia pracky, zehlicky, prasok, celkovy cas to uz nepocitaju
ja som tiez za jednorazovky

vefi89
15. feb 2010

janina, ja mám 14 látkových plienok a si myslím, že to je dosť..keď mi ich denne obkrcká tak budem mať prania ajjajjaj 😀

janinna11
15. feb 2010

Vefi ahaaaaaaaaa, a ja som si myslela, ze ty uz toho mas odrodeneeeeeeeeeeee 😀
Takze tiez prvorodicka 😀 tak nas potom mozem poucit....

mirka12011
15. feb 2010

vefi ale bola by sranda keby si tak prala a isli by sme okolo a spytali sa ta co ti mame doniest z mesta...a ty to co ti cestou cvrkne do nosa 😀 len dufam, zeby ma neokakal vtacik medzitym bo by to bol speci darcek 😅

lenocka84
15. feb 2010

jani ano na to ano, ale nie na bezne balenie
tak som to myslela

vefi89
15. feb 2010

mirka, ja som dnes svokre akurát vravela, že a 15-te narodeniny som dostala hovno 😀 😀 sa ma kamoška pýtala, že čo chcem, a ja na to hovno a ona mi ho priniesla v sáčku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

liv1
15. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre