Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
27. feb 2010

som to prepla naspat a teraz som z toho na prasky. porodila nadherne prenadherne dievcatko a teraz uz si ju zoberu ti adoptivni. to je brutal. ma tam aj svojho chlapca, ktory tiez place, no totalne su rozciteni, ja nechapem preco daju na adopciu. prisaham, ja to nepochopim.

liv1
27. feb 2010

ja viem ze mas pravdu v tom ze ked je dievca nezrele a tak. ale vzdy ked som to niekedy videla, ta baba, aj jej chlapec boli z toho na prasky. 😕

lucy1990
27. feb 2010

Je to strasne...ale ja nepochopim dievcata, ktore idu na interupciu 🤐 aspon mu dala sancu zit...a nezabila to dietatko... 😔

lucy1990
27. feb 2010

Nevies, ci v tom nehraju rolu aj rodicia...

liv1
27. feb 2010

mozno. ale vyzerala to usporiadana rodinka. tak kto vie. robia z toho show, sa mi to nepaci ale tak co uz. 🙂
lucyyy pozri kolko je hodin ty si asi taky nocny vtacik ako ja 😀

lucy1990
27. feb 2010

😀 no ja som taka sovicka...ja si citam smutne pribehy mamiciek, ktorym zomrelo dietatko 😢 obcas aj pustim slzicku..

liv1
27. feb 2010

lucy prosim necitaj to. ja som sa tym potom velmi trapila ked som take citala. to je sebatyranie fakt.

lucy1990
27. feb 2010

Mas pravdu.... 😔

happy8051
27. feb 2010

lucy, liv ma pravdu, nie je dobre v tehotenstve taketo veci citat....

liv1
27. feb 2010

za chvilku budes citit kopkanie uvidis ako sa budes tesit 😉 inak vies co? od kedy som nase male videla na ultrazvuku jak sa tam hmyri, mava, sa s nim rozopravam kazdy den 😉 uplny cloviecik to je uz. a to vase musi byt este ooooovela vacsie 🙂

lucy1990
27. feb 2010

Ahoj happy, aj ty si nocny vtacik? 🙂 ja viem, uz som to zavrela..

lucy1990
27. feb 2010

No liv, nasa je uz velkacka 😀 uz ma asi 14 cm a v piatok ideme na 3D, tak sa straaasne tesim ze ju s mm budeme okukavat 😵 dufam, ze bude aktivna 🙂

liv1
27. feb 2010

14 cm od hlavicky po zadocek? no toto 😕 😵 super to je teda velkacka a v skutocnosti s nozickami este vacsia. od kedy sa vlastne robi to 3D? od toho 17teho tyzdna ako si ty teraz?
aktivna bude, neboj ju zobudia keby daco 😀 . teraz u dr ked som bola na NT a potrebovala ho zmerat, tak do neho dzubala tym ultrazvukom aby sa dobre otocilo, to bola taka sranda jak tam bolo jak na kolotoci 😀 😀

lucy1990
27. feb 2010

Nieee, CRL mame 10cm 😉 male 3D robia do 16 tt a velke niekedy v 24 tt aspon tam kde idem ja 😉

liv1
27. feb 2010

no co sa ja od teba nedozviem 😀 😀 . nechces aj ty nieco vediet? 😀 😀 😀 😀 😀

lucy1990
27. feb 2010

😀 😀 😀 daj, vzdy sa rada nieco nove dozviem 😀 😀 😀

liv1
27. feb 2010

to som chcela napisat ci sa aj ty nechces nieco spytat 😀 😀 😀 😀 😀 . ale nieco vymyslim a dam zajtra. teraz uz odpadavam od unavy, lucy bru nocku aj malinkej. 😉

lucy1990
27. feb 2010

Dobruuuu 😀 ja sa drhnem strasne..stale to blbe hrdlo boli 😠

liv1
27. feb 2010

ty si chora fakt? to som nevedela 😨 . tak sa rychlo vyliec a chod pekne spinkat ak sa da, to pomaha aby si sa rychlejsie vyliecila...

lucy1990
28. feb 2010

Ja som chora a hlavne blba, mala som ist vo stvrtok najneskor v piatok k doktorke, ale myslela som, ze to same prejde a este si nakoniec uzeniem nieco horsie 😒 idem teda do hajan, tak zajtra popiseme, dobruuuuuuuu 🙂

elko69
28. feb 2010

barbyes jeeeeeeeeeee to je mileeeeee..veru ja som nebola na snezienkach xy rokov...ale aspon ta prechadzka bola super vcera,konecne sa vycasilo a bolo krasne...nech uz j elen tak ako bolo vcera teda aj teplejsie este..

elko69
28. feb 2010

no tusim este vsetky hajate??ja som hore uz od hokeja kedze ma zobudili nasi ked povzbudzovali..hehe a manzel ten spi jak drevo,je po nocnej a rozkazal si urobit majonezovy salatik ze m atak dlho chut na ten moj tak musim ist varit teda :D

lenocka84
28. feb 2010

dobre raaanko
ako sa mame?

elko69
28. feb 2010

teraz dobre ale co bude poobede??asi zalomim jak hruska nezrela..hhe

lenocka84
28. feb 2010

prečo zalomis? si kuki hokej?
ja som sladko hajala, bo som vedela ze prehrame, rano som sa zobudila so slovami prehrali sme co? vsetci ze hej, a ja im nato no a nemohli ste radsej spat? 😀 😀 😀 😀

elko69
28. feb 2010

no ja by som aj rano spala ale mna zobudili nasi tym povzbudzovanim tak som si to zapla v izbe uz aj ja..ehhe ale citim ze som unavena teraz...

inak baby teraz pisem s kamosku co je uz v termine a ze mala vcera 4 hodiny kontrakcie ale teda presli nakoniec a ze jej strasne pomohlo to predychavanie a masaz co sa ucime na cviceni na ktore chodime pre tehulky,takze baby odporucam vrelo....

lenocka84
28. feb 2010

elko ty uz chodis na predporodny kurz?

elko69
28. feb 2010

to nieje predporodny kurz,len cvicenie pre tehulky a ta co predcvicuje je ucitelka na zdravotnej skole s touto specializaciou tak nam vzdy hovori o porode a cvicime dychanie a tych masazach pri kontrakciach...

lenocka84
28. feb 2010

aha, tak to mas nejaky iny kurz
nas to budu ucit na tom predporodnom,

elko69
28. feb 2010

no to jeobyc tehotenske cvicenie a teda vzdy je aj teoria.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre