Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
15. júl 2009

kleopatris... sme v rovnakom týždni, takže zrejme budeme mať aj brušká podbné, ale jasné, že záleží aj od postavy... a s tým nočným, alebo skorým ranným vstávaním je to tiež rovnaké. 😝

andrejusa
15. júl 2009

pozerám, že aj termín máme podobný... kedy bolo počuť srdiečko bábatka u teba? lebo mne v 7tt. ešte nebolo a na ďalšiu kontrolu idem okolo 27.7

lucyy01
15. júl 2009

andrejusa srdiecko je u babätka pocut okolo toho 25tt, vidiet ho bit na utz by si mohla okolo 6-7tt 😉

andrejusa
15. júl 2009

nooo, veď to! a ja som ho ešte v 7tt nevidela a ani dr. Veeeľmi som z toho bola vyplašená, ale možno mi len zle vyrátal termín, alebo mal menej citlivé sono. Dúfam že pri ďalšej kontrole už bude všetko ok.

miroslava89
15. júl 2009

jej andrejusa ty uz mas nastavene tyzdne v pase🙂 este som si to nevsimla.. na dalsej kontrole uz uvidi bit srdiecko neboj sa🙂 bude vsetko v poriadku..

andrejusa
15. júl 2009

ahoooj, včera som špekulovala ako sa to robí a prišla som na to. 😀 a samé mi to vyrátalo v koľkátom som týždni.

majka212
15. júl 2009

ahojte!
mozem sa pridat? som po 1. IVF, no stale neviem, ci uspesno... v pond. som bola na utz, a dr. videla len dutinku, no plod este nie 😖 postrasila ma mimomater. Myslite, ze to je mozne? hcg my zatial pekne stupa, no dost sa bojim.. v piatok mam ist na dalsi utz...
inak priznaky mam ako vy... hlavne vecer ma pobolieva ako pred mrskou, trocha boli chrbat, mam citlive prsia...
som 4 tyz. od oplod., takze je to asi 6 tyz.tehu...

kleopatris
15. júl 2009

andrejusa ja ti ani neviem, ja som bola prvy krat u Dr. 29.6. a uz mi bilo, ale jak sme boli teraz 10.teho zase tak ho hladala nez ho nasla, ja som uz bola v tom, ze uz mimi nie je medzi nami...takze mozno ti uz bilo, len to nebolo az tak vidno...no a este mi aj minule podla UZV posunula termin porodu na 18.teho, takze mozno sme boli o par dni popredu jak ty, ale nejako v 7.mom by malo zacat bit, takze neboj, ked ti rastie brusko a musis chodit casto cikat, tak urcite je mimi ok 😵
a mas aj ine priznaky?

kleopatris
15. júl 2009

majka ja si myslim, ze ak bola vidno dutinka, tak by to nemalo byt mimomat., sak dutinka sa tvori, az ked je oplodnene vajicko v nej, nie?

andrejusa
15. júl 2009

no z toho som totálny debil ako sa to vyrátava... hlavne že viem ako je to u nás a ďalej to neriešim. Kde sa dá zistiť ako stúpa hcg? mne bolo takú malú fazuľku vidieť až v 7tt, dovtedy nič...a čo je IVF? a ináč prsia mám aj ja príšerne citlivé a rastú...

kleopatris
15. júl 2009

ja si myslim andreji, ze si mala asi neskor ovu, preto je mimi mladsie a nebolo este vidno, co malo byt. inak vraj konik ukazuje o tyzden viac...teda skoro vsetkym babam, mne vynimocne ukazuje spravne...

miroslava89
15. júl 2009

majka v 6tt. vidno casto len dutinku ale o paru tyzdnov sa vyvynie aj plod🙂 neboj bude vsetko dobre kym hcg neklesa tak je dobre 😵 drzim prsteky🙂

miroslava89
15. júl 2009

andrejusa ty si ale sikovna🙂 ako sa dnes mas ?🙂 nechce sa mi citat stranku dozadu ak si to nahodne pisala..

majka212
15. júl 2009

ivf je umele oplodnenie... prirodzene sa nedarilo....
inak ja som si tiez myslela, ze mimom. je len vtedy, ked hcg stupa, no na utz nic nevidno... no dr. ma vystrasila....
hcg sa zistuje v krvi.... mne ju brali uz tri krat

kleopatris
15. júl 2009

mne brali krv prvy krat minuly tyzden a nikto mi nepovedal jake mam HCG a ja som sa zabudla opytat ☹

miroslava89
15. júl 2009

andrejusa hcq z krvi🙂

zuziatko
15. júl 2009

Majka ja som sa dnes dozvedela, že hCG stúpa aj pri mimomater. Ale keď doktorka videla v maternici dutinku, tak by to asi mimomaternicové nemalo byť.

Neviem prečo tak doktori strašia. Ešte ani nevedia poriadne čo a ako, ale vystrašia človeka teda poriadne.

Držím palčeky, aby všetko bolo tak ako má 🙂 😉

andrejusa
15. júl 2009

mne ešte nebrali krv ani raz 😕 , neviete prečo? asi ešte len budú. Mám si na budúce len doniesť v skúmavke moč. Ináč dnes mi je docela fajn, boli sme v meste a bolo tam také otrasnééé teplo, že som ledva dýchala a doplazila sa domov. ináč možno aj mne dobre vyrátal týždne, lebo som mala nepravidelnú mršku.(31d)

andrejusa
15. júl 2009

mne tiež môj dr. povedal pár vecí, ktoré ma tiež hrozne vydesilo a potom ma tu baby ukľudnili a vysvetlili mi ako to chodí. Ja som si aj myslela že to hcq je z krvi, ale keď mi ju ešte nebrali, tak som myslela že aj inak.
Mirka... ty ináč ako dnes? pokračujú prípravičky na svadbičku? aj my to už máme za pár

zuziatko
15. júl 2009

Andrejusa hCG sa dá zistiť krvou - to je 100% výsledok na určenie tehotnosti. A potom testom močom.

andrejusa
15. júl 2009

kleopatris... zabudla som ti odpísať na tie ostatné príznaky. No mám, začalo mi dosť vecí smrdieť, nechutí mi sladké, som unavenejšia, rozladenejšia a tak. Ináč počula som, že keď je menej citlivé sono, tak nieje dobre vidieť srdienko, veď ja už to chápem, len vtedy ma to príšerne vystaršilo. Na budúce si pridám aj fotečku. Chcela som vložiť test s // , ale už tak vybledli, že by už neboli ani vidieť, tak som zatiaľ bez albumu.

majka212
15. júl 2009

zuziatko ja tiez neviem, preco ma tak strasi... dokonca sa vyjadrila, ze zatial ma do nemocnice neposle, ze sa uvidi v piatok... 😒 teraz iba stresujem, a mozno zbytocne... chodim k dr. do centra asist. reprodukcie, lebo tam to po ivf kontroluju.. no asi sa nahlasim aj u mojej gyndosky... ta vzdy vsetko vysvetli... a dr. v centre iba pozera do monitora, obcas pokruti hlavou, a ked sa nieco spytam, tak mi vacsinou odpovie - musite byt trpezliva... 😠

miroslava89
15. júl 2009

andrejusa asi tvoj dr. caka na to aby si bola vo vyssom tyzdni tehu... a termin tehu je vecsinou len orietacny babetka sa aj tak narodia ked budu chciet🙂

andrejusa
15. júl 2009

asi máš pravdu, ja som k nemu prišla dosť skoro. 😉

miroslava89
15. júl 2009

ja som bola u lekara v 6tt urobil mi sono a je moznost ze budem tehulka..
o tri tyzdne ked som sla za nim tak na uzv videl fazulky hned 2🙂 zobral mi krv- samozrejme ze bez mojho skolabovania to neslo a tyzden na to som to mala potvrdene na isto ze som tehulka🙂
uvidis co bude ked pojdes najblizsie🙂

miroslava89
15. júl 2009

zo mna bude mat zas dr. v piatok radost- idem na kontrolu, na sono ale aj na krv- ked mu tam zas skolabujem tak sa potesi 🙄

zuziatko
15. júl 2009

Majka ak sa môžem opýtať do ktorého centra chodíš ??

majka212
15. júl 2009

iscare... preco?

andrejusa
15. júl 2009

Ja som bola prvý krát na sono v 5tt., ale dr. si nebol istý či som na začiatku piateho, ale štvrtého, ešte nebolo vidieť nič, iba nejaké malé zmeny na maternici. A v 7tt malá fazulečka a hlúpa som si nedala vytlačiť prvý obrázok! to si skolabovala od radosti, či zo šoku?

zuziatko
15. júl 2009

No lebo by tam mali všetko pekne vysvetliť a nie stále sa na všetko pýtať.

Majka sme na tom rovnako. Ja som bola v pondelok na sone a bola dutinka 2mm, ale bola v maternici. Nebolo vidno viac, ale mňa doktor mimomater. nestrašil.
V pondelok idem na kontrolné sono.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre