Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

drzkosa
13. júl 2010

@lulu4 no potom daj vediet ako vyzera v skutocnosti je to aj moj favorit len v modrej 🙂)

drzkosa
13. júl 2010

@maminakatka jooj no tak to sa teda nemas.... teda vlastne mas uz budes mat po tom a prcka budes mat doma 🙂) Budem ti velmo drzkat palce... A to ma byt takto teplo aj buduci tyzden fuuu

tadotami
13. júl 2010

@zuzumajko
@mimi21mimi dakujem.osprchovana,oblecena,nachystana a uz len na mm cakam.od rana som jak telef.ustredna.tabletky som si dala.len dufam ze nieco zabrali a neodlozia to.to by ma uz vazne slahlo.keby sa aspon trochu ochladilo.ozaj a zbalila som si aj knihu na citanie.poznam od tamarky ze som tam 2 precitala.ved stale len spala.tak som citala.no tak ja koncim lebo tu uz zaflekoval ten moj,a uteka.som zvedava ci by si takto isiel nohy dolamat keby isli jeho fiknut.tak sa majte.

drzkosa
13. júl 2010

@zuzumajko no ja som prestala priberat 🙂) sila co? mam tych 5 kg navyse ale teraz akosi stojim ale nebojim sa toho isto budem opat pekne priberat... A velmo sa tesim ze priberas... Ja zatial nekupujem vecicky ale cez vik chcem upratat jednu komodu co bude len pre babatko...Teraz vyberam kociky 🙂

zuzumajko
13. júl 2010

@drzkosa jeej kociky. My uz sme si asi vybrali. chceli by sme peg perego pliko p3, len neviem ktory je to rok vyroby, lebo ked pozeram tohtorocny, tak ten je strasne drahy, tak to asi nebude ten co chceme my. Musime to ist este raz do toho obchodu omrknut. My sme vcera kupili take dve body a na jednom bolo ze I love Dad. Tak to som fakt neodolala trocha gycu babo musi mat 😀

drzkosa
13. júl 2010

@zuzumajko to ano 🙂 muzik sa isto potesil ... No ja mam tiez od peg perego vyhliadnuty pliko on truck

drzkosa
13. júl 2010

@zuzumajko alebo dorjan este to musim nazivo omrknut

lulu4
13. júl 2010

@drzkosa ahoj jasne ked dorazi kocik domkov popozerame s mm vyskusame po byte ako sa s nim kocikuje a potom ti dam referencie 🙂 mne sa skoro vsetky farby z neho pacili ale problem je v tom ze sme chceli neutralnu aj pre chlapca aj pre dievca tak sme zvolili tuto farbu 😀

drzkosa
13. júl 2010

@lulu4 super volba no ja mam 2 omrknute len nazivo by som ich chcela vidiet... Vies nech si skusim ako sa s nim chodi 🙂 ale ja este mam dost casu na vyberanie aj ked uz omrknuje posielky a vecicky no neda mi to .-))

maminakatka
13. júl 2010

@drzkosa ahoj moja ,dnes som mala rusnu noc do certa ☹ som myslela ,ze rodim kurnajs ,som nespala nic ....lonova kost a krize mi isli vypadnut ,som hned rano mamine volala ,tak ti ma potesila ,ze od tejto noci si mam dva tyzdne pocitat 🙂 a ze Sam pride na svet...ach jaj to teplo ,ale tak zase ja som na svojej " plaži " imanigarne ,pijem studenu mineralku a veget ..zajtra poradna ,som veeeeeeeelmi zvedava ,co mi povie ujo doktor 😀

elko69
13. júl 2010

no tado to ma uz mozno za sebou alebo s aprave rodi na tento svet dalsi pokladik 🙂

drzkosa
13. júl 2010

@maminakatka NO TAK SI to odstopujeme pekne 🙂 ci ma maminka pravdu aj ked verim tomu ze ano 🙂 No ja sa tu potim za PC jak ti je dobre na tej tvojej beach ... Inak kedy si zacala citit prve pohyby? Sa neviem dockat kurnik ... A kedy ti zistili ze to bude chlapec ? Tak to Samko pride aspon do lepsieho pocasia uz by mali prestat tie horucavy snad

maminakatka
13. júl 2010

@elko69 ako je jej fajne 🙂 aj ja by som uz bola najradsej keby bol vonku

maminakatka
13. júl 2010

@drzkosa no budem musiet stopovat 😀 nezavidim ti moja takto v tych horucavach v praci ☹ pohyby som zacala citit okolo 20 tyzdna tusim a niekedy aj vtedy mi povedal pohlavie ,malicky sa pekne otocil a rovno medzi nohy mu bolo vidiet ,tak si ich rozkrocil šibal 😝 nebude problem vitalny svet na holaka ,kedze sa javi ako nehanblivy 🙂 xi xi xi

drzkosa
13. júl 2010

@maminakatka chii si ma pobavila no apokom bude taky nestyda? 🙂)

maminakatka
13. júl 2010

@drzkosa tak mama s tym nema problem vobec a ocinko tiez 🙂 ja mam rada vitalny svet na holaka 🙂 nic mi to nerobi ,tak budeme traja 🙂 xi xi xi

drzkosa
13. júl 2010

@maminakatka no tak super 🙂 inak nohy ti neopuchaju?

maminakatka
13. júl 2010

@drzkosa no uz zacali asi tyzden ale riadne ....to k tomu patri ,ale myslim ,ze norma ,uvidime ,....a co tebe ? zaha ta nepali ?

mimi21mimi
13. júl 2010

@maminakatka ahoj.... citam, ze aj ty mas problemy s opuchanim.... opuchaju ti aj ruky, ci len nohy? Pomaha nieco na to? Lebo mna uz to riadne hneva....

maminakatka
13. júl 2010

@mimi21mimi ahojky... mne opuchaju nohy ,ale ani nie clenky skor lytka ....a prsty na rukach ,to vidiet na prstenoch ked mam a neviem ich dat dole ...moja treba vylozit vtedy nohy ,inak nic nepomaha a v nasom stadiu tehu je to normalne vraj ...tebe velmi opuchaju ?

mimi21mimi
13. júl 2010

@maminakatka nooo mne opuchaju chodidla a prsty na rukach tiez..... mne zacali opuchat teraz ako sme prisli z dovolenky... tam nebolo tak teplo a hned ako sme prisli do tepla ...

maminakatka
13. júl 2010

@mimi21mimi no mne to tiez len teraz niekedy zacalo ....niektore baby to maju aj skor ,vyloz nohy ,mne gynekolog to povedal ....a svokra povedala ,ze to je preto ,ze maly tlaci na ladvinu ....aspon sa to hovori ci co 🙂

mimi21mimi
13. júl 2010

@maminakatka ja si skor myslim, ze je to tym teplom 😀
ach jaj, najradsej by som porodila uz..... mavas casto tvrdnutie alebo tie falosne kontrakcie?

drzkosa
13. júl 2010

@maminakatka zatial ma zaha nepali ale nohy mam niekedy z toho tepla pekne spuchnute ☹( ale vydrziimeeee

jjana17
13. júl 2010

ahojte,co nove?citam ze tami to uz ma mozno za sebou.super.

mimi21mimi
13. júl 2010

@jjana17 ahoj jani... uz si v pohode? Lebo pred par dnami, ked som tu bola, tak si bola akurat v nemocke...

lulu4
13. júl 2010

@jjana17 ahoj Jani ze sem aj zavitas uz som ti chcela ist pisat sms co je s tebou? no tadotami by to uz mala mat za sebou po dnesku, Pepppe rodila vcera a aj lutsine vcera, takze ich deticky maju rovnaky datum narodenia 😀
a ty co ako sa mas, citis? maly este poslucha v brusku ci ani nie?

jjana17
13. júl 2010

@mimi21mimi no veru bola ale som v pohode a uz som ako tak pozeram asi na rade

@lulu4 vies co nemam cas tu tak chodit manzelova sestra je u nas chodi tu na brigadu tak spolu kecame a sem len tak na skok cez mobil lebo pri pc sa mi strasne zle sedi, ,,,
nozky mi puchnu riadne ale tak zase je aj hrozne teplo,,,,,,
boze ja von nechodim, ja len doma zavreta, nechcem moc v tychto horucavach brazdit ulice,,,v stvrtok idem na poradnu tak som velice zvedava

jjana17
13. júl 2010

@mimi21mimi no veru bola ale som v pohode a uz som ako tak pozeram asi na rade

@lulu4 vies co nemam cas tu tak chodit manzelova sestra je u nas chodi tu na brigadu tak spolu kecame a sem len tak na skok cez mobil lebo pri pc sa mi strasne zle sedi, ,,,
nozky mi puchnu riadne ale tak zase je aj hrozne teplo,,,,,,
boze ja von nechodim, ja len doma zavreta, nechcem moc v tychto horucavach brazdit ulice,,,v stvrtok idem na poradnu tak som velice zvedava

mimi21mimi
13. júl 2010

@jjana17 a uz sa aj citis, ze sa to blizi? 🙂

jjana17
13. júl 2010

@mimi21mimi praveze vobec,,,,sem tam ma to tam dole tak zastipe ako keby sa otvaram, no neviem ci je to ono,,,,proste len take chvilkove stipkanie a to je vsetko, ziadne tvrdnutie bruska nic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre