Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pipinka82
13. júl 2009

baby veru nedavkujete sa ibalginom... len ked je bolest neznesitelna dajte si len paralen, ale fakt nevyhnutnej situacii 😉 ja som trpela 3 mesiace neznesitelnou bolestou krizou pocas tehu ale ja osobne nedala som si ani paralen musela som vydrzat a to porano ma manzel tahal vlastne zdvihal s postele ☹ co som sa nevedela ani sama posadit ☹ ale gzn.mi povedal ze to je normalne pocas tehu ale kazda to mame ine a ja som patrila asi medzi tie co to mali dost bolestive ale prezila som to 😀

aisha1011
13. júl 2009

ja uz asi tyzden trpim tym ze ma strasne boli v strede chrbatu..a nemozem zaspat aj ked osm unavena..

zazalienka
13. júl 2009

naozaj, setri sa a pockaj na lekara.. alebo sa objednaj skor, ked si urobis znova test..

aisha1011
13. júl 2009

fakt si pojdem ais kupit ten test...neivete mi pradit daky lepsi test a aj jeho cenu??.bo mala som z tesca ten PEPINO....takze neivem ci bol z tych kvalitnejsich..

pipinka82
13. júl 2009

ja som si upovala len v dmke vtedz stal okolo 130sk taky podlhovasty bol ale meno si nepametam.. 😅 ale ja si myslim ze vsetky su rovnake 😉

zazalienka
13. júl 2009

noo, kup si urcite v lekarni, rapidclear sa tusim vola a stoji okolo 4 €..

aisha1011
13. júl 2009

oki kuknem nieco ....spraivm a dam vediet..🙂dakuejm baby ste zlate 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zazalienka
13. júl 2009

tak dobru noc..

aisha1011
13. júl 2009

aj tebe 🙂 🙂 🙂 teda vam vsetkym 😲 😲 😲 😲 🙂 🙂 🙂 🙂

nycanka
13. júl 2009

ahojte, ja som sa dnes dozvedela, ze som tehotna.... preto by som sa vas chcela spytat, ci mi viete poradit, co si kupit, ake pripravky zacat uzivat, aby sa plod spravne a zdravo vyvijal.... moc vam dakujem za typy a napady....

miroslava89
14. júl 2009

dobre ranko🙂ach tobol vcerajsi den😀.. vecer grilovacka- moja mama sa rozplyvala od stastia, otec davala mojm upriatelovi "uzitocne" rady, svokra pozerala na nas ako na vrahov a gol vsetkemu davala moja mala neterka- ze ked mne sa nedovolia vydat za uja Maťka tak si ho vezme ona 😅 😀 -kam na to tie deti chodia?...

inac vsimla som si tu nove tvare🙂 gratulujem k tehulkovaniu🙂

sixtine
14. júl 2009

Ahojte, som v 5tt, k lekarovi som objednana az buduci tyzden. Som tehotna prvy krat, tak som trochu vyplasena Som trochu nervozna, lebo aj ked 3 testy boli pozitivne, okrem castejsieho cikania a bolesti ako pri MS, nemam ziadne typicke priznaky - vobec mi nie je zle, nestmavli mi prsia, ani nic podobne.Chcela som sa opytat, ako to bolo u Vas. Je ok, ked nemam ziadne tehotenske nevolnosti?

monika131
14. júl 2009

sixtine - nie každej žene musí byť hneď zle, a hneď jej stmavnú bradavky a má typické tehu príznaky. Ja som napríklad počas prvého trimestra vôbec nezvracala, vôbec mi nebolo zle, iba mi začali troška prekážať sladké vône a začala som jesť viac mäsových výrobkov.
A poviem Ti pravdu, že stmavnutie bradaviek som si všimla až pred nedávnom. A to mám už polovicu tehu za sebou.
Takže žiaden stres. Možno Ti nebude zle vôbec, buď rada, poviem Ti, že je to celkom príjemné. Uvidíš, že bude všetko v poriadku. 😀

luka04
14. júl 2009

sixtine... pridavam sa aj ja, takisto mi vobec nebolo zle, ani raz som nevracala..akurat som mavala z rana nechutenstvo, nic mi nevedelo prist na chut papat..okolo obeda sa to zmiernilo...mne akurat zacalo okolo 10tt vsetko smrdiet 😀 hlavne avivaz, ktoru som dovtedy milovala, som nemohla ani citit..ale aj to sa uz vytratilo...teraz keby nemam velky koltlik pred sebou a nebyvam unavena, ani nejak extra necitim, ze som tehotna 🙂 vsetko chce cas, co ma prist pride...ked si z tych co budu vracat, tak ta to neminie...a mozno nic...kazdy organizmus to zvlada po svojom...a bradavky mi stmavli aj sa zvecsili, ale az okolo 16tt.....drzim palceky a uzivaj si to

miroslava89
14. júl 2009

sixtine mne zacalo byt zle az niekedy v 7-8tyzdni.. a niektorym tehulkam nebyva zle vobec..nech ta to netrapi🙂

jespera
14. júl 2009

Ahojte,,
Nycanka - ja som v prvom trimestri brala baby plan, a teraz som si kupila maternu. Doktorka mi odporucala v druhom trimestri femibilion - alebo tak nejako sa to vola, ale bol dost drahy, tak som ho nekupovala. V lekarni mi vraveli ze je to podstate jedno, vsetky su zhruba na rovnakom prinicipe, len iny vyrobca - ina znacka.

Sixtine - aj mne zacalo byt zle okolo siedmieho tyzdna, a prsia mi stmavli podstate okolo 12 tyzdna - aj trosku neprijemne popraskali :(. A mozno ti ani nebude zle, nie je to pravidlo. Ja som vracala fakt iba sem tam, chute sa mi nezmenili, akurat som teraz prestala jest sladke, a mala som kysle tyzdne - za kyslymi rybami som sa isla zblaznit 🙂. Hlavne si davaj pozor, ziadne namahanie, a presilovanie, vela oddychuj, mne sa zo zaciatku chcelo straaaasne stale spat, a pozor na bylinkove caje, ja som si kupila tehotensky v lekarni..Drzim palce.

qwixinka
14. júl 2009

ahojte pridam sa aj ja mne zatial tiez nie je zle len sem tam mam tu nechut. ale zvladam to dost dobre.

qwixinka
14. júl 2009

trosku blba otazka ale ma z vas niektore skusenosti so sexikom v tehulkovani

qwixinka
14. júl 2009

ahoj sixtine mne tiez nie je zle a dokonca ma tie iste bolesti ako pri MS a taktiez chodim casko cikat nic si z toho nerob. Doktorku co mam tak idem zmenit nerobila ziadne vysetrenia a som v 8tt tak som musela ist navstivit jednu znamu gynekol. ta mi urobila sono a chvala bohu je vsetko ok

kessiee
14. júl 2009

qwixi sexovat mozes bez starosti, teda pokial nie su nejake problemy a vyslovne ti to lekar nezakaze. aaa ak mam pravdu povedat, v 8tt ti nema velmi co vysetrovat, az na potvrdenie tehotenstva. odbery, a teda aj skriningove testy sa zacinaju robit tusim v tom 12tt - ak sa este dobre pamätam, dovtedy nic 😉

miroslava89
14. júl 2009

qwixinka o sexiku pocas tehu sa pisalo paru stran do zadu🙂- presne to iste som sa pytala predtym ja🙂

pokial ti to lekar nezakaze alebo nie si rizikova tehulka tak bez problemov mozes🙂 ked mas chut teda

qwixinka
14. júl 2009

mirka s priatelom sme skusali sexik ale po skonceni som mala dost krvi hned som bola u doktorky a vsetko bolo ok ale aj tak sa bojim a radsej to nerobim aj ked mame nato chut. tak ci nahodou aj ty si nemala takyto problem alebo niektora z vas

qwixinka
14. júl 2009

kessiee dikes moc ale aj tak co mam doktorku tak chcem zmenit nema dobru povest 😉

monika131
14. júl 2009

qwixinka my s manželínom sexujeme bez problémov. Pokiaľ nemáš nejaké nepríjemné bolesti počas alebo po sexe, tak je to vraj v poriadku.
Mojej kamarátke doktor sexík zakázal, pretože mala veľmi nízko placentu. Ale všetko sa jej upravilo a teraz je to už v pohode.
Krvácať si mohla aj z toho, že sa ti poranilo vnútro pošvy, ale neboj sa, keď doktorka povedala, že je to v poriadku, a tebe to nie je nepríjemné a nič ťa pri tom nebolí, tak smelo do toho.
Ja som niekde čítala, že keď žena s mužom sexujú počas tehulkovania, tak má vraj žena ľahší pôrod. Ale neviem či je to pravda, dozviem sa to v novembri. 😅

miroslava89
14. júl 2009
qwixinka
14. júl 2009

ahoj monika dik za skusenost a potom daj vediet ci si mala lahky porod 🙂

qwixinka
14. júl 2009

miska kukla som na tie stranky a bolo tam co citat 🙂 nasla som si vela veci tak s priatelom sa pokusime o dalsi pokus a dam vediet ako len dufam ze nebudem mat strach 😒

miroslava89
14. júl 2009

qwixinka- vyskusaj a ked sa nebude dat to nechate tak..aj ja som mala strach a prvych 14tyzdnov tehu sme vobec nesexovali az minule mi dievcata dodali trochu odvahy tak sme to skusili🙂

qwixinka
14. júl 2009

ja to skusim a nebudem mysliet nato co sa stalo naposledi 🙂

miroslava89
14. júl 2009

qwixinka ked ta aj lekar ubezpecil ze je vsetko v poriadku tak to skuste🙂 ak mas chut tak ju predsa nebudes potlacat🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre