Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

babula78
12. okt 2009

vejula

ja neviem, ja si len myslím, lebo bábo je vraj o 9 dní menšie a keď sa tá ráta od prvého dňa menzesu a nemohla som predsa otehotneť hneď vtedy, tak asi preto, nie? či možno si to ja zle myslím, ja neviem. Morfologické sono sa robí okolo 19t. a to už mám za sebou a vtedy mi dr. povedal, že sa začne hýbať o dva týždne neskôr, tak preto som si to myslela...

vejula
12. okt 2009

No ono sa to ráta od prvého dna menzesu ale to sa počíta s tým, že k oplodneniu došlo až o dva týždne neskôr. ˇˇCiže ked si v 22 týždni bábo je 20 týždnov staré ale s tým sa normálne počíta... A ja som čítala že meranie podla sona je najpresnejšie do nejakého 13 týždna že potom su už tie merania nie také presné a je možné že ti povedia nepresný termín plánovaného pôrodu.... Mne to robil v 11 tt a udal mi termín a povedal, že ním už nikto nebude hýbať... Ale to by tvoj doktor mal vedieť predsa...

babula78
12. okt 2009

ak je to tak, že je to normálne že som v 22t, ale bábo je v 20t, tak prečo mi to tak značia do knižky, aj všade? možno som ťa zle pochopila Vejula, ale je to teda normálne? mne robili sono aj okolo toho 13t. ale to by som amla mať napísané v knižke, alebo ako to zistím ? ak som v 20t tak ma až tak nedesí, že ešte necítim pohyby veľmi výrazne

sixtine
12. okt 2009

Ahojte, mozem sa Vas opytat jednu vec? Som v 18tt, cize takmer polovica 5. mesiaca, a brusko nic. Zacinam byt z toho nervozna a poradnu mam az o 2 tyzdne ☹ Ked niekomu poviem, ze som v 5. mesiaci, tak mi neveria, ze brusko nic. Nosim este vacsinu povodneho oblecenia. A aj ked na konikovi citam, ze prve pohyby by som uz mala citit, tak stale nic ☹ Je to v poriadku? Zacinam byt z toho nervozna....

evazvarikova
12. okt 2009

Ahojte ja som 31.tt a tiež sa bojím pôrodu. Zatial sme zdravé, rodiť idem normálnou cestou žiadna epid. moja kamarátka ležala v pôrodnici s babou čo pichá epid. a ona povedala,že by si to nedala ani zadarmo asivie čo obnáša, ale rozhodnutie je predsa na vás.

vejula
12. okt 2009

Babula 78
No moja ono je to tak že ty si v 22 tt nie v 20tt Ale bábo napriek tomu že si v 22tt je staré len 20 týždňov. Všetky články a všetky normy ktoré sa robia pre tehotenstvo počítajú týždne tehotenstva ešte akoby dva týždne pred oplodnením... Čiže ja ked som v 15 tak bábo má 13 týždňov. Tak sa to počíta v každej literatúre a tak... A ak ti robil v 13 týždni sono, no tAK VTEDY TI MAl aj určiť termín pôrodu. A rozprávala si sa s lekárom že máš obavy z tých pohybov????Myslím že každá žena to má inak... Ak máš príliš silné brušné svalstvo tak je možné že to pocítiš neskôr, aspon tak som sa to dočítala....

sixtine
To je individuálne.... Ja mám kamarátku u ktorej som zistila že je tehotná až ku koncu 5 mesiaca, do vtedy to na nej vôbec nebolo vidno.... No a ja som v štvrtom a vyzerám na šiesty, čo mi tak ide brucho do predu. Určite sa neboj, pokial je na sone všetko OK tak si s bruškom nerob starosti. Viem že sa to nedá ja si tiež robím stále zo všetkého starosti a priateľ má už zo mna tiež niekedy nervy, že som na všetko príliš zameraná... Ale to je asi náš udel :D

deina79
12. okt 2009

ahojte, tak dnes mi robil doki vaginalnu sondu a ze zatial len gestacny vak vidno, je to ok?????mozno mi mal robit cez brusko a nie zospodu...ako ste boli na tom vy babi????som z tho smutna, lebo, akurat ma len pobolievaju prsia, nieje mi ani zle, ani nemam extra chute, ako ste boli natom v cirka 5tyzdni???bolo uz nieco vidno??a ten gestacny vak ma zatial 1,5 cm.....mam obavy:( ☹

zabka4
12. okt 2009

babenky mozete mi poradit? precitajte si temu chudnutie v tehotenstve
diky

zabka4
12. okt 2009

deina nejak sa kvoli tym chutiam nestresuj, pockaj si do 5 mesiaca, potom nebudes vediet co so sebou 😉

pipimiska
12. okt 2009

ahojte,

deina,neboj sa a nebud smutna,baba z mojej temy mala tiez v siestom tyzdni len vacok az v siedmom videli fazulku 😉
mne doktor doteraz robil utz len zo spodu,myslim ze v skorom stadiu cez brusko ani nerobia..
a co sa tyka priznakov,niektore maju vsetko a niektore nic,ja extra chute nemam do teraz a ani som do teraz nezvracala,takze pokoj 🙂

zabenka21
12. okt 2009

deina neboj sa,ja som tiez 6tt a ja nemam okremvynechanej MS absolutne ziadne priznaky.k lekarovi idem az zajtra a predpokladam ze tiez nic neuvidi ked malinke moze mat najviac 3 tyzdne,uvidis ze to tyzden dva tam bude drobec🙂)

lubka89
12. okt 2009

ahojte uz som tuu🙂

deina79
12. okt 2009

baby dakujem pekne za odpovede, 🙂 o 10 dni mam prist zas na krv a ultrazvuk, no doki mi predpisal duphaston a kyselinu listovu, baby ale ja beriem uz 2 tyzdne calibrum vitaminy pre 1 trimester, myslite ze ich mozem este brat??a ktomu kazdy druhy den mam brat kyselinu listovu....a duphaston sa dost bojim brat, pretoze to su hormony a ja ich moc nemozem, ked som brala clostylbegit,len 5 tb a urobila sa mi riiiiiiadna cysta,,,,ako to je s tym duphastonom??

pipimiska
12. okt 2009

deina,duphaston berie kazda druha baba na koniku,aj ja ho beriem je to len progesteron na udrzanie plodu v tehotentve,nemusis sa ani toho bat 😉
clostylbegit je ina zalezitost,to je na ten rast folikulov...
co sa tyka vitaminov,ja si myslim,ze kludne mozes aj ten baby calibrum aj tu kyselinu kazdy druhy den..

zabka4
12. okt 2009

moze malemu uskodit v 30 tyzdni kyselina listova? uzivam od 2 mesiaca acidofolan a dost mi pomahal a ked som ho na tyzden vysadila tak som sa na ksichte vyhadzala ako nebicko. mne dost pomaha ale ak malemu ublizi tak ho radsej vysadim, mate s tym niekto skusenosti?

vejula
12. okt 2009

No nestrašte..... Ja som už dlho pred otehotnenim užívala B-komplex forte... Potom som otehotnela a doki mi povedal aby som užívala radšej calibrum baby-plán.... No ale dala sa mi potom horučka na pere, volala som dokimu a on povedal aby som začala si dala B-komplex forte, tak som ich znova nasadila a radšej ich užívam.... Myslím že vitamíny B nemôžu Bábu ublížiť, ved viem že je potreba vitamínov počas tehotenstva väčšia ako normálne, tak ak som nebola previtamínovaná už pred tým, teraz asi tiež nie... Navyše sa cítim lepšie ked to užívam.... Teda dúfam, lebo ak som bábu nejako uškodila tak si to asi neodpustím :(

garonka
12. okt 2009

lubkaaaaaaaa ahoj ako dopadlo sono?

deina79
12. okt 2009

pipimiska, fakt??juj si ma teraz potesila, tak dufam, ze ked pojdem o 10 dni na kontrolu, tak uz am bude aspon ta fazulka 🙂 , som rada, ze je tu take forum 🙂 a vsetky ste fakt super, no ved sa musime nejako podporovat, ci nie?? 😀

mendy0071
12. okt 2009

ahoj maminky,takze sa sem uz oficialne hlasim...Dnes mi doktor potvrdil graviditu-4tyzdn.....Ako som ja plakala,ked som tu machulku videla...Ale som stastna,aj ked okoloie reaguje vseliako.

deina79
12. okt 2009

ahoj mendy gartulujem 🙂

zabka4
12. okt 2009

MENDY GRATULUJEM uz si to iba uzivaj.....

deina79
12. okt 2009

no ja som to statsie nemal, bola som u dokiho a tesila som sa, ze tam uvidi uz nieco, no este len vak vidno a pritom poslednu mrchu som mala 2.9...hmmmm, kedy si mala ty slednu?

garonka
12. okt 2009

vítam tu nove tehuľky konečne tu bude pestro 😉

a blahoželam vam k tehuľkovaniu 😉

deina79
12. okt 2009

ahoj garonka, dakujeme je to super pocit, len ja to este nemam 100%, vidno len vak hmmm 😒 , takze za 10 dni snaaaad mozno, ale nexapem, ved pomaly budem v 6t a nic??

pipimiska
12. okt 2009

vejula,pocula som aj take,ze b komplex brat netreba,ale ak je dovod,kludne ho zober..potom je dobre brat nejaaky ten preparat ako baby calibrum alebo femibion,ja beriem ten a som spokojnaa 😉
mne pichaju b 12,pijem nagnezium ten femibion,teraz musim aj ascoritin,ja myslim,ze vitaminy neuskodia babu,aj ked som pocula,ze sa potom rodia vetsie deti,ale to je detail 😀

deina,som rada,hlavne klud,aj ked ja tiez pre vsetko viem stresovat,ale neoplati sa 😉 ovplyvnit sa to nejak neda,tak len verit a hlavne klud a odpocinok a optimizmus 😉

mendy,a ako to myslis s tym okolim??

zabka,tak toto neviem,skus sa opytat v nejakej teme,kde su uz starsie tehulky,hm?? 😉

garonka
12. okt 2009

deina neboj to bude dobre ja som šla prvýkrat k lekarke v 5,5 tt bola len mala fazuľka a o tri dni mi vystavila knižku a potom v 10tt mi robila zas sono a kuk srdiečko bilo 😉

deina79
12. okt 2009

pipimiska dakujem, posnazim sa nestresovat 🙂

valria321
12. okt 2009

no ahojky garonka ako sa gulaš 🙂nevieš ako sa ma garička???

pipimiska
12. okt 2009

garonka z kadial si mi znama?navstevujes nejaku temu aj v snazilkach?
a dik za privitanie 🙂

lubka89
12. okt 2009

garonka super vsetko je v poriadku🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre