Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
16. feb 2010

teda dufam že to zvládnu spolu aj s bábatkom 😔

dugyna
16. feb 2010

janina zatial nic nove 😉
ale citaj na teme fajcenie

liv1
16. feb 2010

juj baby citala som to v tej druhej teme. evicka to teda vobec nema lahke. byt na jej mieste, no radsej by som to nahlas nemala, ale...

vejula
16. feb 2010

liv to teda nemá.... o to je to horšie že ešte aj tu školu má taku že vlastne nebude mocť maturovať... Ale ja si neviem predstaviť že by som sa vzdala dieťatka, ked teraz citim ako kopka a vyvádza a ako sme spojený spolu naviazaní na seba... Je ale pravda že v takejto situácii som sa ešte neocitla, takže sa nedá celkom pochopiť to všetko čo jej teraz prebieha hlavou 😔

dugyna
16. feb 2010

veji mas pravdu..urcite to ma tazke..verim ze si to mimi necha a ze najde oporu vo svojej mamine

dugyna
16. feb 2010

veji mas pravdu teraz ked malinka kopka tak by som sa urcite rozhodla pre babatko, ze si ho necham..

liv1
16. feb 2010

je to takze. fuha. pred maturitou, priatel nepouzitelny, praca ziadna, vyhliadky taktiez - nikto ju nezamestna a keby aj tak za kolko, otca poriadneho (toho biologickeho) male nebude mat nikdy, studium len mozno podla moznosti jej mamky, no a sanca na dobreho muza ktory bude akceptovat jej dietatko je tiez mensia.
napriek tomu co teraz citim a ze svoje mimi milujem z celeho srdca a bolo nesmierne vytuzene a planovane, neviem co by som robila v jej situacii...
v negativach i pozitivach by sa dalo pokracovat az az...

dugyna
16. feb 2010

liv ty si to napisla take cierne..a aj som sa jej ukazal ukazar to ruzovejsie..ale neboj ked bude sikovna dostuduje aj s mimi..a potom sa zamestna..a urcite si najde niekoho kto bude lubit ju aj jej babatko
ale ma to dievca takze to je pravda..rozhodnut sa to je pre nu najtazsie

vejula
16. feb 2010

jj liv, napriek všetkému dufam že si miminko nechá, lebo psychicky je to velmi ťažké dať si zobrať bábo a ešte ked sama cíti že si ho v podstate nechce dať zobrať a nebyť tej hnusnej situácie verim že by sa naň tešila strašne moc. No už to je teraz len na nej a naj jej rozhodnutí, a z jej postoja cítim že nieje lahkovážna, a určite si to všetko velmi dobre premyslí...

Dooobre kočky moje idem ja hajať, tak bruuu nocku.

liv1
16. feb 2010

dugy ved ja som prave preto neprispievala, aby som ju nejako negativne neovplyvnila a pisem to vam. ale verim ze sa rozhodne dobre.
veji ano, psychicky to musi byt strasne, a ona vyzera ze by si ho rada nechala tak kto vie.
si pamatam ako sme sa s kamoskami mojimi co maju deti bavili, a oni hovorili ze si absolutne nevedia predstavit byt slobodnou mamickou. ale zase su zeny co to zvladli, tak snad aj ona bude ten pripad.

dugyna
16. feb 2010

veji este kukni druhu temu

a mas pravdu ked sa rozhodne pre potrat viem ze ju to bude psychicky prensledovat cely zivot..preto som jej aj napisala ake su ine a dalsie moznosti a ako by sa dala poriesit skola a kupa veci atd..lebo vidno ze to miminko aj chce..len podla mne bude zalezat dost na tom co povie jej maminka

liv1
16. feb 2010

keby si ho nechala tak jej snad aj nieco poslem nejake oblecko alebo co 🙂 som z toho zostala taka rozcitlivena.

janinna11
16. feb 2010

Baby ja dnes nemam dobry vecer, chyta ma nejaka depka zo samoty... Ale i tak som stastna, hlavne ze malinke je v poriadku. Idem si lahnut, pa a neprehanajte to, bruska potrebuju oddych, dobru nocku Kinderka 🙂

liv1
16. feb 2010

jani mne je dnes vecer zase zle, som vracala 😠 .
Ides na to pozitivne, mysli na to ako testy dopadli dobre a pekne si pospinkaj. dobru nocku vam obom 😉

norikk
16. feb 2010

ja som prezila teras take soky....mate prosim skusenosti s cipkami Betadine?? proti mykoze ☹

dugyna
16. feb 2010

ahoj norrik ten nazov je betadine? co ta zafarbili?alebo co sa ti stalo?

liv aj mna to stresne rozcitlivelo

janina dorbu noc aj brusku

norikk
16. feb 2010

ano betadine....dnes som si dala prvu cipku, ze pred spanim....ale postupne ma to zacalo viac a viac stipat....intimku som nasla celu cervenu, ale teras newem ci to bola krv, alebo ten cipok.....pretoze tie cipky su hnede ako cokolada.... :( potrebujem radu niekoho, kto to pouziva....zajtra bezim ku doktorovi, ci to je normalne

dugyna
16. feb 2010

norrik betadine standartne farbi tak hnedo cerveno
sprav si jedne pokus skus ho rozpustit s minimom vody na dalsej intimke..a porovnaj farbu ale nerozpustaj ho cely lebo myslim ze ani ten co si si dala este sa nestihol cely..len na porovnanie malo by to byt rovnakej farby na intimnke a tym padom je to jednoznacne ten batadiinovy cipok..on tak farbi..ak by sa ti farba zadal rozdielna tak chod k dr
ale podla mna to budes mat rovnake..a stipe preto lebo definfikuje

lulu4
17. feb 2010

ahojte kocky toto bude prvy prispevok dnesneho rana vy spachtosky? 😀

dugyna
17. feb 2010

rogerka pisala o 8h akurat sa stahujem na porodnicu.bude to cisarsky,kedze sa po 3 tabletkach neotvaram.ozvem sa ked budem mat po.

lulu4
17. feb 2010

dugy, dakujeme za novinky o rogerke, no tak to teda ma vesele, ten jej drobec sa tam ma velmi dobre, ani za svet von... tak druhy cisarak po Garonke, baby jagy a ja ze nam tu uz niekto konecne popise normalny porod, snad niektora pojde aj klasicky... este vefi uvidime co a ako...

dugyna
17. feb 2010

lulu neni zac idems is este lahnut 😉

mici111
17. feb 2010

veji, ja mam tiez hafana a ked mu takto hnisa ocko, tak najlepsie je to vycistit aspon dva krat denne borovou vodou (moze byt aj obycajna) a do vnutorneho kutika dat masticku ophtalmo-septonex...malo by to byt volno predajne v lekarni..a zabera to..🙂

mici111
17. feb 2010

veji, no kukam ze som ti sice napisala co na to ocko, ale trochu neskoro 😀 baby ma predbehli..nevadiiiiiiiii 😀

lenocka84
17. feb 2010

ahojte kocice
ako sa dnes mame?
co nove? rogi stale kinderko?

vefi89
17. feb 2010

aj ja sa hlásim, že ešte stále nerodím 😔 ale už si necítim vnútornosti 🙄
inak pekný dník vám 😀

vejula
17. feb 2010

mici vdaka 😉

no lenočka vyzerá to tak že rogi stále 2v1... No nechce sa čvirikovi moc na svet

vefiii, tak to vyzerá že z velkej trojky budeš posledná 😀 😀 😀 A to už vlastne prenášaš že????

vefi89
17. feb 2010

už veru hej 😅 ale pokym nič nebolelo, bolo to oki, ale teraz mi už dobre nie je 😔

vejula
17. feb 2010

to ti verím 😒 a nepovedali ti dokedy ťa nechaju prenášať????

vefi89
17. feb 2010

nikto mi nekde nič nepoedal. ani môj gyndoš, ani v nemocke....komunikácia s našimi lekármi je na bode mrazu..
dnes som bola na pásoch, bruško mi za 30minút strvdlo 6 krát, ale čo z toho, keď plodovka ešte dnu 😨
jedine sestrička povedala, že pokiaľ mi aj tvrdne, a nebolí, ani zátka neodišla, tak sa nedá nič robiť len čakať....takže som zvedavá dokedy....včera som aj drevo rúbala, myslela som, že krpca vyštvem a on nič....to ako klasický chlap sa prejavuje-úplný nezáujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre