Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
18. jún 2010

@liv1 presne ako pises, niektore ked vravia ze v zivote sa lepsie necitili ako ked su tehotne atd ze nevedia co je to ranna nevolnost, ze vsetko ide hladko bez problemov,,,,,ticha zavist aj ked sa zavidiet nema

baby ja ked je takato zmena pocasia mne sa tak strane hlava kruti, aj dost pijem aj tlak mam dobry, a stale som jak na kolotoci

lubka89
18. jún 2010

Ahojte baby ako sa mate?

jjana17
18. jún 2010

@maminakatka a ta zila ta trapi dodnes? ci ti to preslo

zuzumajko
18. jún 2010

@pepppe nevadiiii 🙂 ja som sa uz na to aj pytala, tak keby to bol ten, fakt nebojaj, to sa deje casto 😀

@maminakatka mrkni si este aj toto, neviem ci si to citala, ale pre istotu 😀 http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2724-Ako-na-za...

maminakatka
18. jún 2010

@zuzumajko dakujem a je to dostupne aj volne v lekarni ,ci len objednat ?

jjana17
18. jún 2010

@lubka89 ahoj ty sa pochval ako malinky

pepppe
18. jún 2010

@zuzumajko fuu mi odlahlo,vsak nechcela by som ku koncu ziadne komplikacie 🙂

maminakatka
18. jún 2010

@jjana17 no predtym som mala tvrdu stolicu ,ale ta zila vysla vcera ....ale mam pocit,ze sa tlacila dlhsie vonku ☹

zuzumajko
18. jún 2010

@maminakatka to netusim, to som len nasla na nete, lebo hladam ze ako by ti bolo najlepsie pomoct. Lebo mojej sestre tie slivky fakt zabrali, aj broskyne a na to voda. Ale skus mrknut ten druhy link, tam sa pise aj o kyslej kapuste a datlach ci com..to by mozno mohlo pomoct, nie? alebo take zarucene triky typu: "ak enchces aby ta prehnalo, nepi vodu po ovoci" keby si skusila opacne praktikovat..? ci to uz je moc odvazne? 😒

jjana17
18. jún 2010

@maminakatka fu ha tak ale to chod aj k doktorovi, to nie je sranda zlata zila a zvlast ked aj krv je

maminakatka
18. jún 2010

dakujem ,si zlata ...ja jem vsetko a este co sa kazdy smeje ,ze zjem chlebik ,k tomu paradajku a zapijem mliekom a nic ....co ti poviem divna som 🙂 skusim tu kyslu kapustu ,to aj lubim

zuzumajko
18. jún 2010

@peppe inak mne to naozaj zistili nahodne, lebo som si dala spravit komplexne vysetrenie u imunologa a ten mi to nasiel 😀 takze aka nahoda. Inak by mi to zistili az v 36. tyzdni, haluz 🙂 takto je este realna sanca, ze dovtedy sa zase stiahne a bude mimo porodnych ciest...no uvidime

lubka89
18. jún 2010

@jjana17 a celkom dobre , teraz buva ... a ako ho tak sledujem tak stene .... asi sa mu nieco zle snivka :(chudacik 😒

zuzumajko
18. jún 2010

@maminakatka alebo skus co tam spominaju tie lanove semienka vo vode, ci ako to spominali. to viem ze moja prababicka este pouzivala (ale necakala babo, tak neviem ci to bude mat aj teraz taky ucinok, ale ked to tam spominaju, mozno to stoji za to vyskusat..) ale fakt skus aj k tomu lekarovi ist, lebo s tou zlatou zilou to uz je velmi odvazne. Ako dlho si uz nebola? 😒

maminakatka
18. jún 2010

@jjana17 no poviem gynekologovi co povie ,ci mi predpise tie probitika,alebo co ...viem,ze s tym nie su zarty ,ale zase nemam chut ukazovat mu tam zadok -boooooooze moje nervy ......a co si pisala Janka ,veruze sa nepatri zavidiet ,ale ja som protiva a zavidim kazdej co si to uziva ....aj ja by som chcela ,ale nejde to ,lebo viac som v strese ako kedykolvek predtym ...lubim Samika ,ale uz niekedy fakt nevladzem

zuzumajko
18. jún 2010

@pepppe (som zle napisala meno) 😀 inak mne to naozaj zistili nahodne, lebo som si dala spravit komplexne vysetrenie u imunologa a ten mi to nasiel takze aka nahoda. Inak by mi to zistili az v 36. tyzdni, haluz takto je este realna sanca, ze dovtedy sa zase stiahne a bude mimo porodnych ciest...no uvidime

maminakatka
18. jún 2010

@zuzumajko v stredu mam poradnu ,a bola som 2.6 naposledy

zuzumajko
18. jún 2010

@maminakatka no jezisi ☹ to je strasne dlho! to su dva tyzdne skoro! to uz fakt skus hocico vyskusat. mozno aj psyllium (to pouzivala svokra) ale neviem ako je to so psylliom v tehotenstve. Ona uz naozaj bola zufala z toho, a lekar jej povedal ze psyllium by jej mohlo pomoct a fakt pomohlo!!

jjana17
18. jún 2010

@maminakatka hej ono je to dost na psychiku ked stale nieco,,,,,,,ako kamoska mala zlatu zilu a tehotna nebola a ,,zadok,,musela chirurgovi ukazat, a myslim ze na gynde je to lepsie,,,

liv1
18. jún 2010

baby a kde mate poniektore foto? hmmmmm? 😉

jjana17
18. jún 2010

@lubka89 no inak to je sranda tie ksichtiky tych babatiek ked sa im nieco snivka

lubka89
18. jún 2010

@jjana17 no to teda ano🙂a ked zacne plakat zo sna tak mi ho uplne luto pride

jjana17
18. jún 2010

@lubka89 vies ale tak bola by sranda vediet co sa takemu krpcovi sniva,,,ze mu nechces dat papat alebo vies ze co sa v tej malinkej makovicke odohrava

maminakatka
18. jún 2010

@zuzumajko jaj ale pockaj ty si myslela na wc kedy som bola ??

maminakatka
18. jún 2010

@jjana17 ved to ,ze psychika robi svoje...vsak ved uvidime v stredu co povie moj gynekolog ...baby musim ist ,halusky robim ...majte sa zatial a prajem krasny dnik

elko69
18. jún 2010

@zuzumajko neboj to potom vsetko bude ine a bude okolo babetka skakat ako odtrhnuty, to babetko ked dojde do rodinky je vzdy radost ale aj starost a verim ze ti drahy pomoze ako bude moct,sak je to aj cast z neho...no ono ked nas boli brusko tak ho ma take tvrdsie a strasne sibrinkuje s nozickami,vyrovanava ich a skrca a to je aj vidno kedy tlaci a snazi sa vykakat,vtedy sa mu snazim pomoct cvicenim alebo pupikom natrem okolo pupceka,to uvolnuje prdky,alebo teda feniklovy cajik ale ten sme davali dnes 1.krat...no a ked je hladny staci dat prst a cuca a cuca zeby mi ho aj zjedol 🙂 a ja kojim teda ale aj prikrmujem hlavne iba na noc aby vydrzal spinkat dlhsie ako 2 hod.no ten plac ked pocujes tak ta to trapi ale musis mu nejako pomoct nezufat,lebo to babetko ta potrebuje..

elko69
18. jún 2010

@garonka ze dakujeme s Jakubkom velmi pekne 🙂

mirka12011
18. jún 2010

super gratulujem barby mame nove mimino jejeje 😅

elko69
18. jún 2010

@mirka12011 mala je bohovska v tej ciapke,viac foto sem nepridas??

lenocka84
18. jún 2010

@elko69 kraaaasnu fotku tu mate, uzasna

zuzumajko
18. jún 2010

@maminakatka jojo, na wc kedy si bola...strasne dufam ze sa ti to vyriesi, lebo to je fakt galiba s tym vyprazdnovanim v tehotenstve 😒
@elko69 no ty budes moja poradkyna ked si nebudem vediet rady 😀 to musi byt supis mat uz mimco domka 🙂 a ja som zas schudla a ani brusko este nemam. A to uz pojdem do 4teho mesiaca.. 😒 normalne uz chcem aby som bola v 38 tyzdni a uz len cakala na bejby 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre