Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
24. máj 2010

@barbyes ja ju nezmývam, len si utriem do plienky 😅

lulu4
24. máj 2010

janina11: poslala som ti IP tak citaj 🙂

lulu4
24. máj 2010

@vefi89 takze mirka je zase na CTG, fuuu ona je tam uz ako na hodinach klavira, tak hadam to je dobre, ved uvidime co napise... ale uz sa jej to tiez krati... ale ta Jane mi vrta v hlave, dnes tu vobec nie je, zeby ju to v noci konecne chytilo?

lulu4
24. máj 2010

@lulu4 takze staci ked pre maleho kupim nejake detske mydielko, alebo aj ten olejcek Aviril a tuto masticku proti zapareninam a to staci nie? a potom jasne, ze plienky a tie vlhcene utierky na ritku a este aj tie vatove tycinky su take nejake hrubsie pre deti som videla minule v drogerke vies co su to zac?

lulu4
24. máj 2010

@vefi89 takze staci ked pre maleho kupim nejake detske mydielko, alebo aj ten olejcek Aviril a tuto masticku proti zapareninam a to staci nie? a potom jasne, ze plienky a tie vlhcene utierky na ritku a este aj tie vatove tycinky su take nejake hrubsie pre deti som videla minule v drogerke vies co su to zac?

elko69
24. máj 2010

@anic1 uz som ti napisala IP alebo je este jedna varianta ze si nezazmluvnis nikoho a jednoducho ked prides na poradnu tak ta vysetri ten dr. ktory bude mat sluzbu a teda porodi ta tiez ten dr. ktory bude mat zrovna vtedy sluzbu a mozes chytit aj dobreho dr. znameho a mozno aj draheho ale mozes chytit aj niekoho o kom si nepocula nic dobre..je to na tebe...a ty nechodievas cvicit pre tehulky niekam tu v TT?

lulu4
24. máj 2010

@lutsine no to je ozaj smutna sprava, a nemal vela rokov, to bude mat jeho rodina tazke, bohvie co sa mu stalo ☹

elko69
24. máj 2010

ahojte ostatne tehulky,ako sa mame??ja mam dnes za sebou uz vyter na streptokoka uz len tyzden pockat na vysledky a uz zajtra idem na prvu poradnu do porodnice tak nam drzte palceky prosim...
neviete co je s jane?mozno ze uz sa na svet vypytala jej laska malinka????

lulu4
24. máj 2010

@elko69 ved sme si s Vefi pisali ze nevieme co je s Jane, ze mozno uz aj v noci rodila ked tu nie je, uvidime... Mirka je v nemocke na CTG zas...na zajtra ti budem drzat palceky, potom nam napis svoje dojmy prve z nemocky, a ides k zazmluvnenemu lekarovi? ten vyter sa robi ako posledne vysetrenie u svojej gynekologicky?

elko69
24. máj 2010

no to som maminu moju tou spravou o Mukovi nepotesila,to bol jej oblubenec...

elko69
24. máj 2010

@lulu4 no uvidime ci sa nam coskor ozve alebo nie...Mirka je v nemocnici zase?no povedzme ze idem k dohodnutemu dr. nie uplne zazmluvnenemu 🙂 no to vysetrenie by mali robit zevraj uz v nemocnici ale ze teraz nestihaju tak mi to robil moj gynekolog a o tyzden si musim pre vysledky aby to ten dr. v nemocnici videl...

jjana17
24. máj 2010

Tak to by bolo pekne keby jane uz mala malinku pri sebe,,,no uz sa to rozbieha pomalicky dalsia etapa tehuliek

garonka
24. máj 2010

@vefi89 ešte si tu mojaaa?

vefi89
24. máj 2010

@lulu4 švagriná má tie hrubšie vatové tyčinky, ja používam normálne. .....ak dobre myslím, tak asi kvôli tomu, aby si sa dieťatku nedostala oríliš hlboko do uška

vefi89
24. máj 2010

@garonka hej ale neviem dokedy, už dlho búva

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 si si mala laskat vedla miska a trosku si aj ty oddychnut

garonka
24. máj 2010

@vefi89 a jak dlho ti hajaaaaaaaa? my len pol hodinku ale vyzera to nakratko 😅 lebo spinkal celu noc 😀

vefi89
24. máj 2010

@jjana17 nemôžem to robiť, lebo to potom nespí.....neviem akoby bol naprogramovaný, že mi spať nedá 😀 😀

vefi89
24. máj 2010

@garonka mi ani cez deň ani v noci poriadne. no hodinku už spí....ale takú trhanú...keď mu vypadne cumel tak vreští, potom rýchlo mu ho dať a čičíkať a stále to isté do kola

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 no ved lahnut si pri neho az ked spinka,,,a trosku obdalec
ci on nespava v postielke ale vo vasej

vefi89
24. máj 2010

@jjana17 vo svojej spáva, no ale to by si musela byť pri tom...keď spinká a lahnem si,tak v tú ranu je hore...ako naschvál

garonka
24. máj 2010

@vefi89 s tym cumľom mame i my ak ho nema v puse reeeeeeeev a to ja nebudem furt ku nemu lietať joj
aky davaš cumlík? my mame MAM

vefi89
24. máj 2010

@garonka ja mám canpol 😝 to ako cvičená opička 😀

garonka
24. máj 2010

@vefi89 a to kde dostať kupiť? ale cumeľ je okruhly ako cecka? lebo my iny nechcem napr. tie NUK nie lebo tie su zrezane

vefi89
24. máj 2010

@garonka aj mi len taký okrúhly. ja som to kúpila v remesle, ale myslím aj v lekárni ich majú

jjana17
24. máj 2010

@vefi89 tak to uz ano, tak to je misko poriadny sinter,,,tak to mas fakt na seba velmi malo casu

elko69
24. máj 2010

jeeeeeeeeee baby aj ja sa uz tesim kedy budem mat take starosti s babetkom ako vy...sa mi to teraz zda jak vecnost vsetko..

garonka
24. máj 2010

@vefi89 no a vodu mi konečne pije fľašou ale takisto musí byť cumlík okruhly ale MAM

už sme horeeeeeeeeeeee smetiari nas zobudili dokeluuuuuu 😠 😠 😠

jjana17
24. máj 2010

@elko69 aj ty mas ten pocit ze tych 9 mesiacov je strasne dlha doba,,,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre