Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
29. mar 2010

no ano len ja mam uz posunuty termin v ten den ako lenocka 😀 ale nemenim to ved to len ultrazvukove posunutie uvidim co povie gynekolog a tak porodnik na ktory termin s tych ktore mam to vydia 😝

valria321
29. mar 2010

no neviem zaspinkala a tak smiešne spinka dudlala cumlik ten jej vypadol ked zaspala a teraz automaticky robi z pusinkou ako keby vnej ten cumlik mala hehe som akurat nad nom stala zlatičko moje..a vonku pôjdeme až poobede aak nebude pršať potrebujem jej niake nove vecičky& pokupiť ved rastie ako z vody ma vela veci podostavala z krstin ale zvečša jej doniesli tak na leto ked bude večšia a teraz ju predsa nemôžem nechať holu...v tescu jej mama kupila take bodička no som jej zakazala to tam kupovať bo tesco je na niake veci dobre ale na body teda nie lebo sa to natiahne ako gajda zbytočne love zato davať...neskočime von spolu?

lubka89
29. mar 2010

ahojte gulky 🙂 ako sa mate? uz som tu davno nebola🙂

mirka12011
29. mar 2010

ahoj lubka no ze k nam aj prides sem tam zabudas na nas? hih
ako sa mas? co noveho?

lubka89
29. mar 2010

nezabudam neboj sa len som mala dost roboty🙂 hihi mam sa dobre 🙂 a nove nieje nic

mirka12011
29. mar 2010

no to som rada, ze nazabudas hihi ako pripravujes pre maleho vecicky? ci uz vsetko mas?

lubka89
29. mar 2010

no uz aj vsetko mam len este nejake tie drobnosti🙂 a ty ako?

mirka12011
29. mar 2010

no este vanicku a take veci my treba a par obliecka dokupit to behom aprila musim stihnut, aby som v maji len dopripravovala co treba 😀 popratala a tak

vejula
29. mar 2010

jj valria ja by som sa išla prejsť rada 🙂 Zobrala by som aj psíka sa vyvenčiť, môže byť???? To sa ja už len teším ked budem chodiť vonku s kočíkom a psíkom naraz 😕 Ale chlpášč je celkom poslušný, úpokial nezbadá harajucu fenku, vtedy zabuda na všetko okolo a hrbie sa len jedným smerom.
No a tak si teda zavoláme že kedy, čo ty na to??? Snad pršať nebude, mohlo by konenčne slnko výjsť, spoza mrakov, že by sa trochu oteplilo.

mirka, jasnačka termin si neposuvaj podla každého sona čo ti povedia, to sono v 12 tt je smerodajné ostatné su už len také odhady, bo to už môže genetika vplyvať nwe velkosť bábatka... Ako vidíš vefi, najprv jej dali termín a potom jej ho asi tri krát posuvali, no a len ju zmiatli, čo si myslela žew prenáša, ale podla mna mala ten dobrý termin čo jej potom posunuli o dva tt skôr, a malý sa aj tak vypýtal ked on uznal za vhodné, mne doi termin od 12 tt nemení a povedal že je to blbosť.

Ozaj lubka a na teba som zabudla, tak po Miške si ty na rade 😉

lubka89
29. mar 2010

ahhha a v com ides prat vecicky? ci normalne v pracke?

mirka12011
29. mar 2010

v pracke ja uz tie vecicky co mam su skoro vsetky vyprate a vyzehlene len co dokupim ostatne tak vyperem asi zvona uz v original prasku pre miminka aby nebol silny pre ne teraz som len prala aby sa trosku odsmrdeli od novoty 😝 aj do postielky baldachyn a pod...mi treba prat a zehlit to niekedy koncom aprila zaciatkom maja nech vyschne vonku raz dva...

mirka12011
29. mar 2010

veji mne v 12tt povedali ze od 7 do 9.6 sa mala narodi tak ja to nepremienam uz...

lenocka84
29. mar 2010

ahojte bambule
ako sa mi mate?
mala som hroznu noc, celu noc ma priserne bolela hlava, co sa mi uz dlho nestalo
tak neviem co s tym

vejula
29. mar 2010

jj mirka, drž sa toho terminu je najpresnejší 😉

joj lenočka a čo ty, migrena ťa chytila???? Mne zas večer, v noci bolo riadne na grcku aj som čosi vygrcala , ale nie vela, nemôžem v poslednom čase vela jesť, lebomi z toho príde za každým zle... 😝

mirka12011
29. mar 2010

veji drzim a nepustim 😀
no ja sa rano najem a tak uz som prepita a prejedena sa mi vsetko vracia spat asi uz nemam miesto na jedlo a pitie v tele 😝 😝 😝 no zasa ja jej 3-4x denne tak v pohode

lenocka84
29. mar 2010

veji len neviem z coho
ale tak snad to prejde coskoro bo ma porazi

mirka12011
29. mar 2010

lenka ty si nasa nestastnica stale na teba nieco lezie juj

vejula
29. mar 2010

jaj lenočka sa ti ani nečuduje že ťa to už nebaví 😒 fuj, tie posledné dni si ani ja moc neužívam pravdu povediac, tiež mi je zo všetkeho zle, ale už to nejako potiahneme 😉

valria321
29. mar 2010

o.k vejula poobede dam vedieť idem ja malej papa ť bo už sa zobudila ...inač stou pizzou nieje zly napad daj čislo🙂aj ja tam zavolam

vejula
29. mar 2010

valria tak super, dohodnute....
čisla na tu pizzerku - 041/763 22 22, 0915 529 517, 0902 484 132, tak dobru chuť 😉

valria321
29. mar 2010

díkes inač aj tebe nemala by som taketo jedla lebo ešte su fajn kila po pôrode ale tak čo už 🙂paa

lenocka84
29. mar 2010

ja neviem co som komu urobila ze sa vsetko lepi ☹

btw baby je normal ze mi denne tvrdne brusko?
nie na dlho ani casto, ale prakticky kazdy den

janefonda
29. mar 2010

cauteee
Leni tvrdnutie normal...u mna skoro stale tak asi to musi byt, co uz 😉 A Leni ja som chora vzdy ked aj ty. To je nejake divne. Teraz som nachladnuta tak si uzivam plny nos 😒 A este nieco, mna ked chytila migrena, nezabrala mi tabletka, ale kava . Jedna salka kavy sa pre mna stala zazrakom pocas tehu 😵
Veji cakam kedy to na teba pride 😵 uz je to skoro tu 🙂

mirka12011
29. mar 2010

tvrdne? omg baby ja ani poriadne neviem co je to tvrdnut brusko ale teraz budem ako blondinka 😀
no lenka ja ani neviem ci mi tvrdne ale to by som asii zistila ze tvrdne ne? hihi

lenocka84
29. mar 2010

jane tak v tom aspon nie som sama
ja som si uz jednu slabucku kavu dnes dala, tak snad zaberie, tabletky necem, uz ich bolo dost pocas tehu

mirka bud rada, ale urcite by si citila ze tvrdne, jednoznacne

mirka12011
29. mar 2010

no lenka aj ja si myslim, teda dufam, babenky chcem sa opytat mne este pupendo nevyslo von a to uz ani nemusi viem ale este ani ciarku nemam to nevadi vsak? myslim tu ciarku?

janefonda
29. mar 2010

mirka...tvrdnutie zistis...ja som tiez necitila tvrdnutie dlhoooo a zrazu som vedela, ze to je ono. Ma to svoj vyznam maternica si trenuje stahy 😉
Pupok mi vysiel asi pred vyse mesiacom a ciarku mam uplne jemnucku 😅

lubka89
29. mar 2010

mirka ani mne este neviel pupok vonku a ani nemam ciarku . podla mna to nieje nic vazne 😉

lenocka84
29. mar 2010

mirka to su vsetko take indi vindi veci, takze bud v klude
ja mam uz pupok ze total vonku a ked sa nebodaj zasmejem alebo zakaslem, to by si mala vidiet, ako mimozemstan, ale inak pohodka
a linea negra, ta ciara sa mi urobila uz davno, ale nieje nejako extra vyrazna
zato mi brucho tak brutalne popraskalo ze ked som to videla bolo mi do placu

mirka12011
29. mar 2010

juj tak to som rada, ze niesom sama kto nema ciarku a ani pupok vonku nema 😅 tak uz som pokojna...
ano lenka viem viem tie strie ja ich mam na cicendach a dufam, ze na brusku sa mi nespravia uz a rozsirili sa ti ci ich mas tolko kolko na zaciatku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre