Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lubka89
18. nov 2009

ahojte baby 🙂

vefi89
18. nov 2009

Lubka, pacila sa ti prechadzka?? 😀 😀 😀 ale neboli sme dlho 😀 😀

garonka
18. nov 2009

my len rizoto zeleninove bez mäsa treba šetriť kym sa da 😠 😠 😠 😠 akurat u maminky sa najem až až u svokry nehrozí od nej nevezmem nič 😀

sa bojím ako pes lebo ak mi tvrdne brucho od otvarania ma porazí 😠 a drahy už moje vylevy počuvať nemôže

mňam sviečkova tu som mala v nemocke ale to mäso sa nedalo ani požuť fuj nikdy viac a jasne že som to mala bez knedlíka len so cestovinami a s marhuľovym lekvarom nikdy viac

garonka
18. nov 2009

lubka čauko 🙂

lubka89
18. nov 2009

ahojte ta prechadzka bola super 🙂 😀 :D

vefi89
18. nov 2009

garonka, svieckova s cestovinou a lekvarom??
a zajtra ides hned rano??aby som vedela, kedy mam mat ruky prazdne 😀 😀

lubka som rada, ze sa ti pacila. Hrali sme sa s macencami 😀 😀 a sliepkam sme dali papat. 😀 😀

lubka89
18. nov 2009

nonono... jasne viem uz🙂 😀 😀 😀

garonka
18. nov 2009

presne tak lebo ja som tam mala dietu a to mäso bolo so smotanovou omačkou a s marhuľovym lekvarom a namiesot knedlíka cestoviny no išlo ma poraziť keď čítam na papieri že budem mať sviečkovu a oni mi naservírovali total gebuzinu 😀 😝

idem rano z domu 6:20 to sa budeš ešte len prevaľovať na druhy bok 😀

nika20
18. nov 2009

ahoj garonka! ja viem, ze to je uz iba na tom babe 😉 ! iba som chcela poradit! 🙂 ja mam vela kamosiek co porodili a tie terminy babenka nikdy nedodrzali 😀 ale ta stranka je fakt dobra pre novucicke tehulky, aspon si urobia aku taku predstavu ze co a kedy ich asi caka, a aspon sa mozme vsetky pekne krasne popripravovat na ten velky den! 🙂 vies citala som si ze vela dievcat a zien ma problemy s tymi ich doktorkami (aj ja som mala a zmenila som) tak aspon ked tam pojdu tak budu viac pripravene. a budu vediet co a ako.. ja som si zakupila velmi dobru knizku a tam je to uz uplne najlepsie popisane, a ked uz idem ku gynde tak uz ma nic neprekvapi a som o moc viac pripravena ako volakedy.aj ked nikdy nemozes vediet vsetko. ja mam za sebov 2 prirodzene potraty a aj jeden dalsi vyvolany potrat, pretoze babatko sa nevyvinulo ☹ takze tu knizku som zacala citat uz po 4ty x... tento x to je vsetko v poriadku a bola som kazdy tyzden na sone a poriadne sledovana. mam snimky babatka tyzden po tyzdni a je to vsetko uzastne! 🙂 som stastna aj ked je to uz 4ty x a mam aj obavy.. ale citim sa 1x tehotna, lebo zatial je to 1x co to naozaj vychadza! drzim palce ostatnym tehulkam! 🙂

vefi89
18. nov 2009

Lusy, never tomu, to uz zvyknm byt hore. hned ako prides domov, musis referovat 😀
inak v nemockach robia vseobecne mäso ako zuvycky 😀 😀 😀garantujem, ze väzni maju lepsiu stravu a to si ju ai neplatia. Inak kolko sa teraz plati za 1 den v nemocke??ci to kazda inak??

Inak som taka rada, ze sa vcera Gabika ozvala, sa tesim hadam aj za nu a poticku zavidim, lebo aj ja uz chcem krpciaka pri sebe 😉

Lubka a na svadbu uz mate vsetko pripravene?

garonka
18. nov 2009

no vefi i ja by som dala zato že väzni maju lepšiu stravu, ale toto čo mne tam vtedy v nemocke nachystali to bol šok 😕 inač varili tam super len občas presolili polievky a to pri vysokom tlaku je solenie obmedzene 😀

no jasne že zreferujem či som sa tam aj povracala 😀 čumakujem na tu gebuzinu že ju zajtra budem piť 😀 😀 😀

garonka
18. nov 2009

nika v pohodeeeeeeeeee my sme tu radi za každu dobru radu a tipy 😉

držím ti aj ja palce aby ti všetko vyšlo tak ako ma byť 😉

vefi89
18. nov 2009

to si teda pis, ze maju lepsie zradlo. som bola 3 krat v bystrickej base (viezla som im chleba namiesto manzela) a som sa bavila s bacharom a ten vravel, ze taku dobru stravu nema ani doma. V mase ziadne slachy, ani mastne, to maju vyberane masko a nie bars-ake, len stehienka, pliecka a krkovicky. Som bola prekvapena z toho . a to tam maju teplu stravu 3krat denne, takze preto su taky vypaseny. Aspon vieme, kam idu nase dane 😀 😀 😀

lubka89
18. nov 2009

ano uz by malo byt vsetko este dneska ideme take malickosti kupit

vefi89
18. nov 2009

idem si uz zakurit, uz mi nesvieti dnu uslniecko a je to citit, ze ostalo chladnejsie...
za daku pol hodinku som spat, tak mi nezdrhnite 😀

garonka
18. nov 2009

ja sa zatiaľ napapam 😝

lubka89
18. nov 2009

ja mam dietu🙂

kika987
18. nov 2009

ahojte ja sa chcem spitat prave mi volala doktorka ze mam zly krvny obraz moze to byt nieco zle ????sa bojim ...

vefi89
18. nov 2009

Ja uz som spat 😉

Lubka, preco dietu??ci kvoli satam? 😀

garonka, dobru chut 😉

Kika a doktorka ti nic viac nepovedala??

lubka89
18. nov 2009

ano koli tomu🙂

vefi89
18. nov 2009

to nemyslis vazne teraz 😒 😀

lubka89
18. nov 2009

ano vazne 🙂

vefi89
18. nov 2009

nemala by si sa kvoli svadbe tyrat

neviem co detom na vianoce 😒 to su take nevdacne decka, nic sa im nepaci. 😠

kika987
18. nov 2009

vefi89 doktorka mi povedala ze mam prist v piatok ze doktor mi da neake tabletky a este nieco hovorila o infuzii...

lubka89
18. nov 2009

ale neboj ja sa netiram
ja len jem´tak za rano a poobede o nejakej 4

vefi89
18. nov 2009

aspon ze tak. 😀

kika, pokail si nemala prist hned, tak to bude ok

lubka89
18. nov 2009

🙂 tak to hej nemozem sa prepchavat:D

vefi89
18. nov 2009

idem asi trochu zlahnut, dako sa mi zacalo driemat 😀

kika987
18. nov 2009

vefi89 dakujem za povzbudenie trosku som sa zlakla ale uz je to ok... 😵

garonka
18. nov 2009

ahojte som tu po napapani som si zdriemla na riadne dlho a v noci budem buntošiť 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre