Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dadqa86
2. aug 2010

Ahojte 🙂 Mozem sa k vam pridat? 😅

janinna11
2. aug 2010

cavet baby, ste tu niektora este??

dadqa86
2. aug 2010

ja tu som stale 😀 ,ale neviem de su ostatne ☹

mimi21mimi
2. aug 2010

ahoj... ja som tu 🙂

@janinna11 co noveho?

janinna11
2. aug 2010

ahoj mimi ahoj dadga
mimi no uz sa nev iem dockat, az maly bude vonku, aj ty si na tom asi podobne, ze??

dadqa86
2. aug 2010

@janinna11 :Ahoj... 🙂

janinna11
2. aug 2010

@mimi21mimi ja uz ratam dn i, kde budes rodit?? Uz si pripadam ako taka kosatka vyvrhnuta na breh... 😀 strasne tazko sa mi uz hybe, hlavne v noci, to vstavanie na wecko.... hroza

mimi21mimi
2. aug 2010

@janinna11 hej hej.... si nahovaram uz asi 3 tyzdne, ze sa narodi kazdu chvilu a mam 9 dni do terminu a stale nic 😀
ako zvladas tento posledny mesiac?

@dadqa86 ahojcek

janinna11
2. aug 2010

@dadqa86 ahoj 😉 snazite sa o fazulku?? Drzim prsteky, nech sa vam to cim skor podari, vraj to v lete ide lahsie... 😝

dadqa86
2. aug 2010

@mimi21mimi :Ahojky 🙂
@janinna11 : noo ano snazime len sa nam uz vyse roka nedari a to som uz po 2-potratoch ☹

mimi21mimi
2. aug 2010

@janinna11 nooo ja som sa inak pristihla ze ked idem dolu schodmi tak este zvladam utekat, ale niekedy ma chytia take bolesti znutra stehien, ze chodim ako kacica 😀 pripadam si smiesne.... radsej by som uz porodila, lebo zacinam zahlidat skaredo na ludi, ktori mi pozeraju vonku na brucho 😀

janinna11
2. aug 2010

@mimi21mimi no ujde to, len posledne dva tyzdne uz fakt niekedy nevladzem, tazko sa mi obracia v posteli, niekedy mam tale zvlastne pichanie v podbrusku a vobec neviem, ako sa tie psolicky javia, neviem, ci to zbadam a tak... a tieto teploty ma fakt stvu... a co ty??

mimi21mimi
2. aug 2010

@janinna11 Ja som sa pytala minule maminy ako zistim, ze mam naozajstne kontrakcie, lebo som bola v pomykove z bolesti podbruska a krizov.... ono je to take blbe, kedze mozem zacat rodit aj bez toho, aby odtiekla plod. voda alebo ta hlienova zatka.... a dokonca ani nemusim tie konktrakcie rozoznat od poslickov 😒 ma to stve lebo chcem rodit s epi a som z toho dost blba.....

janinna11
2. aug 2010

@mimi21mimi aj ja som z tych prejavov, ktore vsade citam dost mimo, prave som citala, ze hlienova zatka moze byt niekedy len zlta, no ak je to tak, tak uz ju asi nemam 😕
, myslis, ze nemusi byt vzdy s krvou??

janinna11
2. aug 2010

@dadqa86 no tak to mi je luto, ale neboj, ked sa prestanete snazit, vtedy sa to podari, nemyslite na to, i ked viem, ze je to tazke.. drzim palce 😉

dadqa86
2. aug 2010

@janinna11 :Mnoo sak uz nato apsolutne netlacime nechavame tomu volny priebech a uvidime ako to dopadne 🙂

mimi21mimi
2. aug 2010

@janinna11 nooo to je to, ze vsade pisu inak.... ja som napr pocula, ze je tam primes krvi, ale tak ktovie.... jaaaa sa spolieham na to, ze v stredu pojdem na poradnu a povedia mi, ze uz idem a hotovo 😀 normalne mam stavy z toho, ze to nespoznam a nestihneme to... strasneee nieco.
Minulu stredu som bola v nemocke na poradni a prvy krat som pocitila taky strach riadny z porodu.... potom ma to chytilo este raz doma, ked som mala nejake depky pred spanim, ale inak sa nejako neobavam moc zatial.... ty si na tom ako?

mimi21mimi
2. aug 2010

@dadqa86 Drzim palceky, aby ti to dopadlo dobre..... 😉 My sme otehotneli neplanovane, ale aj tak v 6tt som prisla skoro o babo a nebolo mi vsetko jedno, tak si viem predstavit, co prezivas. Drz sa a urcite sa to podari!

dadqa86
2. aug 2010

@mimi21mimi :Mnoo dakujem 🙂 ste zlate dufam ze sa to podari 🙂

mimi21mimi
2. aug 2010

@dadqa86 verim, ze o chvilku si uz budes odpocitavat tu na pocitadle dni do porodu 😉

dadqa86
2. aug 2010

@mimi21mimi : 🙂 😉 dakujem

janinna11
2. aug 2010

@mimi21mimi no ja sa tiez aj obavam porodu, ale aj tesim, ze uz Drobceka konecne uvidim, kazdy vecer si predstavujem, ako asi vyzera, ci bude mat vlasky a tak, uz miz toho mierne povedane asi svitori.. 😀 ale jasne, ze sa aj bojim, aby nenastali komplikacie, a tak. A kde budes rodit?? bude pri tebe 1/2cka??

mimi21mimi
2. aug 2010

@janinna11 Nooo manzel bude pri mne a budem rodit u nas v Trnave... a co ty?

janinna11
2. aug 2010

@mimi21mimi my budeme rodit v Ziari nad hronom, aspon tam by sme chceli, preto to bude planovane (samozrejme, ak maly nebude vymyslat, ze chce ist vonku skor a dost rychlo...), ak to stihneme, lebo je to cca 180 km od PU

mimi21mimi
2. aug 2010

@janinna11 fuuuuuuuha a co ste sa rozhodli tak daleko?
Inak Matej je pekne meno 🙂 aj my sme chceli Matejka.

janinna11
2. aug 2010

@mimi21mimi chcela som ist do handlovej, ale uz to tam nefunguje a lekari odtial su teraz v ZH, takze preto tak. No a meno este nie je jasne, uvidime, fakt sa nevieme rozhodnut, spekulujeme aj nad Lukáškom, ale priezvisko mame na Š, tak neviem, aby sa to tazko potom nevyslovovalo...a vy?? mate vybrane??

mimi21mimi
2. aug 2010

@janinna11 mame len schvalne to nikomu nehovorime... aj tak ma vytacalo, ze proste kazde meno niekto ofrflal, ze nech take nedavame a tak..... sto ludi, sto chuti... tak teraz sme si to nechali pre seba a ked sa mala narodi tak ho povieme.....
Mne sa paci aj to meno jakubko, ale strasne ich je teraz vela 🙂

janinna11
2. aug 2010

no to ano, ale viac je samuelov a co dievca, to Ema, ale to je jedno, kazdy nech da take, ake sa mu paci, co na tom, ze sa tak vola vela deti. Mne sa pacia najma slovenske, ziasdne take vymyslane...

lulu4
2. aug 2010

@janinna11 ahoj, no som zvedava pre ake meno sa nakoniec rozhodnete 🙂 inak ja nasho maleho tiez nevolam menom ako niektori zvyknu ze nech si uz v brusku navykne ja mu hovorim krpcek, moje zlaticko a tak podobne...
uz si bola vybavovat pediatra pre maleho? ja uz sa chystam len som chcela jednu dobru dokinu ta ma do 13.8. dovolenku a neviem ci mam cakat aby nebolo neskoro nahodou tak tam asi zajtra zajdem ved to mame 5 min. od domu a opytam sa aj inych ci nas zoberu... su tam dokopy 4 detske lekarky... kedy mas najblizsiu poradnu?

lulu4
2. aug 2010

juuj babulky tak som sa dobre napapala, som si spravila sopsky salat so slnecnicovym roztekom som spapala... dobra mnamka, teraz normalne fucim ako som sa najedla ale som odolala chutiam na sladke a zabila som to tymto, lebo som chcela strasne nieco sladke, som chcela dnes upiect babovku alebo nieco ale nemame doma ani jedno vajicko tak smola.. zajtra musim zbehnut do obchodu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre