Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
31. jan 2010

lenocka tak budem drzat palce nech ten tvoj tvrdohlavy bara dostane rozum 😠

ja som dnesny den len doma travila,teda ak neratam ten maly nakup v tescu,som potrebovala aspon na chvilu mimo domu :D

garonka
31. jan 2010

rogi nechapem jo ukazuje mi 38 i v knižke mam 38 kurnik šopa
mne tašku zbalil drahy 😀 ja som nemala odvahu 😀

leni i ja som z toho nejak mimo ako tie tyždne maju byť

elko69
31. jan 2010

no nic babule idem uz off zajtra idem do prace o pol 7..ach jaj to vstavanie ma raz znici a horsie to bude v tom 7-8 mesiaci :( tak papa a dobru nocku babule...

lucy1990
31. jan 2010

Aj my sme boli v hypernove 😀 sranda...

rogerka
31. jan 2010

co sa budeme stresovat 😉 a take velke brucho zas nemam 😀
lulu, o com pises, ak to neni tajne? normalne som niektorym babam zavidela, ze sa museli na skusky ucit, asi mi sibe 😀 ja som mala v januari skusky na vodicak a uz dlho doma nic nerobim, tak by som aspon daco...
a k tym postielkam - ani ceny nie su zle oproti tomu, co som videla v obchodoch v ba. a aj na nete su na slovensku niektore drahsie ako na tej ceskej stranke 😉

elko69
31. jan 2010

ja mam postielku aj s madracom za 70 € a tu sadu do postielky s baldachynom a hniezdom za 50 € tusim....

garonka
31. jan 2010

rogi presne tak stresy netrebaaaaaaaa 😀

rogerka
31. jan 2010

si moj clovek 😉 😀

dugyna
31. jan 2010

rogi zmeraju ti tlak natocia ekg..popytaju sa ta na ochorenia ktore si prekonala ci sa na nieco liecis-srdce,pluca,pecen,oblicky,stitn azlaza..atd..a popripade ti zoberu krv 😉

cau lucy

lulu to aj aj budem mat zbalenu tasku uz 36tt 😉

garonka
31. jan 2010

a najviac mi lezie na nervy keď sa ma susedia vypytuju či už ideeeeeeeeeeeem a či ešte furt nič nemame ci panečky dnes som asi desiatim odpovedala, že nie 🙄

vejula
31. jan 2010

joj kočky tak som vstala z postele a už sa cítim trocha lepšie, a fakt že sa mi už nechcelo ležať... Inač malulinku teplotu mám 37,1 ... Tak paralen si ešte nechcem dávať to až keby bolo nad 37,5 nech zbytčne nedopujem telo... A mm mi tvrdí že to mám z toho ž´preťaženia že som v 31 tt a ešte sa do toho musim silno učiť pričom mi to vôbec nejde, tak že to už telo nejako protestuje... Ale tak čo mám robiť??? Nemôžem si tie skušky nechávať na jun ked budem mať 2 mesačné bábo to by už bola samovražda hotová...

Inač rogerkaty si teda fakt iná pohodačka, ale ako sa poznám tak možno ešte budem baliť ked ma chytia prvé kontrakcie... Ako aj s tým učenímv hodine dvanástej som s tým začala a tak to aj dopadlo 😅

rogerka
31. jan 2010

suseda bude skoro stara 😀 😀 😀 inac ved vidia, ze ides, ze nestojis, tak co sa tak blbo vypytuju? 😀 alebo im povedz kam ides, mozno su na to zvedavi 😀 😀 😀

dugyna
31. jan 2010

xixi garonka ja som rada ..ze pod bundou este nic nevidno..takze sa nikto nepyta..
len tieksichty mojich spoluziacok na statnicic v marci a kopec otaziek sa mi to az hnusi 🙄 😖 ..som rada ze som PN a ze ich nevidim..a tam budem musiet s nimi byt cele doobedie..ach jaj..este ze prakticku mi dali zajtra..anie snimi..aspon sa im vyhnem

rogerka
31. jan 2010

veji, paralen si nedavaj, ked tak penicilin. v paralene je paracetamol ci co to a to by sme nemali 😉 ja som sa tiez vzdy ucila na poslednu chvilu, inac mi to neslo do hlavy 😉

garonka
31. jan 2010

dugy tym otazkam sa nevyhneš 😀 😀 😀 😀 😀

rogi šak vonku kalamita a ja s rozopnutou bundou som šla lebo nezapnem sa a jedna stara baba booooooooože prechladneteeeeeee a ešte nemate nič? a ja kukam na ňu čo nevidíte že ešte mam brucho? sa s nervami otočila 😀

janinna11
31. jan 2010

Baby s tymi tt je to tak, ze ste napr. v 10tt podla kona - ako ja, ale presne som v 9tt+5, ale v podstate je to uz 10tt, len este nie komplet, tak by to malo byt, nie???
Cize GAronka ked tebe kon ukazuje 39tt, presne by si mala byt v 38tt aj nejake tie dni, nie??
Aspon ja tomu takto chapem.... neviem..

rogerka
31. jan 2010

gari, to ja ked som bola kuk v skole moje decka a rozpravala som sa s kolegynou na chodbe, male druhacky na mna kukali a jedna sa druhej pyta: "Uz porodila?" a ta druha s vaznou tvarou:"ano, co nevidis?" 😀 😀 😀 som sa smiala 😀 brucho velke a ze co nevidis??? 😀 😀 😀

rogerka
31. jan 2010

jani, podla mna 9tt + 1 al. viac dni je uz 10tt, aspon tak to chapem 😉

vejula
31. jan 2010

vážne rogi s tým paralenom, lebo práveže vraj paralen sa môže.... To hovorila aj garonka... Ja už som z toho fakt tupá, čo teda môžem. No len penicilin nieje na teplotu to je ATB a to mi musí zrejme lekár predpísať... Inač vôbec nevie mči sa mám trepať ku doktorovi kvôli tomu, či mi vôbec niečo dá ked tepota len malinká, či nepočkať aspon do utorka či sa to bude vyvíjať alebo to je len také chvlikové preťaženie... Čo myslíte kočky?

garonka
31. jan 2010

jani ja som 38tt+2 😕

rogi to bolo dobreeeeeee 😀 😀 😀 no niekedy to občas lezie na nervy

guľky idem do hajan pokusim sa zaspať lebo dnes mam posteľ len pre seba 😵

dobru nocku vam 😉

dugyna
31. jan 2010

rogi boze sa rehocen ako kon na tom co si poaradila garonke

gari oni uz teraz riesia co mi je kdedze nevedia ze som tehu..len ze som na PN a v decembri si na statnici este nic nevsimli to so bola v nejakom 9tt..a dokonca som volala s jednou bspoluziackou..tak jedny si mylsi aze sa ulievam iny ze som tehu..a dalsi neviem co.. podobne nemaju co riesit lebo sa o nich satraju a financuju ich mamicky tak riesia co mi asi tak je..ta co som s nou volala si dokonca myslela ze mam rakovinu..ootras

a ked zistatia ze som tehu tak budu zase ohovarat ze sa uleivam a ze ci tehu je nejaka prekazka aby som chodila do skoly atd..jaj tak som sa vytocila ako tu o nich pisem..a sorry garonka a vsetci z mimo ba a vychodu ..ale mame tam jednu taku jeb..vychodnarku..jaj ale ta je echt..jaj sak co chcem od takych co mamicky sponzoruju a jedina starost ich je skola

rogerka
31. jan 2010

veji, mne moja obvodna dovolila len penicilin, paralen sa vraj nesmie kvoli tomu paracetamolu. nedavaj soi radsej nic a zajtra zavolaj dokimu, ani tam nechod, az ked ti sam povie. teraz ide druha vlna chripky 😕

janinna11
31. jan 2010

Rogerka presne tak to aj ja chapem 🙂
Kocky ja uz tiez pomaly pojdem do hajan, este telefonujem s drahym a potom sup do postele, pa a dobru nocku, pohladte bruska 😉

lenocka84
31. jan 2010

este nespite?
ja som uz osprskana, nakremikovana, vonava, a je mi fajn

dugyna
31. jan 2010

rogi to bolo dobre ty ked nieco napises tak sa rehocem

veji paralen sa moze..ale iba ak su horucky ..pri zvysenej teplote len cajik a potit.. 😉

garonka dobru nocku 😉

rogerka
31. jan 2010

dobru noc garonka, uzi si to 😀

dugy, co studujes?

dugyna
31. jan 2010

inak kukam na tom prisababy a celkom tam maju sa mi zad v poho ceny..aspon postelne pradlo co kukam..tak za 9eur..lacnejsie som zatial nevidela..

lenocka84
31. jan 2010

dugy a pozerala si aj na mimibazar.sk? su tam aj nove veci, co mamicky ponukaju
a pekny vyber
skus aj tam

lusy dobru nocku

vejula
31. jan 2010

jj kočky, nejdem dávať nič kým nemusím. Ale idem už do postele ešte snad aj čosi počitam na tie skušky. Tak bru nocku a vdaka za rady 😉

dugyna
31. jan 2010

lenocka diky kuknem aj tam.. 😉
inak pocujte objavial som na tej stranke elktricku odsavacku ze je aj na baterky aj na siet a je vhodna na klasicke kojenecke flasky..a velmi fajn cena 47eur..a je tan napisane ze velmi ziadany produkt..celkom dobre vyzera..rozmyslam nad nou

rogi to na co tu najviac nadavate 😀 to studujem..a paralen sa v tehu moze..ak prevysi riziko teploty..pre rizikom babetka..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre