Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
16. mar 2010

Co by som ja dala za to aby som mohla mat normalny porod a nie cisarak 😒 . Ale stale dufam...

onellyo
16. mar 2010

liv1 ,,,no 17 tyz som mala maleho dole nohami otocil sa mi pred dva tyz,,, takze
neboj otoci sa,, a ked su aj cviky na otocenie babetka to sa naucis aj na joge 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

barbyes
16. mar 2010

a ty musíš ísť cisárskym?
a kde presne má byť to cvičenie?

liv1
16. mar 2010

onellyo ale ja nemam problem s tym ze mala je zle otocena, ja som len v 17tt. Ale dr mi merala panvu a vsetky 4 hodnoty mam pod normu. Alebo 3 teraz uz neviem, proste som uzka a ak sa to do porodu nezmeni, co sa moze ale nemusi, tak pojdem cisarskym. A este zavisi od velkosti hlavicky malej, ale ja ked som sa narodila som mala dost velku a mm tiez, takze preto. Hm, velmi by som chcela rodit normalne ak to pojde. Ak nie, tak samozrejme aby mala bola ok po vsetkych strankach.

barby adresa je: Bratislava, v OZ Domček, Halašova 25, 5 minút peši od OC Polus.
Je to niekde tam oproti polusu, blizko Pluhovej. Pozri na mapy.sk

liv1
16. mar 2010

onellyo tak super ze sa ti maly otocil. ale vlastne ak sa ti to podari do terminu neporodit normalne, tak ti je to jedno nie? 😀 😉

rogerka
16. mar 2010

caute babky 😀

liv, dufam, ze to pojde normalne, aj ja som strasne chcela rodit klasicky so vsim vsudy, len sa nedalo 😒

vejula
16. mar 2010

čavte kočky 😉 Tak som bola u starkej, kuknuť psíka čo starký prichýlil, je uplne že krásny, taký zmenšený vlčiačik a okolo očiek je olemovaný akoby čiernou ceruzkou. Joj zlatý, ale starký ho ide dať susede ktorej pred mesiacom umrel manžel a pred týždnom jej zrazilo psa, no aby nebola sama... Tak škoda, no ale určiete ho teraz potrebuje viac. No a ten náš chlpáč do neho brechal jak divý... Ja neviem čo v poslednom čase skáče do psov jak divý. KEd sme ho našli, tak bol krotký ako baránok, ani hláska nevidal 😅

liv1
16. mar 2010

caute rogi, veji. rogi aj som zabudla preco si ty musela?

najprv som nechapala zeny ktore chcu cisar za kazdu cenu, ale teraz im rozumiem napriek tomu ze ho nechcem. ja sa porodu nebojim, alebo mozno este nie 😀 , a preto chapem ak sa niekto boji ze chce cisar. i ked ten je riskantnejsi...

veji to ste urobili dobry skutok 😉 . ale chuda susedka hm..

vejula
16. mar 2010

hm, no pre staršieho človeka je to dosť šok, tak myslím že ked sa bude mať o koho st&rať tak to všetko lepšie zvládne 😔

vefi89
16. mar 2010

cisarák je rozhodne bolestivejší ...lebo tam kým sa ti zahojí maternica trvá dlhšie ako kým sa ti len stiahne ako pri normal pôrode....teda aspoň to je môj názor

barbyes
16. mar 2010

ja som tiež počula, že tvrvá hojenie dlhšie a je bolestivejšie pri cisárskom

práve som si objednala ten kojenecký vankúš a k tomu aj flaštičky a tašku na kočík tak sa teším 😵 😵

vefi89
16. mar 2010

barby teším sa s tebou 🙂

janinna11
16. mar 2010

caute kocky, ako sa mate?? 🙂

janinna11
16. mar 2010

Liv necitala som vsetko, ale asi s atu bavite o cisaraku.... Nemyslis, ze je este prilis skoro na to, aby si mala total strach, ze inak to proste nepojde???
Kamoska rodila v anglicku a tiez je dost utla...ale tam to beru inak, uplnme inak..... Mala pridelenu sestricku a ta jej ukazala cca mesiac-dva pred porodm, ako jej ma manzel masirovat hradzu, aby bola dost pruzna, lebo tam nenstrihavaju a maly bol sice dobre otoceny, ale na SK by sla urcite cisarom... tak nestresuj !!!
uvidis, ze to bude dobre 😀
A ako teda zajtra??
kedy by ti to vyhovovalo, ak budes mat cas, ja buem asi v auparku sa flakat... 😉 😉

vejula
16. mar 2010

jj kočky nestresujte, aj ked ja stresujem tiež, ale viem že to nieje dobre... Teda nestresujem z pôrodu ale teraz ma serinka ten hnusný streptokok, aj ked viem že to ma velmi vela žien, vraj až 40% ale som v takom strachu že čo ak mi nestihnu dať tie ATB, alebo čo ked sa to dostane ku malému ked mi praskne voda no a také hluposti... Ale nejdem popredu stresovať, nech si neprivodím niečo este horšie. A zajtra inač bojim na tie výsledky pečene, kočky prosím držte palce nech su výsledky dobré....

vefi89
16. mar 2010

vejula, všetkých 40 prstov ti držíme 😉

janinna11
16. mar 2010

Veji jasne, ze to bude dobre.... Drzime vsetky prsty, hlavne nestresuj! 😉

vejula
16. mar 2010

jeej dakujem kočky, no ved do zajtra hadam už vydržím, inač čím viac na to myslím tým viac ma všetko svrbí 😠 To tá psychosomatika... No a ináč idem zajtra na ten monitor tak uvidíme ako, ja idem prvý krát ešte som nebola... A snad sa čosi už aj tam dolu pohlo, lebo ešte dva týždne do zadu krčok neskratený nezmäknutý neotvorený, tak som zvedavá čo sa tam dolu za tie dva týždne udialo...

Inač pojdem o chvilu pocvičiť, nech naberiem nejaké pozitívne myšlienky 😉

lenocka84
16. mar 2010

aaaaaaaaaaaaahojte vospolok

anjelik026
16. mar 2010

ahoj vsetci

vefi89
16. mar 2010

veji mňa sa to všetko zvrhlo z hodiny na hodinu, tak aj keď sa to teraz nehýbe, neznamená, že nebdeš zachvíľ rodiť 😝

lenocka84
16. mar 2010

baby ja som enuveritelne zhresila co sa tyka tej diety
najprv sice grahamova bageta s cesnakovou natierkou, nato vifonka a za nou siska s nutelou
ako taku chut som mala ze dovi a dopo

janefonda
16. mar 2010

leni no a čo? tak si si dala, veď máš na to právo 😀

lenocka84
16. mar 2010

no keby to vedela dr. tak ma..... 😅

janefonda
16. mar 2010

nič netreba preháňať , ani tú diétu. Veď ty si dávaš pozor na to čo papáš a to, že občas vzhrešíš je podľa mňa ok 😉 a dr. nemusí vedieť všetko 😠

lenocka84
16. mar 2010

tak vcera som mala super vysledky, tak dnes som to trosku porusila

janefonda
16. mar 2010

tak si sa musela nejako odmeniť predsa!!! ja práve papám hovädzí vývar s mrkvičkou 😵

lenocka84
16. mar 2010

ja dovaram masko s omackou na spagety, sa tesim

janefonda
16. mar 2010

hmmm, aj také by som si dala.. Vlastne ja nemám nič čo by som si momentálne nedala 😀
Ráno ma čaká poradňa a potom šup za manželíkom 😉

lenocka84
16. mar 2010

jane to aj ja, ale dnes totalne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre