Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vierapp
7. jan 2010

ale si garonka predstav, že taký tlak som mala v nedeľu večer dvakrát a od pondelka som mala už výborný tlak...tak kto vie čo mi tak vyskočil

lulu4
7. jan 2010

150/80 som mala ale chapes ked ti berie z jednej ruky krv a na druhej ti meria tlak to bola blbost... ale dnes mi celkovo nejako splasene bije srdce asi som sa bala nech je vsetko ok, nastastie to EKG dopadlo dobre ved aj tam ma sestricka ukludnovala nech sa uvolnim nech dycham a stale kluuud, kluuud ale dobre bolo nakoniec..

dakujem ze si ma tu takto oficialne privitala... vidim ze ty si mala tlak v norme ako si pisala...nebolo to take hrozne... my sme asi take, ze sa vyplasime a potom sup... ale veris mi ze som si hned na teba spomenula, ze boze moj nech ma neposlu do nemocky... to je hrozne a nemam doma ani tlakomer...

vierapp
7. jan 2010

no tie hlúpe hormóny robia si s nami čo chcú...hrúza... ☹

garonka
7. jan 2010

vieri a ten tlak najviac stupa večer to nechapem ani ja, tak nam prospeje pozitívne myslieť 🙂

lulu nebojaj spodny je ideal kebyže si mala 90 alebo 100 tak ťa šupne do špitalu, mňa tak vysankovali raz dva, a ten horny bol aj zo stresu no ale som taka rada, že si dobre dopadla 🙂 a do knižky ti zaznačila 150/80? mne ak som mala 160/100 zapísala a ešte oramovala červenou fixou teraz keď otvorím tehu preukaz to číslo tam doslova svieti 😀
ja som tlakomer posunula svokre ten ma stresoval viac

vierapp
7. jan 2010

keby to bolo už za nami a mali drobčekov doma...keď som bola v nemocke bola sosm na izbe z mamičkou a bábätkom...vlastne samé nové mamičky v pondelok bol deň rodenia bielych mamičiek a v utorok tmavých 😀

lulu4
7. jan 2010

no napisala mi ho aj do tehu knizky... ja by som praveze chcela mat doma tlakomer ked uz som tehu nech sa mozem kontrolovat, skusim to nacrtnut drahemu ale poziciame od jeho rodicov, lebo jeho otec si meriava tlak aj nejake lieky berie a v nasej rodine ma vysoky tlak otec, dedo, teta mala co min. rok zomrela... aj brat zevraj mava uz s tym isiel aj k lekarovi a to je o 3 roky mladsi odo mna... mame to asi v rodine... len nech je vsetko dobre ked pojdem aj nabuduce na poradnu...
nesmieme na to mysliet...
nevies na co sa na zaciatku berie tolko krvi? co vsetko budu zistovat? aj krvnu skupinu ked neviem?

mirka12011
7. jan 2010

vierka ahojky no to je fajn ze uz si doma, uz si pred cielom tak to vydrz a tesim sa na spravicku, ze mame dalsieho drobca...
inak babenky fotila som si brusko :D najdem kabel ked pridem z nakupu a dam tu dufam, ze mi to pojde a poviete ci je to brucho na 5mesiac hih

rogerka
7. jan 2010

kocky s vysokym tlakom, papate jablcka? lebo som pocula, ze tie zvysuju tlak...

lulu4
7. jan 2010

ja praveze moc nepapam jablcka... ale dakujem za tip, dobre vediet comu sa vyhybat...

lulu4
7. jan 2010

Garonka: idem ja si trosku pospat, nejako nevladzem... aspon na hodku hodim slofika idem pred tym este nieco zobnut lebo citim ze mi je zas od hladu zle, dnes som len parky jedla ked som prisla od doktorky, bohata strava dnes len co je pravda

lulu4
7. jan 2010

Jaaaj kočky a este sa chcem opytat mozu sa v tehu pit bublinkove - perlive mineralky? zabudla som sa doktorky opytat?

vierapp
7. jan 2010

ahoj miri....tak rada by som to už tu tak napísala, že mám bábo doma a určite skoro už to tak cítim...len či nie planý poplach.. 🙂 .....

a ani ja nejem jabĺčka....

normálne sa divím, že ešte vládzem tu tak za PC sedieť, dnes som obišla celý Kežmarok kvôli darčeku pre mňa od manžela....a ešte tí doktori

rogerka
7. jan 2010

lulu, ty si z ba? ja som od rana doma kvoli kamosom kamionistom, akurat pri nas to je upchyte a nechodi mhd 😀

mirka12011
7. jan 2010

mne to zakazal gynekolog lebo to podporuje vracanie, ale na travenie viem od garonky, ze fatru treba pit 😀

garonka
7. jan 2010

lulu aj u nas v rodine ma taky tlak babka, i mama a aj braško mal no mňa to zatim obchadzalo ale ja si vravím to je stres preto taky tlak dnes
jaj moja to ťa dopichali čo? brali ti krv na krvny obraz, krvnu skupinu a myslím že asi šecko 😀

rogi ja papam jablka kvôli pečeni, ale nespomínam si aby zvyšovali tlak ibaže ak niečo obsahuju čo tlak zvyšuje fuha

vierapp
7. jan 2010

lulu...niekto to neodporúča, ale mne sa občas žiada dať niečo perlivé do konca kofolu občas musím

mirka12011
7. jan 2010

vierka sa nenazdas a uz bude mimco tu...

rogerka
7. jan 2010

vieri, to je zlate 🙂 a aky darcek to bude?
moj drahy si lamal hlavu pred vianocami, ze co mi ma kupit... ten najkrajsi darcek od neho mam v brusku 😀

rogerka
7. jan 2010

mirka, s fatrou opatrne, mne sa zda, ze je na nej napisane, ze v tehotenstve by sa nemala pit 😕

vierapp
7. jan 2010

no to hej...už sa snažím aj pozitívne myslieť čo sa týka pôrodu veď to každá zvládla tak prečo nie ja.......a tieto tri dni som chodila dosť často na záznam, počúvať srdiečko bábätka tak ma to tešilo že aj na zlé myšlienky som zabudla

garonka
7. jan 2010

fatra je dobra na pretravenie, mne to primar v nemocke kupil 🙂

lulu4
7. jan 2010

rogerka: ano som z BA, aky kamionisti? ja o nicom neviem... ja som bola rano u doktorky a teraz som domka...

vierapp
7. jan 2010

rogerka...no ja som na Vianoce nič nedostala, lebo sme toho dosť nakúpili do bytíku...ale teraz mi kúpil prstienok, že aj za to ako si to musím pri pôrode odtrpieť.. 😉

lulu4
7. jan 2010

Lucy: ved sestricka mi ma zavolat ked budu vysledky aj z cyto aj z krvi tak uvidime... a uz jej mam na kazdu poradnu nosit aj moc... tak kazala kupit 10 skumaviek na moc ze to mi bude stacit akurat na cele tehu...

rogerka
7. jan 2010

gari, ty si vynimka, ty mas tlak zo stresu, papaj dalej 😀

garonka
7. jan 2010

lulu mne dala jednu skumavku a do tej nosím stále a sestrička mi ju zakaždým vrati a pekne umyje, to mohla aj tebe tak povedať aby si nevyhodila zbytočne peniaze, síce niesu drahe tie skumavky, ale sranda ja som sa rano kvôli tomu bruchu skoro netrafila 😀

garonka
7. jan 2010

rogi aj kilo jablk zožerem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vierapp
7. jan 2010

no tak to gari je fakt problém ja som mala s tým problém keď som v nemocke zbierala moč a tam musíš do fľaše čo najviac lebo to berú tiež do úvahy tak to bola zábava 🙂

rogerka
7. jan 2010

lulu, cela roznavska je upchata, strajkuju kvoli mytu 🙄 preco ti kazali kupovat skumavky??? mne dala na zaciatku sestricka jednu a tu mam doteraz, naco furt nova skumavka? ved aj tak do nej namoci len papierik, moc vyleje, skumavku vyplachne a vrati

vierka, to je od neho mile 🙂 prstienok ako bolestne 😅

lulu4
7. jan 2010

Gari: to sme s drahym kukali v tych zdravotnickych potrebach ze konecne nieco co nie je drahe, sme za 10 platili 80 centov 🙂 keby vsetko tolko stalo 🙂 idem si ja lazkat...
majte sa tu pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre