Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
7. jún 2010

@lusa889 my sme tiez pondelok, ale 7 tt dozadu

lusa889
7. jún 2010

@janefonda budime sa v podstate tiez kazde tri hodinky, tatko sa smeje ze si mozno podla nej hodinky nastavovat 😀 dnes v noci ale jedno kojenie vynechala, bola tak unavena z celedenneho strajku ze zaspala asi o deviatej a zobudila sa mi az v noci o pol druhej 😀 ale medzitym dosiahla to ze som ju dala k nam na postel 😠

lusa889
7. jún 2010

@lenocka84 jeeej no to je super, ani som si neuvedomila 😀 zeby sme tu boli pondelkove mamicky? 🙂

lusa889
7. jún 2010

@lenocka84 brusko nas boli uz asi tyzden, aj masirujeme aj kvapkame aj cvicime, .... ☹ ale zazraky sa nedeju. Utekam k malej t

lubka89
7. jún 2010

@lisetta ahoj ja som mala ale išla som stým hneď do nemocky a nechali si ma tam tyzden

lenocka84
7. jún 2010

@lusa889 a nepapala si nieco tazke?

ginger17
7. jún 2010

@lisetta ahoj dobre rano aj vsetkym, ja som nemala. ale este som stale na zaciatku v podstate, tak neviem, este sa to moze objavit. chod k lekarovi kazdopadne ak mas akukolvek pochybnost.

lisetta
7. jún 2010

@ginger17 teraz som volal doktorovi a mi povedal ze ked to je hnede ze to je stara krv a to sa moze objavit na zac. teh., zajtra idem na prvy utz tak uvidime,dakujem kocky za odpovede 🙂 🙂

jjana17
7. jún 2010

@lisetta ahoj, ano aj ja som mala tak cca v tvojom tyzdni taky vytok, ale to bolo len jednorazove potom nic, tak ti prajem pekny zazitok z prveho utz

ginger17
7. jún 2010

@lisetta juchuu, tak by sa to mohlo podarit, nie? 🙂 vidim ze sa snazis teraz. tak ti velmi drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂 mna to inak napadlo tiez, ale nie som lekar, ani zdravotnik, tak som nechcela nic hovorit. no drz sa 🙂

lisetta
7. jún 2010

@jjana17 ten vytok som mala trosku cez vykend a to len rano a potom nic ,zajtra budem mudrejsia,dakujem kocky 🙂

jjana17
7. jún 2010

@ginger17 ahoj a ty mas ake tehulkovanie

ginger17
7. jún 2010

@jjana17 ahoj jjana, ja zatial celkom dobre, az som sa cudovala, nemam ani nevolnosti. akurat chute na mna prisli uplne ako z prirucky, mi je to hrozne smiesne, lebo jedavam same kysle a navyse veci, co predtym som nikdy nejedla. este som nevidela srdiecko zial, ale tesim sa na dalsiu kontrolu. nalady mam hrozne, a zial mavam aj take dost depresivne stavy z coho mam trochu obavy. a ty to ako cele prezivas? 🙂

jjana17
7. jún 2010

@ginger17 no ja som na zaciatku mala nevolnosti od nejakeho -8-9 tt cize presne cez vianocne sviatky takze to bola paradicka, stale som len revala, mala cudne nalady, proste katastrofa,
no ono tie kontroli to je nieco fantasticke vzdy som sa nevedela dockat sona a ked mi dal domov aj ,,foto,,tak som sa na tu malu fazulku dokazala pozera velmi dlho
no tak my pomalicky sa dostavame do cielovej rovinky, cize uz pomlicky odpocitavam dni kedy budeme traja,,
len keby mi tak teplo nebolo, to je pre mna najvacsi problem,,,stale som mokra jak mys

lusa889
7. jún 2010

@lenocka84 nie na jedlo si davam pozor lebo sme sa uz obhadzali z jablka ☹ papam len lahke, vcera som mala cestoviny a zaprazenu polievocku,

ginger17
7. jún 2010

@jjana17 och, to verim, ale teraz bola chladnejsia jar aspon.. no ale vies co mas dobre? mozes potom krpca zobrat von pomerne aj skoro a nemusis ho obviazat ako husenicu... ja ked rozmyslam co v takom februari... to bude trosku horsie. inac a potom ta tie nalady presli? lebo ja uplne na zaciatku som mala velku radost, a potom som sa zacala bat a posledne dni neviem mysliet ani na nic ine. je to velmi neprijemne a nerozumiem tomu, dietatko sme chceli. no a ja som si tak naivne myslela ze hormony mi spravia dobru naladu a radost a miesto toho som skor nestastna stale.

jjana17
7. jún 2010

@ginger17 ano tie moje skvele nalady mi presli aj z nevolnostou, ja neviem ci tie hormony sa potrebovali vysantit alebo nieco podobne, ale vela strasne vela bab to ma...
po tychto naladach som mala zase fazy ze bud sa mi strasne chcelo nieco robit alebo som prelezala cely den pri telke a ani z pyzama sa mi nechcelo prezliect,
teraz je to uz taky normal, tesim sa i ked mam obavy trosku z poodu ale mam radost a tie nalady su tiez v norme
no tak ty bude musiet drobceka inak babusit, ale zase na leto uz budete velky a to bude krasne ,,,take zlate pol rocne dietatko
tak ano ja babusit nebudem musiet, len tak lahko obliect a sup do kocika a budeme robit maraton po vonku

ginger17
7. jún 2010

@jjana17 a uz mas vybavicku? ja sa len tak obzeram a rozsirujem si slovnik, lebo donedavna som netusila co je to zavinovacka 😀 ja sa na porod tiez bojim, ale hovorim si, ze prezili to ine kocky, snad aj ja, a je to ako u zubara trosku - akokolvek je to zle, raz to skonci a zahoji sa. nic moc utecha asi, ale aspon daco. da sa v pohode cvicit v tom vyssom stadiu?

jjana17
7. jún 2010

@ginger17 tak vybavicka nachystana, uz len postielku treba natriet a trosku inak usporiadat spalnu a bude to vsetko oki
ja necvicim pocas tehu len na prechadzky chodim

ginger17
7. jún 2010

@jjana17 tak to je super. uz si asi doma, vsak?

jjana17
7. jún 2010

@ginger17 ja som cele tehu bola doma,,, kedze robim v obchode a aj tak len tak tak sme otehotneli tak som len a len doma

zuzumajko
7. jún 2010

caute babeny 🙂 tak som po dlhej dobe dnes zas vracala 😀 uzasne je to potykat si so zachodom v praci 🙄 spinavyyyy 🙂 ako sa mate? idem vas asi napochytre precitat ze co je nove za tu dobu co som tu nebola 😀

ginger17
7. jún 2010

@jjana17 och, tak potom si si to vychutnala uplne cele 🙂 no super, vsak uz coskoro sa dockas 🙂 trosku ti aj zavidim ze uz to budes mat za sebou, ale v dobrom.

jjana17
7. jún 2010

@ginger17 no veru to aj teraz kamaratka ide v stredu na sekciu tak hovorim ze jej aj zavidim uz bude mat malinku pri sebe

jjana17
7. jún 2010

@zuzumajko juj tak to si mala zazitok,,,,,,ono je to najhorsie ze nevies kde ta to chyti,,

zuzumajko
7. jún 2010

@mirka12011 blahozelam ku krasnej dcerke! je fakt rozkosna!!! 😀

zuzumajko
7. jún 2010

@jjana17 ved to jani ☹ normalne som zhamkala dennu davku jogurtu a zrazu ze zle nedobre 😀 dobre ze nebola porada 😀

jjana17
7. jún 2010

@zuzumajko no tak to by dopadlo dost zaujimavo keby na porade sa take nieco udeje, ale tak zase je to podla mna normalne ta nevolnost,

zuzumajko
7. jún 2010

@jjana17 no jo 😀 ale nie s nasou sefkou 😀 nevadi, vsetko je uz okej, chvalabohu 🙂 a ty sa ako citis? pomalinky sa vam to blizi 🙂 synator v brusku poslucha? 😀

ginger17
7. jún 2010

@jjana17 a vy uz viete ako budete rodit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre