Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
18. jún 2010

@lulu4 lucka a keby si sa sla spytat do lekarne na nejake prehanadlo aj pre tehulky, ved to si takto nemozes nechat, to su strasne bolesti

maminakatka
18. jún 2010

@lulu4 tak s tou stolicou mam problemy aj ja ☹ na zachode su aj slzicky obcas 😖 ...kamoska mi poradila ,ze sa mam spytat doktora na probiotika,nech mi vypise ,tak v stredu idem do poradne a opytam sa ...potom ti dam vediet ,ze co a ako ...ja som vcera zase zvracala ,ale neskutocne ,aj dnes mi je zle ..ani neviem uz z coho to mam ,ci zo zahy ,alebo ...,? hroza ,uz nech je tu maly ,lebo nechcem sa uz stazovat ,ale ja budem mat skor z tohot celeho traumu ako radost ...lubim svojho chlapceka ,ale dokaze ma velmi potrapit 😠

lulu4
18. jún 2010

@jjana17 no praveze mam aj taku blbost neviem ako sa to vola ale je to taka biela bezfarebna tekutina vo flasticke z lekarne este zo zaciatku tehu, to mi dala gyndoska ked som na zaciatku s tym mala problem, ze to dava kazdej druhej tehulke... no tak som si vecer dala to sa vypije normalne odmerka ako ked uzivas sirup proti kaslu a aj tak nic.. tak ja uz nechapem ako sa mi tam tie creva zablokovali.. tak cakam ze mi to uz hadam nieco spusti... dufam, ze ma to chyti akurat po ceste vecer ked budeme cestovat 😖 akurat som Vladkovi objednala takeho toho maznacika pritulneho z netu tak sa mi to paci a je to dobre pre malinke deticky, ti poslem link: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6563537&tab=6 ja som mu tu zebru zobrala ta je rozkosna 😀

zuzumajko
18. jún 2010

@maminkakatka @lulu4 mne inak na stolicu velmi ale velmi pomaha jest vela polievok, baby. Ja som mavala rpoblemy rpedtym, ale teraz uz vobec. Napriklad zjem viac polievky ako druheho (ak sa do mna neico dostane) a fakt skuste take veci ako broskyne, susene slivky. Nejedzte banany, lebo tie praveze robia stolicu tvrdou...tot moje rady, ktore som sa ja naucila ked bolo mne najhorsie 🙂

pepppe
18. jún 2010

@dugyna ahoj,ese mam jednu otazocku minule mi bral dr,nejaky vyter a dnes mi dala sestricka vysledky vraj som pozitivna na streptokoky,,,nevies ci je to moc zle???netvarila sa tak sice 😒

maminakatka
18. jún 2010

@zuzumajko ja papam strasne vela polievok kazdy den ,ani tie slivky nepomahaju a co je najhorsie ,ze hanba-nehanba vcera mi este aj zlata zila visla z tlacenia ☹ mala som s tym probelmy aj predtym ,ale teraz to je horor ☹

garonka
18. jún 2010

@pepppe to neva pri pôrode naordinuju antibiotika 😉

zuzumajko
18. jún 2010

@pepppe a na ktore streptokoky? aj mne ansli nalez (moj imunolog v moci) ale este som to neriesila. Mam odovzdat 3 flasticky mocu mojmu obvodnemu, uz som mu kvoli tomu aj volala. Povedal, ze ked cakam babo je dolezite vediet aky typ streptokoka mam. lebo ak by to boli tie typu B, tak tie sa nachadzaju v mocovom ustrojenstve a aj v porodnych cestach. To sa potom preliecuje priamo pred porodom mi povedal moj doki, aby babo mohlo ist porodnymi cestami, alebo sa to riesi tak, ze matka odrodi cisarskym rezom. Tot zatial vsetko co viem 🙂 ake nasli tebe?

lulu4
18. jún 2010

@maminakatka ok Kati daj mi potom vediet co ti dokina povie... no ved to ja som na tom tak isto, lubim svojho synceka z celeho srdiecka som stastna ze ho mam v brusku ale ako pises niekedy potrapi ako slak... a teraz tie noci, hroza, musim potom cez den dospavat.... a s tou stolicou tiez ziadna vyhra.. no esteze nezvraciam vobec vobec ani raz za cele tehu to som velmi stastna.. a nechapem z coho si to mohla mat mozno aj zo zahy. lebo aj dnes po ranajkach sa mi vratila do krku taka kyselina ze som myslela ze budem utekat na wc ale potom uz bolo dobre... a to ja teda nemavam...
uz to dobojujeme statocne do konca..

zuzumajko
18. jún 2010

@maminakatka kokso, to ma mrzi 😒 to uz je asi fakt zle. Prehanadla si skusala? Alebo si sprav Ratatouille, to je dobre jedlo na prehanadlo. Vycisti organizmus. Ja som to varila 2x, vzdy v piatok a celu sobotu som behala 😀

lulu4
18. jún 2010

@pepppe na to tu uz tusim elko odpovedala dugyna raz ale nepamatam si presne ze keby si mala tie streptokotky pozitivne a ides rodit ze ti nasadia nejake lieky aby sa nenakazilo babo alebo nieco take... ale ze to nie je nic vazne lebo vedia ako na to.... ale to len tak co som zachytila takze na mna v tomto nedaj aby som ta nevystresovala... radsej nech ti Dugy odpovie, nas odbornik a radca 😀

jjana17
18. jún 2010

@lulu4 jej to je chutne
no ved uvidis, ja som po zeleze nebola 2 dni na wc a uz som mala slzy v ociach co take krce som mala

maminakatka
18. jún 2010

@lulu4 jasne dam urcite vediet ,ze co mi povedal ....ja som uz aj plakala ,ze som urcite zla mama ,ked stale len nadavam ...ale od zaciatku tehu mam stale nieco ,zvracala som ,potom caste zapaly ,potom ma potrapil zub mudrosti spojeny so zapalom dasien ,zaha ma pali ,ale nenormalne ,spim po sediacky a rano si necitim krk-ak vobec nieco spim ...dnes som hore od 4:30 a to som zaspala asi o 1 v noci ☹ .....uz nech dobojujeme ,ale zavidim babam ,ktore maju cele tehotenstvo uplne kludne bez poroblemov....

liv1
18. jún 2010

@lulu4 ak naozaj chces sa z toho celkom dostat, alebo si aspon pomoc, je potrebny komplex vsetkych tych veci ktore pisu baby. nielen sposob ako ist na.., ale co urobit a jest aby to islo lahsie. uplne by si mala vylucic cokoladu, pecivo a chlieb len celozrnny jest , vela ovocia, zeleniny, nie banany, polievky to ma zuzumajko pravdu, hlavne zeleninove, a komplet cela strava taka lahka, zdrava, najradsej nic co naduva a nic co zhustuje... a potom rano cely pohar teplej vody nalacno. plus prechadzky, pohyb, probiotika, a vsetko to co baby popisali. no a potom najlepsie vzdy kazdy den v rovnaky cas ist ak sa da...

inak baby neuveritelnu vec mi poradila kamoska co jej povedala dr v tehotenstve, ze sadnete si na WC, rozkrocite nohy, hore na spicky, uplne sa vystriete pritom, a ide to o moc lahsie. neuveritelne, ale je to tak! pomaha to velmi 😉

maminakatka
18. jún 2010

@zuzumajko no skusim ci mi vypise tie probiotika,lebo to je strasne uz ☹

jjana17
18. jún 2010

@pepppe ahoj mne brali tento ster v stredu,,,,,,,
aj segra ked bola tehu mala to pozitivne a dali jej take tabletky na vkladanie a ono sa to prelieci,
streptokoka ma skoro kazdy 2 clovek, mamina ani nevedela a mala streptokoka v hrdle a ze zlateho,,tak sme sa smiali,
ja som tiez zvedava co mi povie v pondelok ked budem mat vysledky

lulu4
18. jún 2010

@jjana17 aj mne to velmi padlo do oka a je to dobra hracka deti to maju velmi radi.. aspon co mi kamosky hovorili co ich deti mali.... tak sa tesim ked to pride... a vcera som v carrefoure kupila za 2 Eura taku tu natahovaciu hrkalku na kocik a teraz som to skusila pripnut na autosedacku a aj tam to drzi tak sa vytesujem a to bola ozaj smiesna cena lebo boli 50% zlavy 😀 no s tou stolicou len cakat a cakat kym ma neroztrhne ale nechcem tlacit moc aby sa mi nestalo to co pise maminakatka, ze jej zlata zila vyliezla... juuj to uz musi byt neprijemne velmi

jjana17
18. jún 2010

@maminakatka skusala si si na tu kyselinu dat sodu bikarbonu aj ja mavam taku kyselinu ze az hrdlo ma pali,,ale toto mi zaberie vzdy , lyzicka kavova a zapit cistou vodou,,potom si par krat grgnem jak prasiatko a je to oki

jjana17
18. jún 2010

@lulu4 no ja by som to riskla este ist za lekarnikom nejakym sa spytat,,,,,,ono predsa take stavy nie su prijemne,,,,

lulu4
18. jún 2010

@liv1 si zlata, ze si mi napisala aj ty ohladne mojho problemu ale ono je to tak, ze toto vsetko skusam... nejem tazke, mastne jedla, banany a pod... rano si dam vzdy pohar vlaznej vody... jem ovocie, jogurty... nic tazke...activiu, acidko a podobne, susene slivky... a vidis aj tak mam uz 2 den z nicoho nic problem ale zevraj toto pri chlapcekoch byva castejsie... tak kazda mame nieco pri babach sa zase zevraj viacej zvracia pocas tehu.. tak zvladneme... nieco to uz vyprovokovat musi... len niekedy ani tieto rady su na nic ked si organizmus robi co chce.. ved som si dala vecer aj to co mi na to predpisala dokina este na zaciatku tehu taku gebuzinku sladku z lekarne co sa uziva ako sirup od kasla a vidis.. este si to dam aj dnes....

maminakatka
18. jún 2010

@lulu4 tak ver mi ta zlata zila je neprijemna vec ,som musela do teplej vody,aby sa vtiahla ☹ trapne ,ale pomohlo mi to ...a ked som konecne na tom wcku nieco vytlacila este aj krv som mala na papieri -kurnik sopa ...a to jem ako krava vsetko co by ma malo skor prehnat 😠

maminakatka
18. jún 2010

@jjana17 skusam aj to ,zaberie cca na hodinku -dve ☹ a potom znova tlaci hore vsetko .... 😢

lulu4
18. jún 2010

@maminakatka juuj no ty si si dost odtrpela teda.. to ako mne byvavalo na zaciatku zle ale tak nevolno skor a musela som castejsie jest lebo inak by som asi odpadla ale inak nezvracala som za cele tehu ani raz, klop klop.. teraz za posledne tyzdne sa mi ta kyselina vratila do krku asi tri krat inak to nemam pravidelne a so zubmi som bola pocas tehu 2x raz sa mi zlomilo zo stolicky tak mi to vytiahol len tak lebo uz to drzalo na kusocku a inak tam ostal ten zub, doriesime po tehu hlavne ze neboli a druhy co som bola tusim 2 tyzdne dozadu co mi to dasno opuchlo velmi... inak sa to da... vzdy si poviem ze moze byt aj horsie a ze niektore baby to maju teda ozaj sakra horsie...

jjana17
18. jún 2010

@maminakatka no to aj mne niekedy aj 3x za noc davam ,,,,,,to mam taky ritual ist na wc potom do kuchyne sa sodu

liv1
18. jún 2010

@lulu4 jaj no tak to som nevedela ze to takto vsetko dodrziavas. hmm nech uz rychlo nieco najdes, co pomaha.. 😉
@maminakatka prepac ze sa do toho miesam, ale len pre istotu neviem ci vies ze pri zlatej zile sa nesmie tlacit... neviem teda co v pripade ze nic nezabera, ale toto viem ze ani ludia co s tym zatial nemaju problem by nemali tlacit velmi aby sa to nevytvorilo...
no a ked pises o tych problemoch vseobecne, aj ja teda v dobrom zavidim babam ktore si tym tehotenstvom preletia bez problemov, este aj so sirokym usmevom. no nie ze by som nebola vysmiata, ale bolo viac veci ktore ma tiez dost prekvapili podobne ako teba.

maminakatka
18. jún 2010

@lulu4 ja som zo zaciatku zvracala von vsetko ,aj vodu ...na zachode som bola viac ako v ktorejkolvek inej izbe ☹ ten zub mi rastol ako napotvoru prave v tehu a zapal dasien vznikol ,tak som nejdela len kasicky ,lebo to sakra bolelo ...nevedeli so mnou ani nic robit nakolko som tehotna ☹a zaha -to bud rada ,ak pali tak malo je to fajn ,mna uz pali nonstop ale neskutocne ....v noci nespim ...chlapcov je vraj tazsie vynosit tak neviem .......Samkovi raz porozpravam ako vytrapil maminku

zuzumajko
18. jún 2010
lulu4
18. jún 2010

@liv1 no ved to, nevadi ale som rada ze si mi chcela pomoct, ved kazda dobra rada sa ceni... dakujem 😵

pepppe
18. jún 2010

@garonka
@jjana17
@lulu4 jaj dakujem babenky,,ja som sa uz zlakla,,ale tak sestricka nevyzerala nejako vystrasene,,,,fuu ste ma strasne potesili,ste zlate dakujem pekne 😉 😉 😉 😉
@zuzumajko ja by som ti povedala,na aky ale nechce sa mi ist kuk do knizky,,len viem ze sa tieto testy robia v 36tt aswpon v knizke to je tak naznacene,,, 🙂

maminakatka
18. jún 2010

@liv1 viem ,ale mna uz tlacilo na to wcko som sa aj potesila ,lebo som mala problem aj s vetrami ...a ked som uz zacala tlacit ,ze nieco konecnce vypadne ,tak vypadla ,ale ta blba zila ☹ hroza

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre