Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mimi21mimi
28. apr 2010

a ja som mala este vitaminy calibrum... ale ked tak rozmyslam, to je asi iny kufrik .... 😉

elko69
28. apr 2010

co???no to teda peknu vahu mala a potom co mala malo plodovky alebo co?sak to 2 kg musela mat dokopy plodovku,placenu a aj prsia...

elko69
28. apr 2010

jjana no prezivam som jej hned volala a uz som pocula na tom hlase ze uz to na nu islo...juj uz sa bojim aj ja porodu pomaly

mirka12011
28. apr 2010

elko neviem ti povedat ale z porodky isla o 2kg lahsia ako mala povodnu vahu 😉

lulu4
28. apr 2010

ahoj elko, tak to drzim palce tvojej sestre, uvidis dnes uz bude mat malu kočku pri sebe 🙂 potom nam napis, vy ste si to so sestrou teda dobre naplanovali, rodit takto po sebe v ten isty rok 😀
a to kolko pribrala tvoja sestra nerozhoduje, mala moze mat aj cez 3 kg... ja sa zatial stale drzim na 4 kg navyse, z toho maly ma uz bez par gramov pol kila...

jjana17
28. apr 2010

elko ja sa ti ani necudujem , moja segra rodila ked som sa ja dozvedela ze som tehotna, tak si to vies predstavit, v pondelok v noci porodila a ja som v pondelok rano mala // pasiky,,,,,
ale mate to super ze je to ako tak narovnako, nam to so segrou vychadza tak, ze maly budu chodit spolu do skoly, takze to bude partia,,,

jjana17
28. apr 2010

mimi, no a ked som vyplnila tu karticku tak ze v porodke mi daju dalsi kufrik,,,no ved uvidim co v nom bude ked ho donesiem domov po poradni

elko69
28. apr 2010

miri aha tak to bola ten stastnejsi pripad ked dosla este o 2 kg lahsia ako pred otehotnenim....

lulu napisem urcite sa budem chcet pochvalit mojim krsnatkom 🙂 🙂 🙂 no ja som mala naposledy 7 kg na sebe a z toho 1883 g mal uz maly..hehe..no nase male ratolesti budu iba o mesiac a pol vekovo rozdielne....

jjana je to jaka haluz ked su sestry narovnako tehotne,ze??no mozno aj tie nase budu spolu chodit do skoly,no to bude ked bude triedna schodzka....ale aj kvoli tomu ze sa sapolu zahraju, a ze mozme s tymi nasimi sestrami vozit a delit sa o starosti a radosti..

jjana17
28. apr 2010

elko, no ved to je super, ako moj drobec ked sa narodi bude mat synovec 10 mesiacov, cize to bude taky dobry rozdiel, no ja ked som povedala segre ze som tehotna a bola este v porodke ta sa tak tesila velmi, ze to bude super, a jak je to dobre aj vecicky mi podavala po malom , a trosku som sa pri malom aj zaskolila,,,,xixi
a aj deckam bude veselsie, a obe mame chalanov, no tak si to vies predstavit ano to rodicko bude zaujimave to uz mame dohodnute ze tam budu chodit chlapi

elko69
28. apr 2010

no my mame dievcatko a chlapca takze nehrozi moc dedenie veci ale nevadi...ale tie hracky si budu brat urcite,to si viem uz teraz predstavit 🙂

jjana17
28. apr 2010

no nam to vyslo ze chlapcov, takze je to pre mna velmi velka pomoc, ale zase aj keby bolo dievcatko aj takych veci mame po neterke,,,,no to budu ini sibali,,,,a co tvoja sestra ma pri porode aj manzela?

elko69
28. apr 2010

no bude tam...sak aj ten moj bude musiet ist 🙂 hehe

elko69
28. apr 2010

aj vy budete mat baby manzelov pri sebe??

mimi21mimi
28. apr 2010

baby my to mame zasa tak, ze budeme mat so sestrou dievcatka - rozdiel bude cca 11 mesiacov. Oblecko by som ani nemusela kupovat, kebyze nechcem 🙂

mimi21mimi
28. apr 2010

elko, moj pri porode chce byt.... aj ked nemyslim, ze to zvladne :D

elko69
28. apr 2010

mimi takze uz sme tu tri co budu mat ich deti hned aj bratrancov a sestranice...je to dobre ked su v rodine tie deticky narovnako,aspon sa maju s kym hrat potom...

elko69
28. apr 2010

chlapi celkovo nezvladaju bolest ..hehe 🙂 my zeny sme odolnejsie,este ze neni rodenie potomstva na nasich muzoch lebo inak by sme uz davno vyhynuli vsetci 😀

jjana17
28. apr 2010

no ja som sa pytala manzela ci pojde k porodu a chce ist, a som aj rada ako budem tam mat oporu ,,,, a maximalne dostane 🙂 🙂 🙂
no ale ak ma to chyti ked bude v robote tak ho nebudem nahanat aby za mnou prisiel kedze pracuje v nitre co je od nasho mesta hodina autom, to by som trpla ci sa niekde nevysypal po ceste a to v ziadnom pripade nechcem,,,predsa to by mal nohu len na plyne a nervy no to si nechcem ani predstavit co by sa mohlo prihodit,,,
my ideme na buduci stvrtok prave na predporodnu pripravu spolu

mimi21mimi
28. apr 2010

Ja na ziadne pripravy na porod nechodim, lebo to nejako nestiham - som sice na PNke, ale poobedia chodim trenovat decka alebo na vystupenia a doobeda robim uctovnictvo a vsetko v domacnosti.... myslite, ze je to velmi potrebne?

jjana17
28. apr 2010

no pokial chces mat manzela pri porode tak by ste mali mat spolu jednu pripravu, tak mi to bolo povedane u doktorky, ze to aj razitko da ta sestricka do knizky ze tam bol aj taticko a potom sa to ukaze ked pojdem rodit,,,,,,ale to je u nas neviem ako v inych mestach a nemockach
neviem kamaratka tam uz raz bola na tej priprave a sa jej to lubilo, lebo ona ma strasne velky strach a ze ked to tak pocuvala tak trosku jej to odburalo ten strach

mimi21mimi
28. apr 2010

a to sa robi v nemocnici?

elko69
28. apr 2010

no jako moj mm si bere dovolenku par dni pred a po termine aby som ho mala poruke lebo on ked je v praci mobil nema pri sebe takze by som sa mu nedovolala...

jjana17
28. apr 2010

no u nas sa to aspon robi v nemocke, a kazdy stvrtok to mame a prvy stvrtok v mesiaci je vycleneny pre oteckov

elko69
28. apr 2010

ani my tu nemame v nemocke ziadnu predporodnu pripravu ale asi keby som to absolvovala tak by som si asi porod rozmyslela..hehe

mimi21mimi
28. apr 2010

no elko my sme jedna porodnica zrejme, tak si to nebudem zistovat 😀 ked vravis, ze tam nic take nie je....

jjana17
28. apr 2010

no moj si berie velku dovolenku ked porodim aby mi pomohol na zaciatku,,,,ja sa mu sice dovolama ale nechcem to riskovat ze sa mu stane nieco na ceste,
tak len dufam ze ma to chyti ked bude doma 🙂 🙂 🙂

elko69
28. apr 2010

mimi nepocula som o tom teda zatial,myslim ze nejaky taky kurz v TT by mohol byt ale neviem ci v tom materskom centre take nieco nieje,alebo kde...niesom si ista...

elko69
28. apr 2010

jjana aj on ma nahlasenu 2 tyzdnovu...

jjana17
28. apr 2010

ved sa skuste na to popytat mozno robia niekde tu pripravu, ako ked ju robia v nasom meste co je velke asi ako 5 korunacka tak to musia uz vsade 🙂 🙂 🙂 🙂

jjana17
28. apr 2010

no on si musi zo zakona vycerpat v kuse 3 tyzdne tak to maju nariadene statom takze mne to aj vyhovuje ze mi bude prve tyzdne po ruke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre