Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
28. sep 2009

http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?na...

som si všimla, že tam niesu vysvetlene všetky skratky

miroslava89
28. sep 2009

vefi to je dobre ze je vsetko dobre🙂 a tie skratky surozmery babatka ked ti k nim nic dr, nepovedal tak je ok..

garonka
28. sep 2009

to ti robili 3D utz? mne robili klasicky utz a fotku mi urobí zajtra moja doktorka k tej idem na utz, aj sa teším aj bojím 😔 ja u nej platím za fotku 3 €

asi ma notebook, a ak zavoláááááááá pozdravím ju 😉

miroslava89
28. sep 2009

babenky idem ja poupratovat ksestre zatial ahojte..

miroslava89
28. sep 2009

inac aj na koniku je tema znaky v tehotenskej knizke tak tam to najdes🙂

vefi89
28. sep 2009

☹ dakujem vam baby, ste fakt super...Len mi je luto Garicky....Taka dobra zienka a takto si to odskace.mi jej je luto
Jedine co mi lekar vravel bolo, ze vysledky na Toxo mam vyssie ako maju byt, takze 12.10. idem znova na krv. Ale povedal, ze to moze byt kvoli tomuu, ze som toxo prekonala

vefi89
28. sep 2009

Garonka nie, to bol obycajny utz, takze nechapem, preco tak draho..

a Mirka nemala by si oddychovat??

garonka
28. sep 2009

vefi, i ja mam tie čudne skratky a doktor mi len povedal, že ma babo veľke chodidla a asi to bude chlap lebo ukazoval nam pinďura 😀 a aky utz ti robili? 3D ?

ja mam pozitívny cmv vírus či čo tak sa chystám ten týždeň na infekčne kde tiež vezmu krvičku a uvidíme čo ďalej 🙂

miroslava89
28. sep 2009

vefi mala by som oddychovat..ale tak kym to nemam "oficialne" na papieri tak chcem byt aspon trochu uzitocna.

vefi89
28. sep 2009

Asi 2D, ci ako to mam nazvat.a co to je cmv virus??to som este nepocula...Som asi najsprostejsia vyucena sestra 😀 😀

garonka
28. sep 2009

vefi, to je akasi prekonana infekcia alebo infekcia prítomna a preto som mala pečeňové testy zvyšene nad normu ale sa mi upravuju pomaly, tak hadam bude vetko ok, z gastroenterologie ma poslal na infekčne vyšetrenie, len tu v KE si na ambulancii vysedím asi cele doobeda kym sa nestrepem že som tehotna 😝 dúfam, že ma uprednostnia lebo ja sa tam zosypme z toľkého čakania 😠

garonka
28. sep 2009

a včera sme sa pevne rozhodli, že ak vyjde na isto, že to je chlapček bude Tobiás, žiadny Miško 🙂 a ak baba tak Klaudia 🙂 tak som zvedava, čo zajtra doktorka na utz uvidí 😀

garonka
28. sep 2009

vefi a ty si zdravotna sestraaaaaaaa? 😕

vefi89
28. sep 2009

ale len vyucena, aj ked to tak nevyzera 😀 😀

utekam varit, sem tam kuknem, prajem pekny dnik

garonka
28. sep 2009

vefi behaaaaaaaaaaaj ja mam už navareneeeeeeeee 😀

evina0
28. sep 2009

ahojte zienky dosla som oznamit aby ste na mna stvrtok o 8.00 mysleli.som objednana k lekarovi.uz sa mi neda v praci tak makat ako inokedy a tak som ho poprosila ci by ma nevzal a aon ze stvrtok 🙂 🙂 odlahne mi.ked mi lekar ukaze tu moju bublinku na monitore aj ked viem ze srdiecko este nebzde ale aspon uvidim daky fliacik 😵 😵 a verim ze je v maternici a je v poriadku 😉 hned ako djdem tam sa sem stavim oznamit co a ako.uz teraz som zvedava a strasne nedockava 😎

miroslava ty si uz bola u lekara??? jeej my mame take iste tt pri nicku a par dni po sebe porod 🙂 🙂 ja mam na den deti 😀 😀 sranda vsak? ake mas ty priznaky: aj ja sem malo chodim len ked sa da a pokial som v praci nic moc casu a doma skor vegetim a polihujem 🙂

lenocka84
28. sep 2009

ahojte dievcata

mam otazku, berie tu niektora nejake lieky?schvalne kvoli tehotenstvu? 😝
ak ano ake a naco su dobre?
to len ja som bez liekov ci ako? 😒

lulu4
28. sep 2009

miroslava: Ahoj Mirka co to citam pri tvojom mene? ty si opat tehu? Jeej, tak gratulujem a ako sa to podarilo, boli ste niekde na dovolenke v klude ci ani nevies ako? Ja len ci nevies dat nejake tajne tipy, ked aj my sa snazime 🙂 este raz uprimne gratulujem, a bola si uz aj u dokiho?

evina0
28. sep 2009

lenocka ja tiez nic neberiem.kukam ze si 7tt ..uz si bola u lekara? ja idem prvy krat stvrtok.kukla som testiky kolko DPO si ich robila? vidim ze ten jeden je dnes 🙂 ja som na 18 DPo mala kolajice 😵 super ze tehulky pribudaju a koonecne medzi nimi som aj ja 🙂

lenocka84
28. sep 2009

evina u lekara som bola lebo mrcha meskala a testy nic neukazali, nizka hladina hcg, ktora sa zacala az teraz ukazovat, konecne

po kolkych dnoch?to ani srnka netusi, ja som uz mala krvne testy potvrdene ked som robila test ktory vooobec dal 2 // len pre kontrolu ci ide hcg hore.
najblizsie idem k dr. 8.10 na komplet testy a ulrazvuk, vraj by uz malo byt nieco vidiet.tak som zvedava

lulu4
28. sep 2009

babulky vysvetli mi niektora laicky co znamena 18DpO a podobne? ja som z toho jelen, my sa len tak pokusame, hned ako sa mi skoncia kramy aj v stredy cyklu aj pred tym ako mam dostat ale neviem si nic blizsie vypocitat, ked si citam nejake veci tu na nete som z toho este vacsi jelen...
Posledny MS som mala teraz od 23.9. a dnes sa uz konci...

evina0
28. sep 2009

lenocka a nic nevideli ked si tam bola?? no vyzera to tak ze si ovulaciu mala neskor a preto si mala v den mrsky malo HCG a testy nic neukazali.sudim podla seba lebo ja som v minulosti mala na 16 den ovulaciu a druhy mesiac na 25 den ako sa jej zachcelo takze som si odhadnut dlôzku cyklu mohla az ked prebehla ovulka a to som zistila baz.teplotou 😉
a si doma ci pracujes??
lulu DPO znamena den po ovulacii. ak ju chces zistit presne prejdi na meranie bazalnej teploty tak ako ja perfektne som si spoznala telo a na chlp presne zistila ovulaciu 🙂

lenocka84
28. sep 2009

lulu 18 Dni Po Ovulacii

a ovulku mas 13-15den po prvom dni mrchy,takze pocitaj od 23

nebooooj ja som tiez bola total vymleta,ale uz som sa naucila 😀

evina0
28. sep 2009

lulu ak mavas presne 28 dnovy cyklus tak mas ovulku v case 13 - 15 den ale ako vravim nie vzdy musi byt na 14 den casto sa stava ze kazdy vajecnik inokedy ovuluje ako bolo u mna 😉 skusala si si robit ovul.testyM ja teraz prvy mesiac uz som sa aj slamky chytala a tak som si robila a trafila sa 😵

lenocka84
28. sep 2009

evina ja pracujem z domu, a len obcas mi treba vybehntu niekam takze viacmenej relax 😀

a viac uvidime toho 8.10 ked pojdem k dr.

a teraz ma moj drahy ani len k hrabaniulistia nepusti, ze sa mam setrit
tak ho stale upozornujem ze som tehotna a nie chora 😉

vefi89
28. sep 2009

Garonka, kde je Garicka,, tu je bez nej smutno

miroslava89
28. sep 2009

ahojte ja som znicena jak kon☹..nikdy som netusila ze maly domcek upratanie mini domceka da tak zabrat😝

lulu bola som u dokiho tehu mame potvrdene z krvi.. 12oktobra ideme na ultrazvuk tak snad uvidime...a hmm tajne typy ja zato nemozem to robia spermijky mojho manzela😀

evina ja som uz bola u lekara tehu potvrdene z krvi uz len cakat kedy sa "nieco objavi na ultrazvuku🙂,.,a priznaky hm az na to ze som unavena z kazdej malickosti a sem tam mi je trosicku zle tak ziadne ak neratam tie dve noci co som sa rozpravala z wc misou 😠

garonka
28. sep 2009

vefi garicka ostala v nemocke pravdepodobne asi na 10 dni aby jej bolo lepšie 😉 ona možno k nam zajtra sem zakukne 🙂 i mne je tu bez nej smutnoooooooooo 😔 ale ja ju aspoň v mobile počujem 😀 😀 😀

miroslava89
28. sep 2009

garonka si vo vyhode oproti nam😀

baby ja nemusim ani vraviet ze som tehu tu sa to tak krasne rozkriklo uz😅

garonka
28. sep 2009

Miruš ty zas koníkuješ? a ostatne tehule kde zmizli? keď ja som prišla domooooooooooooooooov 😕 😕 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre