Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
10. mar 2010

kedze zijeme uz v AT je to dost nerealne, asi by sa mi nechcelo toooolko cestovat 😀 vidim teraz aj na mojom krsniatku, ake je to super, ze ma aj nemcinu aj slovecinu naraz od mala. Uplne krasne prepina z jazyka na jazyk a to ma este len rok a pol, ALe ked nieco ukazuje mne tak pekne po slovensky mi povie a zasa svojej mamine a jej rodicom po nemecky. Strasne je to zlate. Myslim, ze to je jedna z najlepsich veci, co mozeme dat malej do zivota. A potom by som chcela najst anglicku skolku ak sa podari 😉

gali
10. mar 2010

takze bilingvalne dieta 😉 . Ale ja si myslim, ze je to spravne. Mala som super kolegynu, ktora nabehla do triedy a spustila anglicky. Decka na nu cumeli a cumeli a samozrejme nerozumeli. Ona im na to: je to normalne, ze mi nerozumiete, lebo je to cudzi jazky, najskor sa musis v nom naucit mysliet. Ani na chodbe sa s nimi inak ako anglicky nebavila a fakt decka pripravene do zivota.

janefonda
10. mar 2010

gali ja osm bola vzdy za vyucbu jazyka formou hry. Ziadna gramatika, uz od prvej lekcie, jednoducho naucit sa pocuvat ten jazyk a vsetko ostatne pride postupne samo. Pocuvat hudbu, pozerat rozpravky, filmy v danom jazyku a komunikovat! aj ked s chybami, no a co?
no nic idem ja off, mala sa prave zobudila tak vystraja 🙂 ty rychlo oprav a sup do postele 😉
Dobru noc...

gali
10. mar 2010

dobru noc, este chvilu pomakam a idem aj ja do hajan. Paa 🙂

elko69
11. mar 2010

Mirka no uz som to vypila,zatial to uspesne hodinku drzim v sebe,bolo to hnusne ale dalo sa nakoniec...

lenocka84
11. mar 2010

dobre ranko vospolok
ako sa mate babule?
ja som chora ako pes, a to mi stacilo 15 minut v cakarni obvodneho lekara
potesi co?
takmer celu noc som nespala

mirka12011
11. mar 2010

elko tak len drz aj nadalej 😀
ja uz som objednana na prietoky na dalsi tt to budeme v 29tt 😀

janefonda
11. mar 2010

leni to ale nie je moc prijemne, ze si chora. Ja teraz k ziadnemu lekarovi uz ani nepachnem, teda okrem gyn. Myslis, ze bude treba ist zasa na EKG aj v tretom trimestri tak ako v prvom? Lebo v tehu knizke to je, ale mne sa uz teraz nechce, zasa tam cakat tri hodiny s tym mojim brusiskom sediet na jednom mieste je uz pre mna utrpenim.
No nic idem upiect babovku, pride mi kamoska aj s dcerkou, tak nech tu nieco mam 😉
Mirka, elko ta voda sa da zvladnut. 😉

sedula1
11. mar 2010

Ahojte baby, Janefonda na EKG sa v tretom trimestri nechodi bezne, aj ked to tam je vytlacene v knizke. Len v pripade, ked to prve nebolo ok ta poslu, ale inac nie 🙂

lenocka84
11. mar 2010

jane ja som v I. tr. nebola, az teraz, cca 27tt som bola
a uz asi ani nepojdem, neviem, podla dr. ziline
chora som, ale aj tak musim k obvodakovi odniest nejake papiere, tak hned chcem radu co so sebou

mirka12011
11. mar 2010

janefonda ja som tu glukozku nezvladla 😀

janefonda
11. mar 2010

mirka....tak smola no 😠
Leni no nech ta tam hned aj vylieci na pockanie najlepsie 😝
sedula dik, to som rada, nechcelo by sa mi tam znova ist 😉

happy8051
11. mar 2010

caute baby, dnes som akcna 🙂 uz som aj babovky upiekla, a teraz robim kura na mede a ananase tak som sa na to tesila, som zvedava, ci to napokon s mojim zdevastovanym zaludkom zjem 🙂

mirka12011
11. mar 2010

janefonda este dobre ze nemusim ist na opakovanie kvoli nevolnostiam hihihi

mirka12011
11. mar 2010

hmm happy robis chute? pockaj sa ti nasackujeme domov a potom ti nic nenechame 😀

janinna11
11. mar 2010

Ahojte kocky,
Happy mas deficit varenia?? 🙂
Baby dnes idem na odbery pre II. scr. a fest sa bojim a buduci tyzden ma caka amnio... ☹ 😢

Happy Ty kedy ides na I. scr.?? Tak za tri tyzdne urcite, nie??

mirka12011
11. mar 2010

janinna tak drzim palusky uvidis druhy test bude uz dobry neboj a amnio juj sice vysledky dovtedy nebudu ale uvidis, ze vsetko dopadne dobre...drzim palusky...

happy8051
11. mar 2010

janina, ani nejde o deficit, skor o nutnost 🙂 nieco musisme jest... co sa tyka scr, netusim, pretoze len teraz buduci tyzden idem prvykrat k raksukemu gynekologovi do Hainburgu takze tam sa dozviem vsetko.l.. 🙂

mirka12011
11. mar 2010

no tie testy sa robia do 15tt tak ked je happy v 9tt tak este jej brat krv na testy nebudu len na rh faktor...

happy8051
11. mar 2010

negativny nemame ani jeden, tak to hadam bude ok 🙂

mirka12011
11. mar 2010

no my s mm sme obaja pozitivny a vysli nam prvykrat protilatky na opakovacom teste uz vysli ze netreba 😀 tak pre istotu mi budu brat este raz v 34tt som zvedava 😅

happy8051
11. mar 2010

z Rh nemam stres... z amnio mam uz teraz horor... ☹ ☹ ☹

vejula
11. mar 2010

čaute kočky....

jani držím prsty na krvičke, nech všeetko dobre dopadne, uvidíš bude to OK 😉

happy ty prečo ideš na amnio????

lenočka moja, tak sa drž, fuuu to nieje moc prijemné teraz ochorieť, preto ja tak nerada tiež teraz chodím po nemocniciach, ale asi čoskoro už budem musieť ísť pozrieť nejakého detského lekára, lebo pri pôrode ho už musím mať zajednaného 😝

happy8051
11. mar 2010

idem na amnio, lebo segra ma syna s DS... takze tak 😖 ale verim ze je vsetko ok...

happy8051
11. mar 2010

so segrou mame sice spolocneho len otca ale aj taj stresy ....

vejula
11. mar 2010

uhm, chápem, ale myslím že sa nemusíš bát... Moja mamina má sestru s DS a pravdupovediac ma ani nenapadlo isť na amnio 😕 Vraj jej robili nejaé testy a zistili že to nieje nejako viazané či čo , neviem či ten chromozom alebo čo a že tam teda nieje nejaký predpoklad že by to mohol mať ešte niekto v rodine.... Akom možnosť je tam vždy, ale že to nebude mať nič spoločné= s tým že mám choru tetu...
Tak neboj 😉 Ono to nemusí byť viazané v tých chromozomoch...

liv1
11. mar 2010

caute babule. tak uz aj ja patrim do klubu nezapnutych nohavic s alternativnym riesim obliekania 😀

ako sa mate?

elko69
11. mar 2010

mirka12011 no udrzala som to v pohode a nic mi nebolo a ako si pila ty tu vodu??lebo ja som pila tak ze 4 glgy sladkej vody a glg normalnej a dalo sa ani ma nenapinalo...a dokonca ked som dosla domov som si dala cestoviny so smotanku a cukrom...

lenocka84
11. mar 2010

ahojte babule
uz som doma, po kontrole, nie je to uplne super, ale lepsi sa
a pre istotu mi je dnes opat zle, ako v sobotu, takze opat sa kamaratim s wc misou, nechapem to.

vejula
11. mar 2010

lenočka 😒 hmmm nebvude to nejaká viroza alebo čo????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre