Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
19. jan 2010

lubka kazda zena priberie inak..za ine obdobie zavisi od stavby tela atd..

liv1
19. jan 2010

dugy a kam chodite v Blave cvicit?

lubka89
19. jan 2010

no to hej 🙂 tak fajn

lubka89
19. jan 2010

ale musi to byt dobre lebo ma kope cely den ked lezim:D

dugyna
19. jan 2010

liv dnes ideme prvykrat..a ideme do gynfivu..respek do tej ortopedickej polikliniky na zahradnickej

elko69
19. jan 2010

no mne nebyvalo zle takze to je v pohode...

liv1
19. jan 2010

aha, som nevedela ze tam sa cvici. tak si dobre zacvicte, snad aj ja budem moct chodit neskor cvicit. rada by som 🙂

elko69
19. jan 2010

ok babule ja letim tak sa tu majte krasne zatial..papa

dugyna
19. jan 2010

to cvicenie je od 4mes ..takze sa potom vklude k nam pridaj.. 😉 tesime sa

janinna11
19. jan 2010

Ahoj Liv, ako si sa vyspala?? Ja som dnes v praci uplne nepouzitelna.......... od rana vytocena z porady a zo sefa a idem vo stvrtok na gyndu - som sa rozhodla... uz nemozem takto dalej, stale sa nervovat v robote...

liv1
19. jan 2010

dakujem, rada sa k vam neskor pridam ked mi to dokina dovoli 😀 a tiez moje nevolnosti... 😠

dugyna
19. jan 2010

ja neviem co su tie nevolnosti nastastie..

janine nesmies sa rozculovat..skodis tym malinkemu..a chod na gyndu rovno zajtra,hm?
ked myslis ze ta nevypise koli tvojej praci..tak zarj dobre divadlo ze mas stale bolesti v podbrusku..to ti nedokaze
a ani to vracanie..

janinna11
19. jan 2010

Dugy a myslis, ze ked mu to takto poviem, ze mi je strasne zle, da mi len docasnu neschopenku, alebo?? Lebo ja uz by som potom chcela do konca tehu, v CR sa totiz plati nemocenska az od 15dna a nesmies to prerusit...je to tu hrozne, budem proste mesiac minimalne bez prachov a najom a vela veci neviem ako zaplatim, musim sa o tom s priatelom porozpravat, ja by som potom chcela odist na SK, vies...

dugyna
19. jan 2010

janinna na SR je to tak ze PN od socialky dostavas od 10dna a prvych 10 dni plati zamestnavatel..
tazko povedat ja nepoznam tvojho lekara...ja som svojej dr.vysvetlila ze kde robim..este ked sme malinke len planovali..a bolis me dohodnute ze ma vypise hned ako mi vyjde pozitivny test..a inak ona isla medzitym na matersku takze ju zastupuje jej kolegyna z nemocnice..a tej som to tiez povedala a uplne v poho ma hned vypisala..napisala mi potvtdrenie do prece ze som tehu a hotov..
a ak by si chcela ist na SR ked budes PN..musi ti lekar na PN napisat adresu kde sa budes zdrziavat..teda aspon tu je to tak..lebo ak ti napise miesto pobytu v cr a ty tam nebudes ..tak ti nemusie vyplatit davyk..teda tu to tak je..ze ak by ma nenasli doma..a nema papier od lekara..keby mi dosli na kontrolu..tak mi nevyplatia PNku

mozno by nebolo zle naozaj ako ti vefi pisala zavolat do par ambulancii v tvojom okoli a opytat sa nezavysle

osobne keby si dosla ku mne do ambu a udavas mi ze mas bolesti v podbrusku aj napriek tomu ze by si bola ok-keby som ta vysetrila pre istotu by som ta vypisala..a tebe staci ak budes vypisana..mu tvrdit ze mas bolesti stale pri kazdej poradni..

janinna11
19. jan 2010

Dugy tak ja to teda skusim, dakujem za rady, si zlata 😉

vefi89
19. jan 2010

dugy, už si robila?? 😀

dugyna
19. jan 2010

janina neni zac vklude napis ak nieco nebudes vediet ja ti rada poradim ak budes vediet..a to stymi bolestami musis zahrat presvedcivo..ze cely den ta tam pobolieva a ze mas strach o babetko..ze ta bolest je tak ja neviem bud ako pri menstruacii..alebo akoby ta tam rezalo..a ta bolest je stala..a hlavne ked chodis a vela stojis ze je to horsie..
ak mavas bizky tlak tak povedz ze si aj odpadla..a ked pojdes k dokymu..nahod na tvari taku nazelenalu farbu..aby to bolo prsvedcive..

vefi..tak som sa tesila..rano som utekala k pocitacu aby som vedela co ma drahy kupit a nakoniec som mu zabudla povedat ze ma kupit tu smotanu na slahanie..takze sa budem musiet prejst do vecierky.. ☹

ale drahy teraz vari hovadzi gulas..tak by sme si zavadzali..ja sa vytesujem z tych latkovych nohavickovych plienok dnes mi dosiel prvy balik..tak ich tu mam rozlozene okolo notebooku..

a idem spravit fotecky co sme vcrea kupili za vecicky..tak hodim do fotoalbumu 🙂

a vefi ty co varis?

liv1
19. jan 2010

ahoj jani, dik, vyspala som sa, ale kedze som skoro rano musela ist do servisu bolo mi docela zle 😠 .
ty sa prosim ta nestresuj, hod svojho bosa za hlavu.

inak dolezite info. cesi maju matersku ovela lepsiu ako my. ak sa to nejako da, aj ked budes na SK, mozes poberat cesku matersku. zistovala som si to ked som tam zila, a tiez kamosky 2 to tak maju. jedna je uz v Blave, druha v Londyne, ale obe robili pred tehotenstvom v Cechach. Neviem ale ako je to, ked ides z PN na matersku. Skusim sa este opytat.

A to s tou PNkou neviem ci musis udavat adresu asi ano, ale ty budes mat urcite povolene vychadzky, takze ak ta aj nenajdu, povies ze si bola niekde na prechadzke.

liv1
19. jan 2010

mnaaaaaaaaam gulaaaaaas, po dlhom case mam na nieco chut. aj ku mne pridite niekto navarit 😅 😀

vefi89
19. jan 2010

dugy, ja som včera robila krokety a ostali mi krumple ävarené, postrúhané), tak reku škoda vyhodiť, tak zarobím cesto z nich a spravím slivkové knedle 😝 ja som si dnes bola mliečka vyzdvihnúť, takže aj ja sa vytešujem 😀

vefi89
19. jan 2010

a jediné čo mi chýba sú krémy na riťku, ale aj to idem teraz objednať 😝 😀

janinna11
19. jan 2010

Liv diky, za tu matersku to mam viac -menej zistene, tu ti plati stat, kde si robila pred tehu a platila vsetky odvody-cize v mojom pripade CR, tu je PPM na 2 roky 11.200,-Kč na 3 roky po 7,800,-Kč mesačne a na 4 presne neviem, asi 3,800,-Kč... Materska by mi vysla, teraz to kratili okolo 14 tis - toho polroka po porode myslim... Ale teraz neviem, ako s tou nemocenskou a pobytom na SK, dufam, ze moj lekar to bude chapat a nebude mi robit problemy, lebo inak neviem co urobim, inak je fajn a nechcela by so ho pocas tehu menit, tak neviem..

dugyna
19. jan 2010

ôliv poslem ti balicek.ixixix 😉

a musi tam zadat adresu na SR na PN musis udat adresu trvaleho pobytu a adresu kde sa budes zdrziavat-tam ta dojdu skontrololovat..
ano vychdzky bude mat ale v urcitom case iba....preto radim ze ked chce ist domov na SR a byt na SR pocas celej PN tak radim aby udla adresu kde sa bude zdrziavat na SR...a podla mna ta na SR nikto nebude kontrolovat
mimo vychadzok keby dosla kontrola tak potom musi dokladovat potvrdenie od lekara-ze bola tam ..ak nedddokladuje..tak jej uz nic nevyplatia..

no na sr sa materska vypocita zo zakladnej mzdy ktoru si mala..ale ja si aj dobrovolne platim..to mi poradila moja gynekologicka..ze si to mam zacat platit kym otehotniem a ze potom budem mat vyssiu matersku

garonka
19. jan 2010

vefi a mne ešte kopu veci treba keď študujem ten zoznam čo mi dali včera v nemocke čo všetko mi treba 😕

vefi89
19. jan 2010

lusy, ako to, že kopec vecí??? mohla by si napísať....alebo napíšem ja a ty ma doplníš?

liv1
19. jan 2010

dugy napisem adresu 😀

inak aj ja musim nieco urobit s tou svojou vyplatou, lebo inak nedostanem nic 😀

garonka
19. jan 2010

vefi no čmaraj čo maš a čo nemaš ja kukam do toho zoznamu ale sranda malemu len dva veci treba 😀 plienky a utierky 😀

vefi89
19. jan 2010

Doklady:
- tehu preukaz, kartička poistenia, občiansky, sobášny list

Pre mňa:
-nočné košele, terák, mydlo a šampón, zubná kefka a pasta, hrebeň, ponožky, papuče, kojenecké podprdy+vložky do nich, vložky, popôrodné nohavičky, príbor a hrnček (ja si berem aj odsávačku)

Pre malého:
-plienky a vlhčené obrúsky, a treba aj 4 plátené plienky a 2 osušky!!

Na domov:
- poštolky, body, pančuchy, ponožky, overal, svetrík, zavinovačka, fusak, deka a vanička

vefi89
19. jan 2010

som objednala cez internetovú lekáreň 2 masťe na zadok a detský olej 😝

dugyna
19. jan 2010

ok poviem drahemu nech zbali a poslem ti xixix len ci by sa ti dovtedy nepokazil

ahoj garonka co si buvala? 🙂 a co keby si ten zoznam nam sem napisala aby sme hovsetky videli 🙂

vefi dneska asi spravime take piskotky so smotanou a a grankom..a zajtra mam volnu kuchyni tak spravim tie kremese hned rano mnamnamnaman

vefi a to mliecko na natieranie ci papanie a ake si objednala? ja asi kremik na ritku kupim v lekarni..myslim tu jekorisvu masticku ci ako sa to vola..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre