Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lucy1990
7. mar 2010

Vsimam 🙂 asi sa baby venuju svojim polovickam 🙂

lenocka84
7. mar 2010

noo viacere spominali nejake tie rodinne oslavy narodeni, janefonda cestovala do AT, takze to bude asi aj tym

lucy1990
7. mar 2010

A ako si ty dneska travila den? 🙂

garonka
7. mar 2010

prišla som vas kuk a niet čo čítať 😀

lucy1990
7. mar 2010

Ahoj luci 🙂 co mas noveho?

lenocka84
7. mar 2010

caf lusy
sakked tu cely den nikto nie je?

lucy ja som doobeda lenosila, a poobede som sa vybrala za kamoskou na navstevu, jej dali smeny na hoteli v senci, na par dni, a dnes mala volno
tak sme boli na kafco, a potom biliard a stolny futbal

lucy1990
7. mar 2010

Leni, tak celkom prijemny den 😉 my sme boli u svokrovcov na obede, potom kavicka v avione a prechadzka v lese...a teraz pod perinou oddychujem 🙂

garonka
7. mar 2010

čaute babky

no ja som sama doma, maly haja od pol 7, drahy šiel odniesť moju maminu domov a aj kupiť malemu papučky lebo včera sme boli v tesku a kupili sme mu male, on normalne musí nosiť veci od 3 mesiacov 😅

leniiiiiii ty si mala dnes pestro 😵 skvely program 😵

lucy1990
7. mar 2010

Luci, ved je to riadny chlapisko 😵

garonka
7. mar 2010

lucka no to je, ale môj milovany poplietol ja som brala plienky a jemu vravím nech vezme tie modre papučky ale väčšie ale jasne, chlap nepočuva vôbec len jednym uchom dnu a druhym von a doma kukam že male papuče skoro ma trafil šľak
tak som ho pekne poslala do obchodu teraz 😀

a som zvedava na vahu koľko važime zajtra ideme k dokimu na krvičku ☹

lenocka84
7. mar 2010

lusy tak Tobi je riadny chlapisko 😉 😉 😉

lucy mi ideme knasim na buduci vikend na oslavu, otec aj dedo maju narodky
tak som zvedava

garonka
7. mar 2010

leni i ja chcem isť na oslavu niekam si vyraziť, no dnes som vybehla dvere kupiť 😀 mamina postražila maleho a ako odchadzala domov vraví malemu naj nabuduce nedrichme ale nech sa jej venuje, on cely čas ako tu bola mamina spal, akurat ho len okupala ja len asistujem 😀

šupnem ešte fotky maleho 😵

lucy1990
7. mar 2010

Fiiiha, som zvedava ako to Tobi zvladne ten odber...idem ja do vane, a ked tak sa este zastavim ak tu niekto bude 🙂

garonka
7. mar 2010

lucy a nieže sa utopiš 😀 ja som s veľkym bruchom vyvalila dvere v sprchovom kute 😀

lucy1990
7. mar 2010

Luci, ty si cislo 😀

lenocka84
7. mar 2010

babatka vraj spolupracuju pri odbere celkom fajn, kym su malicke

lusy cakam na fotky, som zvedava
tiez uz zacinam mat problemy v sprchovom kute

lucy neutop saaaa

garonka
7. mar 2010

leni no to je des nie?
ja som posledne mesiace vôbec sa nevedela prepchať tak som sa zasekla a kričala na draheho a on ako ma videl sa začal rehotať ja snim a tak som vyvalila dvere 😀
teraz mam v sprche aj protišmykovu podložku
no inač sprch.kut v tehu je dobra vec lebo do vane by som si nesadla to akoby som sa potom postavila 😀

už je fotoooo 😉

lenocka84
7. mar 2010

mne len vadi ze predsa vana ma okraj ze si mozes sadnut, a oholi nohy, co sa v kute neda
ale inak je lepsi kut

garonka
7. mar 2010

jaj presne presne na to holenie mam blbe spomienky v kute ani sadnuť no len stať a zohnuť ani nevravím že to bol veľky problem

no ja zapnem net a môj maly sa prebudza dufam, že ešte pospinka 😨

lenocka84
7. mar 2010

lusy presne tak, moj mm mi zacina nohy holit
no neva, chod sa malemu venovat, ja si idem lahnut k drahemu a kuk filmik
bo mu tu tukam pri filme a frfle,
zajtra sa ozyvame 🙂

lulu4
7. mar 2010

ahojte je tu niekto? nebola som tu cely vikend lebo ako som pisala este v piatok, prisla nam navsteva moji rodicia a stari rodicia a moja svokruska oslavovala 50tku tak sme boli vcera na velkej oslave, kde hrala ziva hudba, kopec jedla, pripadala som si ako na svadbe 😀 ale strasny hluk tam bol

garonka
7. mar 2010

leni aj tebe dobru nockuuuuuuuuuuu

my s Tobim hajame sami na veľkej posteli tak to bude noc som zvedava 😕

paaaaaaa

zazalienka
7. mar 2010

Luci si tu?

garonka
7. mar 2010

zazi no jasne ešte ano kym sa maly poriadne preberie 🙂

zazalienka
7. mar 2010

hehe, môj sa konečne uložil.. no tak ako? aký bol pôrod?

garonka
7. mar 2010

môj haja od pol 7 som zvedava kedy vstane lebo sa len mrví, otvara oči a zatvori ich zas
joj no dalo sa to zvladnuť, len ten deň po sekcii hruza, ako ma po 24hod postavili na nohy ledva som stala len som lapala dych tak som sedela na izbe na posteli a vahala ako ísť na wecko, tak som šla pomaly skrčena dopredu ako starenka bolesť príšerna ale ako mi doniesli na druhy deň maleho už som nevnímala že mi niečo je 😀
a dvihala som 4400g dieťa tak sa čudovali ako som sa raz dva vypiplala 😀
4 deň po sekcii sme šli domov 😵

aj ty si to zvladla v poho? jazva ťa sem tam neboli?

zazalienka
7. mar 2010

nie, jazva ma nebolí, začala som brušákovať predvčerom, lebo tá slanina mi lezie na nervy na bruchu a nezapnem ani jedny gate.. sekcia bola parádna, ja si nemôžem sťažovať, ten prvý deň bol síce sila, ale odkedy som stála na nohách tak bolo fain.. len z WC sa ťažko vstávalo.. a ešte horšie sadalo🙂)) a prvá sprcha po štyroch dňoch , to bolo na nezaplatenie..
ako mi doniesli malého tak som skočila jak srnka.. noo malého.. má 5.5 kg a narástol asi 10 cm.. je dlhý jak slíž..

garonka
8. mar 2010

zazi som ušla maly sa zobudil s takym revom len papať by chcel 😀
a tak sa musel vyrozpravať, usmievať sa zaspinkal po 3 hodinach 😅

mňa ta jazva sem tam zabolí hlavne, z toho ak mam dlhšie Tobiho na rukach a ak sa mam postaviť tak fuška je to riadna ale v poho 🙂
a nikdy nezabudnem ako ma primar zašíval ja som pozerala hore do svetla kde sa pekne odražalo čo robia tak som si videla ako spracuvavaju moju jazvu parada pohľad 🙂
a veru ani na prvy plač maleho to je užasny pocit 😵

zazalienka
8. mar 2010

poznám, Miško zistí že je hladný a v sekunde taký rev že sa steny otriasajú.. včera mal tiež nejaký nekľudný večer..

barbyes
8. mar 2010

Ahojte, čo máte nové? nechce sa mi to všetko čítať od piatku 😕 strašne veľa ste toho popísali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre