Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
4. mar 2010

janinna, no mne doktorka na zaciatku zle odhadla termin a teraz ked sa robia tie vysetrenia na genetike moze byt ze budem mat zle vysledky, kedze tam sa dava presna velkost plodu a tyzden tehotnosti, a musi to byt dobre vypocitane ze inak to potom nesedi s vysledkami genetiky, tak doktorka mi povedala keby to bolo zle tak aj pojdem na tu amnio, podla mna radsej tam ist a byt kludnejsia ako kaslat na to, a inak ako si pisala teraz to uz je take normalne vysetrenie

jjana17
4. mar 2010

leni a to ste ako zistili ze je pocernejsia?

lenocka84
4. mar 2010

daj si do googlu mata337 a najde ti ju na pokeci

dulkagabulka
4. mar 2010

janinna vieš ake poruchy sa daju zistit z amniocentezy? A ktore nie? Čo si rozhodnuta urobit,ked budu vysledky nepriaznive?? Ak pri nepriaznivych vysledkoch si 100% presvedčena, že pojdeš na umele prerušenie tehu, tak chod...v opačnom pripade by som si to asi premyslela...predsa len je to zasah , nie je to až take štatdardne vyšetrenie...

lulu4
4. mar 2010

liv, janina: kazdy den sem chodim pozerat nedockavo a vy nic baby jedny, sa nehanbite, to akoze este nemate vysledky z Genetonu? Co tam tolko utajovania, co cakaaaaate?????? 😀

jjana17
4. mar 2010

leni,, no pozerala som to ale tie deti tie asi nie su jej, to mozu byt netere alebo tak ,,,,,ved ona musi mat okolo 18tky, ak nie menej,,,,

lenocka84
4. mar 2010

jani ale u nasich pocernejsich to nie je nic nove ze maju deti kym oni su detmi

liv1
4. mar 2010

baby hned dojdem variiiiiim 😀 😀

jjana17
4. mar 2010

leni, ved staci u nich aby sa na chalana pozreli a uz su tehu

garonka
4. mar 2010

liv aj ja som sa šuľala od smiechu a divim sa že tu temu neuzamkli a baby tam veselo prispievaju no som sa rehotala ako kôň a môj drahy či mi preskakuje 😀

liv1
4. mar 2010

leni to je dobre ze ides k tomu obvodakovi v utorok..
v 18 maju nase iste spoluobcanky pomaly vnucata 😀 😀

liv1
4. mar 2010

gari to ja sa tu obcas tak rehocem, a mm na mna kuka, a raz na mojasvadba.sk, ale to som vam uz pisala, bola alebo je tema vtipne priezviska. kedykolvek tam prides a citas narehoces sa strasne, je tam koooopa vymakanych prispevkov. a super je jak si tam baby zo seba vedia robit srandu. proste pecka 😀

garonka
4. mar 2010

ja mam tych indianov vyše hlavy, neustale som ich odhaňala ak som bola u lekarky a haluz tehotne sladke 15tky a každa so svojim milým neustale zaplňali čakareň, boli hluční a my tehule sme si nemali kde sadnuť, no kym som ja nerobila vratničku tak to bol koniec 😀

baby vam tu nechyba vefi? mne tie jej komentare tak chybaju 😀

happy8051
4. mar 2010

😀 😀 😀 tak idem vygooglit tu matu337.. myslim ze sa tu postarala o vseobecny rehot svojou temou... 😀 😀 😀

janinna11
4. mar 2010

Dulkagabulka, ja velmi dobre viem, ze je to zasah, dost sa o tom zaujimam a zvlast teraz, tak mi prosim nedavaj tolko otazok naraz, uz teraz je to pre mna stresujuce, ale verim, ze to bude dobre.
A okrem toho, nic nie je 100% a zvlast v medicine ako takej a biologii, na prirodu sme este mali pani.

Viem, ze si trosku z fachu, ale skus sa vzit do mojej situacie, alebo do koze dalsich zien, ktore nieco podobne prezivaju! Viem, ze vsetky poruchy sa z amnia zistit nedaju, to je to iste, ako to, ze screening ti nepovie, ci je mimco zdrave alebo postihnute, len je tu vacsie alebo mensie riziko... Su pripady, kedy sa so super vysledkami a minimalnym rizikom zene narodilo chore dietatko a aj naopak, pri vacsom riziku sa narodili uplne zdrave deticky...

jjana17
4. mar 2010

no podla mna dokonale zdvyhla naladu kazdemu 🙂

garonka
4. mar 2010

ale ste si všimli baby ona ani raz nezareagovala na príspevky len sa opytala a zmizla 😀 😀 😀

lulu4
4. mar 2010

janina: no co este nemate vysledky z Gentonu, hmmm? ja som zvedava 😀

liv1
4. mar 2010

dulkagabulka.

po tom co janka toto napisala som citala co si pisala. ja som nazoru ze iste veci tu netreba riesit. na to bud ip, alebo radsej ani nie, pripadne ina tema. janka ma pravdu... netreba sa stresovat viac, ako kazda v skutocnosti sme. teraz sa vytesujeme ze sme tehu, ze presiel prvy trimester no caka nas kopa dalsich vysetreni. ty mas 3 deti a tak urcite dobre vies o com hovorim. a vobec to nemyslim v zlom 😉 .

lulu4
4. mar 2010

garonka: a ako by uz len mohla zareagovat na to co jej tam vsetko baby popisali ale ja som tam tiez prispela s tym ze dlho sa tu nebudu smiat ze to adminky urcite zatrhnu a nic 😖

lucy1990
4. mar 2010

Ahojtee 🙂 co je nove s vefinkou? Hadam ju coskoro pustia 🙂

happy8051
4. mar 2010

to mi napadlo hned ako som presla prvych par stran tej temy... ze reakcia ziadna 🙂 a.. mozno este stale hlada odpoved a nechape, co sa tam vsetky rehoceme 😀

garonka
4. mar 2010

jaj bože ja by nikdy nešla na umele prerušenie tehu nakoľko ma v 12tt stresovali ak sa mi nepolepšia vysledky tak mam ratať s najhorším a koľko som sa po nociach do vankuša narevala aby bolo všetko oukej, a ten maly zazrak čo mam doma je niečo užasne ani sa mi nechce veriť že ho mam 🙂

liv1
4. mar 2010

luluuuuu ty zvedavec jeden. zajtra pojdeme mozno pozerat nejake dievcatkovske vecicky 😉 . ja s mm.

lulu4
4. mar 2010

mna do toho nic kocky s tou amniocentezou ale ze je to dost nebezpecne lebo ze vela zien pri tom odbere polodovej vody potratilo a hlavne prvorodicky... nechcem strasit len tolko co o tom viem a ked na to nemusim ist tak dobrovolne asi tazko... to len moj nazor, nechcem sa nikoho dotknut

liv1
4. mar 2010

gari prosiiiiiiim nechajme tu temu tak. 😉

garonka
4. mar 2010

lulu no presne lebo už nazov temy je napísany strašne , že geno 😀 😀 😀

možno i adminky sa zabavaju na príspevkoch 😀

garonka
4. mar 2010

liv jo ja som sa len vyjadrilaaaaaaaa, a tiež som zato nech sa tu nerozoberaju take veci, lepšie keď je tu sranda že jo?

jjana17
4. mar 2010

no podla mna urcite sa aj adminky rehocu

lulu4
4. mar 2010

liv: nemyslis vazne moj tip vysiel? juchuuuuu, supeeeer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre