Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
1. feb 2010

Janine ja som najlcnejsiu satku za 55eur.citam co ste popisali. Boli sme s drahym v obchode a vecerali chlebik s rybacou pomazankou mnam🙂 a teraz robim drahemu kremese mal chut🙂

vatina
1. feb 2010

Ahojte, ja sa chcem opýtať. Stále sa mi točí hlava. Dnes som si dala u susedy zmerať tlak a mala som 96 na 70,
čo je dosť nízky tlak. Čakáme dvojičky. Ja som však čítala, že v tehotenstve je tlak skôr vyšší? Zajtra idem síce k lekárovi na odber krvi, tak sa tam opýtam. Ale aj tak ma to zaujíma, či s tým tlakom nemáte niektorá skúsenosť.
Mám z toho totiž trošku obavy.

janefonda
1. feb 2010

Vatina ja mam cele tehotenstvo nizky tlak, ono by to nemal byt problem je to lepsie nez vysoky 😉 Tiez sa mi tocieva hlava, vtedy si davam hroznovy cukor, alebo nieco sladke a prejde ma to...tak to skus mozno ti to zaberie, ale urcite sa na to zajtra opytaj! Gratulujem k dvojcatam! Dnes som jedny videla a hovorila muzikovi ake je to super!!! 😉

lulu4
1. feb 2010

dugy: a z akych rybyciek si papala tu pomazanku lebo aj ja by som si chcela spravit ale mozem tam dat klasicky sardinky?
to ides robit tie kremese od vefi?

vatina: super dvojicky, gratulujem... ten tlak je lepsi nizsi ako vysoky to ti povie aj lekar, neboj sa to nic neznamena...

lucy1990
1. feb 2010

Vatina, aj ja mam velmi nizky tlak, obcas aj 80/50 vacsinou vecer...ale u lekara, ked som v svungu mam vzdy 120/80 🙂

lulu4
1. feb 2010

Jane: vidis vidis, to je cechun mohol take cosi vymysliet 🙂) no idem ja uz zase pisat nech mam aspon jednu stranu 😀 😀

dugyna
1. feb 2010

Lulu,liv ano chodim do snop,teda bola som raz,lebo potom prechladla a bolelo ma hrdlo.a pacilo sa mi.bude fajn ked sa pridate.ja som bola v 15 al 16tt ked som bola prvy krat. Leni na kolku ides?aj ja zajtra idem.🙂

vatina
1. feb 2010

janefonda ďakujem za odpoveď. Je pravda, že celý život jem veľa sladkého. Teraz v tehotenstve však na to vôbec nemám chuť. Tak vyskúšam ten hroznový cukor. Moje telo bolo zvyknuté na prísun cukru a teraz som ho vynechala. Žiadna čokoláda, žiadne kekse. Vôbec mi to nešmakuje. Ale som rada, že to nie je problém.
Ja mávam tlak zvyčajne tak od 112 po 120 na tých 70. Ale tento nízky ma prekvapil. Ďakujem veľmi pekne za Tvoju skúsenosť. Budem určite kľudnejšie spať. Na dvojičky sa veľmi tešíme. Čakáme ich po IVF a celý čas sme vedeli, že môžu byť dve. Dokonca sme si to želali, aby boli dve. Vždy sme chceli mať dve detičky a keďže mám po 35-ke, tak si myslím, že to bude moje prvé a aj posledné tehotenstvo, tak som rada, že to vyšlo.

lucy1990
1. feb 2010

Idem ja prec, svokra nas zavolala na sisky 😀 mnam!

janefonda
1. feb 2010

Lulu takto tu pracu nenapises ani do zajtra 😉

lulu4
1. feb 2010

ja sa uz odhlasujem a idem pisat, tak papa ked to budem mat ohlasim sa 😝

elko69
1. feb 2010

lulu4 no ona to tu mala na bazari tie sety a tie zavinovacky tak som je zavolala sla som k nej a ked som tam uvidela tie postielky tak som ju hned zakupila...70 € aj s madracom to bolo....

janefonda
1. feb 2010

Vatina super, ze to vyslo 🙂 a takto to budu hned dve! 😉 Hlavne nech su zdravucke a nech sa mate dobre.

elko69
1. feb 2010

lenocka tak to je super teda,ja som teraz prezmenu nastvana na manzela takze sme si to asi vymenili :D momentalne mame taku polotichu domacnost 🙂 ale n ato sme uz zvyknuty asi z atie roky...

lenocka84
1. feb 2010

no ja som bola taka dobra ze som ho ostrihala teraz
no uvidime

lenocka84
1. feb 2010

ste zaspali baby?

janefonda
1. feb 2010

cau lenocka, ja som tu , sem tam odbieham nieco upracem, ale inak som tu 😉
Ako sa dnes mas?

lenocka84
1. feb 2010

dnes totalne unaveno
2 byty som dnes upratovala
ale inak sa to da

vejula
1. feb 2010

ahojte kočky... Tak ja som sa práve bavkala s koníkom a kukala som historiu tejto témy... Uplna sranda garonka a zazi na začiatku tehu... A zistila som že lenočka aj lulu ste tu boli na fore skôr ako ja 🙂
hihi, asi nemám čio robiť, učiť sa mi nechcem tak sa zabávam takýmito somarinkami 😉

janefonda
1. feb 2010

Ti verim, ze si unavena, ked tolko pracujes 😒 u nas teraz pracuje len muzicek...

janefonda
1. feb 2010

vejula clovek si vzdy najde nieco ine, len aby sa ucit nemusel, teda u mna to tak vzdy je. Vtedy aj upratujem, umyvam no proste hocico ine, len nie ucit sa 🙂

lenocka84
1. feb 2010

veji ja som tu zacinala fungovat na mojasvadba, az potom konik

jane tak oficialne kebyze normal robim tak este dlho budem robit, ale takto len 2 dni v tyzdni
to sa este da, len normal mam len 1 bt, a dnes 2

vejula
1. feb 2010

jj jane, hocičo.. Práve som sa napapala chleba so syrkremom a dorazila som to pol baličkom zlatých oplátok 😀

Leni ale aj tu na koniku si bola skôr, ale si mala potom asi taku dlhu prestávku...

janefonda
1. feb 2010

Tak ved ono by si mala postupne uberat z prace.
Ja mam teraz len skolu, to je hlavne, ale ked som nebola tehu tak som pekne aj pracovala, ja nerada sedim doma na zadku. Ale mne byvalo prve 4 mesiace neskutocne zle, cize som nemohla pracovat 😒 a teraz to uz nema vyznam.

lenocka84
1. feb 2010

veji presne tak
si sa fakt musela nudit

dugyna
1. feb 2010

Lenocka tak nech to tvojmu drahemu vydrzi🙂 jane,lulu chodite obe externe?to budete mat dost buduci rok babo a statnice,obdivujem vas.

vejula
1. feb 2010

ale ti poviem že ma to celkom bavilo pozerať ako sa to tu vyvíjalo 😉 ja som taký sentimentálny človiečik takže ma to fakt zaujalo 😀

lenocka84
1. feb 2010

no uvidime dugy, co z toho nakoniec bude

veji a kde si to objavila?

janefonda
1. feb 2010

Dugyna hej externe chodime obe. Ja si myslim, ze najtazsi semester bude tento nasledujuci, pretoze si pocas neho odrodim a nasledne na to zacne skuskove 😒 ale aspon sa o to pokusim zmaknut to nejako 😵
Babo je pre mna najhlavnejsie, cize ak sa nebude dat, tak skola rok pocka 🙂

lenocka84
1. feb 2010

jane a aj zvazujes odklad?
ci ani nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre