Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
19. okt 2009

andrejka no je v nemocke ma rizikove tehu, kvôli krčku tak len leží a leží a pichaju jej magnezium a neviem čo ešte 😒 ale je statočna, obdivujem ju, lebo ja by som stále len revala, že chcem domov, ona to vydrží

niesi tučko, ja mam taku podobnu postavu 😉 a na mne len vidieť že bruško narastlo, boky a stehna su zatiaľ ako boli ale cecky? narastli určite o jedno číslo hlavne, že drahy sa vytešuje 😀 že on malemu závidí 😀
nakoniec budeme mať obe rovnake bruška 😉

andrejusa
19. okt 2009

nooo, som tam taký maco... ja som nikdy nebola taká a nejak som začala hrozne priberať a nechce to zo mňa ani za svet zliezť. Krajšie sú takú chudunké nevesty, ale čo už. Ale asi ma aj tie šaty trochu zväčšujú, ale ináč sme boli so všetkým veľmi spokojný. 🙂

vefi89
19. okt 2009

ste usli do nejakej imaginarnej miestnosti? 😀

andrejusa
19. okt 2009

garonka
Brušká máme tušim rovnaké, no 🙂 mne sa tiež nezdá, že by som nejak schudla, ale asi má môj muž optický klam, lebo mi brucho rastie 😀 😀 😀 a prsia teda tiež. Nejak ma stále hrozne bolievajú a už neoblečiem ani podprdy čo mi boli veľké. Musím nejaké pokúpiť. 😝

tak Garicku pozdrav a kedy má termín?

garonka
19. okt 2009

andrejka šaty ťa zoštíhlili 😉 strih bol perfektny aj ja som mala podobne take nazberkane na brušku tak som sa aspoň raz citíla ako princezna 🙂

a kočík je krásny utulny 😉 ja som zvedava aky mi kupime lebo drahy nechce ani z Poľska ani z Bardejova odkiaľ som ten čo mam v albume vybrala, no chce radšej tu z KE len tu su kočíky za 500 € a pod 500 € sa mi niektore nepačia

garonka
19. okt 2009

andrejka
jasne, pozdravím aj na teba sa stále pýtala 🙂 je v 30 alebo 31tt tak ešte 5 - 6 týždňov musí v nemocke vydržať 😒

no o ceckach mi hovor ako bolia no mňa našťastie už nezlostia ale podprdy su mi všetky male a sranda v piatok som bola v obchode v číňaku a pozerám jej podprda za 90sk no nekup to a doma zistím že to je na kojenie 😀 drahy ma rehot lebo stále odopínal a si robil srandu, tak ju nosím doma kym kupim ešte jednu a normalnu 😀

čo varíte dnes babenky? ja som si dala piecť morčaciu labu 😀

andrejusa
19. okt 2009

Ja som tento videla za 200euro v Topoľčanoch a aj na mimibazare majú a doručia ti ho skoro zadara. Je tam veľký výber aj použitých, aj úplne nových. Tam som si aj ja vybrala. Ale ináč kamoška kupovala v Poľsku a vravela, že tam majú veľmi dobré ceny na všetko.

Čo sa týka mojich šiat, mne sa tiež veeeľmi páčia, ale moc ma stiahli, tá pani zo salonu mi radila,aby mi tú viazansku vzadu nechali voľnejšiu, lebo keď ma moc stiahnu, bude ma to moc rozširovať, keď ich budem mať tak moc na telo. A kvoli prsiam som si musela nechať všiť ramienka, romantickejšie by to bolo bez nich, ale prsia by mi asi vypadli 😀 😀 😀

andrejusa
19. okt 2009

na kojenie za 90sk??? to je bomba cena!!! ja som videla minimálne za 200sk. Musím si také objednať.
A drahý poslúcha?
Chúďatko Garicka, keď som bola ja v nemocke, tiež tam boli baby, čo museli do pôrodu čakať 2 aj 3 mesiace kvoli tlaku.

Ja dnes nevarím, mám od včera rezne a zajtra chcem robiť prvý krát v živote žemlovku, ešte nemám ani recept, musím nejaký nájsť na nete. 😝

garonka
19. okt 2009

andrejka v Poľsku maju lacne veci, kamoška komplet vybavičku tam nakupila kočík za 250 € so všetkým a aj vaničku, no všetko ja sa chystám do poľska v decembri alebo koncom novembra s maminou a drahym kupime postieľku lebo svokra bola teraz v sobotu a vravela postieľka s matracom a baldachynom stojí do 2000 sk no su i drahšie, tak ak nam pan boh da a budeme s Tobim zdraví tak do poľska sa dotrepem určite 😀

i ja som mala voľnejšie vzadu stiahnute lebo ak by som mala veľmi tak mi ešte môj tuk vytlačilo viac 😀 a ramienka som mala akoby spadnute, no dam tu na koníka fotku asi ako som vyzerala ja 😀

garonka
19. okt 2009

kvôli tlaku? to mali veľmi zvyšeny tlak? a to ešte aj horučavy boli no asi aj z toho bolo babam zle, ja som zvedava na seba rano 😔

no 90 sk bez kostíc ale je ľahučka ani ju necitím 😉

lubka89
19. okt 2009

ahojte baby teraz som bola u doktorke a povedala ze mam ist do nemocnici si odichnut .ale to aj za to ze som mala taky mensi hnedkasti vytok

andrejusa
19. okt 2009

ja som mala tiež vybratú postieľku za nejakých 1000sk, ale našla som aj drahšie o 100-500sk, ale potom mi mama povedala, že najlepšie je mať so spúšťasím bokom a tie sú už drahšie. Od 2000sk viac... plus matrac...
mne sa tiež veľmi páčia tie baldachýny a asi aj my budeme mať, ale strašia ma, že vraj keď bábo už začne zametať ručičkami, tak sa veľa krtá stalo, že si ten baldachýn na seba stiahli... takže my budeme mať asi bez. Kúpili sme nálepky na stenu a chceme ešte aj tie dotykové lampy a vymaľovať spálňu.
No a postieľku budeme musieť kúpiť aj tak ešte jednu do obyvky, alebo kuchyne a to bude stačiť aj bez toho spúšťacieho boku. ja som krpec a na tú poslednú úroveň by som nedočiahla, jedine so šamlikom 😀

garonka
19. okt 2009

andrejka kuk do môjho albumu je tam jedna fotka lebo ostatne mi nechce admin uznať su veľke tak aspoň ako som vyzerala 😀

garonka
19. okt 2009

lubka ahoooooooooj len kvôli vytoku? radšej si troška v nemocke polež aby si nebodaj nezačala krvacať, neboj týždeň a si doma 😉 a kedy ideš do nemocky?

andrejusa
19. okt 2009

Garonka

je nejaká spevnená, alebo ako? akú máš ty veľkosť, ak ti to nieje blbé? aj ja by som takú chcela... keby som ti dala koruny, neposlala by si mi? ak by som teda ja nenašla nikde?

V nemocke bola vtedy jedna baba a tá tam bola 2 mesiace, potom ju pustili domov a za 2 týždne tam bola zas. Kvoli tlaku nooo. A teraz tam už musí byť do pôrodu. Aj ty máš zvýšený, že? ale to záleží od dr., niektorý pošle do enmocky, niektorý nie. Ona mala okolo 150 tušim horný.

garonka
19. okt 2009

andrejuska a to mi vlasy spadli lebo zato by som svoju kaderničku nakopala 😠 ale rano ako mi ich urobila som vyzerala užasne 🙂 ale pred polnocou hruza

lubka89
19. okt 2009

ano kvoli vytoku . a idem tam uz dneska poobede o pol4 .aj ja mam vysoki tlak az 150 na 100

andrejusa
19. okt 2009

lubka... aj ja som bola s krvavým výtokom v nemocke a radšej tam byť a si pod dozorom, ako byť doma a niečo zlé sa stane. Za týždeň, dva si doma.

Ja si zas vyberám emdzi dvoma porodkami. V topoľčanoch vraj zas nekúria a nemajú teplú vodu...

Garonka... kráááásna nevestička, nechceš si dať foto aj na moja svadba? ty ich máš také voľnejšie, ja som v nich moc naplieskaná a vzadu sú mi až zarezané a vidno mi moje pneumatiky 😀

garonka
19. okt 2009

andrejuska no kupila som si väčšiu 90 C lebo 85 mi je akurat ale nema kostice a ja mam pocit akoby mi cecky padali, a na ramienkach sa odopína ako na kojenie neviem či by si taku chcela mne sa nosí doma dobre ale ja som naučena na kostice 😒

garonka
19. okt 2009

lubka ak horny je zvyšeny nevadí ale dolny by mal byť asi tak 70 . 80 ešte i 90 ten je už hraničny, ja som šla do nemocky z tlakom 160/100 a aj 170/90 ten mi nameral primar 😒 teraz mi kolísa preto sa nestresujem aky ho budem mať rano na poradni, ale vraj 140/90 je v tehu hraničny, ale vyššie nie

garonka
19. okt 2009

aj celu fotku by som dala do albumu no nejak mam vraj veľke fotky 😠 no su mi voľne lebo ma tak stiahli na začiatku že som ledva dýchala, a tak mi ku večeru uvoľnili to mi zas ramienka padali 😠 a moje pneumatiky som mala všade a ani sťahovacie gate nepomohli ale drahy sa smial, že ma ma začo chytiť 😀

andrejusa
19. okt 2009

Ja mám tiež dosť ťažké prsia a bojím sa, aby mi tie kostice nechýbali a tiež som nemala pocit, že mi padajú. NIekedy nebývajú kostice, ale tie boky bývajú také spevnené... tak ja radšej ešte popozerám

andrejusa
19. okt 2009

tak je dobre, že sa to tým našim páči, že je za čo chytiť 😀 aj keď určite by tomu môjmu neprekážalo, keby som niečo zhodila 😝 Po pôrode začnem. A vraj aj kojením sa veľmi chudne.
My keď sme prišli so svadobnej hostiny domov, tiež som ledva dýchala a hneď som ich zo seba dala dole. Všetko ma strašne tlačilo, boli sme u nás doma len s našimi blízkymi, tak nikomu nevadilo, že som sa zobliekla pred pol nocou.

lubka89
19. okt 2009

no dufam ze tam nebudem dlho
nechcem tam ist

garonka
19. okt 2009

nieje nejako spevnena aj preto bola asi len za 90sk no na doma hadam je dobra ale vraj nieje dobre ak cecky padaju no skusim ramienka vytiahnuť hore 😀

moja idem papať, tak ti želám krásny dnik a ešte tu niekedy príď a šetri si chrbatik 😉 drž mi prsty zajtra idem na poradňu som zvedava aky tlak nameraju lebo ma šľahne 😔

garonka
19. okt 2009

lubka ja som v nemocke trpela 3 týždne najprv kvôli tlaku a potom pečeňovym testom, neboj zbehne ti to raz dva, na tlak na nasadia magnezium a dopegyt a na vytok lieky, uvidíš nebudeš tam dlho 😉

andrejusa
19. okt 2009

tak papa a zajtra držím palce, pokúsim sa prísť častejšie 😉

andrejusa
19. okt 2009

lubka... prvých 14 týždňov je kritických aj pre miminko, aj pre maminku, takže to ber tak, že musíš, pre dobro vášho pokladíka.

allinka79
19. okt 2009

lubka, a kam ides? odkial si?
ja idem do nemocky zajtra... mala sa tlaci von, a este ma cas... takze tak...

lubka89
19. okt 2009

ale idem do KA ale som z dudiniec🙂 a ty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre