Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dorryska
27. feb 2010

No s priberanim to je zaujimave,ja som v 7-mom mesiaci a mam na sebe 8 kil,ale asi 5 kil som pribrala za posledne dva mesiace,kedy mi aj dost vyskocilo brusko,ja som malicka a brusko mam teda dost velke 🙂

lutsine
27. feb 2010

Ahojte baby, ako si uzivate volny den, my sme prave s muzikom dovarili, slepaciu polievocku a zemiakove placky...mnamky.

lenocka84
27. feb 2010

mirka netusim
ale v pondelok sa jej musim pytat, bo ja som hladna, islo dole dalsie kilo, takte mam 64kg,a uz som mala 68kg,ale s touto dietou to ide rapidne dole, kedze nic nejem
a hlavne neviem ako mam potom z toho vyzivovat babatko

mirka12011
27. feb 2010

hmm tak to je teda zaujimave a doktor nato co povedal? ci si nebola na poradni od vtedy?

lenocka84
27. feb 2010

poradna bola pred kontrolou,a teraz v pondelok idem s vysledkami
tak som tiez zvedava

mirka12011
27. feb 2010

tak uvidis co ti povie ale tak ta dieta je strasna ale ked mimco bude sa vyvijat a priberat ako ma tak to bude ok

lenocka84
27. feb 2010

tak dufam ze ano, lebo inak ma porazi
lebo ja mam dojem ze ta dr. vobec neberie ohlad nato ze som tehotna
ako je zlata, vysvetli mi co sa deje, a preco ta dieta, ale nejako mam dojem ze zabuda na babo

elko69
27. feb 2010

rebeka25 ja som mala na sebe v 22. tt 3 kg teraz neviem nevazim sa doma iba u dokyho n aporadni...

elko69
27. feb 2010

baby dnes bol krasny den ze?my sme sli s mm na prechadzku a ked sme dosli domeno tak sme si lahli do postele a tulili sa k sebe a odpocivali...baby aj vy ste v poslednej dobe take unavene??sak ja padam po chvili chodenia a som unavena a to ani nehovorim ze okolo 22 hod budem asi uz haji...

liv1
27. feb 2010

caute kinderkaaaa

leni zacinam mat traumu z tej tehotenskej cukrovky a to som este ani nebola na vysetreniach 😅 . jak to tu citam... veru sranda to asi nie je.

dnes bolo krasne, skoda ze som cely den stravila v aute, BA-LM, LM-BA 😕 . Fu takaaaa som unavenaaa, a chyba mi mm, lebo je s kolegami na lyzovacke od stvrtka a vrati sa az zajtra .. 😔 Uz sa na neho tesiiiiiim 🙂

barbyes
27. feb 2010

ahojte, idem s Vami na chvíľu pokecať. muž išiel s kamarátmi von tak som sama a nudím sa ☹ tak som si povedala, že vybehnem k maminke na net pozrieť čo je tu nové 🙂

barbyes
27. feb 2010

elko ja detto, strašne rýchlo sa zadýcham, nevládzem dlhšie chodiť a keď idem po schodoch fučím ako taká krava. ale sa mi zdá, že som niekde čítala, že ro súvisí s krvným obehom, ktorý je v tehu trošku viac vyťažený 🙂
my sme sa tiež boli prejsť a natrhala som si snežienky 😀 😀 😀 teším sa ako malá... ako decko sme na ne chodievali rok čo rok a potom dlhé roky nič a som si tento rok povedala, že si ich natrhám aj keby čo bolo 🙂 a tak mám doma kytičku a moooc sa z nej teším 🙂

liv1
27. feb 2010

ahoj barby ja snežienky milujem tiež. uplne mi to evokuje jar, teplo, radost, proste optimizmus.
ja mam pocit ze uz mam aj jarnu unavu, lebo to poznam, unava nie je taka bezna ako zadychanie, ale taka celkova. take ako keby na vas niekto vypol gombik 😀

barbyes
27. feb 2010

ja nebývam nejako unavená, no dnes som mierne vyplutá lebo sme v noci pozerali hokej a dnes hráme znovu... fuuh 🙂 ale inak v pohode.

barbyes
27. feb 2010

vyzerá to tak, že sme tu iba my 🙂 všetci niekam zmizli... ktovie ako dugy..už je z nej pani 🙂

liv1
27. feb 2010

je to narocne tie rana hokejove 😀

liv1
27. feb 2010

faaaaaakt? ja ani neviem. dnes mala svadbu???

barbyes
27. feb 2010

hej, veď vravela, že 27. keď sme si boli sadnúť. tak na ňu celý deň myslím ako jej to asi dopadlo, či bola spokojná a tak..

liv1
27. feb 2010

vidis a ja som aj zabudla aky je datum. tak snad jej to dopadlo super, urcite bola krasna nevesta, aj s tymi nadhernymi vlaskami. uz som zvedava na fotky. snad sa skoro ozve.
barby idem si nieco urobit jest, lebo uz par hodin som nejedla. len najprv musim vymysliet co 😅 tak zatial papa

vefi89
27. feb 2010

čaves baby, hlásim príchod z nemocnice, znova som malého celý deň necítila, ale poslali ma domov, že je to oki. bola som hodinu na pásoch, budili ho každých 5 min, a pohol sa len 5-krát. potom som bola hneď na prietokoch, ale bábenko je dobre vyživované, tak zajtra mám znova kontrolné Ctg a v pondelok poradňu.. 😕

barbyes
27. feb 2010

ahoj vefi,a nemali by Ti už pôrod vyvolať? neprenášaš už pridlho? v pondelok si ťa tam už majú nechať či ti urobia iba ďalšie vyšetrenia?
liv, dobrú chuť

vefi89
27. feb 2010

barby, len ďalšie vyšetrenia..
dnes bola taká mladá doktorka, ale úplne super, som s ňou nadmieru spokojná, všetko mi vysvetlila, poukazovala.
keď som bola na sone, všetko bolo ok, aj váha je už super, len mám problém, že bruško nie je vyvinté na ten tt tehotenstva, ale je o 2 tt menšie, takže pokiaľ bude placenta dobrá, budú ma držať, aby sa malinký znormalizoval 😔
je to už strašné utrpenie, ale čo už, zrejme by som bola ťava, keby som na nich tlačila, nech ho dajú von, hoc viem, že sa mu to bruško môže ešte napraviť 😒

lucy1990
27. feb 2010

Ahojte 🙂 vefi ahoj 😉 som ti este nestihla napisat, asi az zajtra, je to strasne nadlho 😉

barbyes
27. feb 2010

a čo má presne s bruškom?

vefi89
27. feb 2010

barby, zle som to napísala, nie ja, ale drobec má brško menšie o 2 tt, oproti hlavičke a stehennej kosti 😒

lucy, ahooooj, jasné, píš hocikedy 😉

lucy1990
27. feb 2010

Vefi, inak pocula som, ze plucka sa vyvijaju az posledne, to ti nehovorila, ci je to ok?

vefi89
27. feb 2010

ci boha, ja mám tak zlepené očká, že ani čítať neviem 😅 to asi to ranné vstávanie 🤐 a poobedný plač ☹

lucy1990
27. feb 2010

Co ta trapilo? 😒

vefi89
27. feb 2010

lucy všetko je ok, len brušenko má malé...
ale ma potešila tá váha, lebo posledne bola aj tá biedna..teraz jej vyhodilo, že má 3600g, ale 200-300g býva výchylka...takže teraz môže mať 3300g a to je už supeeeer 🙂

vefi89
27. feb 2010

že som nechcela do nemocky, tak som plakala, že predsa nebudem bez mm tak dlho 😀 😀 😀 teraz sa smejem, ale predtým mi to jedno nebolo 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre