Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
8. júl 2010

@jjana17 co citam tak ta tvoja doktorka je riadne slahnuta ....blba takto ta strasit ,rit by som jej nakopala ...

jjana17
9. júl 2010

maminakatka@mi hovor kati,podla mna ma doktor povzbudit hladat tie naj riesenia a na to co sa moze stat keby...tak ani pacientke nehovorit.tak potom ze tam mam stale tlak vysoly!¡.
Vcera som si isla s mm pre kartu.a sestricka hned ja vam kartu do ruky nedam,najskor jej mam doniest potvrdenie ze ma druha dr.berie do starostlivosti a nasledne oni maju 2 tyzdne na to aby kartu poslali danemu doktorovi!to aj porodim.tak este ze ta nova ma uz na dalsiu poradnu berie k sebe ze k tejto nemusim ist.to by mi iny masaker urobila si myslim.ci by ma vobec vysetrila

tadotami
9. júl 2010

ahojte kocandy.

jjana17
9. júl 2010

@tadotami ahoj mati ako

janefonda
9. júl 2010

Ahojte

@jjana17 No konečne si vymenila tu dokinu. To čo tu píšeš už celé tehu, aká je, nerobí všetky testy kedy má a ešte u nej musíš aj toľko vždy čakať... No dúfam, že teraz už máš správnu voľbu 😉

jjana17
9. júl 2010

@janefonda no teraz budem mat doki co robi priamo na porodnici

tadotami
9. júl 2010

@jjana17 ako vzdy.klasika,tlaky jak svina a skutek utek.uz ani nemyslim na to ze by som tento rok rodila.no a peppe je na tom rovnako.idem dnes k tomu chirurgovi a peppe je na rizikovke.mozno sa tam este aj stretneme.musim im ten papier zaniest s rozhodnutim.

jjana17
9. júl 2010

@tadotami naco ides k chirurgovi , nie som v obraze, no ja mam taky tlak v brusku sem tam na konecnik, tak mozno sa to pomalicky rozbieha, dala som si sprchu, oholila nohy este idem poprate pradlo si nachystat naspat do tasky a mozme ist

tadotami
9. júl 2010

@jjana17 jani a kam chces ist?to zase ja som neni v obraze.

jjana17
9. júl 2010

@tadotami no rodit 😀 😀 😀 😀

zuzumajko
9. júl 2010

@jjana17 @tadotami baby vy uz by ste mali mat ten porod taky lahky!! normalne si to zasluzite podla mna..ze sup sup 2x potlacite, ziadne bolesti a babo je pri vas. Lebo akoze v takychto horucavach s vasimi bruskami - fakt klobuk dole. Takze im pekne dohovorte nech uz vylezu, aby sme ich mohli popozerat ako vyzeraju babatka zlate 😀 a samozrejme, aby sme vam mohli zavidiet ze uz ich mate pri sebe 😅 😀 ako sa citite inak? 🙂

jjana17
9. júl 2010

@zuzumajko ja lezim na posteli a je mi skvele 😀 😀 😀 😀
som sa okupkala nohy si oholila juj jak novy clovek

zuzumajko
9. júl 2010

@jjana17 jani zavidim 😀 ja lezim v robote a je mi nagrc 😀 no, lezim...tak polosedolezim 😀 takze ty uz si nachystana a snazis sa babu povedat, ze uz je nacase, uz nech ide..vsugeruj mu to dako 😀

lulu4
9. júl 2010

ahojte kočky ako travite dnesny den?

jjana17
9. júl 2010

@zuzumajko no nachystane je vsetko, ale v pondelok mame ist na poradnu k novej dokine tak nech vydrzi este do tedy este si spravime s tatikom pekny vikend a mozme v utorok rodit,,,,tak to mam teda naplanovane
😀 😀 😀 😀 😀
to ti tak este zle byva

jjana17
9. júl 2010

@lulu4 ahoooj,,,zavreta v byte ale je mi tu super tak prijemne..a zachvilku idem papkat a ty ako???

lulu4
9. júl 2010

@jjana17 ahojcek Janka, no ja podobne, akurat tu zvonila postarka doniesla mi balicek s cumlikom, flastickou a bavlenenymi plienockami tak sa tesim ako mala... pritom take posledne drobnosti su to...xixi ale tiez som doma zabednena a je tu celkom fajn ani teplo mi dnes nie je akosi, som pred nedavnom vyliezla z vane som si aj vlasky umyvala, mm mam cely tyzden doma mal dovolenku chcel si oddychnut od prace tak si ho uzivam trosicku hned mi bolo veselsie no ale teraz odisiel nieco vybavit tak som sama...

zuzumajko
9. júl 2010

@jjana17 nooo, akoze velmi dobry a chvalyhodny plan musim povedat 😀 😀 no, ak ta babo vypocuje, tak to mas to najlepsie babo pod slnkom a potom budes radit mne ako na to aby take bolo a vyslo ked budem ja chciet 😀

jjana17
9. júl 2010

@lulu4 aj ja som mala vanovy den, holiaci den a tak mi je super takej cistuckej,,,,,,,moj mm pride za hodku a pol domov tak sa tak na neho tesim jak mala, ved sme boli tyzden bez seba , len na navstevu co chodil a to len na chvilku, vela ludi tam bolo radsej sme si volavali

jjana17
9. júl 2010

@zuzumajko no keby to vyslo podla mojich planov to by bola aka sranda,,,,,jej to by bolo super poslusne dietatko

lulu4
9. júl 2010

@jjana17 no tak to sme sa zhodli na tom vanovom dni, to je ozaj potom take super, clovek sa aspon chvilu citi ako znovuzrodeny a ty po tych nemocnicnych sprchach ti verim ze sa velmi tesis ze si doma... ja uz len ked pocujem slovo nemocnica tak brrrr zimomriavky mi prejdu po tele...
a co planujete s drahym na vikend, ty asi chodit moc nemozes kvoli tym opuchom asi sa budete venovat jeden druhemu ze aby ste aj Šimonkovi pomohli trosku von, nech uz je pri vas? ved uz by si si to zasluzila...

jjana17
9. júl 2010

@lulu4 ako nemozem povedat sprchy tam boli ciste, sanitarky a upratovacky tak tie to stale drhli izbu mi denne upratovali aj 2 krat a vecka a kupelku tiez
ale skor ma sklamalo ake su tie baby humusacky normalne ako hamba ist na zachod,,,,,,ja som nevedela ci tam mam aj ist, ako oni to vyupratovali a prisla nejaka krava co si ani splachnut nevie, no ti poviem na zaplakanie a ze baby,,,,humus, tak preto rozmyslam na nadstandartnou izbou ked sa maly narodi a budem uz sebestacnejsia, lebo toto bolo normalne o nejaku infekciu, som myslela ze ma porazi
no vikendovi plan nemam este spraveny, ale tak no pravdu povedat kazdy den aspon trosku sa snazime tomu nasmu lapajovi pomoct,,,, 😀 😀 😀

lulu4
9. júl 2010

@jjana17 no tak si aspon pekne pred porodom uzijete aj jeden druheho tak to ma byt... potom bude zase pauza po porode... ach jaaaj nech sa nam uz tento intimny zivot vrati do normalnych kolaji, my sme mali sex naposledy asi tyzden a pol dozadu, mm si dava teraz pozor aby mi neublizil... zlaty je...
to je dobre ze to tam upratovali casto ale vidis zeny su humusacky to je na tom vzdy su damske wc hocikde kam ides spinavsie ako muzske...je to na zaplakanie.. neviem ci aj doma to tak udrziavaju tie zeny...

jjana17
9. júl 2010

@lulu4 presne moja rec, chlapi su v tomto cistotnejsi ako zeny je to hamba no je to tak,,,,,,
ako my sme tiez spolu nespali odkedy doki zakazala ale tak uz som v termine tak mi je to jedno malemu sa nic nestane ked aj bude o tyzden skor 😀 😀 😀
hej hej aj moj je teraz strasne opatrny ale tak ti poviem po 3 tyzdnoch abstinovania som si v stredu pripadala jak panna

lulu4
9. júl 2010

@jjana17 no ved to teraz vzdy ked mame po takej dlhsej odmlke sex tak si pripadam akoby sme to robili prvy krat alebo co, je tam take caro je to take ine 🙂 viacej si vychutnavame jeden druheho na nieco je to aj dobre... uz sme napapany hihi uz druhy den jeme kuracie rezne co som robila s ryzou a nejako som ich vela porobila a nie a nie ich dojest 🙂 ale mam aj na zemlovku pripravene veci asi idem aj tu spravit tak bude na zajtra aspon...
ale mam taku dilemu ci cestovat ci nie, lebo mam moznost ist zajtra s kamoskou jej 8 mes. dcerkou a jej mamou do PD zase za rodinou, lebo aj ona tam ma rodinu... tak by ma zobrali autom v sobotu by sme tam okolo obeda boli a v nedelu podvecer naspat... no len by som mm nechala po zvysok dovolenky sameho doma... to ma stve a neviem sa rozhodnut... ale je pravda ze potom ma uz moja rodina do porodu neuvidi ake mam brusko a tak jedine ked ma pridu potom uz po porode kuk... tak by sa potesili... co by si robila na mojom mieste.. lebo od vcera ako mi volala stale nad tym premyslam a neviem sa rozhodnut... do tej PD to je este za Banovcami je to cca 2,5 hod cesty...

liv1
9. júl 2010

caute babule. Tak vam pisem z nemocky kde zostanem este aspon tyzden. Dosla som sem s uplne inym problemom-kt odoznel po 1 dni a zostavam zas koli tomu tvrdnutiu. Co uz. Je to tu inak masaker, straaasne vela rodiciek ktore nemaju kam davat. Nieco tu prerabaju a tak maju este menej miesta. Inak vsetko ok, malinka prietoky krv vsetko ok, v nedelu mala cca 2160g, tak super. A vy sa ako mate? Obcas vas kuknem cez mobil internet.

vefi89
9. júl 2010

@jjana17 že už ideš rodi??

lutsine
9. júl 2010

@jjana17 my tiez dnes asi nieco poriesime s manzelikom,nech je maly skor vonku. Po dnesnej poradni je vsetko uz zrele, hrdlo uz spotrebovane a otvoreny sme na 4 cm.

tadotami
9. júl 2010

ahojte dievcata.tak konecne som doma.tak mozem konecne napisat ze tehotna nebudem donekonecna a este dalej.ideme von cisarakom.

maminakatka
9. júl 2010

@jjana17 bozinku mas pravdu ,povzbudit by mala a nie takto strasit .....blba jak vedro gitu ....a to si hovori pani doktorka ? to su nam teda veci 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre