Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
18. dec 2009

aj ja želam dobre ranko 😔

celu noc som pretrpela, tak mi treba o pol 10 som jedla s chuťou pizzu ako najata, nesadla mi, v noci bolesť žaludka, ku tomu kopance maleho a rano taka hnačka že som myslela, že ma zo zachoda vystrelí na druhe poschodie 😠 a ja som už obvinili pizzeriu či nedali zly syr ale manžo mi dal najavo, že to môj problem lebo jem ako lachvata 😠
tak raňajkujem čaj a piškoty, dobre nie?

vefi kuk do albumu mame fusak 🙂

vefi89
18. dec 2009

Garonka ahoooj, fusak som už včera kukala, však som chválila, že je pekný chlpatý 😀
aj ja som sa včera obžrala a tiež som mala divný spánok
ale ja si dám na raňajky asi len kivi.
A čože si tu tak skoro?

vefi89
18. dec 2009

Ozaj a ešte som sa chcela pochváliť, že keď ma na poradni vážili, tak som oproti minulému mesiacu pribrala presné kilo a ani o kúsok viac 😀

barbina182
18. dec 2009

dobré ránko...dnes idem ku dokimu lebo mam cudny sv.hnedy vytok,..bojim sa..a inak mam aj krce v nohach nejako vsetko na mna lezie... ☹ ..a aj ja som papala pizzzu večer 😀

lenocka84
18. dec 2009

ahojte
dobre ranko
ako sa mavate?

garonka
18. dec 2009

vefi lebo dajak nemôžem spať 😠 tak ležím v spalni telka zapnuta od večera, havo chrape a ja vyvalena na posteli s notebookom a na stolíku čaj, piškoty a suchare, je mi už lepšie ale pizzu nikdy viac som to riadne prehnala
čo dnes varíííííííš?

barbi nebojaj kľudne naklusaj k dokimu da ti tabletky a doma budeš len ležať, jak ti fajne, že tebe pizza sadla a mne vôbec 🙄

vefi89
18. dec 2009

barbi, kŕče som mala aj ja, ale teraz za týždeň som nedostala. 😝 tvojmu organizmu chýba nejaká látka (horčík, vápnik, vitamíny...) a dá sa to pekne zistiť s KO, tak si ho žiadaj spraviť 😉

garonka
18. dec 2009

vefi ja som pribrala dokopy 8kg a moja sestrička mi trepla že malo priberam, šak ja som bola guľa už predtym ta načo pribrať 20kg nie?

Leni čaukooooooo, ja sa už mam oki a ty?

vefi89
18. dec 2009

Garonka, to treba asi s mierou 😀 😀 ale ja som dnes tiež hore od šiestej, lebo som sa bála, že som malého pridusila 🙄
ešte neviem, čo varím, asi spravím deň kto si čo uchmatne 😀 😀

vefi89
18. dec 2009

Leni, ahoooj

Garonka, ja som celkovo ž 15 kíl. ale mne sestrička vravela, že by už aj mohlo stačiť, ale práveže teraz vyzerám tak, ako má žena vyzerať až na to bruško, a nie ako trieska 😀

barbina182
18. dec 2009

garonka ja pizzuu strasne lubim,,,ja som mala ristorante co je na vrchu kur.mäsko ..tak som zjedla ale ne celu sama som sa podelila.. 😔

vefi89
18. dec 2009

idem friško za švagrinou, aby mi kúpila noviny

vierapp
18. dec 2009

ahoj vefi vraj to nevadí keď spíš na brušku nič by si nemala drobcovi spraviť....inak ja som pre istotu vôbec nespala, všetko ma nejak bolele..

vierapp
18. dec 2009

ahojte dobre som čítala ali nám ešte neporodila?

garonka
18. dec 2009

vefi ja keby som pribrala 15 kg ah jaj nezhodila by som nikdy ja som guľa už pred tehu bola tak i cici i rici 😀

garonka
18. dec 2009

vierka ak som dobre čítala v nedeľu ide na ďalšiu kontrolu

vierapp
18. dec 2009

uf garonka....tak o váha by som mohla hovoriť ja som naposledy mala už naviac 19kg a to som pred tým už bola dosť hrubá... ☹

vierapp
18. dec 2009

tak to sa biedak nachodí .... ale keď treba tak treba

garonka
18. dec 2009

vierka u mňa i to malo vyhodu že od začiatku nejem mastne, vypražane a sladke si dam sem tam lebo to by ma porazilo 🙂 ale čokoladu nejem vôbec nesmiem skôr mi chutia jogurty, ak by som nemala zle pečeň.testy určite by som pribrala viac, ale sestrička ma šokovala, že 8kg je malo a moja kamoška pri druhom dieťati pribrala len 2kg 😕

vierapp
18. dec 2009

no to zas ja sladké až moc ľúbim....a tým že ležím žiadny pohyb tak to tiež napomáha....ale o už...možno schudnem.. 😀 ....a každá inak priberá...a u teba 8 kg je normálne...primerané pribratie je od 8 - 12 kg..vraj

vefi89
18. dec 2009

už som späť 🙂
Vierka, to si ma potešila, lebo fakt mám bobky z toho 😖

Garonka, mne mama vravela, že keď bola so mnou tehu, tak schudla 2 kilá, takže sestričku si nevšímaj

vierapp
18. dec 2009

vefi to som rada.........svokruš mi dala lúpať kopu cesnaku..idú zajtra zabíjať.....už som nasmradla.. 😀

vefi89
18. dec 2009

😀 😀 my keď sme mali zabíjačku, som dostala 10 kilo cibule krájať, tak som sedela vonku na schodoch a plakala 😀 😀
ja som si dnes vyiahla bieli svetrík a samozrejme ako gebroš som sa poliala malinovým džúsom, dúfam to pôjde oprať 😅

vierapp
18. dec 2009

tak cibuľu by som nechcela......joj a toho fľačika mi je ľúto...určite to vinde keď to hneď prečistiš

garonka
18. dec 2009

ah jaj ja som cibuľu a cesnak ako dlho v rukach nemalaaaaaaaaaaaaa 😀

vefi89
18. dec 2009

však uvidím, čo to spraví, hneď som to aj posolila, ale pomaly to bledne..Soľ je môj recept na všetko a inak je skvelá na červené víno 😉
čo dnes plánujete???

lubka89
18. dec 2009

dobre ranko kocky ako?

vierapp
18. dec 2009

ja ako vždy ležať.. 😀 ale večer má prísť svokor ak švagrina z čiech tak tu bude veselo....

garonka
18. dec 2009

vefi ja dnes budem dietovať, ležať v posteli a koníkovať, nerobím nič a ani do ust nedam nič 😠 a pizzu do konca života vidieť nechcem 🙄

a ty čo budeš robkať?

garonka
18. dec 2009

vierka a my zas ideme k našim maju prísť bratove decka tak sa trocha odreagujem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre